Hossa vystrelil Chicagu bod proti Calgary, Ottawa opäť prehrala

Hokejisti Ottawy prehrali v zámorskej NHL už piate stretnutie za sebou, keď v úvodnom zápase nedeľného programu podľahli Dallasu na vlastnom ľade 3:4 po samostatných nájazdoch.

03.11.2013 22:19 , aktualizované: 04.11.2013 06:56
Marián Hossa, Patrick Sharp Foto: ,
Útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa (81) oslavuje svoj gól so spoluhráčom Patrickom Sharpom (10).

Vyzeralo to, že prehrajú už v riadnom hracom čase, ale za stavu 2:3 necelých desať sekúnd pred koncom poslednej tretiny Bobby Ryan neveľmi vydarenou strelou, pri ktorej zlomil hokejku, vyrovnal. V predĺžení sa domácim zranil brankár Craig Anderson, keď naňho pri nájazde dopadol ruský krídelník Valerij Ničuškin.

Tridsaťdvaročný americký gólman zostal nehybne ležať v bránkovisku, po zafixovaní hlavy a krku ho odniesli z ľadu na nosidlách. Bol však pri vedomí, divákom za potlesk postojačky poďakoval zdvihnutím palca ruky. Nahradil ho švédsky náhradník Robin Lehner, ktorého v penaltovom rozstrele prekonal kapitán Stars Jamie Benn, jediný úspešný strelec z nedeľňajších nájazdov v Canadian Tire Centre.

Zostrih zápasu Ottawa - Dallas

Gól slovenského útočníka Mariána Hossu z 56. min zabezpečil pre Chicago zisk aspoň bodu proti Calgary. Flames napokon po presnom zásahu obrancu Krisa Russella v predĺžení vyhrali na ľade obhajcu Stanleyho pohára 3:2. Pri prvom štarte v NHL exceloval v bránke Calgary Švajčiar Reto Berra, ktorý mal 42 úspešných zákrokov. Marián Hossa odohral 20:26 min a prezentoval sa celkovo štyrmi streleckými pokusmi. Gól bol jeho šiestym v sezóne.

Zostrih zápasu Chicago - Calgary

V prvom stretnutí v drese Minnesoty proti svojmu bývalému klubu New Jersey sa Zach Parise tešil z výhry 4:0. Postaral sa o ňu aj brankár Josh Harding, ktorý mal 19 úspešných pokusov a vychytal deviaty shutout kariéry. Švajčiar Nino Niederreiter nazbieral tri asistencie.

Zostrih zápasu Minnesota - New Jersey

Sumáre nedeľných stretnutí NHL:

Ottawa – Dallas 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 28. E. Karlsson (B. Ryan, Turris), 37. Spezza (Turris, E. Karlsson), 60. B. Ryan (M. Michálek, Spezza) – 18. Ray Whitney (Seguin, Chiasson), 21. Ničuškin (Dillon, Eakin), 44. Roussel, rozhodujúci sam. nájazd Benn

Chicago – Calgary 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 27. P. Kane (Brookbank, Shaw), 56. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Keith) – 28. Cammalleri (Wideman, Colborne), 43. Glencross (Butler, Stajan), 62. Russell (Glencross, Wideman)
Marián Hossa (CHI) 1+0, 4 strely, odohral 20:26 min

Minnesota – New Jersey 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 14. Mikael Granlund (Niederreiter, Pominville), 28. T. Mitchell (Parise, R. Suter), 45. Heatley (Ballard, Niederreiter), 58. Pominville (Niederreiter)