V NHL zrušili aj všetky novembrové zápasy

27.10.2012 15:04
Hokej, puk
Hokejové puky z New Jersey. Autor:

Vedenie hokejovej NHL zrušilo všetky novembrové zápasy pre pretrvávajúce nezhody v rokovaní s hráčskou asociáciou NHLPA o kolektívnej zmluve. Rozhodnutie padlo osem dní po tom, ako predstavitelia NHL odmietli tri návrhy od NHLPA. Tie boli reakciou na verziu zmluvy zo strany NHL zo 16. októbra, podľa ktorej by sa výnosy delili pol na pol. novembrové zápasy

„NHL hlboko ľutuje podniknutie takýchto opatrení. Predložením možnosti riešenia, ktoré zahŕňa spravodlivé rozdelenie príjmov a bralo do úvahy znepokojenia hráčov ohľadom hodnoty ich kontraktov, sme dúfali, že dosiahneme dlhodobú kolektívnu zmluvu, ktorá by dovolila regulárnu sezónu s 82 zápasmi základnej časti. Nanešťastie, nestalo sa tak. Sme si vedomí a akceptujeme fakt, že za uzavretie kolektívnej zmluvy nesú zodpovednosť obidve strany. Veľmi nás mrzí, že sme sa neúspešnými rokovaniami dostali až do tejto fázy. Naďalej sa budeme usilovať o dosiahnutie dohody, ktorá bude férová pre hráčov aj kluby. Toto bola posledná šanca, ako zachrániť kompletnú sezónu bez toho, aby sa finále Stanleyho pohára hralo v júli,“ povedal zástupca komisára NHL Bill Daly.

Od 11. októbra do 30. novembra sa neuskutoční celkovo 326 stretnutí zámorskej profiligy, čo je viac ako 26,5 percenta duelov celej sezóny. Zástupcovia vedenia súťaže a hráčskych odborov NHLPA nemajú naplánované ďalšie rokovania o novej kolektívnej zmluve. Polnocou zo štvrtka na piatok východoamerického času uplynul termín, ktorý dala NHL na dohodu, aby sa stihol odohrať kompletný program súťaže. Ak by sa obe strany dohodli, liga by sa začala 2. novembra a každý tím by mohol nastúpiť na 82 zápasov základnej časti. Rokovania o novej kolektívnej zmluve sú na mŕtvom bode.

„Zrušenie novembrového programu je veľkým sklamaním pre všetkých hokejových fanúšikov a každého, kto žije hokejom vrátane hráčov. Tento krok však nebol prekvapením. Pred týždňom nám dali majitelia klubov návrh v štýle buď – alebo. Odpovedali sme tromi protinávrhmi, v ktorých sme zachovali ich ponuku delenia ziskov v pomere 50:50. Za 10 minút to zamietli. Odvtedy sme sa pripravovali na ďalšiu schôdzku, ale neprišla ponuka na žiadne stretnutie. Rokovať s nami budú, až keď pristúpime na ich podmienky z návrhu. Ak však nebudú rešpektovať aj naše návrhy, potom sa nemáme o čom baviť,“ vyhlásil výkonný riaditeľ NHLPA Donald Fehr.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku