Višňovský: Viac ako arbitráž ma zaujíma výluka

Anaheim, New York Islanders, Slovan či niekto úplne iný. Ľubomír Višňovský zatiaľ ani netuší, kde bude v budúcej sezóne pôsobiť.

06.09.2012 11:00
Ľubomír Višňovský Foto:
Ľubomír Višňovský.

Vedenie Anaheimu ho ešte v júni vymenilo do New Yorku, 36-ročný hokejový obranca však tvrdí (spolu s ním aj zástupcovia hráčskej asociácie NHLPA), že Ducks porušili klauzulu v zmluve, ktorú podpísal ešte v Edmontone. Preto sa obrátil na arbitráž, ktorá prebehla v noci na stredu. Rozhodnutie však zatiaľ nepozná.

„Čakal som doma pri telefóne, či mi nebudú volať. Neozvali sa. Telefonoval mi len agent, ktorý tvrdil, že to vyzerá nádejne. Vraj na 51 % vyhrám ja. To ma upokojili (smiech). Ako to dopadlo, mi majú dať vedieť do 15. septembra. Som trošku nervózny. Viac ako rozhodnutie v tejto veci ma však zaujíma, či bude v zámorí výluka. Všetko nasvedčuje tomu, že sa NHL načas nezačne. Minimálne týždeň-dva, možno mesiac sa to asi bude naťahovať. Uvidíme, čo bude potom, možno jedna strana predsa len ešte povolí,“ tvrdí Višňovský.

Na sezónu sa odchovanec topoľčianskeho hokeja momentálne pripravuje s tímom Slovana. Bude si v prípade výluky obliekať dres nováčika KHL? „Zatiaľ to vôbec nie je isté. Slovan je síce pre mňa prvoradý, ale ešte sme sa nedohodli. Oslovil ma aj jeden z tímov, ktoré sa v najbližšom období predstavia v Bratislave, ale nepoviem, ktorý,“ prezradil bývalý slovenský reprezentant.

Ak Višňovský so svojou sťažnosťou na arbitráži uspeje, vie si predstaviť aj návrat do tímu Ducks. „Rozmýšľam, že by som zostal v Anahieme žiť, lebo je tam krásne. Či by som však hral za Ducks, záleží najmä od postoja generálneho manažéra a trénera. Potreboval by som cítiť dôveru. Musia ma v klube chcieť,“ vysvetľuje najproduktívnejší obranca NHL zo sezóny 2010/11.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy