Savard utrpel otras mozgu druhého stupňa

Center hokejových Boston Bruins Marc Savard utrpel po tvrdom náraze od útočníka Pittsburghu Matta Cooka v nedeľňajšom zápase NHL otras mozgu druhého stupňa. Savard v pondelok odcestoval z Pittsburghu do Bostonu, kde sa stretol s klubovým lekárom Petrom Asnisom a špecialistami na otrasy mozgu z massachusettskej nemocnice. Vedenie tímu zatiaľ nechce zverejniť dĺžku absencie a počká si na ďalšie vyšetrenia.

09.03.2010 16:35
Marc Savard Foto:
Spoluhráči z Bostonu sa skláňajú nad zraneným Marcom Savardom.

K tvrdej zrážke prišlo necelých 6 minút pred koncom zápasu. Savard práve vypálil z kruhov na bránku Pittsburghu, keď ho Cook zozadu nabral. Hráč Bostonu zostal niekoľko minút ležať na ľade, potom ho museli odniesť na nosidlách.

Savarda chceli pomstiť viacerí hráči, ale keďže výsledok bol otvorený a Boston prehrával 1:2, napokon sa sústredili na samotnú hru. K odvete by mohlo prísť 18. marca, keď sa oba tímy opäť stretnú. Savard má za sebou na zranenia smolnú sezónu, v jej úvode si zlomil nohu a poškodil kolenné väzy.

Vedenie Bruins povolalo v pondelok z farmy v Providence do prvého tímu obrancu Jeffa Pennera.