Chára bol prvou hviezdou Bostonu, Svatošov gól nestačil

Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára sa gólom postaral o predĺženie duelu zámorskej hokejovej NHL s Torontom. Medvede napokon vyhrali po 4:3 nájazdoch. Za Colorado sa opäť gólovo presadil Marek Svatoš, jeho tím prehral doma s Los Angeles 5:6. Brankár Peter Budaj šiel po štyroch góloch z bránky, čo znamená, že ako porazený vyšiel päťkrát z posledných šiestich zápasov. Za LA dvakrát asistoval Michal Handzuš.

22.01.2009 07:57
Zdeno Chára Foto:
Zdeno Chára

Bostonu sa v tejto sezóne doposiaľ nepodarila len jedna vec – vrátiť sa do zápasu v poslednej tretine. Na ľade Toronta mu to konečne vyšlo vďaka gólom Dennisa Widemana a Cháru, ktorý napol sieť v 55. minúte. Slovenský obranca tentoraz nevyslal projektil, ale na ľavej strane si umne, nikým nepovšimnutý na­korčuľoval pred bránku a perfektne využil prihrávku Marka Savarda.

Skóre zápasu otvoril v 14. minúte Jason Blake. Týmto gólom sa skončili domáce suchoty Toronta, ktoré trvali vyše 141 minút. Jeho spoluhráči pridali ďalšie dva a po dvoch častiach viedli o dva góly. Nakoniec získali len bod.

Chára, napriek víťazstvu, bol do svojich radov kritický. „Trochu nám chýbala rýchlosť a nerobili sme správne rozhodnutia. Nastal ten čas v roku, keď čelíme výzvam a nepriazni osudu. Bol to ťažký zápas,“ povedal Chára, vyhlásený prvou hviezdou zápasu.

V Colorade nemohli mať z Budajovho výkonu ktovieakú radosť. No istota vždy nebola ani na druhej strane, kde stál nováčik Jonathan Quick. Vďaka jeho zaváhaniu domáci zo štvorgólového manka usekli jeden z troch kúskov, no ten posledný sa im už nepodarilo.

Gól Mareka Svatoša na 1:1

Quick sa „predviedol“ pri štvrtom góle Colorada, keď jeho prihrávku zachytil Brian Wilsie a strelil svoj prvý gól v sezóne. „Keby to bol môj spoluhráč, mal by som peknú asistenciu,“ povedal Quick. „Pekne zahral aj vystrelil. Môj tím hral potom výborne v defenzíve, najmä po piatom góle, vďaka čomu som bol pod menším tlakom.“

Michala Handzuša za jeho výkon v drese kráľov vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Na Floridu zavítal Dallas a v nočnom stretnutí jedna z hviezd žiarila viac než ostatné. Mike Ribeiro sa na víťazstve 4:1 podieľal hetrikom, prvým v jeho kariére. Za sebou pritom má už jedenásť dvojgólových zápasov. „Ani raz som to nedokázal dotiahnuť do konca. Aj teraz, pri treťom góle, som si myslel, že puk sa akosi odrazí a obtrie sa o sieť,“ povedal šťastný strelec.

Sumáre zápasov NHL:

COLORADO – LOS ANGELES 5:6 (1:1, 2:5, 2:0)

Góly: 8. SVATOŠ (Wolski, Liles), 34. Hensick (Tucker, Stewart), 40. Stewart (Hensick, Salei), 46. Willise, 48. McLeod (Tucker, Salei) – 3. Calder (Doughty, Kopitar), 22. Frolov (Quincey, Stoll), 22. Johnson (O'Sullivan, HANDZUŠ), 26. Stoll (Brown, O'Sullivan), 35. Frolov (HANDZUŠ, Quincey), 35. Brown (Kopitar).
Strely na bránku: 41:28. Brankári: BUDAJ, Raycroft – Quick. Vylúčení: 5:9, z toho O'Donnell – Stewart na päť minút, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 13.289 divákov
Hviezdy zápasu: Frolov, Stoll, HANDZUŠ

CHICAGO – St. LOUIS 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 19. Woywitka (Oshie, Colaiacovo), 48: Tkachuk (Boyes, Jackman).
Strely na bránku: 21:29. Brankári: Huet – Mason. Vylúčení: 6:6, z toho Burish – Hinote na päť minút, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 22.299 divákov
Hviezdy zápasu: Mason, Woywitka, Jackman

