Dominik Hrachovina (AST): do utkání nezasáhl
Jakub Štěpánek (SBA): 25 zák., 3 góly, úsp. 89,3%
Michal Řepík (SBA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:24
Rudolf Červený (SBA): 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:49
Lukáš Klok (SBA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:10

Svěřenci Andreje Skabelky splnili roli favorita a na domácím ledě udolali bratislavský Slovan 3:0. Domácí o svém vítězství rozhodli na konci první a na začátku druhé třetiny kdy se prosadili Ševčenko a Michajlis. Slovan se mohl vrátit do zápasu v přesilových hrách, v nichž to ale hostům dnes vůbec nešlo. V samotném závěru druhé třetiny zvýšil na konečných 3:0 Valk, třetí část zápasu už se dohrávala jen z povinnosti.

Konec zápasu.

59:08

Probíhá poslední minuta první třetiny a hokejisté Astany si už jen vyměňují kotouč ve středním pásmu.

58:20

Svěřenci Vladimíra Országha teď jen vyhodili puk do útočného pásma, v závěru třetí třetiny už se na ledě nic zajímavého neodehrává.

57:29

Domácím byl při pokusu o přechod do útočné třetiny odpískán ofsajd, následovat tak bude další buly ve středním pásmu.

56:38

Roman Starčenko (AST) se ochotně skácel k zemi po souboji s Rudolfem Červeným (SBA), vyloučeni ale budou po této situaci oba – jeden za filmování, druhý za hákování.

56:19

André Petersson dostal nabito na levý kruh, skákavý pas si ale nedokázal zpracovat.

55:35

Kyle Chipchura vyhazuje kotouč až ke Karlssonovi, hokejisté Barysu jsou i v této přesilovce zatím bezradní.

54:57

Rozhodčí ve třetí třetině vylučují úplně všechno, nyní na trestnou lavici míří Andrej Meszároš (SBA), a to za podražení.

54:05

Hra byla po delší době přerušena, následovat bude ještě jedna komerční přestávka.

53:10

K velké radosti publika se domácí dokázali osvobodit, Dietz už se pomalu začíná chystat k návratu na ledovou plochu.

52:19

Lukáš Klok to zkusil od modré, Henrik Karlsson ale jeho pokus bez potíží polapil a pro jistotu přerušil hru.

51:25

Teď si navíc Slovan zahraje přesilovku, Darren Dietz (AST) půjde pykat na dvě minuty za krosček.

50:39

Bratislavští hokejisté se opět osvobozují, zdá se, že hosté přečkají i třetí na sebe navazující oslabení bez inkasovaného gólu.

49:50

Brandon Bochenski poslal zajímavý pas do předbrankového prostoru, kde se ale nikdo v modrém dresu do zakončení nedostal.

48:57

Těsně před návratem Jeffa Taffeho na led se Patrik Bačik (SBA) provinil hákováním, Slovak tak čeká další hra v oslabení.

47:58

Naštěstí pro Slovan to ani v této početní převaze hokejistům Astany nelepí. Zatím.

47:03

Taffe (SBA) se na trestnou lavici vrátí, Slovan hrál totiž znovu v šesti! To se jen tak nevidí.

46:12

Hosté opět vyhazují puk z vlastního pásma, tato přesilovka Barysu vůbec nevychází.

45:28

Svěřenci Vladimíra Országha se osvobozují, prakticky polovina z přesilovky Barysu je pryč.

44:32

Slovan hrál chvilku v šesti, dvouminutový trest půjde za hráčskou lavici odpykat Jeff Taffe (SBA).

44:19

Už se hraje dlouho bez přerušení, Eric Gelinas teď ve vlastním pásmu vyčkává na dostřídávající spoluhráče.

43:21

Blacker to zkusil krátce po buly, jeho projektil ale Jakub Štěpánek bez potíží vyrazil.

42:43

Chad Rau nedosáhl na prudký pas, puk doletěl až na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Štěpánka.

41:49

Alichan Asetov se málem dostal ke střele z mezikruží, domácí forvard ale ztratil rovnováhu a nakonec nevystřelil.

40:57

Při hře čtyři na čtyři se ani jednomu celku zatím nedaří kloudně rozehrát, vše podstatné se odehrává ve středním pásmu.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně ve 14:48.

Hned na začátku druhé třetiny zvýšil vedení Barysu Nikita Michajlis, jehož střelu si Štěpánek srazil za vlastní záda. Slovan měl poté k dispozici čtyři přesilové hry, v početních výhodách jsou ale hosté zatím bezradní a nakonec v přesilovce paradoxně sami inkasovali, Dustin Boyd ale svůj samostatný únik nepřetavil v gól. Těsně před sirénou se Astanští třetí branky dočkali, na 3:0 pro Barys totiž po rychlé protiakci zvýšil Valk.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

Ještě v samotném závěru druhé třetiny vyfasovali Ševčenko (AST) a Jánošík (SBA) dvouminutové tresty za hrubost.

