2 : 3
(1:1, 1:1, 0:1)
Francúzsko
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Ja sa s Vami pre dnešok lúčim a teším sa na vás o 6 dní pri začiatku Majstrovstiev sveta. Dovidenia.

Claireaux nepremieňa a Slovensko víťazí na nájazdy 5:4.

Martin Bakoš teraz predviedol nádherný nájazd! Nechal si prejsť puk pomedzi nohy a následne prekonáva Hardyho. To bola nádhera!

Rech taktiež dáva gól strelou bekhendom. Dnes to ide na nájazdoch obom stranám.

A na nájazd si trúfol ísť Juraj Valach. A tomu sa podarilo prekonať Hardyho, predviedol pekný blafák a bekhendom strieľa puk popod hornú žrď.

Dávid Buc taktiež skvelým blafákom prekonáva Hardyho. Tak to bol gól!

Guttig si trúfil na Forsbergovský blafák a nádherne prekonáva Rybára.

Marek Hovorka taktiež nepremieňa.

Lamperier sa snažil trafiť priestor medzi betónmi, ale Rybár stihol reagovať a vychytať Lamperiera.

Kudrna sa snažil rozpohybovať Hardyho, bránu ale netriafa.

Ritz taktiež premieňa pekným blafákom.

Bakoš si trúfol tesne pred Hardym puk ešte premiešať a prekonáva ho strelou do pravého rohu. Krásny nájazd.

Treille bravúrne prestrelil Rybára a puk prešiel okolo lapačky nášho brankára.

Krištof prestrelil Hardyho a využíva samostatný nájazd.

Auvitu prvý nájazd nepremenil.

Nasledujú ešte samostatné nájazdy.

A je koniec. Po dlhej prestávke po rozbití plexiskla sa dokázali Francúzi zásluhou Fleuryho dostať prvýkrát do vedenia. Na tento gól dve minúty pred koncom sme už nedokázali reagovať a tak v poslednom prípravnom zápase prehrávame.

Koniec zápasu.

59:52

Francúzi to dnes dotiahnú už do víťazného konca.

59:17

Jaroš trafil pri strele Claireauxa a dostávame sa von z útočného pásma.

59:05

Sme usadení v útočnom pásme!

58:49

Rybár opúšťa bránu!

58:38

Manavian vypálil z veľkého uhla a Rybár hru prerušuje. Slovensko si následne berie timeout.

58:34

Čas sa nám kráti a Francúzi držia hru v útočnom pásme.

57:38

Francúzsko dalo gól!
Stepháne Da Costa vybojoval puk na ľavej strane v útočnom pásme, odkiaľ okamžite poslal puk na DAMIENA FLEURYHO, ktorý presnou strelou posiela Francúzsko prvýkrát v tomto zápase do vedenia.
Asistencie: Stepháne Da Costa, Valentin Claireaux

57:27

Hra nám opäť pokračuje. Cingeľ sa ocitol v útoku skôr ako puk a máme tu offside.

Na ľad vychádza už aj rolba, tak uvidíme ako dlho budeme čakať na pokračovanie.

57:22

Juraj Mikúš je našťastie zdravotne v poriadku. Črepiny z plexiskla sa mu dostali však do výstroje a tak sa musel ísť logicky prezliecť.

57:22

Stále na pokračovanie čakáme. Zatiaľ je stav vyrovnaný a ak sa nič závažné neudeje, tak nás dnes čaká predĺženie.

57:22

Dúfajme, že bude Juraj Mikúš v poriadku. Vďaka zdravotným problémov vynechal vo svojej kariére dve sezóny a tak musel pracovať veľmi tvrdo aby sa opäť mohol vrátiť na ľad. To sa hádam už nezopakuje.

57:22

Čaká nás zrejme dlhšie prerušenie hry, kým sa rozbité plexisklo pozbiera.

57:22

Juraj Mikúš bol teraz narazený Fleurym na plexisklo, ktoré túto ranu nevydržalo a rozbilo sa. Mikúš odchádza do kabíny.

56:54

A naši vyhrali buly, opäť sú však s pukom pri mantinely.

56:45

Aktivita našich hokejistov vyhustila až do zakázaného uvoľnenia a hra sa presúva pred Hardyho.

56:35

Naši hokejisti teraz skvelo napádajú rozohrávku Francúzska.

55:48

Cingeľ vyhadzuje puk a naši hokejisti po oslabení striedajú.

55:14

Slovensko hrá v plnom počte.

54:52

Da Costa teraz dostal nepresnú nahrávku a Francúzi sa vlastnou chybou dostávajú z útočného pásma.

54:38

Francúzom sa nedarí usadiť na dlhšiu dobu v útočnom pásme.

54:08

Féherváry opäť vyhadzuje puk cez všetky čiary.

53:45

Da Costovi ušiel puk na modrej čiare a do útoku sa ženie Krištof. Ten zbiera cenné sekundy.

53:21

Francúzom sa podarilo vyhrať buly a roztáčajú presilovkový kolotoči.

53:15

Vylúčenie v tíme Slovensko (Bondra – 2 min., napadnutie).

53:15

Čajkovský teraz pálil od modrej, pred bránou stál Dávid Bondra, ktorý najprv dobre clonil, no potom nešťastne zrazil Hardyho k zemi a za tento zákrok si pôjde oddýchnuť na trestnú lavicu.

52:45

V Piešťanoch teraz máme hluchú minútku a na ľade sa nám nič významnejšie nedeje.

52:15

Dnešné stretnutie sleduje 2859 divákov.

51:54

Féherváry teraz pálil z pravého kruhu na vhadzovanie, triafa ale mantinel, od ktorého sa puk odráža k Hardymu, ktorý puk prikrýva.

51:27

Naši sú síce v útočnom pásme, puk sa ale pohybuje popri mantineloch.

50:55

Bucovi sa podarilo v roho klziska získať puk, skúsil ho poslať pred bránu na Tomáša Hrnku, puk k nemu ale neprešiel.

50:05

Juraj Mikúš teraz vystihol prihrávku Treilleho a Francúzi si musia ísť po puk až do vlastného obranného pásma.

49:25

Naši hokejisti sú na ľade lepším mužstvom, no zatiaľ sa im to nedarí pretaviť aj do gólov. Opäť nám chýba kanonier.

48:45

Francúzi už hrajú v plnom počte.

48:32

Féherváry sa dostal k delovke od modrej, to bola bomba! Hardy puk vyrazil.

48:28

Bakoš skúsil vystreliť z uhla, Hardy puk prikrýva a hra je prerušená.

48:16

Valach skúsil vypáliť od modrej. Strela mierila mimo.

47:57

Už sme ale opäť usadení v útočnom pásme.

47:18

Čajkovský si teraz veľmi naivne myslel, že jeho nahrávka prejde až ku Sekerovi. Francúzi vďaka tomu opäť vyhadzujú puk.

46:42

Krištofovi sa zlomila hokejka na vhadzovaní a Francúzsko vyhadzuje puk cez všetky čiary.

46:37

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Thiry – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

46:10

Bondra teraz veľmi dobre napáda rozohrávku hostí.

45:35

Francúzsko hrá v plnom počte.

45:05

Jánošík pálil od modrej, Hardy puk len vyrazil, no pri bráne nestál nikto zo spoluhráčov a Francúzi puk vyhadzujú.

44:55

Naši hokejisti sú už usadení v útočnom pásme.

44:22

Francúzi vyhadzujú puk.

44:03

Slovensko hrá v plnom počte a začína sa nám skrátená presilovka.

43:42

Slovensko ale prehralo buly v útočnom pásme a Francúzi idú do útoku.

43:34

Manavian bol teraz až príliš aktívny pri boji o puk za bránou Patrika Rybára a v súboji s Čajkovským si počínal nedovolene. Asistent kapitána tak ruší presilovku Francúzska a uvidíme tak hru štyroch na štyroch. (Manavian – 2 min., krosček)

43:22

Francúzsko je stále usadené v našom obrannom pásme.

42:51

Fleury teraz skúsil vypáliť z prvej, Rybár ale jeho strelu čakal a puk vyráža.

42:41

Teddy Da Costa sa dostal k strele spoza pravého kruhu na vhadzovanie! Rybár ale puk videl a strelu chytá.

42:14

Francúzsko vyhralo buly.

42:03

Vylúčenie v tíme Slovensko (Kudrna – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

41:38

Perret nastreľoval puk pred bránu Rybára, jeho nahodenie bolo ale zblokované.

41:14

Valach pálil od modrej, po dorážke šiel Bakoš, ktorý sa jej ale nedočkal, pretože Hardy puk podržal a hru prerušuje.

40:58

Dávid Buc hrá vo formácii s Bakošom a Mikúšom.

40:43

Marek Hovorka sa snažil zasadiť Hardymu teplomer, Hardy ho ale vychytal. Trestné strieľanie tak ostáva nepremenené.

40:43

Hovorka šiel do samostatného nájazdu, bol ale faulovaný a nestihol zakončiť. Uvidíme trestné strieľanie!

40:25

Vidíme zmenu v prvom útoku. Tentokrát hrá v zložení Bondra – Krištof – Skalický.

40:05

Úvodné buly vyhrali naši hokejisti, ktorý sa nastrelením puku snažili dostať do útoku. Je tu však zakázané uvoľnenie.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tomáš Jurčo v zápase nepokračuje kvôli natiahnutému svalu na nohe. Nie je to však nič vážne a na MS by mal byť fit. Predpokladáme, že to je skôr taktický ťah a naša zámorská posila len oddychuje.

Po štyridsiatich minútach je stav stretnutia opäť vyrovnaný. Druhú tretinu sme začali skvelo, keď už v prvej minúte otvoril skóre kapitán Slovenska Andrej Sekera. Ten mal prsty bohužiaľ aj v góle Francúzska v závere tretiny, keď nešťastne poslal puk priamo na Chakiachviliho, ktorý ihneď vypálil na bránu. Jeho strelu tečoval Da Costa a ideme do tretej tretiny opäť za remízového stavu. Herne sa nám ale hokej oproti prvej tretine pozdával omnoho viac a dúfame, že to bude pokračovať aj naďalej.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:17

Vyzerá to tak, že sa nám v druhej tretine už nič neudeje.

37:42

Využitá presilová hra pre Francúzov. Andrej Sekera chyboval a poslal spoza brány nešťastný puk na Francúzov. Florian Chakiachvili sa dostal k strele z priestoru medzi kruhmi, jeho delovku sa podarilo pri pravej žrdi tečovať TEDDYMU DA COSTOVI, ktorý vyrovnáva stav stretnutia.
Asistencia: Florian Chakiachvili,

37:19

A znova sa oslobodzujeme.

36:50

Slováci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

36:45

Vylúčenie v tíme Slovensko (Hrnka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

36:08

Jánošík teraz stojí za bránkou Rybára a upokojuje hru. Striedame.

35:28

Mikúš sa dostal k strele spomedzi kruhov, jeho strelu Hardy vyrazil a tak to skúsil pred bránou stojaci Skalický, no aj jeho strelo Hardy vyráža. Hra pokračuje.

34:58

Cingeľ teraz chyboval a k strele sa dostal znova Rech! Féherváry ale predviedol skvelý obranný zákrok a puk zblokoval.

34:45

Hra je po zakázanom uvoľnení Francúzska po veľmi dlhej dobe prerušená.

34:26

Rech sa dostal do samostatného nájazdu, tesne pred bránou si prehodil puk na bekhend a skúsil zakončiť. Rybár predviedol ale skvelý zákrok a puk betónom vyrazil.

33:45

Valach teraz v pokuse udržať pásmo vystrelil od modrej. Táto strela ale nemala potrebnú presnosť a míňa bránu.

32:54

Krištof teraz strieľal zo stredného pásma. Delovka síce netrafila bránu, no puk sa odrazil do bránkoviska a vyľakal Hardyho.

32:30

Jaroš nastreľoval pred bránu, kde stál Juraj Mikúš. Puk ale trafil jedného z Francúzov.

32:11

Naši hokejisti sú usadení v útočnom pásme.

31:35

Stále sa nám hrá bez prerušenia.

30:50

Hrnka bol teraz za bránou Hardyho zrazený na zem Janilom. Hrnka odchádza otrasený striedať.

30:18

Oproti prvej tretine sme začali hrať omnoho lepší hokej, na ktorý sa veľmi dobre pozerá.

29:30

Slováci opäť útočia. Hovorka preletel do útočného pásma po ľavej strane, následne z veľkého uhla pálil, Hardy len vyrazil a hra stále pokračuje.

28:38

A Slovensko sa dostalo do prečíslenia, na konci ktorého stál Martin Bakoš, ktorý skvelo vypálil na bránu! Hardy puk horko-ťažko vyrazil a hra pokračuje.

28:21

Hovorka potiahol puk do útočného pásma a hneď vystrelil na Hardyho. Ten hru radšej prerušuje.

27:44

Bucovi sa teraz zlomila hokejka, elegantne však poslal nohou puk do útočného pásma a odchádza striedať.

27:05

Grman teraz pálil na Hardyho od modrej, jeho strela ale mierila tesne mimo.

26:51

Stepháne Da Costa zaviezol puk po pravej strane do útočného pásma, odkiaľ preniesol hru na opačnú stranu, kde čakal už napriahnutý Manavian, ktorý pálil z prvej! Skvelý Patrik Rybár sa ale stihol presunúť k ľavej žrdi a puk chytá. Pekná akcia v podaní skúseného útoku Francúzska.

26:19

Mikúš teraz len lacno odovzdáva puk Francúzom a odchádza spolu s ďalšími hráčmi striedať.

25:25

Francúzi teraz veľmi dobre napádajú našu rozohrávku. Puk následne aj získali, no Janilovi ušiel puk na modrej čiare a tak Francúzsko prichádza o útočné pásmo.

24:48

Na ľade už nevidíme Tomáša Jurča, ktorý zrejme už dostal potvrdenie, že pôjde na Majstrovstvá sveta. Namiesto neho vidíme naskakovať do jeho útoku Tomáša Hrnku alebo Pavla Skalického.

24:04

Claireaux vystrelil ihneď po prechode do útočného pásma. Rybár ale puk videl a tak so strelou nemal žiaden problém.

23:59

Na tribúne môžeme vidieť aj Jána Filca, ktorý pozorne sleduje dnešné stretnutie.

23:26

Kudrna teraz nestihol dokorčuľovať puk a máme tu zakázané uvoľnenie.

23:11

Hrnka teraz vyhodil puk na vlastnú striedačku a hra je prerušená.

22:42

A štadión v Piešťanoch pri dobrom hokeji ožil a začal fandiť našim hokejistom.

22:18

A opäť veľká šanca Slovenska! Andrej Kudrna prešiel popri ľavom mantinely do útočného pásma. Prešiel až pred bránu Hardyho, odkiaľ pálil bekhendom. Hardy hru prerušuje.

20:32

Slovensko dalo gól!
Tak to bol raketový vstup do zápasu. Tomáš Hrnka vybojoval v ľavom rohu puk, ktorý poslal na modrú čiaru, kde sa ho zmocnil kapitán mužstva ANDREJ SEKERA, ktorý vypálil na Hardyho, ten vďaka výbornému cloneniu Krištofa nevidel nič a tak Slovensko opäť vedie.
Asistencia: Tomáš Hrnka

20:01

Začala sa druhá tretina.

Generálny manažér Slovenskej reprezentácie počas prestávky vypichol z minulého zápasu hlavne popradské trio Bondra-Buc-Svitana, ktoré má prekvapivo veľkú šancu dostať sa na MS.

