1 : 4
(0:1, 1:0, 0:3)
Lokomotiv Jaroslavľ
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Je dobojované a hostia si právom dnes z Bratislavy odvezú oba body. Slovan nezvládol polovicu duelu, druhú tretinu v jej prvej polovici, no a tretiu časť sme videli na ľade len jedno fyzicky zdatné mužstvo. Lokomotiv hral čo potreboval a pohodlne dotiahol zápas do víťazného konca. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 4:14, celkom 20:45. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení obaja gólmani, Alexander Salák a Marek Čiliak. Pekný nedeľný večer želá priaznivcom športu z Bratislavy Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

59:40

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!Posledný kúsok do siete domácich, prečíslenie hostí tri na jeden a puk z ľavej strany dostal do siete Čiliaka po nezištnej prihrávke Loktionova BRANDON KOZUN. Asistencie: Andrej Loktionov a Zijat Pajgin.

58:27

Hostia v plnom počte, Slovan sa bude brániť presilovej hre hostí.

58:10

Oddychový čas hostí, ktorí volia taktiku na záver duelu.

58:10

Hrnka dostal dve minúty za podrazenie, len čo sa Taffe vrátil späť na ľad.

57:47

Hostia poslali puk von z pásma a uvidíme, či sa belasí postarajú o drámu v závere tretej časti hry.

56:27

Nakládal narazil na mantinel Chipchuru, videli sme pästnú vložku a že to Chipchura Nakládalovi naložil. Nakládal podľa nových pravidiel správne dve za vrazenie + päť za bitku a do konca zápasu. Chipchura putuje na trestnú, päť minút za bitku. Slovan hrá presilovku.

56:09

Seknutie v podaní Taffeho, dve minúty a presilovka pre rozbehnutý Lokomotiv.

56:03

Jurtajkin vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak cez vyrážačku poslal puk späť do hry.

55:24

Gélinas a jeho strelecký pokus z ľavej strany od modrej, Salák si s pukom poradil a žiadne prekvapenie nepripustil.

53:25

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!Prečíslenie hostí dva na jeden, Alexejev poslal puk z ľavej strany na pravú a videli sme prvý gól mladého GRIGORIJA DENISENKA, ktorý si vypýtal po oslave gólu puk z rúk rozhodcu. Asistencie: Denis Alexejev a Danil Jurtajkin.

52:31

Kozun vystrelil tiesnený z ľavého kruhu, puk preletel ponad bránku domácich a skončil na ochrannom skle.

52:08

Ilienko a Nakládal na modrej, teraz však ofsajd v tábore bielo-červených.

51:43

Buc sa už chystal k zakončeniu, jeho prípravu na streľbu prerušil čiarový pre ofsajd.

50:58

Rau sa pokúsil prekvapiť Saláka, jeho puk od kruhov však minul priestor bránky hostí, škoda.

49:31

Ilienko strelou z ľavého kruhu po ľade vyprášil Čiliakovi betóny, puk je v hre a belasí pôjdu do akcie.

49:14

Hostia v plnom počte, Slovan sa k vyrovnaniu nedostal.

48:49

Slovan kombinoval pred Salákom s pukom na hokejkách, k streľbe sa napokon odhodlal Buc, jeho puk z vnútornej strany ľavého kruhu Salákovi problém neurobil.

47:32

Nerozumeli si belasí v útoku, stratili puk a Lokomotiv získal cenné sekundy vyhodením puku von cez všetky čiary.

47:14

Podrazenie v podaní Ilienka videli arbitri, Slovan dostal ponuku na vyrovnanie.

45:22

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!Ani to dlho netrvalo, strela od modrej v podaní Nakládala skončila Čiliakovým vyrazením späť do hry, rovnako tak puk z hokejky Kozuna z ľavej strany, no z pravej strany už uspel ANDREJ LOKTIONOV, ktorý sa postaral o zmenu skóre. Asistencie: Brandon Kozun a Jakub Nakládal.

