2 : 3
(2:0, 0:2, 0:1)
Dukla Trenčín
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Dámy a páni, končí sa štvrťfinálová séria medzi Popradom a Trenčínom. V tretej tretine totižto Hossa presilovkovým gólom z 56. minúty rozhodol o osude tohto stretnutia a takisto aj o osude celej série, ktorú Dukla zvládla bez jediného zaváhania. Výhry to však boli tesné, no Dukle Trenčín zaslúžene patrí miestenka do semifinále Kaufland play-off Tipsport ligy. Po Nitre je teda Dukla druhým postupujúcim a Poprad po Nových Zámkoch druhým tímom, ktorý vypadol.

Ďakujem vám za pozornosť počas všetkých prenosov tu z popradského zimného štadióna. Najbližšie sa vám zo zimného štadióna v Poprade prihlásim 21. apríla, keď sa v Poprade predstaví slovenská reprezentácia v rámci prípravných zápasoch Euro Hockey Challenge proti Lotyšsku.

Koniec zápasu.

59:38

Svitanova strela z ľavého kruhu zazvonila na pravej žrdi gólmana Valenta!

59:24

Hvila si nespracoval Svitanovu prihrávku, puk unikol do rohu klziska.

58:51

Vhadzuje sa po Valentovej ľavici, jeho náprotivok Corbeil už je na striedačke!

58:51

Domáci tréner Ozimák si berie oddychový čas!

58:51

Hvila nabíjal po modrej čiare Königovi, ktorý opäť mierne zlyhal v zakončení. Tentokrát však jeho delovku stečoval Radivojevič na ochrannú sieť.

58:20

Königova delovka spoza ľavého kruhu bola nepresná a puk po mantineli vyletel von z útočného pásma.

58:09

Na dve minúty za krosček si sadne Patrik Bačik. Poprad má jednu z posledných možností na vyrovnanie..

58:08

Matúš Paločko vypichol puk protihráčovi dole na pravom kruhu a okamžite poslal puk na bránku. Valent si pripísal úspešný zákrok a následne uvidíme presilovku Popradu.

57:33

Dávid Bondra vypichol puk trenčianskemu obrancovi medzi kruhmi, pripravil si ho na strelu a z ľavého kruhu strieľal. Valent opäť podržal svoj tím.

56:54

Jakub Gašparovič šiel do osobného súboja proti Česánekovi. Mladý popradský obranca sa nachytať nedal a Gašparoviča do zakončenia nepustil.

56:04

Ježek chcel dlhou prihrávkou vysunúť Buca, no veľmi sa mu to nepodarilo. Pískané bolo zakázané uvoľnenie a hra sa presúva pred Corbeila.

55:24

Trenčín dal gól!
Dukla využíva presilovku a strieľa možno rozhodujúci gól tohto zápasu! Varga krížnou prihrávkou z ľavého kruhu nabil na opačnú stranu pred bránku MARCELOVI HOSSOVI, ktorý sa strelou z prvej rozhodne nemýlil!
Asistencie: Tibor Varga, Boris Sádecký.

55:08

Zbytočný faul od domáceho Samuela Mlynaroviča. Odsedí si dve minúty za sekanie.

54:46

Bohunického prihrávka z obranného pásma nenašla adresáta, a tak je to zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa po Valentovej pravici.

53:28

Fabian telom v rohu klziska odstavil od puku Deveauxa a Trenčín teda v útočnom pásme už ďalej nepokračoval.

52:24

Popradčania vyhrali buly v strednom pásme, König si spracoval puk a iba okamžite ho nahodil na bránku. Valent ho zachytil lapačkou a pre istotu podržal.

51:46

André Deveaux bol udretý do tváre a chvíľu sa zdalo, že sa bude vylučovať. Rozhodcovia však po porade nevyniesli tento verdikt a pokračuje sa vhadzovaním v strednom pásme.

Dnešné stretnutie sleduje 2 156 divákov.

50:30

Hvilovi a Mlynarovičovi teraz v predchádzajúcich sekundách nevyšli strely z pravých kruhov, obe šli mimo brány. Bačik je teraz s pukom za bránkou a pomaly rozohrá.

49:44

Sádeckého strela od modrej čiary bola zblokovaná, Popradčania sa však naďalej musia brániť v obrannom pásme.

49:15

Marek Hecl si nakorčuľoval po ľavom krídle a vystrelil z kruhu. Mathieu Corbeil toto zakončenie s prehľadom videl a zachytil ho okamžite do lapačky.

48:04

Jozef Švec to skúšal individuálne. Odpútal sa od mantinelu v útočnom pásme, namieril si to medzi kruhy, no jeho následná strela už bola blokovaná.

46:52

Hossa nabil na modrú čiaru Romančíkovi, ktorého delovku Corbeil síce zastavil, no nevedel, kde má puk. Napokon sa ocitol na pravom kruhu.

45:55

Sojčík si nerozumel v útočnom pásme s Radivojevičom, ktorému ponúkol absolútne zlú prihrávku. Kamzíci si aspoň mohli vydýchnuť.

44:37

Hvila vypichol puk Holendovi na modrej čiare a vyrazil do prečíslenia spoločne s Alešom Ježekom, ktorému nabil na pravý kruh. Ježekova delovka Valentovi prepadla, no skončila v bránkovisku a odtiaľ ju upratal preč trenčiansky hráč!

43:31

Hossa perfektnou prihrávkou medzi kruhy našiel Borisa Sádeckého, ktorý okamžite strieľal švihom, ale Mathieu Corbeil bol takisto rýchly, presunul sa a vyrážačkou zneškodnil strelu.

42:37

Sojčík aktívne napádal Mlynaroviča, vzal mu puk a prihral pred bránku Olveckému, ktorý strieľal z prvej, no mieril iba do Corbeila.

42:01

Deveaux šikovne tečoval spred bránkoviska Švecovu strelu. Corbeil musel okamžite reagovať a aj sa mu to podarilo.

41:31

Varga vystihol Fabianovu zlú rozohrávku o mantinel, puk si spracoval a prihral ho pred bránkou úplne voľnému Gašparovičovi, ktorý vystrelil z prvej, no Corbeil zachránil svoj tím.

40:56

Abdulova strela od modrej bola blokovaná. Valent vyrazil pred seba, Mlynarovič sa s koncovkou mierne uponáhľal a triafal okamžite iba do trenčianskeho gólmana.

40:36

Sádecký vnikol do útočného pásma. Pri ľavej žrdi sa mu ukazoval voľný Marcel Hossa, no prihrávku nedokázal trafiť.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sme boli svedkami podobnej hry, no dvakrát sa presadili hostia a dvakrát to bol Peter Sojčík, ktorý najprv v 25. minúte znížil a v priebehu 36. už vyrovnal.
Tretia tretina sa začne približne o 19:47.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:40

Bohunického delovka od modrej čiary Corbeilovi vypadla a puk skončil v rohu klziska.

39:18

Bondra vnikol s pukom do útočného pásma, prihral ho však iba Paločkovi, ktorý ho posunul po mantineli za bránku.

38:17

Popradčania si nerozumeli v strednom pásme. Sádecký však takisto iba nahodil späť do pásma a v hre môže pokračovať Poprad.

37:21

Matej Paločko sa natlačil po bekhendovej strane poza bránku, potom urobil otočku a strieľal. Valent si však stopercentne kryl pravú žrď a strelu za seba nepustil.

35:38

Hokejisti Dukly využívajú túto presilovú hru a vyrovnávajú! PETER SOJČÍK to urobil naozaj excelentne. Našliapol si od mantinelu medzi kruhy a odtiaľ prudkou strelou švihom trafil pod hornú žrď a Corbeilovi nedal žiadnu šancu.
Asistencia: Branko Radivojevič.

34:40

Fruhauf nahodil puk do útočného pásma, no Brejčák puk za bránkou zastavil a okamžite ho odstrelil cez všetky čiary.

33:54

Presilovka pre Duklu Trenčín. Aleš Ježek dostáva dve minúty za sekanie.

33:42

König vypichol prihrávku Radivojevičovi, no následne ju iba bezbreho odstrelil od seba. Bol síce pod tlakom, no dalo sa to zahrať aj lepšie.

32:37

Popradu sa absolútne nevydarila táto presilová hra. Trenčania už boli v pätici, Gašparovič prihrával na modrú čiaru Vargovi, no ten bol v ofsajde.

31:30

Heizer si trochu nerozumel s Bucom, ktorý nezachytil jeho prepustený puk. Starosta sa ho zmocnil a poslal ho preč cez všetky čiary.

30:51

König prišiel o puk pri mantineli, a tak Dlouhý zahral takticky, jemne poslal puk cez celé klzisko a odišiel striedať.

30:26

Poprad získava pomerne lacno presilovú hru. Hráčska lavica Trenčína dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade. Odsedí si to Gašparovič.

30:10

Varga preniesol hru prihrávkou na opačnú stranu. Z modrej čiary pálil Tomáš Starosta, no jeho delovka bola zblokovaná.

29:21

Abdulovi nevyšla rozohrávka na Heizera, ktorý si na modrej čiare nedokázal spracovať jeho dlhú prihrávku. Je to zakázané uvoľnenie.