FLORIDA – DALLAS 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 13. Skrastins (Kreps, Stewart) – 33. Modano (Richards, Eriksson), 40. Ribeiro (Neal, Niskanen), 54. Ribeiro (Ott, Lehtinen), 60. Ribeiro (Robidas).
Strely na bránku: 28:25. Brankári: Vokoun – Turco. Vylúčení: 4:3, z toho Sutherby, Niskanen – Stewart, Stillman na päť minút, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 11.200 divákov
Hviezdy zápasu: Ribeiro. Modano, Neal

TORONTO – BOSTON 3:4 po nájazdoch (1:1, 2:0, 0:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 14. Blake (Stempniak, Moore), 25. Stempniak (Blake, Moore), 35. May (Mitchell, Mayers) – 16. Wheeler (Ward, Krejčí), 43. Wideman (Krejčí, Ryder), 55. CHÁRA (Savard, Axelsson), rozhodujúci nájazd: Ryder
Strely na bránku: 34:30. Brankári: Toskala – Thomas. Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 19.258 divákov
Hviezdy zápasu: CHÁRA, Krejčí, Moore

TAMPA BAY – BUFFALO 5:3 (2:9, 3:3, 0:0)

Góly: 5. Eminger (Halpern), 6. Downie (Murphy, Pettinger), 22. Krajíček (MESZÁROŠ, Prospal), 34. Halpern (Recchi, Wishart), 40. Murphy (Recchi) – 21. Roy (Pominville, Lydman), 25. Kotalík (Rivet, Gaustad), 37. Roy (Vanek, Pominville).
Strely na bránku: 26:34. Brankári: Smith – Miller. Vylúčení: 6:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 15.611 divákov
Hviezdy zápasu: Murphy, Krajíček, Roy

PHILADELPHIA – ATLANTA 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)

Góly: 10. Hartnell (Carter), 18. Powe (Upshall, Giroux), 22. Jones (Carter, Lupul), 53. Knuble (Richards, Gagne), 60. Knuble (Gagne) – 45. Perrin, 50. Kovaľčuk (Armstrong, Peverley), 51. Thorburn.
Strely na bránku: 33:31. Brankári: Niittymäki – Lehtonen. Vylúčení: 10:9, z toho Rote, Asham (2) – Boulton, Thorburn, VALÁBIK na päť minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 19.766 divákov
Hviezdy zápasu: Knuble, Carter, Giroux

NEW YORK ISLANDERS – ANAHEIM 2:1 (2:0, 0:1. 0:0)

Góly: 3. Okposo (Streit, Nielsen), 15. McLean (Nielsen, Hillen) – 37. Ryan (Perry, S. Niedermayer).
Strely na bránku: 14:40. Brankári: Danis – Hiller, Giguere. Vylúčení: 5:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 11.853 divákov
Hviezdy zápasu: Danis, McLean, Gervais

NEW JERSEY – MONTREAL 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 12. Martin (Eliáš, Madden), 27. Zajac (Parise, Oduya), 39. Oduya (Martin), 43. Parise, 60. Eliáš (Madden, White) – 34. Gorges (Koivu, D'Agostini), 48. D'Agostini (Markov).
Strely na bránku: 34:28. Brankári: Clemmensen – Price. Vylúčení: 6:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 16.235 divákov
Hviezdy zápasu: Oduya, Parise, Martin

CALGARY – COLUMBUS 5:4 po nájazdoch (2:1, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 10. Iginla (Aucoin), 38. Cammalleri (Aucoin, Giordano), 19. Moss (Boyd, Sarich), 53. Cammalleri (Iginla), rozhodujúci nájazd: Bertuzzi – 3. Umberger (Malhotra), 10. Umberger (Russell, Modin), 38. Voráček (Williams, Modin), 43. Nash (Malhotra, Hejda).
Strely na bránku: 31:33. Brankári: Kiprusoff – Mason. Vylúčení: 9:10, z toho Phaneuf (2) – Methot na päť minút, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1
Hviezdy zápasu: Cammalleri, Malhotra, Iginla