Chára odohral vyše 31 minút, Price ťahá Montreal k výšinám

Asi najväčšiu radosť zo slovenských hokejistov v pokračujúcich zápasoch NHL mal Zdeno Chára, ktorého Boston zdolal Buffalo 3:2 po predĺžení. Kapitán Bruins odohral vyše 31 minút a spoločne so spoluhráčmi sa mohol radovať z víťazného gólu Marka Recchiho z extra času.

08.12.2010 07:49
Nikolaj Chabibulin Foto:
Brankár Edmontonu Nikolaj Chabibulin.

V Bostone privítali v derby Severozápadnej divízie z Buffala a diváci sa nenudili. Gólov síce videli „len“ päť, no i tak sa hral rýchly a energický hokej so šťastným koncom pre domácich, ktorý o svojom triumfe rozhodli v predĺžení po góle najstaršieho muža celej súťaže Marka Recchiho. „Ten gól je dôkazom, že hrať treba do samého konca,“ vyznal sa 42-ročný hokejista. Jeho spoluhráč a kapitán domácich Zdeno Chára odohral 31 minút a 5 sekúnd, nebodoval.

Videosumár zápasu Boston – Buffalo

Aj v druhom dueli z rovnakej divízie sa stretli tímy, ktoré mali proti sebe veľkú motivíciu – išlo totiž o kanadské derby Montreal vs. Ottawa. Domáci Canadiens sa v tejto sezóne môže spoliehať na skvelé výkony brankára Careyho Pricea, a ten ich nesklamal ani teraz. Pripísal si 27 úspešných zákrokov a aj vďaka nemu sa najslávnejší klub súťaže radoval z triumfu 4:1. Montreal má na svojom konte už 38 bodov, čo je len o dva menej ako nazbieral najlepší tím ligy z Pittsburghu. „Chytá sa mi naozaj skvele. Vďačím za to spoluhráčom, ktorí mi pomáhajú ako sa len dá,“ konštatoval Price.

Já na bráchu, brácha na mně. To si asi povedali Teemu Selänne a Saku Koivu pred zápasom v Edmontone. Nerozlučné fínske dvojičky sa postarali o oba góly Anaheimu na ľade olejárov. Hostia napokon o svojom triumfe rozhodli v samostatných nájazdoch.

Pušný prach zvlhol Stevnovi Stamkosovi. Mladý strelec, ktorý strieľal v úvode sezóny gól za gólom, sa v posledných šiestich dueloch nezapísal do listiny strelcov, a jeho tím prehráva. Na ľade Calgary tento raz padol po prehre 2:4.

Radoval sa druhý tím z floridského polostrova – tamojší Panthers zdolali Colorado 4:3 po predĺžení. V bránke hostí bol už uzdravený Craig Anderson, ktorý tak vyhnal Petra Budaja na striedačku.

Sumáre zápasov NHL

MONTREAL – OTTAWA 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 10. Cammalleri, 43. Halpern (Lapierre), 51. Gionta, 57. Hamrlík (Gionta, Eller) – 20. Foligno (Spezza, Karlsson)
Strely na bránku: 35:28. Brankári: Price – LeClaire (od 58. Elliott). Vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 21 273 divákov
Hviezdy zápasu: Cammalleri, Gionta, Halpern.

BOSTON – BUFFALO 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 14. Lucic (Krejčí, Horton), 54. Horton, 63. Recchi (Seidenberg, Krejčí) – 33. Adam (Pominville, Mancari), 45. Vanek (Myers, Leopold)
Strely na bránku: 36:30. Brankári: Thomas – Miller. Vylúčení: 2:5, z toho Boychuk na 5 min – Montador na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 17 565 divákov
Hviezdy zápasu: Recchi, Lucic, Vanek.

FLORIDA – COLORADO 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 4. Thomas (Hordichuk, McCabe), 39. Weiss (Reinprecht, Frolík), 45. Booth (Dadonov), 61. Weiss (Booth) – 24. Liles (Stastny, Randy Jones), 38. R. O'Reilly (Winnik, Liles), 42. Duchene (Quincey)
Strely na bránku: 25:25. Brankári: Vokoun – Anderson. Vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 12 791 divákov
Hviezdy zápasu: Weiss, Booth, Duchene.

CALGARY – TAMPA BAY 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Sarich (Pardy, Morrison), 14. Kostopoulos (Bourque, Giordano), 25. Bourque (Glencross, Bäcklund), 49. Iginla (Bouwmeester, Bourque) – 29. Harju (Kubina, Jones), 39. Malone (Thompson, Hedman)
Strely na bránku: 19:24. Brankári: Kiprusoff – Ellis. Vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 19 289 divákov
Hviezdy zápasu: Bourque, Sarich, Malone.

ANAHEIM 2

Góly: 51. Ryan Jones (Pääjärvi, Gilbert), 54. Penner (Foster, Gilbert) – 26. S. Koivu (Selänne, Fowler), 47. Selänne (Sutton, S. Koivu), rozhodujúci nájazd Fowler
Strely na bránku: 32:36. Brankári: Chabibulin – Hiller. Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 16 839 divákov
Hviezdy zápasu: Penner, S. Koivu, Ryan Jones.

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.