44:59

Slovan vyhral buly a okamžite poslal pozdrav Salákovi.

44:54

Podrazenie a dve minúty pre Chipchuru, nad obranným pásmom belasých sa zatiahlo.

44:15

Tuhé boje zvádzajú chlapci o puk, mierne aktívnejší hostia, hráme vo svižnom tempe zo strany na stranu.

43:06

Z ničoho nič sa pred bránkou objavil voľný Kraskovskij, dostal puk a vystrelil, Čiliak v pokľaku schoval puk vo svojom výstroji a zožal skandovanie svoje mena a potlesk publika.

42:31

Kajumov z otočky po ľade strieľal z medzikružia, Čiliak dobre čítal hru a puk poslal opäť na hokejky svojim spoluhráčom.

41:08

Ilienko sa s pukom spoza bránky dostal pred bránku a vystrelil, Čiliak zrazil betóny k sebe a žiadne prekvapenie nepripustil.

40:10

Slovan začal tretiu časť zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje pred Čiliaka.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Dohrali sme druhú tretinu duelu a po výmene strán ihneď pokračujeme v hre treťou časťou.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:13

Dva puky kryl Čiliak z ľavej strany, ten prvý poslal späť do hry, ten druhý v pokľaku schoval niekde vo svojom výstroji.

37:45

Červený vystrelil z ľavej strany od kruhu, puk preletel bránkoviskom a skončil v rohu klziska.

Pokračujeme v hre a dohrávame druhú tretinu zápasu. Vhadzujeme po pravej ruke Saláka.

V druhej tretine v jej prvej polovici sme videli hrať jedno mužstvo, Slovan mal čo robiť, Čiliak sa v bránke veru nenudil. Hostia aj pridali do siete domácich druhý puk, arbitri gól uznali, po porade s videorozhodcom však napokon gól neuznali. Potom chytil dych Slovan, puk z hokejky Červeného opečiatkoval brvno bránky hostí, no ten z hokejky Sersena si už našiel svoj cieľ. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 6:16.

Stretnutie je prerušené a druhú tretinu budeme dohrávať na začiatku tretej tretiny.

Rozhodcovia poslali oba tábory do šatní, oprava mechanizmu na dverách bude predsa len niečo trvať.

37:18

Tak toto som ešte nevidel, súboj pri mantineli bol taký dôrazný, že sa otvorili dvere pre rolbárov, a to peknou rýchlosťou. Rýchlosť dvoch – troch chlapov krát ich hmotnosť a ideme opravovať zámku na dverách.

37:01

Od modrej tvrdým príklepom pálil Čerepanov, ani som dobre nevidel, ako puk skončil na ochrannej sieti, či cez Čiliaka, alebo niektorým chlapcom v belasom drese.

36:11

Řepík dostal puk na pravý kruh diagonálnou prihrávkou, vystrelil, do dráhy puku vložil hokejku jeho krajan Nakládal a tretí krajan v bránke hostí Salák bol bez práce.

35:33

Loktionov preveril pozornosť Čiliaka, všetko je v poriadku.

35:13

Hra prerušená pre prihrávku rukou, Lokomotiv tak do akcie nemohol.

34:31

Prerušenie hry po zakázanom uvoľnení domácich, na tribúnach to razom ožilo. Na gól kapitána hostí odpovedal predsa kapitán tímu domácich.

33:20

Slovan Bratislava dal gól!
Na pravom kruhu sa k puku dostal MICHAL SERSEN, puk si narazil o betón Saláka, aby ho potom dopravil do prázdnej bránky súpera. Bez asistencií.

32:52

Koledov a jeho strela od modrej z pravej strany, Čiliak puk poslal pred seba na hokejky svojim spoluhráčom.

31:58

Šimunov skáckajúci puk končí na pravom betóne Saláka, puk sa odrazil späť do hry a na hokejkách ho kontrolujú chlapci z Ruska.

31:31

Virta vystrelil od kruhu z pravej strany tesne nad ľadom, Salák pri ľavej žrdi puk bezpečne ukryl v lapačke.