39:22

Astana právě vstřelila branku!
A už je to o tři góly! Andrej Meszároš propadl na útočné modré, načež se do rychlého protiútoku vydal Nikita Michajlis, který poté našel v mezikruží volného CURTISE VALKA a ten se tváří v tvář Štěpánkovi nemýlil! Asistence: Nikita Michajlis.

38:47

Astana hraje v plném počtu.

38:09

Hosté se usadili v útočném pásmu, načež se v dobré střelecké pozici objevil Michal Řepík, zakončit se mu ale nepodařilo.

37:15

Ve vlastním oslabení teď ujel Dustin Boyd, který ale svůj samostatný únik nedokázal přetavit v gól! Štěpánek teď podržel Slovan.

36:47

Slovan si zahraje další přesilovku, André Petersson (AST) půjde pykat na dvě minuty za sekání.

35:53

Matt Frattin se teď dokonce dostal ke střele, jeho projektil z pravého kruhu si ale Jakub Štěpánek bez potíží pohlídal.

35:26

Hráči v modrých dresech se k velké radosti tribun osvobozují, ani tato přesilová hra bratislavským hokejistům vůbec nevychází.

34:31

Michajlis už je zpět na ledě, Slovan má ale ještě k dispozici klasickou přesilovku pět na čtyři.

34:04

Tak nakonec ne, Henrik Karlsson (AST) skutečně dostal dvouminutový trest za zdržování hry.

34:04

Hráči Slovanu se teď dožadovali dvouminutového trestu pro Henrika Karlssona, jehož rozehrávka skončila až na tribuně, kotouč byl ale pravděpodobně tečován.

32:53

Barys se i v tomto oslabení bez problémů brání, hráčům Slovanu se nedaří vytvořit si nějaký souvislý tlak.

32:04

S tresty se roztrhl pytel, dvě minuty za podrážení teď dostal Nikita Michajlis (AST).

31:05

Karlssonova svatyně byla vychýlena ze své pozice, hra je přerušena a vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

30:08

Mário Grman se dostal pod tlak při rozehrávce, načež se ke kotouči dostal Jesse Blacker, střela mu ale nesedla.

29:20

Přesilovka Slovanu ale netrvala ani vteřinu: Červený (SBA) si opakovaně počínal při vhazování nedovoleně, a tak vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.

29:20

Dmitrij Ševčenko (AST) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.

28:59

Po Bochenskiho nahození od modré Štěpánek pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

28:15

Valk našel na pravém křídle rozjetého Matta Frattina, ani on si ale netroufl na střelu. V posledních minutách tempo hry značně upadlo.

27:19

Michal Řepík se zakončením dlouho vyčkával a nakonec vůbec nevystřelil, na opačnou stranu už vyráží Curtis Valk.

26:28

Darren Dietz už je zpět na ledě a okamžitě se zapojuje do akce Barysu.

25:42

Domácí opět vyhazují kotouč až ke Štěpánkovi, bratislavští hokejisté se v této početní výhodě stále nedostali ke střele.

24:57

Průnik zkušeného Jeffa Taffeho skončil ještě ve středním pásmu, tato přesilovka zatím Slovanu vůbec nevychází.

24:15

Darren Dietz (AST) omylem vyhodil kotouč až mezi diváky, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

23:08

Nepovedená rozehrávka Barysu skončila jen u Adama Jánošíka, ani jemu se ale posléze nepodařilo rozehrát podle představ.

22:19

Michal Řepík ujel po levém křídle a poté z úrovně kruhů otestoval Karlssonovu pozornost, gólman Barysu ale odolal.

21:23

Tak tento gól si Jakub Štěpánek za rámeček rozhodně nedá. Brankáři Slovanu totiž vypadla z náruče střela NIKITY MICHAJLISE, načež kotouč doskotačil až za brankovou čáru. Bez asistence.

20:35

Eric Gelinas to zkusil od modré, jeho projektil byl ale přizvednut do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat po pravici Henrika Karlssona.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně ve 13:54.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro domácí Barys. Žádnou velkolepou podívanou jsme v první třetině nesledovali, oba týmy se soustředily především na defenzívu a šancí bylo jako šafránu. Astanští se ujali vedení po 17 minutách hry, kdy Ševčenko šikovně protečoval Dietzovo nahození za Jakuba Štěpánka.

20:00

První třetina skončila.

19:38

Henrik Karlsson špatně rozehrál, což se pokusil potrestat Adam Liška, který ale v pádu nedokázal poslat puk do odkryté astanské svatyně.

19:06

Svěřenci Vladimíra Országha se osvobozují, v této přesilovce se domácí zatím k ničemu nedostali.

18:20

Eduard Šimun (SBA) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry, Astana si zahraje přesilovku.

17:58

Karlsson teď předvedl dosti nejistý zákrok po nahození jednoho z bratislavských hráčů z levého kruhu, k dorážce se ale nakonec nikdo v bílém dresu nedostal.

17:02

Barys se po nenápadné akci ujímá v závěru první třetiny vedení. Darren Dietz tvrdě vypálil od modré a za nicnetušícího Štěpánka jeho projektil protečoval clonící DMITRIJ ŠEVČENKO. Asistence: Darren Dietz.

16:11

Alichan Asetov na útočné modré přišel o puk, následná rozehrávka Slovanu ale doletěla na zakázané uvolnění.

15:19

Michal Sersen pár sekund čekal na dostřídávající spoluhráče, poté se mu ale nepodařilo přesně rozehrát – Casey Bailey na prudce letící touš nedosáhl.

14:30

Konstantin Klimontov to zkusil od modré, jeho nepovedený pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.

13:39

Před Štěpánkem teď vznikl nepřehledný závar, nikomu v modrém dresu se ale nakonec nepodařilo zakončit.

12:47

V posledních minutách se na ledě nic převratného neděje, teď je před námi navíc další komerční přestávka.

11:49

Jakub Štěpánek pro jistotu přerušil hru po nenápadné střele Nikity Michajlise, hra se tak přesune před vsetínského rodáka.

10:55

Po Liškově akci skončil puk v ochranné síti, vhazovat se bude v útočném pásmu Slovanu.

10:03

Je za námi deset minut utkání a zatím sledujeme zcela vyrovnanou partii, oba týmy si především hlídají zadní vrátka.

09:04

Asetov se ale daleko nedostal a puk je nyní opět ve středním pásmu.

08:10

Rau nedokázal udržet puk na útočné modré, astanští hokejisté už zakládají další protiútok.

07:18

Mezsárošova prudká rozehrávka našla rozjetého Kylea Chipchuru, jehož následná střela z vrcholu kruhů ale postrádala přesnost.

06:26

Napadající Eduard Šimun pořádně znepříjemnil hráčům Barysu rozehrávku, domácí nakonec jen vyhodili puk k obráncům Slovanu.

05:29

Hra byla po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka.

04:45

K dorážce z předbrankového prostoru se znenadání dostal Chad Rau, který ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče!

03:53

Bez puku hrající Adam Liška vjel do útočného pásma příliš brzy, Slovanu tak byl odpískán ofsajd.

03:05

Matt Frattin našel v předbrankovém prostoru volného Dustina Boyda, tomu ale tváří v tvář Štěpánkovi zakončení nesedlo!

02:09

Po nepovedené rozehrávce Slovanu skončil kotouč na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Štěpánka.

01:18

Hokejisté Barysu začali velmi aktivně a podařilo se jim vybojovat buly před Jakubem Štěpánkem.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker, Dallman, Makljukov, Dietz, Klimontov, Lipin, Polochov, Danijar – Bochenski, Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen, Gelinas, Meszároš, Grman, Jánošík, Klok, Bačik – Červený, Taffe, Řepík – Virta, Sukel', Liška – Rau, Chipchura, C. Bailey – Lunter, Šimun, Lamper.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Šalagin, Šišlo.

BARYS ASTANA

Barys bodoval už ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. V tom posledním podlehl silnému CSKA Moskva až po samostatných nájezdech, předtím Astanští zvítězili na kluzištích Rigy, Podolsku a Dynama Moskva. Díky této sérii se celek z kazašské metropole vyšvihl na postupové příčky ve Východní konferenci, momentálně je Barys sedmý s náskokem čtyř bodů na devátý Kunlun.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
Dominik Hrachovina: 3 zápasy, úsp. 84,6 %

HC SLOVAN BRATISLAVA

Slovan i vzhledem k přetrvávající finanční nejistotě musel ladit poslední detaily v kádru na poslední chvíli, kdy se mu podařilo získat Jeffa Taffeho, Érica Gelinase a Caseyho Baileyho. Belasí prý ještě hledají jednoho útočníka a jednoho obránce, kteří by klubu pomohli vymanit se ze dna Západní konference. Slovan má na aktuálním tripu za sebou jedno utkání, v němž podlehl Ufě hladce 1:4, celkově družina kouče Országha prohrála už čtyřikrát v řadě.

Jakub Štěpánek: 5 zápasů, úsp. 89,3%
Lukáš Klok: 10 zápasů, 1 bod (0+1)
Rudolf Červený: 13 zápasů, 4 body (3+1)
Michal Řepík: 14 zápasů, 7 bodů (6+1)

Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž Barys Astana přivítá HC Slovan Bratislava. Úvodní buly bude vhozeno ve 13 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.