1 : 2
(0:1, 1:1, 0:0)
HC 05 iClinic Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Banská Bystrica vstupuje do ostro sledovanej semifinálovej série víťazstvom na ľade Nitry. V záverečnej tretine nedovolila Corgoňom skórovať, a teda ani vyrovnať skóre. Domáci sa v závere odhodlali k hre bez brankára, Matej Paulovič mal gól na hokejke, no prvýkrát v tomto play off odišiel strelecky naprázdno. Nitrana aj štvrtýkrát v sezóne podľahla pred vlastnými fanúšikmi Banskej Bystrici, a tak budú mať v ďalšom priebehu série čo naprávať. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

59:57

Už len necelé tri sekundy zostávajú do konca zápasu. Nitra síce má buly v útočnom pásme, no to by ho musel Michal Krištof čisto vyhrať a následne pripravený Radoslav Macík páliť z prvej.

59:35

Od modrej čiary pálil Matúš Rais. Po sérii odrazov sa dostal puk na hokejku Mateja Pauloviča, ale ten z náročnej pozície nedokázal trafiť odkrytú bránu. Nitrania pokračujú vo svojej aktivite, ale čas sa im kráti.

59:18

Branislav Mezei to zobral na seba. Prenikol do útočného pásma, propagačne vystrelil a získal útočné pásmo. Následne si domáci tréner berie oddychový čas a udeľuje záverečné pokyny svojim zverencom.

58:49

Niečo viac ako minúta zostáva do konca riadneho hracieho času. Banská Bystrica vyhadzuje puk do obranného pásma Nitry a my už vidíme, že český tréner Antonín Stavjaňa stiahol z hry brankára Nathana Lawsona.

58:22

Judd Blackwater vystrelil z medzikružia, ale trafil len Jana Lukáša. Ten puk vyrazil pred Jamieho Milama, ale následná strela amerického obrancu bola zblokovaná.

57:44

Banská Bystrica sa výborné bráni a súpera k ničomu nepúšťa. O chvíľu sa začnú posledné dve minúty riadneho hracieho času, a tak sa dá očakávať odvolanie Nathana Lawsona z domácej brány.

57:19

Radoslav Macík strieľal od pravého mantinelu, ale jeho pokus nemohol ohroziť pozorného Jana Lukáša. Ten chytá puk do lapačky a radšej prerušuje hru.

56:28

Domáci hokejisti sú už v plnom počte, no v záverečnej tretine sa zatiaľ nedostali do vážnejšej šance. Teraz to individuálne skúšal Matej Paulovič, no ani v tomto prípade neuspel.

55:46

Hostia sú opäť v útočnom pásme, ale Nathan Lawson zatiaľ nemusel riešiť ani jednu nebezpečnú strelu. Navyše, každú chvíľu sa vráti na ľadovú plochu Róbert Lantoši.

55:22

Nitrania sa zatiaľ dobre bránia počas svojho oslabenia. Dostali puk do obranného pásma súpera a napádať rozohrávku sa snaží aktívnym spôsobom Marek Slovák.

54:48

Po reklamnej prestávke sa naplno rozbehla banskobystrická presilovka. Z ľavého kruhu na vhadzovanie strieľal Guillaume Asselin, ale trafil len cloniaceho Pavla Skalického.

54:05

Domáci hokejisti si komplikujú svoje šance na vyrovnanie. Symbolicky šesť minút pred koncom hrali v šestici, a tak dostávajú trest za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odsedí Róbert Lantoši.

53:40

Stále hráme bez prerušenia. Jan Lukáš vyrazil pred seba strelu Petra Ordzovenského, ale nikto v nitrianskom drese nebol pripravený na dorážku.

52:18

Hráme dlhšie bez prerušenia, no príliš veľa zaujímavého sa toho na nitrianskom ľade nedeje. Barani zatiaľ veľmi dobre bránia svoj tesný náskok. Ukazovateľom skóre nepohla ani strela Martina Rýgla.

51:35

Druhý domáci útok sa dokázal usadiť v útočnom pásme, ale Radoslav Macík či bratia Ručkayovci sa do koncovky nedostali. Banská Bystrica evidentne pritvrdila v súbojoch.

50:19

Ofsajd na strane domáceho tímu. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme v čase, keď sa zápas prehupol do svojej záverečnej desaťminútovky.

49:44

Michal Krištof veľmi dobre napádal rozohrávku súpera. Získal puk, spätnou prihrávkou našiel Mateja Pauloviča, no jeho pohotové zakončenie trafilo len Branislava Kubku.

48:32

Domáci hokejisti hrajú v plnom počte a okamžite sa tlačia dopredu. Momentálne to vyzerá tak, že s Banskou Bystricou prehrajú aj štvrtý domáci zápas v tejto sezóne Tipsport Ligy.

47:54

Pavol Skalický sa dostal do veľkej šance. Po prihrávke Josha Brittaina z ľavej strany zakončoval bekhendom z tesnej blízkosti, ale trafil len pravý betón Nathana Lawsona.

47:22

Domáci hokejisti sa dokázali oslobodiť. Obaja tréneri tak posielajú na ľad čerstvé sily. Banská Bystrica má na ľade formáciu okolo Pavla Skalického a Josha Brittaina.

46:50

V úvode početnej výhode strieľal z pravého kruhu na vhadzovanie Cason Hohmann. Kanaďan vystrelil prudko, ale našiel len vyrážačku svojho krajana.

46:24

Banská Bystrica sa presilovke súpera ubránila a teraz bude mať šancu hrať v početnej výhode. Dve minúty za držanie protihráča totiž dostáva Radoslav Macík.

45:31

Marek Slovák to teraz nevyriešil najlepšie. Po jeho nepresnej prihrávke sa píska zakázané uvoľnenie, čo je pri vlastnej početnej prevahe veľká chyba.

45:10

Jamie Milam strieľanou prihrávkou hľadal pred bránou svojich spoluhráčov. Nikto v modrom drese sa však k puku nedostal, a tak sa môžu hostia z Banskej Bystrice oslobodiť.

44:35

Nitrania boli nasťahovaní v útočnom pásme, ale dlho im trvalo, pokiaľ sa dostali k strele. Napokon skúsil šťastie Matúš Rais, ale jeho strela od modrej čiary bola zblokovaná.

43:51

Domáci hokejisti budú hrať v početnej prevahe. Na trestnú lavicu už smeruje útočník Patrik Lamper, ktorý dostáva menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

43:27

Nitrania sa dostali do šance, ale Róbert Lantoši nepochopiteľne namiesto strely ešte hľadal Judda Blackwatera. Ten jeho úmysel nečakal, a tak z pomerne veľkej šance nebolo nič.

42:46

Dalibor Bortňák trošku so šťastím posunul puk na Gilberta Gabora. Ten sa pretlačil do zakončenia z pravej strany, ale Nathanovi Lawsonovi veľa problémov nenarobil.

41:39

Martin Rýgl nahodil puk na bránu súpera. Tam sa snažil tečovať Karol Csányi, ale nedokázal puk usmerniť do priestoru troch žrdí. Nitrania pokračujú vo svojej útočnej aktivite.

40:53

Henrich Ručkay šikovne vystrelil spoza obrancu, ale našiel len lapačku banskobystrického brankára. Tomu však puk vypadol, a tak poň prišiel strelec úvodného gólu Miloš Bubela.

40:18

Tretiu tretina nezačali hostia práve najlepšie. Po nepresnej kombinácii sa dopustili zakázaného uvoľnenia, a tak sa hra presťahuje pred českého gólmana Jana Lukáša.

40:01

Druhá tretina priniesla veľmi zaujímavý hokej. Banská Bystrica sa oproti úvodnému dejstvu výrazne zlepšila a do času svojho druhého gólu jasne dominovala. O spomínaný gól na 0:2 sa postaral Guillaume Asselin, ktorý ťažil z milimetrového pasu Josha Brittaina. Následne domáci prepli na vyšší rýchlostný stupeň, začali si vypracovávať šance a v 34. minúte sa dočkali gólu. Jeho autorom bol Tomáš Mikúš. Následne mohli aj vyrovnať, no Marek Slovák z tesnej blízkosti neuspel. Každopádne, sledovali sme hokej hore-dole a už teraz sa tešíme na tretiu tretinu.

40:00

39:38

V druhej tretine sa už zrejme nič nestane. Nitrania sa vymanili spod tlaku súpera, dostali puk mimo obrannej tretiny a vyzerá to tak, že ani zverenci Vladimíra Országha sa dopredu príliš nehrnú.

39:05

V záverečnej minúte druhého dejstva sa dostal do koncovky Pavol Skalický. Vystrelil švihom z pravého kruhu na vhadzovanie, ale trafil len pozorného Nathana Lawsona.

38:26

Éric Faille prenikol do útočného pásma po ľavej strane. Cez brániaceho Petra Ordzovenského sa dostal do zakončenia bekhendom, ale to nesmerovalo do priestoru troch žrdí.

37:52

Od modrej čiary vystrelil Matúš Rais, ale trafil len dobre postaveného Branislava Kubku. Obranca hostí sa snažil aj pohotovo rozohrať, ale jeho prihrávka na útočnú modrú čiaru nebola presná.

37:16

Druhá tretina má veľký spád. Akcie sa striedajú z jednej strany na druhú a myslím si, že na podobný scenár sa môžeme tešiť aj v tretej tretine dnešného stretnutia pod Zoborom.

36:44

Domáci hokejisti trošku zbytočne prišli o puk v strednom pásme. Následne Cason Hohmann presným pasom našiel Mareka Bartánusa, no tomu strela z prvej absolútne nesadla.

35:30

Na druhej strane sa črtala šanca pre hostí. Guillaume Asselin šikovnou prihrávkou prestrčil puk na Érica Failleho, ten sa presadil cez Mareka Slováka, ale z tesnej blízkosti minul bránu.

34:48

Domáci hokejisti sa dostali do brejku. Cody Bradley hľadal strieľanou prihrávkou pred bránou spoluhráča, no ten bol natlačený do brány, ktorá následne opustila svoje miesto.

34:18

Nitranom po strelenom góle narástli krídla. K strele od modrej čary sa dostal Mitch Versteeg, no tesne minul bránu súpera. Každopádne, Corgoni pokračujú vo svojej útočnej aktivite.

33:46

Domáci hokejisti mohli vyrovnať skóre. Marek Slovák dostal výbornú prihrávku spoza brány, ale z tesnej blízkosti nedokázal prekonať Jana Lukáša. Ten teraz výrazne podržal svoj tím.

33:15

Nitra dala gól!
Corgoni znižujú náskok súpera na rozdiel gólu. Od modrej čiary strieľal Matúš Rais, no pred bránou trafil len Branislava Mezeia. Puk sa potom odrazil k Michalovi Krištofovi, ten krásnou prihrávkou našiel TOMÁŠA MIKÚŠA, ktorý z pravého kruhu na vhadzovanie trafil presne. Asistencie: Michal Krištof a Branislav Mezei.

32:39

Tomáš Mikúš vystrelil spoza obrancu. Jan Lukáš puk na dvakrát chytil a dokonca stihol aj rozohrať. Domácim fanúšikom sa to evidentne nepáči, pretože brankár hostí si dal poriadne načas.

32:18

V tomto momente sa začína skrátená presilová hra domáceho tímu. Puk je však v obrannom pásme Nitry, keďže dobrú prácu pri napádaní odvádza kanadský útočník Éric Faille.

31:45

Presilová hra hostí sa skončila. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva dve minúty Guillaume Asselin. Následne mal ešte potyčku s Mitchom Versteegom, a tak obaja dostávajú ešte menší trest za hrubosť.

30:42

Domáci hokejisti sa zatiaľ bránia bez väčších problémov. Barani sa nedokázali ani len usadiť v útočnom pásme. Dobrú prácu odvádzajú Judd Blackwater a Marek Slovák.

30:15

Hostia budú mať výhodu ďalšej presilovej hry. Na trestnú lavicu si opäť ide sadnúť Peter Ordzovenský. Skúsený nitriansky obranca tento raz dostáva menší trest za hákovanie.

29:45

Zápas sa pomaličky prehupne do svojej druhej polovice. Nitrania sú evidentne zaskočení, pretože takýto vývoj úvodného zápasu semifinálovej série rozhodne nečakali.

28:37

Domáci hokejisti sa dostali do náznaku šancu. Róbert Lantoši pred bránou súpera našiel Judda Blackwatera, ale kanadský útočník nedokázal usmerniť puk do banskobystric­kej siete.

28:15

Peter Ordzovenský sa snažil odčiniť svoje zaváhanie. Dostal sa k strele od modrej čiary, ale našiel len pripraveného brankára Jana Lukáša. Ten puk chytá do svojej lapačky.

27:44

Banská Bystrica dala gól!
Hostia využívajú presilovú hru a odskakujú súperovi na rozdiel dvoch gólov. Éric Faille zaviedol puk do útočného pásma, Josh Brittain prihrávkou z ľavej strany našiel osamoteného GUILLAUMA ASSELINA a ten z tesnej blízkosti prekonal Nathana Lawsona. Asistencie: Josh Brittain a Éric Faille.

27:16

Nitrianski hokejisti sa zatiaľ veľmi dobre bránia. Barani sa ešte do zakončenia nedostali a novú útočnú akciu musia založiť z hĺbky svojho obranného pásma.

26:36

Tomáš Hrnka sa dostával do nebezpečného zakončenia. Peter Ordzovenský musel zatiahnuť ručnú brzdu, a tak dostáva menší trest za držanie. Ešte pred presilovkou nasleduje reklamná pauza.

26:05

Individuálne sa snažil presadiť Judd Blackwater. Kanadský útočník vystrelil spoza brániaceho obrancu súpera, ale priestor troch žrdí brány Jana Lukáša netrafil.

25:47

Banská Bystrica je v druhej tretine zatiaľ lepším mužstvom. Teraz veľmi dobre podporil útok Ivan Ďatelinka, ale jeho pohotová strela mierila len do stredu brány, kde bol Nathan Lawson.

24:35

Veľmi dobré striedanie v podaní hostí. Cason Hohmann prihrávkou spoza brány našiel Mareka Bartánusa, ale jeho zakončenie z tesnej blízkosti neprekvapilo Nathana Lawsona.

24:13

Branislav Kubka nahadzoval puk pred domácu bránu od modrej čiary. Tam bol úplne voľný Cason Hohmann, ale nedokázal tečovať strelu banskobystrického obrancu.

23:32

Tibor Kutálek skúsil svoje šťastie strelou z takmer nulového uhla. Jan Lukáš nemusel dokonca ani len zasahovať, keďže domáci útočník trafil len obrancu Jána Brejčáka.

23:00

Už za rovnovážneho počtu hráčov na ľade prenikol do útočného pásma po pravej strane Pavol Skalický. Svoju individuálnu akciu zakončil strelou švihom, ktorá však skončila len na ochrannej sieti.

22:29

Domáci hokejisti zvládajú svoje oslabenie veľmi dobre. Fanúšikovia najskôr reklamovali ofsajd hosťujúceho celku, no napriek tomu, že sa v akcii pokračovalo, nemusel Nathan Lawson zasahovať.

21:20

Od modrej čiary dvakrát vystrelil Klemen Pretnar. Prvýkrát jeho pokus zneškodnil Nathan Lawson a po ďalšom vyhranom vhadzovaní zblokoval jeho strelu od modrej čiary Jamie Milam.

20:51

Hostia budú mať výhodu presilovej hry. Po trošku zbytočnom zákroku pri mantineli dostáva menší trest za hákovanie center druhej domácej formácie Marek Slovák.

20:32

V úvode druhej tretiny vidíme nepresností na oboch stranách. Branislav Kubka nahodil puk do útočného pásma, ale následne išli jeho spoluhráči striedať.

20:01

Úvodná tretina dnešného duelu bola jasne v réžii domáceho tímu. Hokejisti spod Zobora vyslali na Jana Lukáša tucet striel, no český brankár si drží čisté konto už viac než 154 minút. Banská Bystrica nebola príliš aktívna smerom dopredu, no v poslednej minúte jej vyšiel brejk. Rýchlu akciu zakončil strelou do odkrytej brány Miloš Bubela, a tak hostia trošku nezaslúžené vedú najtesnejším rozdielom. Aká bude odpoveď domácich Nitranov? Dozvieme sa už v druhej tretine, ktorá sa začne krátko pred 19:00 hod.

20:00

19:24

Hostia sa v závere prvého dejstva dostávajú do vedenia. Branislav Mezei najskôr dobre bránil Pavla Skalického, no k strele bekhendom sa dostal Josh Brittain. Jeho zakončenie Nathan Lawson iba vyrazil, čím umožnil gólovú dorážku pre osamoteného MILOŠA BUBELU. Asistencie: Josh Brittain a Pavol Skalický.

19:00

Začína sa posledná minúta prvej tretiny. Na ľadovej ploche vidíme aj Branislava Kubku, ktorý teda zrejme bude v poriadku po tvrdom zákroku domáceho obrancu Mitcha Versteega.

18:24

Jamie Milam zachytil puk v útočnom pásme a následne ho posunul na hokejku Judda Blackwatera. Kanaďan mohol strieľať, no ešte hľadal lepšie postaveného Róberta Lantošiho. To však nebolo dobré riešenie.

17:42

Prvá tretina sa pomaly chýli k svojmu záveru. Vhadzovať sa teraz bude v obrannom pásme hostí, pretože postavenie mimo hry označili čiaroví rozhodcovia za úmyselné.

16:57

Jan Lukáš je v prvej tretine rozhodne zamestnanejším mužom než Nathan Lawson. Tentokrát ho preveril strelou od modrej čiary Troy Milam. Američan však mieril len do betónov súperovho brankára.

16:20

Banská Bystrica ustála túto presilovú hru súpera bez väčších ťažkostí. Stále si tak v play off drží stopercentnú bilanciu v bránení situácii v početnom oslabení.

15:37

Nitrania síce dlho držali puk v útočnom pásme, no chýbala tomu väčšia početnosť streľby. Ojedinelý bol pokus Branislava Mezeia od modrej čiary, ktorý napokon ani nedošiel k českému brankárovi.

14:42

Prihrávka Mareka Slováka nebola presná, a tak domáci hokejisti strácajú útočné pásmo. Puk je až pri brankárovi Nathanovi Lawsonovi, čo oba tímy využívajú na striedanie.

14:15

Domáci hokejisti majú prevahu, ktorá bude ešte zosilnená ďalšou presilovou hrou. Na trestnú lavicu smeruje za držanie protihráča Tomáš Hrnka, ktorý počas sezóny pôsobil aj v bratislavskom Slovane.

14:00

Radoslav Macík sa presadil v súboji s Tomášom Hrnkom. Následne sa snažil zakončiť otočkou spoza brány, ale rodáka z Olomouca neprekvapil. Stále tak čakáme na úvodný gól.

13:25

Od modrej čiary prudko vystrelil Branislav Mezei. Jeho pokus smeroval do hornej časti brány, ale Jan Lukáš puk vytesnil, podobne ako pred pár sekundami, na ochrannú sieť.

13:04

Vladimír Mihalik teraz nerozohral práve najlepšie. Po jeho nepresnej prihrávke sa píska zakázané uvoľnenie, a tak Nitrania zadarmo získavajú výhodu útočného pásma.

12:34

Judd Blackwater po ľavej strane vnikol do útočného pásma. Následne vystrelil spoza brániaceho obrancu, ale český brankár v službách Banskej Bystrice vytesnil puk na ochrannú sieť.

11:54

Barani už hrajú s plným počtom hráčov na ľade. Proti presile nitrianskych obrancov si to namieril Éric Faille, ale nedokázal sa dostať do zakončenia z tesnej blízkosti.

10:47

Domáci hokejisti zatlačili súpera do obranného pásma. Od modrej čiary pálil nepresne Branislav Mezei, následne strieľal z pravého kruhu Tomáš Mikúš, ale trafil len pozorného Jana Lukáša.

10:13

Róbert Lantoši veľmi dobre zaviedol puk do útočného pásma. Následne od modrej čiary prudko vystrelil Jamie Milam a brankár Jan Lukáš mal čo robiť, aby zastavil puk na ceste do brány.

09:36

Nitrania začali presilovku dobre. Po aktivite Mateja Pauloviča sa do zakončenia z ťažkého uhla dostal Matúš Rais, ale nebol úspešný. Následne preveril Nathana Lawsona strelou od červenej čiary Matúš Češík.

09:02

Domáci hokejisti si zahrajú prvýkrát v zápase presilovú hru. Na trestnú lavicu za zdržovanie hry putuje center druhej útočnej formácie hosťujúceho celku Miloš Bubela.

08:12

Po reklamnej prestávke strieľal z ľavého kruhu na vhadzovanie Guillaume Asselin. Jeho strela preverila pozornosť Nathana Lawsona, ktorý puk iba vyrazil pred seba.

07:38

Pre domácich hokejistov sa teraz črtala šanca na prečíslenie dvoch proti jednému. Judd Blackwater ale nemal potrebnú rýchlosť, a tak ho banskobystrickí obrancovia stihli odzbrojiť.

07:03

Obe mužstvá už hrajú s piatimi hráčmi na ľade. Jan Lukáš musel zasahovať po strele Róberta Lantošiho, no ešte predtým Mitch Versteeg pri mantineli tvrdo atakoval Branislava Kubku. Ten dokonca mieri do šatne.

06:41

Od modrej čiary vystrelil Michal Krištof, no nemal veľkú šancu na úspech. Jan Lukáš bez problémov chytil puk do svojich chráničov a následne aj stihol rozohrať útočnú akciu hostí.

05:27

Hlavný rozhodca prerušuje hru, pretože jeden z domácich hráčov zahral vysokou hokejkou. Vhadzovať sa tak bude po pravej ruke brankára Nathana Lawsona.

04:57

Presilová hra úradujúceho slovenského majstra trvala iba sedem sekúnd. Na trestnú lavicu smeruje aj Josh Brittain, ktorému rozhodca Peter Stano udelil dve minúty za sekanie.

04:50

Hostia budú hrať prvú presilovku dnešného duelu. Menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva skúsený nitriansky obranca Branislav Mezei.

03:48

Prvýkrát v zápase musel zasahovať aj Nathan Lawson. Rodák z kanadského Calgary však videl strelu Ivana Ďatelinku, a tak nemal problém s istotou zasiahnuť.

03:27

Jan Lukáš musel v priebehu niekoľkých sekúnd dvakrát zasahovať. Najskôr ho preveril strelou z ťažkého uhla Michal Krištof a následne už z oveľa lepšej streleckej pozície Matej Paulovič.

02:16

Na druhej strane sa snažil presadiť Pavol Skalický. Hokejista so skúsenosťami z KHL ale individuálne neuspel, pretože dobre si splnil svoje obranné povinnosti Martin Rýgl.

01:32

Hostia teraz spravili menšiu chybičku na vlastnej modrej čiare. Následne sa dostal k strele Marek Slovák, ale brankár Jan Lukáš na dvakrát puk schoval pod svojou lapačkou.

01:04

Krídelník druhej útočnej formácie Róbert Lantoši prenikol do pásma po pravej strane. Následne vystrelil švihom, ale brankár Jan Lukáš puk vyrazil do rohu klziska.

00:26

Michal Krištof sa prezentoval peknou individuálnou akciou. Na ľavej strane ešte hľadal Mateja Pauloviča, ale najlepší nitriansky strelec sa do koncovky nedostal.

00:01

HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Bradley, Kutálek, Csányi – Šiška.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák – Lamper, Hrnka, Bortňák – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Brittain, Češík, Gabor – Kabáč.

Rozhodcovia: Vladimír Baluška, Peter Stano – Roman Výleta, Peter Šefčík – Dalibor Beniač.

Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z Kaufland play-off Tipsport Ligy. Štvrtýkrát po sebe si vo vyraďovacích súbojoch skrížia hokejky HK Nitra a HC 05 iClinic Banská Bystrica. Prvý semifinálový duel sa začína pod Zoborom o 18:00 hod.

HK NITRA

Hokejisti Nitry nemali v prvom kole play off väčšie problémy a Novým Zámkom ukončili sezónu v najkratšom možnom termíne. Najmä v domácom prostredí jasne dominovali, o čom svedčí aj celkové skóre 11:2. Ôsmy tím základnej časti mohol ľutovať najmä tretí zápas, v ktorom viedol už o tri góly, ale napokon prehral 4:5 po predĺžení. Vo veľmi dobrých výkonoch pokračuje aj vo vyraďovacích súbojoch prvý nitriansky útok v zložení Tomáš Mikuš, Michal Krištof a Matej Paulovič. Dokopy nazbierala táto trojica 18 bodov a rodák z Topoľčian dokonca skóroval v každom zo štyroch stretnutí. Posledný zápas zverenci Antonína Stavjaňu odohrali pred deviatimi dňami, čo by mohlo mať vplyv na ich dnešný výkon. Corgoni nastúpia v kompletnom zložení, keďže zdravotne fit je už aj Jakub Ručkay. Vo štvrťfinále využili 33,33% presilových hier. Špeciálna semifinálová séria čaká na kanadského brankára Nathana Lawsona, ktorý sa v minulej sezóne tešil z titulu vo farbách Banskej Bystrice.

BANSKÁ BYSTRICA

Banská Bystrica mala vo štvrťfinále náročnejšiu úlohu, keďže si zmerala sily s Košicami. Na prvý pohľad výsledok 4:1 na zápasy vyznieva jednoznačne, no až tri súboje sa museli predlžovať a séria bola poriadne vybičovaná emóciami. Barani v play off nastúpia proti Nitre už v štvrtej sezóne po sebe, pričom v predošlých troch prípadoch dvakrát uspeli. V tomto ročníku sa im pod Zoborom mimoriadne darilo, keď vyhrali všetky tri stretnutia. Naposledy v Nitra Aréne prehrali ešte v januári 2017. Dnes však zrejme nenastúpia v plnej sile – otáznik visí nad štartom Patrika Lampera a najmä Tomáša Surového. Banskobystrický kapitán absentuje od druhého zápasu série s Košicami, keď utrpel otras mozgu po súboji s Martinom Dudášom. Jedinými viacgólovými strelcami v play off sú Miloš Bubela a Kanaďan Guillaume Asselin. V dobrom svetle sa ukazuje český brankár Jan Lukáš. Neinkasoval už 134 minút a aj vďaka nemu zverenci Vladimíra Országha ubránili zatiaľ všetkých 21 oslabení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.