Montreal poslal brankára Haláka na farmu

01.10.2007 22:41

Tím hokejovej NHL Montreal Canadiens sa rozhodol v úvode sezóny nevyužiť služby slovenského brankára Jaroslava Haláka a poslal ho na farmu do Hamiltonu. Do prvého tímu sa dostal na úkor rodáka z Bratislavy Kanaďan Carey Price.

Okrem Haláka sa do Hamiltonu, ktorý hrá v AHL, sťahuje aj útočník Maxim Lapierre a obranca Ryan O'Byrne. V novej sezóne sa okrem nováčika Prica predstaví v tíme Canadiens aj ďalší debutant Kyle Chipchura a bieloruský center Michail Grabovskij. Dvadsaťročný Carey Price zažiarl na posledných MS juniorov vo Švédsku, kde získal zlatú me­dailu. Javoro­vý list s ním v bránke vyhral všetkých 6 zápasov, pričom rodák z Vancouveru vychy­tal dve čisté kontá a dosiahol priemer 1,14 gólu na zápas. 

Halák sa dostal do prvého tímu Montrealu vo februári tohto roku, keď zaskakoval za zraneného Cristóbala Hueta. Hneď prvý zápas sa mu vydril na výbornú. Vďaka jeho skvelému výkonu vyhrali Habs na ľade Columbusu 3:2 (z 33 striel kryl 31). Celkovo odchytal v prvej sezóne 16 zápasov, pričom až v desiatich jeho tím vyhral. Montreal dlho držal v hre o play-off, no nakoniec sa najslávnejší klub profiligy do bojov o Stanley Cup nedostal. Halák prišiel na MS do Ruska, kde sa blysol v zápase s Nórskom – vychytal shutout.

Montreal začína sezónu zo stredy na štvrtok na ľade Caroliny.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk