Hossa - Crosby - Malkin. Paráda!

Útok Hossa - Crosby - Malkin? Či sa na ľade zídu v jednej trojke, nie je zatiaľ isté. Ak áno, NHL získa druhý superútok po ottawskej partii Alfredsson - Spezza - Heatley. Pittsburgh patrí k najambicióznejším klubom dnešnej NHL a postupne získava na kvalite.

27.02.2008 04:52
Marián Hossa Foto:
Zlatý puk získal Marián Hossa.

Na čele s miláčikom divákov i novinárov Sidneym Crosbym a ruským talentom Jevgenijom Malkinom (momentálne je spolu s krajanom Ovečkinom najprodkutívnejším hráčom NHL) patril od začiatku sezóny k spolufavoritom na boj o Stanleyho pohár.

Plány mali jediný háčik – geniálnemu rozohrávačovi Crosbymu chýbal hráč, ktorý by dokázal jeho tvorivosť premieňať na góly. O prestupe Hossu sa uvažovalo ešte pred Vianocami, po tom, ako si Crosby zranil členok, šumy načas utíchli. Zdanlivo.

Marián Hossa prichádza do Pittsburghu ako ôsmy Slovák. So zámorskou kariérou sa v ňom pred dvomi rokmi rozlúčil Žigmund Pálffy, popri ňom hrávali za Penguins aj reprezentační útočníci Tomáš Surový a Ronald Petrovický.

Prvým slovenským hokejistom v drese Penguins však bol už pred pätnástimi rokmi útočník Ladislav Karabín (1993–1994), po ňom odohral za Penguins dve necelé sezóny aj súčasný kapitán Slovana Róbert Döme (1997–2000). V tíme pôsobila aj dvojica obrancov Richard Lintner a Martin Štrbák.

V prvých rokoch nového milénia klub prežíval krízu. Mužstvo štyrikrát za sebou (2002 až 2006) nepostúpilo do play off a problémom boli aj peniaze. Spolumajiteľ Mario Lemieux nevedel nájsť s predstaviteľmi mesta spoločnú reč na tému spolufinancovania novej haly a hrozil, že presťahuje klub do iného mesta. Záujem vraj prejavilo Las Vegas a Kansas City.

Minulý rok sa však vedenie klubu dohodlo s elitou mesta a štátu Pennsylvánia na tom, že Penguins zostanú v Pittsburghu do roku 2040. Novú halu, ktorá nahradí najstarší štadión v NHL Mellon Arenu (slúži už 47 rokov), otvoria na štarte sezóny 2010/2011.

Penguins majú veľké plány. Pomôže ich naplniť slovenská hokejová superstar?

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba