KHL

11.10.2018 o 18:30

Avangard Omsk
Avangard Omsk
2 : 3
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
HC Slovan Bratislava
HC Slovan Bratislava
Rozhodca: Hofman, Ansons (LAT) – Parikov, Golovľov
Štadión: Ľadový palác, Arena Balašicha, Moskovská oblasť

Slovan dnes zohral výbornú partiu s favoritom zápasu. Országh to presne naordinoval ako cievny chirurg a že to vyšlo, klobúk dole. Veľká vďaka patrí Čiliakovi, dnes mu však aj celý tím pomáhal a Slovan mohol za svoj výkon zbierať ovocie. Omsk mal viac z hry, mal podporu publika, čo v Bratislave belasým chýba, nič mu to však platné nebolo a Slovan na letisko Milana Rastislava Štefánika z tripu privezie štyri body, ktoré bude musieť precliť. Tie domáce nie, v nedeľu hostí Kunlun. Pekný večer priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

62:34

Slovan Bratislava dal gól!
Červený z rohu klziska poslal puk na kruh a PATRIK LAMPER lišiacky zakončil, aby z dobrého Murygina dnes urobil štatistu. Asistencia: Rudolf Červený.

62:09

Franson pálil z vrcholu ľavého kruhu, Čiliak puk poslal späť do hry a Slovan pôjde vpred.

61:01

Širokov to skúšal na zakončenie spoza bránky, Řepík mu v tom zabránil a Slovan ubránil prvú minútu predĺženia, keď Omsk hral s pukom na hokejkách ako v presilovke.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Slovan držal svojou bojovnosťou, na čele s výborným Čiliakom v defenzíve, krok s favoritom moskovského duelu. A že je hokejový Boh spravodlivý, Slovan v power play vyrovnal a ideme do predĺženia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 15:8, ako v predĺžení?

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:22

Petrov to vyskúšal z pravej strany, Grman puk zablokoval a Čiliak bol bez práce.

58:19

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vyrovnáva, Gélinas potiahol puk vpred, posunul ho v strednom pásme a MICHAL ŘEPÍK puk potiahol na ľavý kruh, aby strelou a lá Ladislav Nagy vyrovnal. Asistencia. Éric Gélinas a Casey Bailey.

58:01

Oddychový čas hostí, Čiliak na striedačke,Slovan to vyskúša na power play.

58:00

Posledné dve minúty duelu, Sersen pekne vystrelil spoza kruhov, Murygin cez lapačku na dvakrát puk dostal pod svoju kontrolu.

57:17

Belasí zo stredného pásma len nahodili puk vpred, striedame, tadiaľto k úspechu krok nepovedie.

56:45

Košeľov vystrelil z ľavej strany od kruhu, Švarný puk poslal na sieť, Omsk bude mať pásmo na vhadzovanie.

55:33

Čiliak na konci útočného snaženia domácich, Slovan, s blížiacim sa klaksónom, drží nádej na dobrý výsledok, trochu šťastia?

55:22

Dnešné stretnutie sleduje 4.301 divákov, a to sa zápas hrá v Balašiche, na severovýchode Moskvy. Omsk hrá viac ako 2.700 km od svojho rodného ľadu a že je cítiť podporu divákov. Viete si predstaviť, že by Slovan hral KHL pár kilometrov od Bratislavy? V Trenčíne, Žiline či Košiciach? Ja nie! Rusom hrdosť svet závidí a pritom stačí len tak málo.....

54:55

Virta zakončil z pravej strany, Murygin cez hokejku puk na hruď a predsa len ho poslal do hry, Slovan bez radosti.

54:15

Talbot vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak puk schoval do lapačky, zmena skóre sa neudeje.

54:05

Slovan poslal puk von cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie to nebude, Omsk pôjde vpred.

53:44

Puk v moci Čiliaka, dáme si reklamnú prestávku a po nej vhadzujeme po ľavej ruke brankára belasých.

52:57

Slovan to dobre vymyslel, diagonálny puk z pravej strany na ľavý kruh, strelu Murygin však hravo zlikvidoval a puk poslal do rohu klziska.

51:14

Řepík vystrelil z pravej strany od kruhu, Murygin dobre čítal hru a puk cez vyrážačku poslal na druhú stranu klziska.

50:26

Liška vystrelil umne z ľavého kruhu, Murygin v pokľaku pri pravej žrdi puk zlikvidoval, Slovan naďalej drží krok s favoritom duelu.

48:33

Slovan v prečíslení pokazil prihrávku, toto by sa stávať nemalo, premárniť toľko darov od súpera…

47:18

Bailey sa ani teraz do listiny strelcov nezapíše, nič z toho aj tak, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

46:55

Michejev z medzikružia poslal puk na pravý kruh, Širokov vystrelil švihom, Čiliak v pokľaku puk schoval vo svojej rukavici.

46:34

Baranov vyskúšal pozornosť Murygina z pravej strany, puk skončil v rohu klziska a Omsk pôjde do akcie.

46:26

Slovan si nerozumel v obrannom pásme, Medvedev napriahol k streľbe od modrej, Čiliak v pokľaku puk likviduje v rukavici na svojej hrudi.

45:44

Řepík poslal puk von z pásma, Slovan bráni, Omsk sa snaží o gólovú poistku, čas plynie.

44:00

Desharnais zakončil z pravého kruhu, Čiliak puk poslal späť do hry, Omsk však s pukom na paliciach stále v pásme hostí a Slovan sa bráni.

42:50

Omsk vyrobil akciu, Čiliak si poradil a následne sa belasým podarilo puk poslať mimo svoje obranné pásmo.

42:19

Červený vytiahol puk spoza bránky a prešiel s ním až na ľavý kruh, vystrelil švihom, Murygin to poslal niekam na ochranné sklo.

41:18

Menšie technické problémy s wi-fi, všetko je už v poriadku, Slovan v obrannom pásme bráni akciu domácich.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:13.

Druhá tretina bez gólov, Omsk mal viac z hry, predsa len je „doma“, no Slovan našiel svoju fazónu a po výhre v Novosibirsku sa karta belasých začína a môže obrátiť. Aj s pomocou „jokkera“. Tým je dnes jednoznačne Čiliak a do tretej tretiny idú chlapci od Dunaja s nádejou, aj fyzickou. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 10:7.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:45

Neviem, kto to pálil od modrej z jej stredu, Murygin puk poslal pred seba a Bailey nebol pripravený na efektnú dorážku, tak ani toto sa nepodarilo.

39:30

Omsk to zahral na ofsajd, Slovan umne v defenzíve a s blížiacom sa klaksónom, ktorý nám ukončí druhý „periód“, nádej na dobrý rezultát rezonuje.

37:45

Chipchura z pravého kruhu pálil a Murygin vo výskoku cez hruď poslal puk na ľad, defenzíva domácich následne von z pásma nebezpečenstvo je zažehnané.

37:14

Čiliak v neprehľadnej situácii likviduje puk z pravej strany, letiaci tesne nad ľadom, vo svojej rukavici.

36:17

Slovan v prečíslení vyrobil ofsajd, škoda, predtým Versteeg neprešiel s pukom na palici cez Bačíka, belasí držia s favoritom zápasu krok.

35:11

Pokka od modrej z pravej strany nahodil puk pred bránku, Čiliak to poslal pred seba a belasí následne von z pásma.

34:32

Martynov pálil príklepom z pravej strany, Čiliak v pokľaku puk zlikvidoval a predtým sme videli Marekov zákrok z druhej strany po strele Talbota, keď gólman belasých puk poslal späť do hry.

33:29

Slovan hral na výbornú kombinačne v pásme domácich, škoda nepresnej prihrávky a straty pásma, škoda.

31:10

Hostia v plnom počte, Omsk to hral vcelku dobre, belasí to zvládli a zmenu skóre nepripustili.

30:10

Gélinas pomohol v defenzíve a Slovan aspoň na chvíľu poslal puk von z obranného pásma.

29:10

Klok dvojka za hákovanie, presilovka pre domácich, pred Čiliakom bude horúco.

29:02

Bailey prišiel k puku za bránkou ako slepé kura k zrnu, snažil sa ho pri pravej žrdi presekať za betón Murygina, nepodarilo sa mu to, aj keď chýbali milimetre.

28:27

Liška vystrelil švihom z pravého kruhu, puk bol zblokovaný na ochrannú sieť, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.

27:33

Puk lieta z pásma do pásma, nebezpečnejší sú domáci, Slovan v útoku skôr na slepú babu, zatiaľ gólmani v strehu, no bez práce.

26:28

Omsk hral s pukom už v strednom pásme, vyrobil ofsajd a tak musel čiarový hru prerušiť, nuž a dáme si reklamnú prestávku.

25:41

Bailey sa s pukom preštrikoval stredom klziska a spoza kruhov vystrelil, jeho puk minul cieľ, Murygin zasahovať nemusel a Omsk poslal puk von z pásma cez všetky čiary.

25:12

Omsk svoj prechod vpred nezvládol a po zakázanom uvoľnení sa presťahuje hra pred Murygina.

23:32

Michejev po vyhratom buly vystrelil z ľavej strany, Čiliak priestor pri pravej žrdi vytesnil a puk poslal späť do hry na druhú stranu klziska.

23:06

Švarný to skúsil švihom spoza kruhov, puk bol zablokovaný a skončil v rohu klziska, Murygin bez práce a Slovan tak bude musieť vymyslieť inú akciu.

22:27

Omsk pomotal hosťom hlavy, strela od modrej sa neujala, puk skončil na ochrannej sieti a domáci idú vo vysokom tempe, budem im Slovan stačiť?

21:34

Puk bol viac na hokejkách hostí, nič z toho, Versteeg síce teraz vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak bez problémov puk schoval vo svojej rukavici.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:25.

Po prvej tretine odchádzajú do šatne veselší domáci. Videli sme hokej v rýchlom tempe, začal to Omsk, ktorý sa ujal vedenia, no belasí nestratili vietor a zakrátko vyrovnali. Omsk mal navrch, Čiliak čaroval s pomocou svojej defenzívy a Slovan až v závere tretiny pomohol svojim oslabením domácim do brejku, ktorí využili svoju presilovku. Omsk ešte po teči nastrelil brvno Čiliakovej bránky, pomer striel medzi žrde v prvej tretine 17:9.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:18

Čiliak vychytal ďalšiu tutovku domácich, Omsk sa snažil o brejk na dva góly, nuž, už aby sme boli v šatni.

18:19

Avangard Omsk dal gól!Omsk dostal belasých pod tlak, Versteeg zadovou poslal spoza bránky puk na pravý kruh a MAXIM ČUDINOV sa teraz nemýlil. Asistencia: Kris Versteeg.

17:43

Desharnais spoza bránky nabil na prvý kruh, Čudinov príklepom z prvej, Čiliak puk poslal späť do hry a tím spod Tatier odoláva.

16:35

Chipchura dvojka za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovka pre domácich.

16:22

Prečíslenie domácich dva na jeden zlikvidoval Klok, Čiliak tak bude v bránke bez práce.

15:38

Čiliak čaroval, najskôr zlikvidoval príklep od modrej z ľavej strany, v dorážke vyrazil puk v ľahu z hokejky Versteega, ktorý po kľučke sa snažil zakončiť na pravej strane, skvele to urobil Čiliak, na ktorom dnes môže Slovan postaviť svoje opevnenie.

13:54

Semionov spoza ľavého kruhu, Čiliak cez hokejku na ochranné sklo, Omsk však pri puku v zóne hostí.

12:43

Hostia v plnom počte, Slovan to zohral takticky na výbornú a ubránil proti favoritovi svoje oslabenie.

12:22

Zernov spoza bránky naservíroval tutkovku na palicu Širokova, Sergej pálil spred bránkového predpisu, Liška tam ešte mal hokejku, Čiliak puk kryje a je po snahe domácich.

10:59

Čudinov pálil efektne z vrcholu ľavého kruhu, Čiliak puk zatočil do svojej rukavice. Predtým Čudinov pálil a puk opečiatkoval brvno Marekovej bránky.

10:43

Meszároš dvojka za podrazenie, presilovka pre Omsk.

10:42

Medvedev pálil pri signalizovanom vylúčení z pravej strany, Čiliak puk bezpečne schoval do svojej rukavice.

10:19

Grman z pravej strany vystrelil, alebo skôr nahodil puk na bránku domácich, Červený v dorážke neuspel, pásmo pre Slovan.

08:57

Michejev vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak v pokľaku puk vyrazil pred seba cez masku a defenzíva v bielych dresoch puk upratala do bezpečia.

07:39

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan nahodil puk do pásma, Lamper z pravej strany nahodil puk na kruh, Sukeľ puk trafil na hokejku MÁRIO LUNTERA, ktorý z pravej strany prekonal Alexeja v bránke domácich. Asistencie: Matuš Sukeľ a Patrik Lapmer.

07:19

Omsk poslal puk von z pásma, je po presilovke belasých.

06:25

Gélinas nahadzoval puk od modrej pred bránku, pokazil to, domáci sa snažili o brejk, ten im nevyšiel, Čiliak pošle hostí do akcie.

05:25

Versteeg dve minúty za zdržiavanie hry, presilovka pre Slovan.

05:25

Predtým sme videli šancu belasých, Grman od modrej a Sukeľ s tečom, Murygin puk vyrazil a Liška bol pokrytý, Omsk to napokon zvládol a dostal puk na svoje hokejky. Zdržiavanie hry Omsk.

05:14

Omsk sa nepresnou prihrávkou sám pripravil o pásmo, Slovan si môže na chvíľu oddýchnuť.

03:16

Avangard Omsk dal gól!Od modrej vystrelil Franson, KRIS VERSTEEG do dráhy puku vložil svoju palicu a Čiliak nemal šancu na reakciu, to sa nedalo. Asistencie: Cody Franson a Kirill Petrov.

02:50

Fisenko po prechode modrou z ľavého kruhu vystrelil, Bačík do dráhy puku vložil hokejku a puk skončil na ochrannej sieti.

02:31

Opäť ofsajd belasých, vhadzovať budeme v strednom pásme.

02:02

Lamper poslal z pravej strany puk pred bránku, nenašiel nikoho v bielom na zakončenie, rozumne to však vymyslel Patrik. Puk skončil na druhej strane klziska.

00:56

Slovan prechod do útočného pásma nezvládol, ofsajd a vhadzujeme v strednom pásme.

00:16

Řepík z pravého kruhu ako prvý preveril pozornosť Murygina, ktorý puk poslal späť do hry a Omsk pôjde vpred.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný večer želám priaznivcom hokeja, dnes sa Slovan predstaví na ľade v Balašiche, v Moskovskej oblasti, kde túto sezónu hráva svoje domáce zápasy Avangard. Slovan na duel nastúpi v bielych farbách, domáci Omsk v červeno-čiernej kombinácii farieb.

Úvodné zostavy:

Avangard Omsk:

Murygin (Bobkov) – Medvedev ©, Pokka, Čudinov, Jemelin, Martynov, Franson – Michejev (A), Zernov, Širokov – Semionov, Manukian, Talbot (A) – Galimov, Fisenko, Košeľov – Zaseda, Versteeg, Desharnais – Petrov, Samochvalov

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Sersen ©, Gélinas, Grman, Meszároš (A), Jánošík, Klok, Bačík, Švarný – Řepík (A), Virta, Taffe – Červený, Sukeľ, Liška – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Rau, Chipchura

Rozhodca:

Hofman, Ansons (LAT) – Parikov, Golovľov.

HC Slovan zaknihoval v utorok víťazstvo na ľade Sibiru Novosibirsk, trip ukončí na ľade v Moskovskej oblasti, kde jeho silu preverí „domáci“ Avangard Omsk. O favoritovi zápasu niet pochýb, podarí sa belasým urvať nejaký ten bod s Avangardom, ktorý dva ostatné zápasy vyšiel naprázdno?

Klub Avangard vznikol v roku 1950. Hrával ruskú najvyššiu súťaž a v roku 2004 sa stal jej víťazom, aby v roku 2005 vyhral súťaž „Pohár európskych majstrov“. Od roku 2008 hráva klub nadnárodnú súťaž KHL. Mesto Omsk je druhým najväčším mestom na Sibíri s počtom viac ako 1.154.000 oby­vateľov.

Od vzniku KHL Omsk nehráva v súťaži žiadne druhé husle. V šiestich ročníkoch sa vždy prebojoval do play-off súťaže a v konečnom účtovaní sa umiestnil postupne na 8., 12., a 5. mieste. Vo štvrtom ročníku hráči Avangardu obsadili krásne druhé miesto, keď vo finále nestačili na hráčov Dinama Moskva. V piatej sezóne obsadil Avangard opäť krásne 5. miesto. Až šiesta sezóna zatvorila hráčom brány play-off a tak Avangard zaknihoval celkové 20. miesto. Siedma sezóna sa opäť niesla v duchu play-off, Omsk v prvom kole vystavil stopku Barysu Astana, no v konferenčnom semifinále nestačil na AK Bars, ktorému podľahol v sérii 1:4 na zápasy. V tej ôsmej Omsk vyhral základnú časť Východnej konferencie zo ziskom 106 bodov a na rad prišlo play-off. Najskôr to bol hladký postup v sérii 4:0 na zápasy s Nižnekamskom, no v konferenčnom semifinále Avangardu vystavili stopku hráči z Ufy, ktorí sériu dotiahli do víťazného konca pomerom 4:3. Omsk tak v konečnom účtovaní obsadil opäť krásne 5. miesto. V deviatej sezóne Avangard v play-off vystavil stopku pre námorníkov z Vladivostoku, keď sériu ukončil v pomere 4:2 na zápasy, no ďalšia prekážka menom AK Bars Kazaň sa prekonať nedala a záverečný rezultát bol 2:4 na zápasy. Omsk tak ukončil účinkovanie na peknom 7. mieste. V tej poslednej sa Omsk dostal do play-off, no v prvom kole podľahol Ufe v pomere 3:4 na zápasy a napokon to bolo 12. miesto v celkovom hodnotení klubov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, v Aréna Balašicha bude hostiť klub zo Slovenska a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Avangard Omsk

 • Murygin (Bobkov)
 • Medvedev (C)
 • Pokka
 • Čudinov
 • Jemelin
 • Martynov
 • Franson
 • Michejev (A)
 • Zernov
 • Širokov (A)
 • Semionov
 • Manukian
 • Talbot
 • Galimov
 • Fisenko
 • Košeľov
 • Zaseda
 • Versteeg
 • Desharnais
 • Petrov
 • Samochvalov

HC Slovan Bratislava

 • Čiliak (Štěpánek)
 • Sersen (C)
 • Gélinas
 • Grman
 • Meszároš (A)
 • Jánošík
 • Klok
 • Bačík
 • Švarný
 • Řepík (A)
 • Virta
 • Taffe
 • Červený
 • Sukeľ
 • Liška
 • Lamper
 • Bailey
 • Lunter
 • Baranov
 • Rau
 • Chipchura