Alfredsson: Hossa a Heatley sú rozdielni

19.02.2007 15:50
Chára, Hossa
"Ďakujem Marián," ako by hovoril Zdeno Chára (vpravo), ktorý sa práve raduje zo svojho gólu. Prihrával mu naň bývalý spoluhráč z Ottawy Marián Hossa. Spoločne so slovenskými hviezdami sa teší aj Danny Heatley. Autor:

Výmena Mariána Hossu za Danyho Heatleyho z Ottawa Senators do Atlanta Thrashers patrí medzi najväčšie trejdy v histórii NHL a zámorskí novinári sa k tejto udalosti s obľubou vracajú. Prvú tohtoročnú príležitosť dostali počas Zápasu hviezd v Dallase.

Ďalší retrospektívny pohľad do zákulisia výmeny podnietil sobotný zápas Atlanty v kanadskej metropole.

„Súboj na ľade Ottawy bol pre mňa iba ďalším zápasom v základnej časti. Keď som však vstúpil do haly, cítil som, že to je pre mňa niečo špeciálne. Je celkom zábavné, keď ešte teraz sa touto výmennou zaoberá toľko ľudí. Odchod z Ottawy je však už dávno za mnou a ja som súčasťou Thrashers,“ nechal sa počuť slovenský krídelník, ktorý sa však musí zmieriť s tým, že v NHL sa na jeho prekvapujúcu výmenu iba niekoľko hodín po podpise novej zmluvy len tak nezabudne. „Debata o tom, kto v auguste 2005 vyšiel z trejdu ako víťaz, tu bude snáď navždy,“ píše denník Ottawa Citizen.

Obaja hviezdni hráči sa aktuálne nachádzajú v desiatke produktivity prestížnej profiligy. Ich štatistiky sú vzácne vyrovnané, keď Hossa má na svojom konte o jeden gól a jednu prihrávku viac ako Heatley.

„Stále rozoberajú naše štatistiky, ale mňa vôbec nezaujíma, či sú podobné alebo nie. Až po skončení základnej časti sa ukáže, kto ako pomohol svojmu mužstvu. Mariána veľmi rešpektujem. Je to skutočne skvelý hokejista. Je úžasné sledovať jeho pohyb na ľade,“ komentoval Heatley, ktorého doplnil kapitán Sens Daniel Alfredsson: „Všetci píšu o podobných štatistikách, ale to je jediné, čím sa približujú. Ide o dva rozdielne typy hokejistov. Hossa je neuveriteľne rýchly a ak nie je najrýchlejším hráčom ligy, tak určite patrí do trojky najlepších korčuliarov. Naopak, Heatley je jedným z najlepších hokejistov pri hre v blízkosti bránky. K svojim štatistikám sa dopracovali každý inou cestou.“

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku