Halák vychytal víťazstvo St. Louis, Chára druhou hviezdou

Slovenský brankár Jaroslav Halák zažil v pozícii jednotky St. Louis úspešný vstup do nového ročníka NHL. Na víťazstve Blues nad Nashvillom 4:2 sa podieľal 28 zákrokmi. Obrancu Bostonu Zdena Cháru vyhlásili za druhú hviezdu zápasu proti Tampe, ktorý Bruins vyhrali 3:1.

04.10.2013 06:57
Halák, Hendricks Foto: ,
Zákrok brankára St. Louis Jaroslav Haláka pred hráčom Nashvillu Mattom Hendricksom.

St. Louis rozhodlo o triumfe už počas prvých desiatich minút duelu. Vďaka gólom Backesa, Sobotku a Oshia si vytvorili trojgólový náskok. Na Haláka mierilo 30 striel hráčov Predators, za jeho chrbát prešli dva puky. Gólman Blues mal v zápase 93,3 % úspešnosť zákrokov.

Bolo to preňho prvé víťazstvo od 23. marca, keď dosiahol čisté konto proti Edmontonu. „Cítil som sa dobre, proti Nashvillu sú to vždy náročné stretnutia. Na začiatku som sa dobre rozchytal, v priebehu zápasu mi viackrát pomohli aj spoluhráči. Je skvelé byť naspäť aj v inom ako exhibičnom zápase. Stále je to však len jeden duel,“ uviedol Halák.

Kapitán Bostonu Chára sa proti Tampe prezentoval výbornou defenzívnou hrou, na ľade strávil vyše 24 minút. Bruins dali dva z troch gólov vo vlastnom oslabení. „Vyšlo mi síce niekoľko zákrokov, ale necítil som sa v stopercentnej pohode. Všetci vyzerali trochu unavene, ani psychicky sme na tom neboli tak dobre ako obvykle. Dôležitá je však výhra,“ povedal gólman Bruins Tuuka Rask, ktorý kryl 33 striel Tampy a stal sa prvou hviezdou duelu. S dvoma mínusovými bodmi po pätnásťminútovom pobyte na ľade skončil duel Richard Pánik z Tampy.

Tvrdosť kapitána Bostonu Zdena Cháru pocítil aj... Foto: SITA/AP, Michael Dwyer
Zdeno Chára, Ryan Malone Tvrdosť kapitána Bostonu Zdena Cháru pocítil aj Ryan Malone z Tampy.

Tim Thomas má za sebou úspešnú premiéru v drese Floridy, keď 27 zákrokmi pomohol Panthers k výhre 4:2 v Dallase. Ďalší debutant v drese Floridy Aleksander Barkov sa vo veku 18 rokov tešil z prvého zásahu kariéry v NHL. Jeho spoluhráč Tomáš Kopecký hral vyše 15 minút a prezentoval sa jednou strelou.

Z prvého čistého konta v sezóne sa tešil Marc-Andre Fleury z Pittsburghu, ktorý kryl 27 striel hráčov New Jersey a tešil sa z 250. výhry v kariére. Pre Fleuryho to bol 24. shutout v NHL. Jeden gól Penguins zaznamenal aj hviezdny Sidney Crosby. V drese Devils sa prvýkrát v súťažnom zápase objavil Jaromír Jágr.

„Ťažko sme sa rozbiehali, škoda inkasovaných gólov v prvej tretine. V ďalšom priebehu zápasu sme boli lepší, ale nedokázali sme skórovať,“ povedal tréner Devils Peter DeBoer.

Washington prehrával s Calgary po prvej tretine 0:3, napokon však duel vyhral 5:4 po samostatných nájazdoch. Zabral najmä Alexander Ovečkin, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. Minnesota prehrala prvýkrát v klubovej histórii v otváracom zápase sezóny, ktorý hrala v domácom prostredí.

Los Angeles na ľade Wild uspelo 3:2 po samostatných nájazdoch a ukončilo sériu domácich, ktorá trvala dvanásť zápasov. Desiatykrát v rade zdolalo San Jose rivala z Vancouveru, tentoraz 4:1. Rovnakým pomerom vyhral Phoenix nad New York Rangers, tri góly strelil Radim Vrbata. Čech končil hetrikom aj poslednú základnú časť.

Výsledky NHL:

St. Louis – Nashville 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Góly: 3. Backes (Pietrangelo, Berglund), 6. Sobotka (Bouwmeester, Pietrangelo), 10. Oshie (Steen, Backes), 32. Steen (Roy, Shattenkirk) – 11. Fisher (Spaling, Nystrom), 26. Legwand (Hornqvist).
Jaroslav HALÁK (STL) odchytal celý zápas, kryl 28 z 30 striel (úspešnosť zákrokov 93,3%)

Boston – Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 12. Kelly, 40. Lucic (Krejčí), 45. Bergeron – 31. Fillpula (Brewer, Killorn).
Zdeno CHÁRA (BOS) odohral 24:14 min, 2 strely, 2 trestné minúty, druhá hviezda zápasu
Richard PÁNIK (TAM) odohral 15:10 min, –2

Pittsburgh – New Jersey 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Kobasew (Sutter, Bennett), 13. Crosby (Dupuis, Niskanen), 52. Adams (Malkin, Glass).

Washington – Calgary 5:4 po nájazdoch (0:3, 3:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Carrick (Johansson, Alzner), 32. Ovečkin (Green, Johansson), 36. Ovečkin (Johansson, Bäckström), 55. Bäckström (Grabovskij, Ovečkin), rozhodujúci nájazd Grabovskij – 6. Jones (Monahan), 11. Stempniak (Giordano, Bäcklund), 17. Hudler (Brodie, Giordano), 30. Bouma (McGrattan, Street).

Minnesota – Los Angeles 2:3 po nájazdoch (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. Cooke (Brodziak, Granlund), 18. Brodin (Niederreiter) – 8. Doughty (Voynov, Kopitar), 54. Carter (Frattin, Regehr), rozhodujúci nájazd Kopitar.

Dallas – Florida 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Góly: 28. Chiasson (Whitney, Dillon), 48. Dillon (Fiddler, Rroussel) – 18. Gomez (Upshall, Campbell), 51. Barkov (Gilbert, Huberdeau), 56. Goc (Fleischmann, Campbell), 59. Goc.
Tomáš KOPECKÝ (FLO) odohral 15:29 min, 1 strela

Phoenix – New York Rangers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 4. Chipchura (Klinkhammer, Ekmar-Larsson), 28. Vrbata (Hanzal, Morris), 42. Vrbata (Yandle, Vermette), 48. Vrbata (Hanzal).

San Jose – Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 6. Burns (Hertl, Thornton), 39. Braun (Vlasic, Couture), 55. Marleau (Couture), 56. Wingels (Desjardins) – 10. Garrison (D. Sedin, H. Sedin).

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Jaroslav Halák #St. Louis Blues #Boston Bruins