KHL

22.10.2018 o 18:30

HK Soči
HK Soči
4 : 2
(2:1, 0:0, 2:1)
HC Slovan Bratislava
HC Slovan Bratislava
Štadión: Ledový palác Bolšoj

V tretej tretine Soči odskočilo na rozdiel dvoch gólov a Slovan nenachádzal recept na brankára Barulina. Napokon pred koncom zápasu pri presilovej hre stiahol Štěpánka z brány a znížiť sa podarilo Lunterovi. Zázrak v podobe ďalšieho gólu sa už ale nekonal a Slovan inkasoval gól do prázdnej brány. Belasí tak prehrali aj druhý zápas v rade a najbližšie ho čakajú zápasy proti topfavoritom celej súťaže – CSKA Moskva a SKA Petrohrad, ktoré belasí odohrajú v susednej Viedni.

Koniec zápasu.

59:48

Soči dáva gól! Zázrak sa dnes nekoná, druhý gól v hre bez brankára sa Slovanu nepodarilo streliť, naopak inkasuje. Dvaja hráči Soči sa rútili sami na prázdnu bránu hostí a STANISLAV BOČAROV definitívne rozhoduje o výhre svojho tímu v riadnom hracom čase.

Asistencia: Alexander Polunin

59:22

Slovan Bratislava dal gól!
Tlak Slovana už bol vskutku enormný a MÁRIO LUNTER ho zúžitkoval v gól na 2:3, keď sa presadil z dorážky po Řepíkovej strele!

Asistencia: Michal Řepík

59:10

Taffe vypálil z pravého kruhu, pred bránou bol Bailey, no Barulin schytal puk do masky a hlavný rozhodca prerušuje hru.

58:49

Sersenova rana presvišťala popri bráne, ale puk nik netečoval. Veľký tlak Slovana.

58:10

Taffe to dával z pravej strany na teč na Luntera pred bránou, ale Barulin si poradil aj s touto situáciou.

57:48

Štěpánek zostáva na striedačke, Slovan to skúsi v šestici!

Oddychový čas hostí.

57:48

Vylúčenie v tíme HK Soči (Sean Collins – 2 min., nedovolené bránenie).

57:36

Slovan sa ešte nevzdáva, Klok nahadzuje puk, ktorý zrejme nebol tečovaný a skončil u brankára Barulina.

57:21

Domáci sú v plnom počte a výrazne sa približujú k trom bodom.

56:41

Rauovi sa nepodarilo spracovať ťažkú Sukeľovu prihrávku a Slovan musí opustiť útočné pásmo.

56:09

Tvrdá Řepíkova rana, Červený clonil Barulinovi, ale ten strelu pokryl.

55:58

Taffe nahral Sersenovi, ten okamžite nahodil puk na bránu, ten končí tesne vedľa pravej tyčky.

55:19

Vylúčenie v tíme HK Soči (Sean Collins – 2 min., podrazenie).

54:45

Škoda tejto situácie, Švarný dostal prihrávku, zbehol si medzi kruhy a nikým nekrytý mohol zamieriť, ale našiel len dobre postaveného Barulina, ktorý sa teda riadne rozchytal.

54:12

Chipchura bojuje pri mantineli, nabil Sersenovi na modrú, ktorý z prvej tvrdo vypálil, Barulin vyrazil puk pred seba, ale vedľa číhajúcich hokejistov v bielom, ktorí sa k dorážke napokon nedostali.

52:42

Sukeľ to urobil veľmi dobre, prihral Liškovi na vzdialenejšiu žrď, ale výborný Barulin úspešne zasiahol a podržal svoj tím!

51:58

Bailey videl pred bránou nakorčuľovaného Luntera, skúsil mu poslať žabkou prihrávku, Lunter vložil hokejku do prihrávky, ale puk skončil len na Barulinovi.

51:14

Hrá sa posledná desaťminútovka tretej tretiny, zatiaľ to vyzerá tak, že aj celého zápasu, nechajme sa ale prekvapiť, možno sa zápas ešte zamotá a Slovanu sa podarí znížiť.

50:29

Rau číhal pred bránou, ale prihrávku nedostal. Chvíľu nato bola hra prerušená pre ofsajd hosťujúceho tímu.

49:47

Tvrdá rana Musina a dorážka Collinsa, Štěpánek odolal.

48:55

Takmer vôbec sa hra neprerušuje a čas rýchlo beží, Slovan stále doháňa dvojgólové manko, nedostáva sa ale do gólových príležitostí, súper je nebezpečnejší.

47:10

Soči zohralo presilovú hru dobre, ale čo je podstatné, gól nepadol. Následne Slovan nedokázal zúžitkovať prečíslenie 2 na 1.

46:31

Rosén vymýšľal, čo s pukom, napokon mu vyšla krížna prihrávka na Jokipakku, ktorý pálil z prvej, ale puk netrafil vôbec dobre.

45:56

Dobrá pozícia pre Polunina, z uhla nastrelil Štěpánka a puk sa odrazil mimo, následne sa belasým opäť podarilo oslobodiť.

45:05

Slovan navyše ide do štyroch a bude a musieť brániť. Podarilo sa mu však odpáliť puk cez všetky čiary.

44:49

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., podrazenie).

43:47

Slovan to už bude mať ťažké, nie je to ale neriešiteľná situácia. Podľa toho, čo sa deje na ľade vidíme, že Slovan zobral situáciu vážne a okupuje útočné pásmo, zlepšil aj pohyb Lenže druhý gól zatiaľ stále nedal.

41:07

Soči dáva gól! Nádhernú akciu na jeden dotyk predviedli teraz domáci hokejisti v presilovej hre. Rosén našiel krížnou prihrávkou Jokipakku, ten ešte priťukol ERICOVI O'DELLOVI, ktorý to spravil priam exhibične. Otočil sa chrbtom k bráne a pomedzi svoje korčule poslal puk do odkrytej brány!

Asistencie: Jyrki Jokipakka, Robert Rosén

40:43

Soči je v útočnom pásme, strela od modrej, Štěpánek si poradil a Slovan sa oslobodzuje.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme gól nevideli, veľmi blízko k nemu mali domáci hokejisti, Archipov však dostal puk za Štěpánka vysokou hokejkou a tak ho hlavný rozhodca po dlhom rozhovore s videorozhodcom napokon neuznal. Tento moment Slovan nakopol, no to málo šancí, čo mal, nedokázal využiť. Mal aj dávku šťastia, že neinkasoval po tretí krát a tak je pred treťou tretinou, ktorá sa začne približne o 20:18, všetko otvorené.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:48

Veľmi nepríjemný moment pre Slovan, opäť sa bude musieť brániť. Navyše Collins mal veľkú šancu pri signalizovanom vylúčení, belasí si musia dávať väčší pozor.

39:48

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min, podrazenie).

39:26

Súboje v strednom pásme, druhá tretina sa dohráva.

38:39

Mosaljov tvrdo vypálil, Štěpánek toho veľa nevidel. Soči hrá už v pätici, Slovan tak svoju prvú presilovku v zápase nevyužil.

37:56

Řepík nahral na modrú Sersenovi, ten ešte posunul Taffeovi, ktorý dobre vypálil, Barulin puk vyrazil pred seba, ale k dorážke neprišlo.

37:30

Ďalšia nepresnosť, ktorý stojí Slovan pobyt v útočnom pásme.

36:45

Presná prihrávka na Sukeľa spoza brány, ten zakončoval z prvej na bližšiu žrď, no Barulina neprekvapil.

36:28

Vylúčenie v tíme HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., držanie).

36:15

Barulin si už nejaký čas nezachytal, Slovan musí zabrať.

34:43

Štěpánka teraz zachránila opäť bránková konštrukcia! Mal šťastie, že ODellovi puk vôbec nesadol a zle ho trafil. Dlho sa neprerušuje, hra má spád.

34:23

Z pravej strany našliapol Lapmer a zakončil z uhla, Barulin si bližšiu tyčku pokryl.

34:11

Baranov hľadal ešte Raua, ale už to prekombinoval, Rau bol navyše pokrytý a nedokázal zakončiť.

33:43

Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale nevidíme žiadne pohľadné kombinácie, skôr je to o súbojoch a stratách puku.

32:42

Puk prepadol cez Sersena a Virtu, čo spôsobilo, že Soči sa dostalo do šance pred Štěpánkom, našťastie ale všetko pre Slovan dobre dopadlo.

31:52

Řepík sa pokúšal nájsť Taffea spoza brány, čo sa nepodarilo. Následne bol Taffe osamotený v dobrej pozícii medzi kruhmi, no dostal to na dlhú hokejku. Škoda, trošku viac presnosti a mohla z toho byť sľubná šanca pre Slovan.

30:53

Lunter mal šancu, keď mu spadol na hokejku puk odrazený od Archipova, ale Barulina neprekonal.

Po veľmi dlhej diskusii s videorozhodcom gól nakoniec naplatí! Archipov ho dosiahol vysokou hokejkou. Tento moment by Slovan mohol naštartovať.

Stále nevieme, či gól bude platiť, alebo nie, každopádne sa jedná o veľmi dôležitý moment zápasu..

Soči vsietilo gól, ten ale ešte bude musieť byť odobrený videorozhodcom. Zrejme sa posudzuje, či gól nebol dosiahnutý vysokou hokejkou.

30:09

Rosén zakončoval zblízka po prihrávke pred bránu od Odella, puk vyletel do vzduchu, dopadol tesne pred bránkovú čiaru, odkiaľ ho pohotovo odpálil Grman!

29:43

Štěpánek si teraz rozhodne zachytá, neboli to ale nejaké veľmi nebezpečné strely, Štěpánek na ne videl. Slovan sa však dostáva pod tlak.

28:11

Kapustin z pravej strany strieľal nepresne, puk sa ale dostal k Ščitovovi a jeho zakončenie už bolo o čosi nebezpečnejšie, Slovan sa aj so šťastím ubránil.

27:22

Grman nedokázal vyhodiť puk a Soči sa rozostavilo v útočnom pásme, Štěpánek už aj musel zasahovať, strelu sa mu podarilo vyraziť mimo nebezpečnú zónu.

26:50

Gelinas zatiahol ručnú brzdu, keď musel zastaviť Bočarova, ktorý zakončoval zblízka a Slovan ta bude musieť čeliť prvej presilovej hre domácich.

26:50

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min., hákovanie).

26:22

Červený chcel vysunúť Řepíka, ale to bola veľmi ťažká prihrávka. Soči dobre bráni obrannú modrú a ide dopredu, Štěpánek čelil ďalšej strele.

25:40

Tvrdý zákrok pri mantineli na hráča Slovana, ale pokračuje sa ďalej. Švarnému sa vyhodiť nepodarilo a tak Štěpánek musel čeliť ďalšej strele od modrej, ktorú vyrazil pred seba.

24:44

Bailey bol v útočnom pásme skôr ako puk, píska sa ofsajd. Na hru Slovana sa už ale pozerá lepšie, ako v prdchádzajúcich minútach.

23:42

Virta vybojoval puk, hľadal pred bránou Lišku, Slovan zvýšil obrátky, ešte Sukeľa páli, mladíci sa zahryzli do súpera a snažia sa vyrovnať.

22:48

Taffe zabojoval, najprv si nakorčuľoval pred bránu, potom sa snažil niečo s pukom vymyslieť za bránou, ale šanca z toho nebola.

22:14

Tvrdá rana Baranova, ale nepresná. Švarný chcel vrátiť rýchlo hru naspäť do útočného pásma, no jeho prihrávka cez celé klzisko adresáta nenašla.

21:31

Na druhej strane tvrdo vypálil Klok, Barulin však puk nevyrazil, aj preto Lamper nemohol dorážať, škoda pre hostí.

20:54

Slovan akosi zaspal úvod druhej tretiny a mohol inkasovať! Soči prečíslilo súpera, Bočarov zakončoval, no zblízka bránu prestrelil!

20:41

Bočarov nepríjemne nahadzoval puk na bránu, ešte tam číhal Polunin, ale k dorážke nakoniec neprišlo.

20:23

Puk je mimo hracej plochy a tak musí byť hra pochopiteľne prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Slovan otvoril skóre už v 3. minúte, úspešným strelcom bol Rau, avšak Soči v priebehu približne jednej minúty zápas zásluhou O'Della a Mosaljova otočila. V zvyšnom priebehu tretiny boli aktívnejší domáci, Štěpánek mal viac práce, ako jeho náprotivok Barulin, ďalší presný zásah sme už nevideli.

Druhá tretina sa začne približne o 19:25.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:36

Rosen predĺžil puk do útočného pásma, Slovan ale rýchlo preniesol hru na druhú stranu, kde si útočný výlet urobil Meszároš, nepodarilo sa mu však nič nebezpečné vymyslieť, domáca obrana ho do šance nepustila.

18:58

Slovan mohol zaútočiť, no zakončiť sa mu nepodarilo. Grman začína od vlastnej brány.

18:15

Rachimullin dostal prihrávku do jazdy na osi klziska, napriahol a trafil Štěpánkovu vyrážačku. Hosťujúci brankár našťastie jeho pokus dobre videl a tak nemal problém zasiahnuť.

17:22

Liška preveril Barulina, ten jeho pokus vytečoval na ochrannú sieť.

17:02

Lamper sa k puku nedostal, je to komplikovaní zo strany Slovana, márne sa snaží prejsť cez červenú čiaru.

16:10

Sukeľ sa snažil narúšať rozohrávku domácich, ale nemal podporu a puk sa mu získať nepodarilo. Na druhej strane zblízka pálil Chlopotov, Slovan sa ubránil.

15:09

Hráme 4 na 4, Odell strieľal nebezpečne spoza Švarného, Štěpánek si pripísal ďalší úspešný zákrok.

14:32

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., sekanie).

14:32

Vylúčenie v tíme HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., sekanie).

14:23

Jokipakka obkrúžil bránu, prihral Točickijmu, ten našiel ešte Altybarmkjana, ktorý vrátil puk práve Točickijmu, ktorý vypálil od modrej, Štěpánek pripravený,

13:44

Liška aktívny v útočnom pásme, prihrával na vrchol kruhov, kde však spoluhráč nenašiel, pri ďalšom pokuse vniknúť do útočného pásma belasých zastavil ofsajd.

13:12

Meszároš tvrdo vypálil hneď za červenou čiarou, našiel dobre postaveného Barulina, ktorý hru prerušuje, nakoľko sa hráči Slovana chystali dorážať.

12:49

Taffe zblízka dorážal, Barulin si s jeho pokusom poradil. Slovan zvyšuje obrátky a snaží sa vyrovnať. Sersen však nahadzuje len do rohu.

12:00

Slovan sa usadil v útočnom pásme, ale nahodený puk skončil len na brániacom hráčovi a Slovanisti musia vykorčuľovať z pásma.

11:25

Štěpánek zvládol rozohrávku, Jánošík nahadzuje puk na bránu, Barulin hru radšej prerušuje.

10:05

Virta tečoval puk do útočného pásma, išiel do súboja za bránou, ale puk sa mu získať nepodarilo.

07:56

Soči dáva gól! Nepríjemný moment pre hokejistov HC Slovan. Vo veľmi rýchlom slede inkasujú aj druhý gól a Soči otáča skóre. DENIS MOSALJOV bol z veľmi veľkého uhla, no aj tak skúsil šťastie strelou po ľade a puk veľmi smolne prekĺzol Štěpánkovi pomedzi betóny!

Asistencie: Denis Alexandrov, Kirill Kapustin

06:57

Soči dáva gól! Veľká škoda, že Slovanu sa dlhšie nepodarilo udržať vedenie. ERIC O'DELL dostal priestor v oblasti ľavého kruhu a strelou švihom na Štěpánkovu lapačku vyrovnáva na 1:1!

Asistenciu si pripisuje Arkhipov Dmitry.

06:27

Štěpánek prerušuje hru po ďalšom úspešnom zákroku. Nasleduje reklamná prestávka.

06:00

Hostia pri puku, Jokipakka sa snažil ohroziť Štěpánka, ten si ale poradil.

02:39

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan sa teší z otváracieho gólu na ľade súpera! Strelcom gólu je CHAD RAU. Asistencie si pripisujú: Ivan Švarný a Kyle Chipchura.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Hokejisti HC Slovan Bratislava nastúpia v pondelok o 18:30 nášho času na svoj druhý a zároveň posledný zápas štvrtého tripu proti mužstvu HK Soči.

Tímy od seba delia len tri body, ale až štyri priečky. SOČI je na piatom mieste Západnej konferencie s 21 bodmi. V minulom zápase hokejisti z olympijského mesta nestačili na favorita CSKA Moskva a podľahli mu 1:2 po samostatných nájazdoch. Zaujímavosťou je, že tento tím vyhral z posledných desiatich domácich zápasov v riadnom hracom čase iba jeden. Mužstvo momentálne ťahajú legionári Eric O´Dell a Robert Rosen.

SLOVAN najprv ťahal päťzápasovú šnúru prehier, ktorú následne vystriedalo 5 vyhraných zápasov v rade. Aj tejto sérii je však už koniec, keďže v minulom kole belasí prehrali na ľade Spartaka Moskva 1:4. Slovanu patrí momentálne 9. miesto s 18-timi bodmi. Najlepším strelcom je osemgólový Michal Řepík, najproduktívnejším hráčom Jeff Taffe so 17-timi bodmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

HK Soči

 • Barulin (Šikin)
 • Rykov
 • Ščitov (C)
 • Jokipakka
 • Alexandrov
 • Auvitu
 • D. Musin
 • Pogorišný
 • Archipov
 • O'Dell (A)
 • R. Rosén
 • Bočarov
 • Collins
 • Polunin
 • Chlopotov
 • Kapustin
 • Mosaljov (A)
 • Starkov
 • Altybarmakjan
 • Točickij
 • Rachimullin

HC Slovan Bratislava

 • Štěpánek (Čiliak)
 • Sersen (C)
 • Gelinas
 • Meszároš (A)
 • Grman
 • Jánošík
 • Klok
 • Bačik
 • Švarný
 • Taffe
 • Řepík (A)
 • Červený
 • Virta
 • Sukel'
 • Liška
 • C. Bailey
 • Lunter
 • Lamper
 • Rau
 • Chipchura
 • Baranov