29:58

Červený vystrelil švihom spoza kruhov a jeho puk opečiatkoval brvno Salákovej bránky!

28:57

Danil Jurtajkin sa preštrikoval s pukom pred bránkovisko, Čiliak puk mal pod kontrolou, Jurtajkin ho však vypichol a dopravil do siete. Na žiadosť domácich ideme telefonovať do Moskvy. Po porade s videorozhodcom zápasu gól platiť nebude!

28:17

Meszároš poslal od modrej puk do priestoru bránky hostí, Salák sa až teraz po prvýkrát vôbec dotkol puku v druhej fáze zápasu.

27:56

27:16

Lokomotiv sa hrá s belasými ako mačka s myšou, domácim sa podarilo aspoň vyhodiť puk do stredného pásma.

25:36

Domáci v plnom počte, Slovan enormný tlak hostí prežil bez ujmy vďaka Čiliakovi, ktorý na konci oslabenia zlikvidoval ďalšie dva puky hostí, ten prvý z hokejky Koledova.

24:37

Ďalšia akcia hostí končí rovnakým scenárom, od modrej strela v podaní Nakládala a na jej konci Čiliak.

24:17

Nakládal pálil od modrej príklepom, Čiliak v rozkľaku puk zneškodnil a hosťom radovať sa nedovolil.

23:36

Držanie a dve minúty trestu pre Gélinasa, presilovka pre Jaroslavľ.

23:32

Ozaj malá skrumáž pred bránkoviskom belasých, Čiliak pánom situácie, puk zlikvidoval, aby upokojil vášne pred bránkoviskom.

22:54

Ďalšie zakázané uvoľnenie belasých, Slovan striedať nemôže, vhadzujeme pred Čiliakom.

21:50

Jurtajkin stratil puk v strednom pásme, zobral mu ho Virta, ktorý korčuľoval vpred, nerozumel si so spoluhráčom a belasí sa teraz previnili proti pravidlám ofsajdom.

21:05

Opäť prerušenie hry a opäť pre rovnaký priestupok belasých.

20:46

Gélinas nahadzoval puk do pásma cez celé klzisko, belasí vyrobili zakázané uvoľnenie.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:57.

Skončila sa nám prvá tretina prvého domáceho duelu v novej sezóne. Videli sme celom štyri presilovky bez gólového efektu. V rýchlom tempe boli šance na oboch stranách, jediný puk skončil na žiaľ domácich tribún v sieti belasých a Lokomotiv odchádzal do šatne veselší. Pomer striel medzi žrde v prevej tretine 10:10.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:29

Kontiola vystrelil od ľavého kruhu, Čiliak cez pravé rameno puk posunul za svoju bránku.

18:33

Bojovná pasáž v prvej tretine bez strely na tú ktorú bránku, chlapci vo vysokom tempe korčuľujú zo strany na stranu.

16:21

Hostia v plnom počte, Slovan dohrával akciu v pásme, strelou spoza pravého kruhu ju zakončil Schaus, Salák aj tento puk poľahky zneškodnil vo svojej lapačke.

16:04

Meszároš z ľavej strany a jeho puk spoza kruhu, Salák v pokľaku s ním nemal väčšie problémy.

15:32

Strelou z vrcholu pravého kruhu sa prezentoval Taffe, Salák mal odkrytý výhľad a puk schoval vo svojej rukavici.

14:53

Slovan vyrobil brejkovú akciu, na jej konci sme videli zakončenie v podaní Taffeho, Salák však puk dokázal cez svoju hokejku zlikvidovať.

14:37

Aj táto presilovková akcia začína spoza bránky domácich z hokejky Čiliaka.

14:21

Kovalenko usadá zohrievať trestnú lavičku, dve minúty za podrazenie, presilovka pre belasých.

14:04

Nerozumeli si domáci pred bránkou Čiliaka, k puku sa dostal Sannikov, ktorý na malom priestore dokázal vystreliť, Čiliak v pokľaku puk chytá do náručia.

