Zedníka už pustili z nemocnice

Hokejového útočníka Richarda Zedníka prepustili necelý týždeň po ťažkom zranení krku z nemocnice v Buffale do domáceho liečenia a Banskobystričan sa letecky presunul na južnú Floridu. Predstavitelia nemocnice informovali, že Zedníka pustili vo štvrtok večer a v piatok cestoval domov.

16.02.2008 22:38

Slovenský hokejista sa zranil minulú nedeľu v zápase na ľade Sabres, keď mu krk vážne poranila korčuľa spoluhráča Olliho Jokinena. Zranenie si nevyžiadalo trvalé následky.

Je skvelé vrátiť sa domov na Floridu,“ uviedol po návrate vo svojom stanovisku Zedník, ktorý sa tesne pred svojím prepustením z nemocnice v Buffale poďakoval aj kompletnému lekárskemu tímu, ktorý sa o neho staral.

„Chcem sa poďakovať každému za neuveriteľnú podporu v priebehu minulého týždňa. Fanúšikovia, spoluhráči, organizácie Panthers a Sabres i ľudia v Buffale boli skvelí. Špeciálne musím poďakovať lekárskemu personálu v buffalskej nemocnici, ktorý bol pri mne po celý čas. Za posledný týždeň sa toho stalo veľmi veľa, mal som šťastie, že žijem. Spolu s Jessicou chceme poďakovať každému za rešpektovanie nášho súkromia,“ uviedol vo svojom vyhlásení Zedník.

Hokejista Panthers nezabudol ani na všetkých, ktorí si na neho v ťažkých chvíľach spomenuli. V súčasnosti sa už cíti veľmi dobre. „Rád by som vyslovil aj moju vďačnosť za neuveriteľnú podporu a želania všetkého dobrého ľuďom z môjho rodného Slovenska. Chcem, aby všetci vedeli, že sa liečim, cítim sa dobre a dúfam, že sa vrátim na ľad len čo mi to môj zdravotný stav dovolí,“ dodal Zedník.

Tridsaťdvaročný krídelník sa bude so svojimi spoluhráčmi môcť stretnúť najskôr v stredu, pretože tí hrajú teraz na klziskách súperov. „Vedomie, že nie je s nami, je veľmi ťažké. Ak ho opäť uvidíme, tak to bude skvelý deň,“ povedal za spoluhráčov Stephen Weiss.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba