2 : 4
(1:3, 0:1, 1:0)
HC 05 iClinic Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Nitra prehrala v druhom semifinálovom stretnutí 2:4 a Banská Bystrica si pripisuje aj druhú výhru pod Zoborom. Nitra tak bude musieť vyhrať minimálne jeden zápas pod Urpínom aby sa ešte túto sezónu predstavila pred svojimi fanúšikmi.

59:32

Rýglovu strelu z medzikružia Lukáš vyráža na ochrannú sieť.

58:50

Domáci s pukom v strednom pásme.

58:02

Nittra hrá bez brankára.

57:58

V rovnakom čase si sadá na trestnú lavicu aj Brejčák. Hrá sa 5 na 5.

56:54

Krištof prihral pred bránku Pavlovičovi a s jeho strelou z prvej si Lukáš poradil.

56:20

Pri puku Nitra pred Lawsonom, hostia vyčkávajú na obrannej modrej.

55:23

Pomer síl na šade sa vyrovnáva pri vylúčení Asselina za nedovolené bránenie v hre.

55:11

V záverečnej päťminútovke presilovka hostí po tom, čo brankár Lawson skryl puk do svojej moci za vlastnou bránkou a rozhodca mu udelil 2 minúty za zdržiavanie hry.

55:02

Posunutá bránka hostí a reklamná prestávka.

54:33

Hostia sa už zamerali na defenzívu. Mohli ísť do prečíslenia 2 na 1 a namiesto toho iba puk nahodili do obranného pásma domácich.

53:36

Nitra dala gól!
Tak ešte nádej pre domácich v Nitra aréne. K puku sa na ľavej strane dostale MAREK SLOVÁK a rýchlo strelou k ľavej tyčke znížil stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. Asistencie: Judd Blackwater, Troy Milam.

52:41

Zakázané uvoľnenie Nitra.

52:33

Ofsajd Nitra.

51:51

Blackwater sa preštrikoval s pukom až pred Lukáša a zakončil tesne vedľa bránky hostí.

51:27

Zakázané uvoľnenie Banská Bystrica.

51:00

Vhadzuje sa pred Lukášom.

50:48

Macíkova strela z pravého kruhu letela vysoko nad bránku hostí.

50:14

Versteeg s pukom za vlastnou bránkou zakladá útočnú akciu domácich.

49:02

Pomer striel po dvoch tretinách je 28:30.

48:25

Pauloičov pokus z pravej strany opečiatkoval brvno hosťujúcej bránky.

48:13

47:00

13 minút pred koncom tretej tretiny hostia vyhrávajú o tri góly, sú pri puku a zakladajú ďalší protiútok.

46:10

Vhadzuje sa v strednom pásme.

46:01

45:20

43:57

Pomer síl na ľade sa vyronáva pri vylúčení Mezeia.

43:17

Nitra má šancu znížiť pri vylúčení Delisleho.

42:08

41:58

Rýgl s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

41:15

40:01

V prostrednej časti hry sme videli iba jeden gól z hokejky Pretnara a tak Nitra po 40 minútach prehráva s Banskou Bystricou 1:4.

40:00

39:19

39:09

Za domácich si na trestnú sadol Slovák. Hrá sa 5 na 4.

39:09

Na trestnú lavicu si sadol aj Hohman

39:09

Nitra si v závere tretiny zahrá presilovku pri vylúčení Failleho.

38:34

37:50

Súboj o puk v rohu klziska v útočnom pásme domácich nechávajú rozhodcovia na hráčov a zbytočne neprerušujú hru.

36:42

Šiška sa dostal s pukom na os klziska, napriahol a poslal tvrdú strelu na brankára hostí. Ten ako aj v predošlých minútach pozorný.

36:12

Hostia s pukom v útočnom písme. Nitra pôsobí zakríknuto. Ak chce pomýšľať na víťazstvo, bude musieť byť aktívnejšia.

35:10

Lukáš si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje.

33:57

33:24

Banská Bystrica dala gól!
Hostia strieľajú ďalší gól v stretnutí z hokejky KLEMENA PRETNARA, ktorý sa na modrej čiare zbavil protihráča a strelou k pravej tyčke prekonal domáceho brankára.Asis­tencie: Cason Hohman.

32:25

Puk v hľadisku a vhadzuje sa pred domácim brankárom.

31:45

31:06

Dnešné stretnutie sleduje 3510 divákov.

30:23

Macík sa tentokrát pekne individuálne presadil a zakončil. Brankár hostí vykryl priestor a pokus domáceho hráča vyrazil do bezpečia.

29:39

29:09

V oslabení unikol jeden z hráčov hostí a jeho tvrdá strela skončila v lapačke domáceho brankára.

28:56

Hostia hrajú vo štvorici.

28:33

Hostia zovretí pred vlastným brankárom.

27:36

Nitra si zahrá 78 sekúnd 5 na 3 pri vylúčení Failleho.

26:53

Po zásahu domáceho brankára a odpískaní Brittain narazil do LAwsona a rozhodca ho poslal na trestnú lavicu.

26:30

Dlhšie sa nám hrá bez prerušenia, hra sa strieda zo strany na stranu avšak bez výraznejšieho zakočenia

25:22

Ofsajd Banská Bystrica.

24:41

Dobre hrajúci bratia Ručkayovci tentokrát v krátkom časovom slede viackrát ohrozili brankára hostí.

24:05

23:52

Domáci brankár tentokrát vrazil puk maskou iba pred seba, následná Hrnkova dorážka tesne minula pravú tyčku.

23:36

22:53

Ofsajd Nitra, vhadzuje sa v strednom pásme.

22:10

Henrich Ručkay poslal nebezpečnú strelu na brankára hostí, ktorý ju s námahou chytá.

21:43

21:02

Blackwater doviezol puk do pásma, nevymýšľal a vystrelil. Brankár hostí bol pozorný, puk chytá a hru prerušuje.

20:17

Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

20:01

Pomer striel po prvej tretine je 10:20.

Skončila sa prvá tretina, v ktorej sme videli viacero vylúčení aj gólov na oboch stranách. Hostia strelili 3 góly z hokejok Bartánusa, Asselina a Lampera. Za domácich znížil Henrich Ručkay a tak je po dvadsiatich minútach stav stretnutia 1:3.

20:00

19:55

19:26

19:01

Hostia s pukom v útočnom pásme.

17:51

Domáca presilovka je na konci po tom čo rozhodcovia poslali na trestnú lavicu Krištofa.

17:21

Nitra má šancu znížiť pri vylúčení Brittaina.

16:34

Z nedôrazu obrancov hostí domáci vyťažili prvý gól v zápase. Jakub Ručkay sa ocitil s pukom zoči voči brankárovi hostí, ten si s jeho strelou poradil ale na dorážku HENRICHA RUČKAYA už nemal nárok. Asistencie: Jakub Ručkay.

15:57

Podobný recept ako predviedli hostia pri treťom góle skúsili aj domáci. Strela Jamieho Milama skončila na vyrážačke brankára hostí.

15:54

Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

14:50

Vyhraté buly v útočnom pásme, prihrávka na pravú stranu ľavého kruhu a okamžitá strela bez prípravy PATRIKA LAMPERA znamenala tretí gól v domácej bránke. Asistencie Tomáš Hrnka.

14:48

Domáci brankár si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje.

14:32

Lantošiho strela z pravej strany končí v moci pozorného brankára hostí

13:55

Vhadzuje sa pred Lawsonom.

13:33

Krištof s pukom obkrúžil bránku hostí, prihral medzi kruhy. Jeho prihrávka však adresáta nenašla a pri puku sú hostia.

12:25

Hostia mohli vyhrávať už trojgólovým rozdielom po tom čo skvelú Failleho prihrávku poslal Asselin tesne vedľa domácej bránky.

11:34

Nitra s pukom za domácou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

11:07

Po reklamnej prestávke sa vhadzuje sa v strednom pásme.

10:03

V polovici prvej tretiny obe mužstvá striedajú počas hry.

09:14

Domáci sa ubránili v oslabení ale tesne po naskočení Mezeia na ľadovú plochu sa k puku pred bránkou dostal GUILLAUME ASSELIN a strelou po ľade prekonal domáceho brankára. Asistencie: Tomáš Hrnka, Steven Delisle.

08:18

07:12

Pomer síl na ľade sa vyrovnáva po tom čo hostia unikli v oslabení a Mezei pri bránení protihráča neudržal stabilitu a posunul domácu bránku. Za toto previnenie ho rozhodca poslal na trestnú lavicu.

06:50

Nitra sa opäť nevie usadiť v útočnom pásme.

06:15

Nitra má šancu vyrovnať pri vylúčení Češíka. Ten zasiahol Kutáleka hokejkou do tváre a posedí si dve minúty.

05:08

Hostia využívajú presilovku a ujímajú sa vedenia v stredutí. Bubelovu strelu od modrej pred Lawsonom tečoval MAREK BARTÁNUS. Asistencie: Miloš Bubela, Cason Hohman.

04:11

Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú aj hostia pri vylúčení Jakuba Ručkaya za hákovanie.

04:09

Delisleho strela z medzikuržia skončila na pravej tyčke domácej bránky.

03:45

03:40

Nitra sa počas presilovky nevie dostať do útočného pásma.

03:36

Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí.

03:24

Hostia odpalujú puk cez všetky čiary a obe mužstvá striedajú počas hry.

02:53

01:21

Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Bubelu za seknutie.

01:21

Po buly strela od modrej zákrok brankára Lawsona a seknutie od Bubelu a domáceho brankára.

01:15

Mihálikova strela od modrej končí v lapačke domáceho brankára a ten si pripisuje prvý zákrok a hru prerušuje.

00:37

Prvá príležitosť domácich po tom čo sa puk spoza bránky ocitol pred Lukášom a z klbka hráčov zakončoval bekendom Blackwater.

00:24

Zakázané uvoľnenie Banská Bystrica a buly pred Lukášom sa zopakuje. Tentokrát po pravici brankára hostí.

00:14

Vhadzuje sa pred brankárom hostí po tom, čo puk opustil ľadovú plochu.

00:01

V Nitra aréne znie hymna.

HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei, Rais, Milam J., Ordzovenský, Versteeg, Milam T., Rýgl, Bradley – Mikúš, Krištof, Paulovič, Blackwater, Slovák, Lantoši, Ručkay H., Ručkay J., Macík, Kutálek, Šiška, Csányi

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák, Kabáč – Lamper, Hrnka, Bortňák, Bartánus, Bubela, Hohmann, Asselin, Faille, Skalický, Brittain, Češík, Gabor

Rozhodca: Kubuš, Štefík – Tvrdoň, Kacej.

Aktéri zápasu sú už na ľadovej ploche.

V Nitra aréne je na Veľký piatok o 17:00 naplánované druhé semifinálové stretnutie Kaufland play-off Tipsport Ligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou. Nitra v úvodnom zápase stratila výhodu domáceho prostredia a podľahla svojmu súperovi 1:2. O góly na strane hostí sa v postarali Bubela a Asselin, za domácich znižoval počas využitej presilovky Mikúš. Nitra aj vo svojom štvrtom tohtosezónnom zápase proti Banskej Bystrici nestrelila na domácom ľade viac ako jeden gól a tak nemohla pomýšľať na lepší výsledok. Aktuálnemu majstrovi sa proti svojmu tradičnému súperovi z vyraďovacích súbojov túto sezónu darí a Barani stratili v súbojoch s Nitrou iba dva body v úvodnom zápase sezóny po prehre 2:3 po predĺžení na domácom ľade.
Stav série po prvom zápase je 0:1. Či sa Nitre podarí vyrovnať alebo sa po úvodných domácich zápasoch dostane do dvojzápasového manka sa dozviete aj z nášho textového prenosu na ktorý vás srdiečne pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.