4 : 3
(0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Kunlun
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Slovan o svojom dnešnom víťazstve opäť rozhodol až gólom v predĺžení. Diváci v Bratislave videli kvalitný duel, Čínsky Drak makal ako mal, Slovenského Orla ale neulietal. Diváci búrlivým skandovaním vyprevadili do šatne Barryho Brusta, aby sa potom rozlúčili potleskom s domácim tímom a na svoje si prišiel aj Marek Čiliak. Dnes sme videli až tri góly z kategórie šťastných, na jeden zápas až príliš. Dva body však zostávajú v Bratislave a Slovan bude o dva dni hostiť námorníkov z Vladivostoku. Pomer striel medzi žrde v predĺžení 1:0, pekný večer a dobrú noc želá všetkým Vladimír Korduliak.

60:43

Slovan Bratislava dal gól!
RUDOLF ČERVENÝ ušiel s pukom na palici po pravej strane, nakorčuľoval pred Lazušina a zavesil.

60:36

Kunlun vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa presunie pred Lazušina.

60:01

Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli rovnako tri góly. Kunlun najskôr vyrovnal, aby potom Slovan opäť unikol do brejku, v závere tretiny hral Slovan presilovku, vsietiť sa mu nepodarilo a tak tajfún z Číny pri power play dokázal vyrovnať. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:10, ideme do predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:44

Kunlun dal gól!
Na šťastné a odrazené góly dva jeden pre hostí, z ľavej strany od kruhu puk pred bránkovisko nahodil MARTIN ST. PIERRE a puk sa opäť od korčule jedného z hráčov odrazil do siete. Asistencia: Taylor Beck.

59:35

Oddychový čas domácich, tréner Országh mobilizuje sily na posledné sekundy tretej tretiny a snáď aj zápasu.

59:35

Bolestivo skončil na ľade jeden z čiarových, ktorý bude teraz musieť byť ošetrovaný na striedačke domácich.

59:21

Lazušin na striedačke, Kunlun hrá power play bez brankára.

58:26

Hostia v plnom počte, Slovan gólovú poistku do siete súpera nepridal.

58:11

Opäť v akcii Lazušin, ktorý pomocou svojich betónov puk zrazil pred seba, aby ho následne zlikvidoval.

58:05

Diagonálna prihrávka a pohotová strela Gélinasa z pravej strany spoza kruhu, Lazušin puk letiaci smerom do jeho siete zlikvidoval vo svojej lapačke.

57:24

Kunlun poslal pozdrav Čiliakovi, Slovan posiela na ľad nových mužov, rovnako tak jeho súper.

56:56

Sersenov puk od modrej z jej stredu Lazušin lapil do rukavice, Slovan s presilovkou v závere tretej tretiny a pásmom na vhadzovanie.

56:26

Nič lepšie si belasí priať nemohli, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dvojku dostal Kane, presilovka pre belasých.

56:03

Lazušin cez betón posiela puk k mantinelu po strele belasých z ľavej strany.

55:53

Prečíslenie domácich tri na dva, Liška to neposunul Sukeľovi vľavo, našiel na strede lepšie postaveného Červeného, ktorého Lazušin vychytal!

54:25

Kane dostal puk pred bránku z pravej strany, vystrelil, Čiliak cez betón čaroval a puk rovnobežne s bránkovou čiarou poslal mimo bránkoviska!

54:11

Mám pocit, že Klok napálil príklepom puk do jedného z hráčov hostí, ktorý to bolestivo hodiac sa na ľad schytal pred Lazušinom.

53:10

Čiliak v akcii, skóre sa meniť nebude, po malej šarvátke vylučovať nebudeme, no rozhodne môžeme čakať tajfún z Číny.

52:29

Expanzia radosti na tribúnach, puk nahodený z pravej strany pred bránku si na palicu zobral MATÚŠ SUKEĽ, ktorý vykúpal Lazušina a zavesil. Asistencie: Michal Sersen a Adam Liška.

51:13

Kunlun vyhral buly a puk okamžite smeroval do priestoru domácej bránky, Čiliak v pokľaku puk kryje vo svojom výstroji.

51:11

Lajunen vystrelil zo stredného pásma, Čiliak puk cez vyrážačku usmernil na ochrannú sieť, pásmo pre Kunlun.

50:19

Hostia v plnom počte, Slovan svoju presilovku nehral dobre, Kunlun sa poľahky ubránil a o majiteľovi dvoch bodov rozhodnuté ešte nie je.

49:17

Red Star opäť vyhodil puk von cez všetky čiary a získal sekundy zo svojho oslabenia.

48:39

Baileyho delovka spoza kruhov sa neujala, hostia puk následne poslali von cez všetky čiary.

48:19

Podrazenie a na trestnú pôjde Gragnani, Slovan dostáva ponuku potešiť svojich fans.

46:18

Nahodený puk na bránku Lazušin cez hokejku chcel poslať na ochranné sklo, podarilo sa mu to až na sieť, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.

45:00

Bartley vystrelil od modrej, Čiliak puk vyrazil späť do hry, aktívni hostia hrali ďalej s pukom, Yip puk posunul za bránkou vľavo a TAYLOR BECK puk nahodil do bránkoviska, aby sa ten odrazil od hráča domácich do siete belasých. Asistencia: Brandon Yip.

42:33

Slovan zahral v pásme hostí s vysokou hokejkou, hlavný hru vykázal do stredného pásma, no od úvodu tretiny sme videli nástup Kunlunu, ktorý držal belasých pod tlakom.

41:11

Tri strelecké pokusy predviedol Fontaine, najnebezpečnejší hneď ten prvý, keď pálil z vrcholu medzikružia a puk sa cez klbko hráčov dostal až k Čiliakovi. Marek krásne čítal hru a puk cez vyrážačku poslal späť do hry, aby potom zlikvidoval ešte dva puky Justina Fontainea.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:48.

Druhá tretina nám ponúkla tri góly, Slovan sa ujal vedenia šťastným gólom pri početnej výhode o dvoch hráčov. Kunlun dostal rovnakú možnosť a vyrovnal, i keď to už bolo pri hre päť na štyri. V závere tretiny dostal možnosť hrať presilovku Slovan a jeho gól odobril magnetoskop v Moskve. Pred treťou tretinou je však všetko otvorené, pomer striel medzi žrde v tej druhej 14:3.

40:00

39:59

V poslednej sekunde druhej tretiny sa Slovan ujíma vedenia a využíva presilovku. Lazušin puk vyrazil vľavo od seba a MICHAL ŘEPÍK puk pohotovo dopravil do prázdnej bránky. Asistencie: Rudolf Červený a Casey Bailey.

39:59

Zbytočne sa tribúny hnevajú, to je logické vyústenie situácie, rozhodovať budú teraz tisíciny sekundy, to je isté.

39:59

Slovan sa raduje z gólu, budeme zrejme telefonovať. Časomiera je rozhodujúca.

39:42

Mertl vyrobil sekerku na Červeného, presilovka pre belasých v závere druhej tretiny.

38:47

Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil, Kunlun sa snažil dostať domácich pod tlak márne.

38:02

Puk až za bránkou Lazušina, Slovan posiela na ľad čerstvých mužov.

37:24

Kunlun pri svojej presilovke vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po ľavej ruke Lazušina, Slovan bude mať nielen pásmo, hlavne však sekundy zo svojho oslabenia.

36:47

Lunter dve minúty za hákovanie, keď predtým Mário priviezol z pravej strany puk do bránkoviska, Lazušina sa mu však prekonať nepodarilo.

36:02

Virta od bránkovej čiary nabil na vnútornú stranu ľavého kruhu, Taffe mal puk zablokovaný a nemal už takú razanciu, Lazušin puk zlikvidoval pred svojim bránkoviskom.

32:25

Sukeľ mal príležitosť na otočenie vývoja zápasu, v brejku krásne vystrelil z pravej strany, Lazušin roztiahol betóny v bránke a tým pravým poslal puk späť do hry.

31:38

Red Star využíva svoju početnú výhodu a do listiny strelcov sa zapíše meno VILLE LAJUNEN. Asistencie: Taylor Beck a Cory Kane.

31:32

Slovan so štyrmi hráčmi na ľade, Kunlun drží belasých v pásme.

30:56

Slovan poslal puk aspoň do stredného pásma, čas plynie.

30:32

Hostia v plnom počte, presilovka s výhodou dvoch hráčov v poli.

30:05

Jeden belasý na ľade, druhý krátko za ním, potom šanca hostí a podrazenie v podaní Grmana, Kunlun bude hrať presilovku štyroch proti trom, o pár sekúnd päť na tri.

29:32

Podrazenie v podaní Virtu a sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.

29:09

Řepík spoza bránkovej čiary puk poslal medzi kruhy, Červený bol tiesnený a nedokázal efektne zakončiť, škoda.

28:32

Prečíslenie belasých, Sukeľ posielal puk z pravej strany vľavo na Červeného, ten bol faulovaný, podrazenie a dve minúty pre Mertla.

27:23

Bačík pekne vystrelil od modrej z pravej strany, puk poslal nad bránku na ochranné sklo, Slovan bojuje o puk v pásme súpera.

26:02

Red Star vyrobil ofsajd a tak čiarový hru prerušil, musel.

24:44

Hostia v plnom počte, Slovan dohráva akciu s pukom na hokejkách v zóne súpera.

23:31

Slovan využíva dvojnásobnú početnú výhodu, JEFF TAFFE viezol puk z pravej strany pred bránkovisko, vystrelil v tesnej blízkosti a puk sa od nohy brániaceho hráča súpera odrazil do siete Lazušina. Asistencie: Michal Řepík a Éric Gélinas.

23:11

Řepík pálil z pravého kruhu, minul bránku a puk opustil útočné pásmo belasých.

22:55

Gélinas a jeho príklep z ľavého kruhu, Lazušin vykorčuľoval z bránky a puk v pokľaku zlikvidoval.

22:44

Opäť ten istý priestupok, Gragnani putuje von, Kunlun do trojky.

22:17

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, na trestnej St. Pierre, presilovka pre belasých.

20:41

Prečíslenie domácich dva na jeden, Virta sa z ľavého kruhu rozhodol pre strelu, minul však bránku Lazušina.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:52.

V prvej tretine sme gól nevideli, videli sme pekné šance na oboch stranách, Čiliak aj Lazušin ukázali svoje brankárske umenie. Slovan bol spočiatku aktívnejším tímom, no potom prevzal opraty do svojich rúk Kunlun a nebezpečne hrozil svojimi akciami. Hra mala tempo, na gól si však budeme musieť ešte počkať, pomer striel medzi žrde v prvej tretine 12:8.

20:00

19:41

Hostia v plnom počte, Slovan ponuku potešiť svojich fans neprijal.

19:08

Meszároš tvrdo pálil od modrej, Lazušin puk poslal na sieť, vhadzujeme v pásme súpera po ľavej ruke Alexandra.

18:51

Slovan hral s pukom na paliciach v okolí bránky súpera, napokon puk pred bránkoviskom Lazušin v akcii pohotovo schoval pod svoju rukavicu a upokojil situáciu na ľade.

17:41

Grman zakončil v brejku napokon strelou z pravej strany, keďže bol na strede poľa Lunter faulovaný, dve minúty pre Tičara za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a presilovka pre domácich.

13:57

Domáci v plnom počte, Slovan svoje krátke oslabenie prežil bez ujmy, Kunlun bol aj pri hre štyroch proti štyrom lepším tímom a mal viac z hry.

13:43

Lajunen príklepom krásne vystrelil z pravého kruhu, Čiliak podržal belasých a puk poslal za svoju bránku.

13:36

Hostia v plnom počte, gól sme pri hre štyroch proti štyrom nevideli.

13:24

Lajunen vystrelil po ľade z medzikružia, Čiliak poslal puk oblúkom za svoju bránku a zmenu skóre nepripustil.

12:20

Lajunen vystrelil z pravej strany od kruhu, Čiliak cez vyrážačku puk poslal na druhú stranu klziska, Kunlun drží puk na hokejkách v pásme belasých.

12:04

Kunlun vyhral buly, zakrátko Beck vystrelil švihom z ľavého kruhu, Čiliak v pokľaku puk kryje v náručí.

11:57

Je po presilovke belasých, Gélinas dvojka za hákovanie a hrať budeme štyria proti štyrom.

11:46

Lundh ušiel po ľavej strany a vystrelil od kruhu, puk preletel popred bránkovisko do rohu klziska.

11:36

Šesť korčuliarov Kunlunu a prvá presilovka v zápase bude pre belasých, trest odsedí Tičar.

09:09

Řepík mohol otvoriť skóre, keď sa snažil o zakončenie po ľade, puk však poslal za bránku Lazušina a tak si tribúny na otvorenie účtu večera budú musieť počkať.