13:12

Slovan to skúsil na brejk, vyrobil zakázané uvoľnenie. Predtým sme videli strelu od modrej v podaní Gélinasa, puk dostal do nohy Kajumov, ktorý sa sklonil na ľad.

10:40

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!Brejk hostí končí pukom v sieti Čiliaka. Po pravej strane ušiel kapitán hostí JEGOR AVERIN a strelou švihom zavesil. Asistencia: Pavel Kraskovskij.

10:04

Hostia v plnom počte, Salák svoje umenie v bránke ukazovať teraz nemusel.

09:27

Opäť puk až za bránkou belasých, Slovan súpera pod tlak v tejto presilovke ešte nedostal.

08:35

Hostia poslali puk von cez všetky čiary, Slovan stráca sekundy zo svojej početnej výhody.

08:04

Za nedovolené bránenie, keď Pajginovi puk skĺzol z hokejky, inkasuje tento bek hostí dvojku.

08:04

Domáci v plnom počte, Slovan oslabenie prežil bez ujmy a čo viac, budeme vylučovať.

06:46

Jurtajkin mal príležitosť na zápis do listiny strelcov, pálil z medzikružia, Čiliak jeho puk poslal k mantinelu a podržal tím belasých.

06:30

Nakládal poslal puk na pravý kruh, Loktionov minul priestor domácej bránky.

06:04

Zlé striedanie v tíme domácich a trest pre hráčsku lavičku odsedí Sloboda, presilovka pre hostí.

04:41

Nakládal pálil od modrej, Čiliak puk lapil do svojej lapačky.

04:25

Puk bol v pásme hostí a následne sme videli akciu Lokomotivu, puk smerujúci po ľade Čiliak schoval pod rukavicu.

04:05

Kajumov vystrelil z otočky po ľade z pravej strany z kruhu, Čiliak si s pukom poradil a poslal do akcie svojich spoluhráčov.

03:20

Liška sa uvoľnil na ľavej strane, zbavil sa obrancu hostí, nakorčuľoval pred Saláka a vystrelil, gólman hostí puk poslal na ochranné sklo.

02:55

Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na otvorenie účtu večera neprijal.

02:06

Gélinas vyslal zo stredného pásma ďalekonosnú strelu, Salákovi puk prepadol cez betóny, no vzápätí sa otočil a puk v bránkovisku za svojim chrbtom prikryl pod rukavicu.

01:31

Belasí si nerozumeli v útoku a puk druhýkrát opúšťa útočné pásmo domácich.

00:55

Prvá akcia belasých priniesla vylúčenie v tíme hostí, dve minúty za hrubosť inkasuje Ilienko a Slovan bude hrať presilovku.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Príjemné popoludnie z Arény Ondreja Nepelu vám želám. Dnes sa belasí predstavia pred domácim publikom v naozaj krásnych belasých dresoch, tím Lokomotiv zvolili svoje tradičné bielo-červené farby. Štvrťhodinu pred úvodným buly sa tribúny pomaly zapĺňajú, Slovan ma pred sebou náročný zápas so silným súperom. Pomoc publika bude pre domácich veľmi potrebná. Poďme sa teda spolu pozrieť na scenár dnešného večera.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Sersen ©, Gélinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Jánošík, Bačík – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Hrnka – Buc, Šimun, Sloboda

Lokomotiv Jaroslavľ:

Salák (Konovalov) – Kajumov, Afanasiev, Pajgin, Jelesin (A), Čerepanov, Koledov, Kutuzov – Kozun, Kontiola, Loktionov (A) – Averin ©, Kraskovskij, Ilienko – Sannikov, Alexejev, Jurtajkin – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko

Rozhodca:

Vasiliev, Hofman – Sadovnikov, Sazonov.

Belasých čaká prvé domáce predstavenie, v novej sezóne v nadnárodnej KHL. V nedeľu uvidí Bratislava kvalitného súpera, divákom sa predstaví Lokomotiv Jaroslavľ.

