Halák dosiahol proti Montrealu ďalšie víťazstvo

Brankár Jaroslav Halák zo St. Louis Blues absolvoval ďalší víťazný zápas v NHL proti svojmu bývalému tímu. Kvalitným výkonom sa pričinil o výhru Blues na ľade Montrealu 3:2 po samostatných nájazdoch.

06.11.2013 07:13
Jaroslav Halák, Max Pacioretty, Chris Stewart Foto: ,
Brankár St. Louis Jaroslav Halák sa snaží zastaviť Maxa Paciorettyho z Montrealu, ktorý padá po súboji s Chrisom Stewartom.

„Je vždy pekné vrátiť sa do Bell Centra a hrať v ňom zápas. Je to ešte krajšie, keď vyhráte,“ uviedol Halák, ktorý za Canadiens hrával v rokoch 2006 až 2010.

Ružinovský odchovanec mal v zápase 25 úspešných zákrokov. Jeho spoluhráči zblokovali 38 pokusov súpera.

Halák vychytal víťazstvo v nájazdoch

Halák sa ako hráč Blues predstavil v Montreali druhýkrát, vlani v januári vychytal shutout. Po zápase so namiesto ovácií vyslúžil bučanie miestnych fanúšikov. V tretej tretine kryl 11 striel, v poslednej minúte riadneho hracieho času chytil trestné strieľanie Tomáša Plekanca a potom v rozstrele nepustil za svoj chrbát žiaden z pukov.

Útočník St. Louis Alexander Steen strelil v trinástom stretnutí sezóny trinásty gól a je najlepším strelcom súťaže. V rozstrele bol jediným úspešným exekútorom nájazdu T.J. Oshie.

Vo štvrtom stretnutí v rade nebodoval Marián Gáborík z Columbusu, jeho Blue Jackets prehrali s Ottawou 1:4. Gáborík ohrozil počas 20-minútového pobytu na ľade náhradníka v bránke Senators Robina Lehnera dvakrát. Senators výhrou nad Columbusom ukončili päťzápasovú sériu bez výhry. Columbus prehral štvrtýkrát v rade.

Útočník Columbusu Marián Gáborík v šanci pred... Foto: SITA/AP, Paul Vernon
Gáborík, Lehner Útočník Columbusu Marián Gáborík v šanci pred brankárom Ottawy Robinom Lehnerom.

Ani v pätnástom zápase ročníka nebodoval Tomáš Kopecký z Floridy, v utorok sa mu nepodarilo skórovať z dvoch ohrození bránky Edmontonu. O výhre Oilers 4:3 rozhodol v predĺžení pri presilovke Mark Arcobello, ktorý si v stretnutí otvoril strelecký účet v NHL. Edmonton v záverečnej desaťminútovke stratil vedenie 3:1, dva body však napokon získal.

Obranca Bostonu Zdeno Chára bol najvyťaženejším mužom zápasu s Dallasom, keď odohral 29:16 min. Bruins odchádzali zo súboja s bodom, prehrali 2:3 po sam. nájazdoch. V rozstrele sa presadili v drese Stars Tyler Seguin a Rich Peverley, ktorí ešte v minulej sezóne bojovali v drese Bostonu vo finále Stanleyho pohára.

„Priznávam, že dnešný zápas bol pre mňa špeciálny. Mal som ho zakrúžkovaný v kalendári,“ tvrdil Seguin. „Dnes pred zápasom som bol asi nervóznejší ako pred finále Stanleyho pohára. Pre mňa to bol emotívny zápas, ale napokon všetko dobre dopadlo,“ pridal sa Peverley. Bruins prehrali štyri z ostatných piatich stretnutí. Stars uspeli v nájazdoch druhýkrát za sebou, v nedeľu zdolali v rozstrele Ottawu.

Zostrih zápasu Boston - Dallas

Dramatický záver zápasu videli diváci v Caroline, ktorá zdolala Philadelphiu 2:1 po predĺžení. Viac radosti mal domáci Andrej Sekera, ktorý odohral 23:07 min. Andrej Meszároš strávil na ľade 17 minút a mal jeden strelecký pokus. V 57. min otvoril skóre hosťujúci Scott Hartnell, 53 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Jordan Staal a v 63. min rozhodol o výhre Hurricanes Manny Malhotra.

Obranca Caroliny Andrej Sekera (vľavo) v súboji... Foto: SITA/AP, Gerry Broome
Sekera, Simmonds Obranca Caroliny Andrej Sekera (vľavo) v súboji s Waynom Simmondsom z Philadelphie.

Po zranení sa úspešne vrátil do zostavy Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý sa stal prvou hviezdou súboja proti New York Islanders (6:2). Na výhre sa podieľal troma bodmi (2+1).