V prvej tretine sme videli dva góly. Skóre otvoril v deviatej minúte Marek Ďaloga, ktorý zaviezol puk do útočného pásma, vystrelil puk na bránu, ktorý sa odrazil k Marekovi Bakošovi, ktorý dorážal, no neúspešne a tak sa dostal puk opäť k Ďalogovi, ktorý bol už úspešný. V šestnástej minúte sa po sérií chýb dostal k puku nikým nestrážený Rech, ktorý z priestoru medzi kruhmi vyrovnal skóre. Aj napriek gólom sme ale atraktívny hokej až na pár svetlých momentov nevideli a tak dúfame, že sa to druhou tretinou zlepší.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:58

19:54

Jaroš teraz vypálil na Hardyho, ten puk cez cloniaceho Jurča nevidel. Žrď!

19:30

Už sme ale naspäť a roztáčame presilovkový kolotoč.

19:17

A puk je opäť mimo útočného pásma Slovenska.

19:01

Čajkovský teraz dostal na modrej čiare priestor k strele, napriahol sa k veľkej delovke, no Hardy predviedol krásny semafor a lapačkou schladil Michala Čajkovského.

18:39

A Francúzska sa opäť oslobodzuje.

18:08

Naši síce vyhrali buly, no Sekerovi na modrej ušiel puk a tak prichádzame o útočné pásmo.

17:58

Vylúčenie v tíme Slovensko (Treille – 2 min., hákovanie).

17:58

Slovensko si na záver tretiny zahrá presilovú hru.

17:35

Vyhrané buly: 7 – 7

17:14

Naši hokejisti sú momentálne usadení v útočnom pásme.

15:47

Lamperier skvelo vybojoval puk za bránou Rybára, odkiaľ poslal puk medzi kruhy na nepovšimnutého ANTHONYHO RECHA, ktorý mal množstvo priestoru aby zakončil, čo sa mu strelou švihom do ľavého horného rohu aj podarilo. Je vyrovnané.

15:25

Francúzi sú usadení v našom obrannom pásme.

14:37

Mikúš teraz veľmi dobre napádal rozohrávku Francúzska, následne aj získal puk. Nahral na modrú, kde stál už Jaroš, tomu ale prihrávka vôbec nevyšla a nádejná šanca tak hneď aj končí.

14:10

Gallet teraz čaká s pukom za bránou Hardyho a Francúzsko strieda.

13:20

Krištof teraz potiahol puk po ľavej strane do útočného pásma, odtiaľ poslal puk medzi kruhy, kde stál Tomáš Jurčo, ktorý pálil z prvej! Dobrá šanca, no Jurčova strela mierila mimo bránu.

12:25

Jánošík teraz nastrelil puk do ľavého rohu, pri ňom bol Tomáš Hrnka, ktorý však dlho puk na svojej hokejke neudržal.

11:39

Aj napriek vsietenému gólu zatiaľ atraktívny hokej veľmi nevidíme.

10:42

Claireaux teraz predviedol skvelú robotu, keď clonil Rybárovi pred bránou, následne aj tečoval puk, ktorý Rybár len tak, tak vyrazil.

10:05

Francúzi teraz kombinujú v obrannom pásme a majú problém s rozohrávkou.

09:37

Strely na bránu: 4 – 4.

09:26

Bondra tentokrát pálil z pravého kruhu na Hardyho, ten puk vyrazil mimo hraciu plochu a hra je prerušená.

08:08

A naši hokejisti idú do vedenia! MAREK ĎALOGA zaviezol puk do útočného pásma, vystrelil na Hardyho, ktorý puk len vyrazil, puk ale odrazil opäť bred bránu Hardyho a ĎALOGA sa už po druhýkrát nemýlil a poslal puk do brány Francúzska.
Asistencia: Martin Bakoš

07:25

Všetko bolo ale podľa pravidiel, Fleury však tento náraz zrejme nečakal, Mierne otrasený odchádza na striedačku v sprievode potlesku. Fleury by ale mal byť zrejme v poriadku.

07:25

Fleury teraz ostáva ležať na ľade po zrážke s Tomášom Jurčom.

06:45

Francúzi sa teraz pod tlakom oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

06:19

Opäť sa nám hrá pomerne dlho bez prerušenia a hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú.