08:53

Rau na Chipchuru, ktorý si za modrou počkal a poslal puk vľavo na hokejku spoluhráča, tie čísla nie šťastne vidieť, každopádne Lazušin poslal puk späť do hry.

07:36

Čiliak musel prvýkrát vážnejšie zasahovať po akcii hostí na pravej strane, brankár domácich v pokľaku pri ľavej žrdi puk hravo zneškodnil.

06:54

Virta korčuľoval na Lazušina, ktorý mu radosť pokazil, potom z ľavej strany vystrelil Taffe, puk sa odrazil od zadného mantinelu na pravý kruh a Virta opäť pálil, teraz však netrafil priestor bránky súpera.

05:35

Nedorozumenie v rozohrávke domácich a zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje pred Čiliaka.

04:15

Lazušin v sede na ľade likviduje puk po akcii belasých z ľavej strany, keď puk od kruhu od mantinelu jeden z hráčov domácich nedostal za chrbát Lazušina.

02:50

Čiliak nie práve ideálne rozohral puk, hostia sa však k zakončeniu nedostali, defenzíva v belasom dokázala situáciu poľahky dostať pod svoju kontrolu.

00:37

Slovan začal aktívne, Lazušin likviduje puk v lapačke po strele z uhla z pravej strany.

00:14

Prvé nahodenie belasých zo stredného pásma končí cez hokejku Lazušina na ochrannej sieti.

00:01

Oba tímy už máme na hracej ploche, o chvíľu nasledujú hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly zápasu.

Príjemné popoludnie vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy, končí nám tu pomaly rozkorčuľovanie, domáci v belasom, hostia v bielo-červenej kombinácii farieb. V drese Kunlunu sa dnes predstavia aj Tomáš Kundrátek, Rok Tičar a „dvojku“ Lazušinovi bude robiť Barry Brust. Najmä tento muž môže, pri jeho zobrazení na svetelnej kocke nad centrálnym kruhom počas hymny súpera, čakať vrelé privítanie tunajších fans.

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Gélinas, Sersen ©, Grman, Meszároš (A), Klok, Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík (A), Taffe, Virta – Liška, Sukeľ, Červený – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau

Kunlun:

Lazušin (Brust) – Lajunen, Gragnani, Kundrátek (A), Redlihs, Yuen, Bartley – Palola, Sundström, Lundh – Fontaine, Mertl, Tičar – Yip ©, St. Pierre, Beck (A) – Latta, Kane, Squires

Rozhodca:

Belov, Sergejev – Šalagin, Šišlo.

Po dvoch výhrach v Novosibirsku i v Moskve z Omskom, i keď cez predĺženia, si Slovan napravil hernú fazónu. Potvrdiť ju bude môcť už v nedeľu podvečer, do Bratislavy zavíta Kunlun Red Star z Číny.

Kunlun Red Star – hokejový tím vznikol pred dvomi rokmi a sídli v hlavnom meste Čínskej ľudovej republiky, v Pekingu. Peking leží na severovýchode Číny v provincii Che-pej a po dlhé stáročia je správnym a kultúrnym centrom krajiny. V Pekingu sa nachádza množstvo palácov a chrámov, kde v minulosti vládli celé dynastie cisárov. Rovnako tak v Pekingu nájdeme známe námestie Tchien-an-men či Zakázané mesto, ktoré je zapísané v registri svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hlavné mesto sčíta 19.623.000 oby­vateľov, no na zápasy domáceho klubu chodia len desiatky z nich. Kunlun sa teda rok na to presťahoval do Šanghaja, ktorý je teraz domovským stánkom mužstva z hokejovo exotickej krajiny.

Kunlun vstúpil do KHL a hneď vo svojom prvom ročníku sa prebojoval do play-off súťaže. No súperom mu bol neskorší finalista Gagarinovho pohára a Kunlun tak ťahal za kratší koniec povrazu, séria skončila v pomere 4:1 pre „Moziakinovcov“ a z postupu sa radoval Metallurg Magnitogorsk. Kunlun tak v celkovom hodnotení klubov obsadil napokon 16. priečku. Vo svojej druhej sezóne sa Red Star do play-off neprebojoval a napokon zaknihoval v celkovom hodnotení klubov 23. priečku.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Red Star Kunlun a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.