V šiestej sérii nájazdov rozhodol o výhre Phoenixu nad Vancouverom 3:2 Antoine Vermette. Coyotes dosiahli piate víťazstvo v rade, posledné tri stretnutia vo vlastnej hale vyhrali v rozstreloch, dvakrát rozhodol Vermette. „Hokej je hra, v ktorej rozhodujú maličkosti. V minulej sezóne sa nám v nájazdoch nedarilo, teraz nás teší, že v nich máme viac šťastia,“ povedal tréner Coyotes Dave Tippett. Phoenix ešte doma v tejto sezóne v riadnom hracom čase neprehral.

Rovnakou bilanciou sa môžu pochváliť aj Anaheim a San Jose, ktoré v utorok doma nečakane neuspelo s Buffalom 4:5 po samostatných nájazdoch. Sabres vyhrali len tretí duel zo sedemnástich, vďačia za to úspešnému nájazdu Codyho Hodgsona vo štvrtej sérii rozstrelu. Sharks prestrieľali súpera 51:36, ale od druhej tretiny neustále doťahovali jeho náskok.

Sumáre NHL:

Boston – Dallas 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Krug (R. Smith, Soderberg), 52. Lucic (D. Hamilton, Krejčí) – 4. Jamie Benn (Ničuškin, Jordie Benn, 58. Fiddler (z tr. strieľania), rozhodujúci sam. nájazd Peverley
Zdeno CHÁRA (BOS) odohral 29:16 min, –1

Columbus – Ottawa 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Góly: 44. Umberger (Ťutin, Dubinsky) – 15. E. Karlsson, 20. C. MacArthur (B. Ryan, Turris), 54. Neil (Spezza, Gryba), 60. E. Karlsson (Spezza, M. Michálek)
Marián GÁBORÍK (CBJ) odohral 19:54 min, 2 strely, –2

Washington – New York Islanders 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)
Góly: 24. Carlson, 25. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 27. Johansson (Brouwer, Nicklas Bäckström), 29. Urbom (T. Wilson, Oleksy), 38. Ovečkin (Johansson, Nicklas Bäckström), 56. T. Wilson (Ovečkin, Grabovskij) – 6. Tavares (Nielsen, Okposo), 25. Okposo (Tavares, A. MacDonald)

Montreal – St. Louis 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 26. R. Bourque (A. Markov, Subban), 35. Bournival (B. Gionta) – 3. Steen (Backes), 51. C. Stewart (Shattenkirk, Sobotka), rozhodujúci sam. nájazd Oshie
Jaroslav HALÁK (STL) odchytal celý zápas, kryl 25 z 27 striel sú­pera

Florida – Edmonton 3:4 po predĺžení (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 11. M. Goc (Huberdeau, Fleischmann), 51. Upshall (Winchester, B. Campbell), 60. Upshall (M. Goc, Kulikov) – 17. Larsen (Nugent-Hopkins, B. Gordon), 23. Arcobello (B. Gordon, R. Jones), 23. Fedun (Nugent-Hopkins, Eberle), 62. Arcobello (Hemský, B. Gordon)
Tomáš KOPECKÝ (FLA) odohral 16:59 min, 2 strely

Carolina – Philadelphia 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 60. J. Staal (E. Staal, Tlustý), 63. Malhotra (Hainsey) – 57. Hartnell (Timonen, Giroux)
Andrej SEKERA (CAR) odohral 23:07 min
Andrej MESZÁROŠ (PHI) odohral 16:59 min, 1 strela

Minnesota – Calgary 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 10. M. Koivu (Parise, Coyle), 27. Parise (R. Suter, M. Koivu), 49. Fontaine (Cooke, Brodziak), 49. Konopka (T. Mitchell, Scandella), 54. Parise (M. Koivu, R. Suter) – 6. Hudler (Bouma, Billins).

Phoenix – Vancouver 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 2. R. Vrbata (Hanzal), 38. Doan (Yandle, Moss), rozhodujúci sam. nájazd Vermette – 21. Hamhuis (Santorelli), 25. Kesler (H. Sedin, D. Sedin)

San Jose – Buffalo 4:5 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 3:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 9. Havlát (B. Stuart, D. Boyle), 44. T. Kennedy (Vlasic), 45. Hertl (Hannan, J. Thornton, 57. Wingels (Hertl, Braun) – 23. Stafford (McBain, Larsson), 26. McCormick (Stafford, Girgensons), 42. Ennis (Hodgson, Moulson), 48. Tallinder (Ennis, Hodgson), rozhodujúci sam. nájazd Hodgson.