Traja Slováci asistovali, obranca Čajkovský sa opäť pobil

V sobotňajších prípravných stretnutiach zámorskej hokejovej NHL si traja Slováci pripísali po jednej asistencii.

29.09.2013 10:40
Tomáš Kopecký Foto: ,
Tomáš Kopecký sa spoluhráčmi teší z gólu v prípravnom zápase Florida - Tampa.

V zápase Florida – Tampa Bay (5:3) sa útočník domácich Tomáš Kopecký podieľal na víťaznom góle Krisa Versteega, okrem toho mal aj dva plusové body. Na druhej strane Richard Pánik bol na začiatku gólovej akcie Bretta Connollyho, ktorý v prvej tretine zvyšoval na 2:0. Pánik mal na konte aj 7 trestných minút.

Autorom prihrávky na presný zásah Mitchella Callahana v dueli Toronto – Detroit bol Tomáš Jurčo. Hostia, za ktorých nastúpil aj Tomáš Tatar, však už iba skorigovali na konečných 1:3.

Michal Čajkovský nastúpil za Washington pri prehre 3:4 po predĺžení na ľade Chicaga. Slovenský obranca si pripísal jeden plusový bod a päťminútový trest za bitku. Čajkovský sa pobil aj pred týždňom v prípravnom zápase proti Bostonu. Robustný obranca sa ešte stále drží v prvom tíme, kde mali Capitals v sobotu ešte 29 hráčov. V pondelok ich zostane v tíme už len 23 a Čajkovský podľa odhadov zámorských médií pôjde na farmu do AHL.

Čajkovského bitka v prípravnom zápase proti Bostonu

Výsledky sobotňajších prípravných stretnutí NHL:
Florida – Tampa Bay 5:3 (1:2, 2:0, 2:1) – Tomáš Kopecký (Florida) 0+1, Richard Pánik (Tampa) 0+1
Toronto – Detroit 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) – Tomáš Jurčo (Detroit) 0+1
Chicago – Washington 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
Anaheim – San Jose 5:6 (2:3, 0:2, 3:1)
Los Angeles – Colorado 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Viac na túto tému: #Washington #Michal Čajkovský