05:54

Cingeľ teraz pálil od modrej, no trafil len Lamperiera, ktorý puk zblokoval.

04:52

Skalický potiahol puk do útočného pásma po ľavej strane, skvelo prešiel až k bráne, kde nahral Valachovi, ktorý sa zahnal po puku! Tesne predtým ho však od brány odtlačil jeden z obrancov Francúzska a Valach tak puk netrafil.

04:26

Po dlhom čase je hra už prerušená. Juraj Mikúš vystrelil z pravého kruhu na vhadzovanie priamo do výstroje Hardyho.

03:55

Jurčo teraz predviedol peknú individuálnu akciu, keď prešiel cez dvoch hráčov, následne si puk tesne pred Hardym prehodil na bekhend. Hardy puk len vyráža.

03:05

Dávid Bondra teraz zdvihol napätie na štadióne, keď v obrovskej rýchlosti zaviezol puk do útočného pásma, v ňom sa snažil posunúť puk Grmanovi, ku ktorému sa ale puk už nedostal.

02:37

Hrá sa nám pomerne dlho bez prerušenia. Väčšia šance sme však ešte nevideli.

02:02

Ďaloga sa snažil zaviesť puk do útočného pásma, pred modrou čiarou ho ale Lamperier pritlačil na mantinel a prichádzame tak o puk.

01:22

Valach teraz dobre vystihol nahrávku, po ktorej mohol Lamperier páliť na Rybára.

00:25

Na štadióne v Piešťanoch je pomerne plno, ľudia si našli cestu na posledný prípravný zápas pred MS aj napriek dobrému počasiu.

00:03

Úvodné buly vyhrali Francúzi, ktorí sa ihneď hnali do útoku, nastrelený puk bol však až spoza červenej čiary a máme tu zakázané uvoľnenie.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Rybár (Godla) – Sekera, Čajkovský, Ďaloga, Valach, Féherváry, Jaroš, Grman, Jánošík, Hovorka, Krištof, Jurčo – Skalický, Mikúš, Bakoš – Cingeľ, Marcinko, Kudrna – Bondra, Buc, Hrnka

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Janil, Gallet, Raux, Douay, Thiry, Fleury, Da Costa S., Claireaux – Treille, Guttig, Da Costa T. – Lamperier, Bouvet, Rech – Leclerc, Ritz, Perret

Rozhodca: Kubuš – Štefik, Kacej – Tvrdoň, Mihálik (video).

Slovenská reprezentácia sa po druhýkrát za dva dni stretne s reprezetanáciou Francúzska. Zároveň to bude pre nás aj generálka pred Majstrovstvami sveta, pretože zápas v Piešťanoch bude náš posledný v príprave.

Slovensko predviedlo v posledných zápasov v sérii Euro Hockey Challenge dobrú formu. Naposledy vyhralo v Nitre taktiež proti Francúzsku jednoznačne 4:0. Prvé tri góly vsietili proti Francúzom popradskí odchovanci, dva góly si na svoje konto pripísal Marcel Haščák, tretí Dávid Bondra a skóre spečatil Tomáš Jurčo, ktorý vsietil gól už v druhom zápase po sebe. Po zranení sa do dobrej formy dostal aj Andrej Sekera, ktorý si pripísal na svoje konto dve asistencie.

Francúzsko má narozdiel od Slovenska, ktoré neprehralo už šesť zápasov v rade oveľa horšiu sériu. Francúzi prehrali už päť zápasov v rade.Navyše v previerke s podobným súperom – Nemeckom dostali neuveriteľný debakel 7:1, zápas predtým zase vyfasovali od Česka „šestku“. Francúzi sa pred MS nejavia v dobrej forme a tak zrejme tento rok nebudú patriť medzi tímy, ktoré budú bojovať o vyraďovaciu časť.

Tento zápas bude mať zrejme veľmi dobrý náboj, pretože káder Craiga Ramseyho je stále príliš široký a každý z hráčov bude chcieť zabojovať o miestenku na prestížny turnaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.