Lokomotiv Jaroslavľ, hokejový klub vznikol v roku 1959. Názov Lokomotiv nesie klub od roku 2000. Predtým vo svojej histórii menil viackrát názvy, vznikol ako JAMZ, neskôr bol premenovaný na Trud, potom Motor a Torpedo. Jaroslavľ, mesto s viac ako 600.000 obyva­teľmi, sa na mape sveta nachádza 250 km severovýchodne od Moskvy, na rieke Volga. Historická časť mesta je zapísaná na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hokejový klub vo svojej histórii zaznamenal úspechy až v novodobej histórii a to úspechy ako sa patrí. Majstrom ruskej ligy sa stal v rokoch 1997, 2002 a 2003. V poslednom ročníku, pred vznikom KHL, zaznamenal strieborné miesto a v rokoch 1998, 1999 a 2005 skončil na treťom mieste.

Klub samozrejme účinkuje v KHL od jej vzniku v roku 2008, a od samého začiatku úspešne. Hneď v prvom ročníku obsadil Lokomotiv druhé miesto, keď vo finále boli nad jeho sily hráči AK Bars Kazaň, ktorí vyhrali sériu tesne 4:3 na zápasy. O rok neskôr skončil Lokomotiv na štvrtom mieste a tretí ročník ukončili hráči bronzovým stupienkom. V sezóne 2011/2012 klub v KHL na základe rozhodnutia vedenia hokejového klubu Lokomotiv neúčinkoval, po leteckej katastrofe, keď 07.09.2011 hráči cestovali za súperom do Minsku a ich lietadlo sa krátko po štarte zrútilo na zem. V piatej sezóne obsadil Lokomotiv pekné 10. miesto, keď v prvom kole play-off podľahol po sérii 2:4 na zápasy hráčom Čerepovca. Šiesta sezóna KHL opäť vrátila mužstvo tam, kam patrí. Lokomotiv v prvom kole play-off vyradil obhajcu trofeje, silné Dinamo Moskva po sérii 4:3 na zápasy. Nasledovalo úspešné konferenčné semifinále a na rad prišiel ďalší mega klub – SKA Petrohrad prehral v sérii 2:4 a Lokomotiv išiel do finále Západnej konferencie. Tam už ale nestačil na pražských HC Lev a sériu zakončil 1:4 na zápasy. Napriek neúčasti vo finále Gagarinovho pohára klub zaknihoval opäť krásne 4. miesto. Vďalšej sezóne obsadil Lokomotiv, tak ako dva roky predtým, pekné 10. miesto, keď v prvom kole play-off stroskotal na moskovskom Diname. V ôsmej sezóne Lokomotiv úspešne ukončil základnú časť, no v prvom kole play-off narazil na SKA Petrohrad a rezultát série znel 4:1 v prospech SKA. Lokomotiv tak v konečnom účtovaní zaknihoval 9. priečku. V deviatej Lokomotiv postúpil do play-off a hneď v prvom kole vystavil stopku hráčom Dinama Minsk, séria vyznela jednoznačne pre Lokomotiv a konečný výsledok 4:1 na zápasy. V konferenčnom semifinále Lokomotiv zastavil vojakov z Moskvy, CSKA skončil v súťaži po sérii 2:4 na zápasy. Nasledovalo finále Západnej konferencie a Lokomotiv stroskotal na neskoršom víťazovi Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad postúpil do finále a Jaroslavľ sa v sérii netešil z víťazstva ani v jednom dueli. V konečnom hodnotení klubov to bolo napokon krásne 3. miesto. V tej poslednej Lokomotiv v play-off hladko prešiel cez Torpedo Nižnij Novgorod a séria sa skončila v pomere 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále sa stretol s vojakmi z Petrohradu a SKA sa tešil z postupu po sérii 4:1 na zápasy. Lokomotiv napokon zaknihoval 6. priečku.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu prvého domáceho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Lokomotiv Jaroslavľ a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.