28:50

Abdul šikovne prenechal Bucovi na ľavé krídlo. Dávid Buc následne vykorčuľoval a tvrdo pálil, no jeho delovka skončila iba na Valentovi.

28:29

Štefan Fabian ostal po súboji s jedným z Trenčanov ležať na ľadovej ploche. Pravdepodobne to vyzerá na trieslo. Uvidíme, odchádza na striedačku s bolestivou grimasou.

27:45

Bondra posunul puk dopredu Matúšovi Paločkovi, ale už za bránkou mal puk v moci obranca Bačik. Dukla teda môže znovu začať útočnú akciu.

27:00

Ďalšia šikovná akcia hokejistov Dukly. Bačik po ľavom krídle prenikol do pásma a šikovnou prihrávkou našiel Petra Olveckého, ktorý pálil z prvej, no Corbeil bol úspešný.

26:42

Marcel Hossa nahadzoval puk z ľavého kruhu, ale nepresne. Následne sa Popradčanom podarilo oslobodiť sa po tlaku hostí.

25:57

Holenda napriahol na modrej čiare a prudko vypálil. Mathieu Corbeil bol úspešný a podarilo sa mu betónom vyraziť túto strelu.

25:14

Marcel Petran napriahol na modrej čiare, no strela nebola vôbec účinná, keďže počas náprahu zlomil svoju hokejku.

24:10

Dukla vyťažila z predchádzajúceho tlaku gól na 2:1. Od modrej čiary nahadzoval puk Fruhauf, ktorý Corbeil vyrazil iba pred seba. Tam zaúradoval PETER SOJČÍK a na dvakrát ho dorazil pomedzi Corbeilove nohy!
Asistencie: Peter Fruhauf, Radek Dlouhý.

23:58

Romančíkovo nahodenie od modrej čiary bolo tečované a Corbeil ani nevedel, kde smeruje. Puk spadol pri zadnom mantineli.

23:40

Olvecký prepasíroval puk pred bránka na Sojčíka, ktorý strieľal z prvej, no Corbeila sa mu prekvapiť nepodarilo.

23:07

Dávid Bondra poľahky prenikol dopredu po ľavom krídle a prihral medzi kruhy Alešovi Ježekovi, ktorý pálil z prvej, no trafil iba zadný mantinel. Valent pre istotu puk prikryl.

22:28

Mateja Paločka pri mantineli odstavil od puku Juraj Cebák a Trenčania dostali puk von do stredného pásma.

21:27

Poprad je už s pukom v útočnom pásme, no zatiaľ si príležitosť nevytvoril. Petran mal dvakrát puk na modrej čiare, no strieľať nedokázal.

20:26

Svitana nahodil puk do útočného pásma, ktorý však Bohunický vzápätí poslal von a König na modrej čiare už pásmo udržať nedokázal.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina patrila viacmenej domácim hokejistom, ktorí nepôsobili vôbec odovzdaným dojmom a vletelo do tohto zápasu naplno. V 4. minúte otvoril skóre Brejčák a na 2:0 dával v 13. minúte Matej Paločko.

Druhá časť hry sa začne približne o 18:55.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

V závere tretiny sa ešte udeľuje trest. Patrik Bačik dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

19:14

Tibor Varga si spracoval prihrávku medzi kruhmi, následne strieľal švihom, ale Mathieu Corbeil jeho zakončenie zastavil na hrudi.

18:26

Svitana si trošku nerozumel pred bránkou s Mlynarovičom, ktorý si pýtal od neho puk, no včas ho nedostal.

17:12

Sádecký sa dostal k príležitosti spomedzi kruhov, no Corbeilovi sa podarilo jeho strelu vyraziť. Následne sa už Hecl k dorážke nedostal.

16:26

Olvecký vykorčuľoval dopredu po pravom krídle. Strieľal spoza pravého kruhu, ale jeho zakončenie bolo nepresné a Trenčania sa potom v pásme už neudržali.

15:46

Hostia vyhrali buly v útočnom pásme a Branko Radivojevič to skúšal na dvakrát z pravého kruhu. Obe jeho strely však boli blokované.

15:04

Starosta vypálil od modrej čiary po Bačikovej prihrávke, no Corbeil predviedol sebaistý zákrok. Dukla ešte je v útočnom pásme.

14:28

Starostovi nevyšla prihrávka na Hudeca a za týchto okolností to bolo zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa po Valentovej pravici.

13:14

Olvecký chcel takou jemnou vzdušnou prihrávkou nájsť pred bránkou Vargu, no pred ním zasiahol popradský obranca a nedovolil mu pokračovať v akcii.

12:40

Poprad dal gól!
Popradskí hokejisti zvyšujú svoje vedenie! Starosta zle rozohrával od zadného mantinelu. Bekhendovú prihrávku Radivojevičovi vypichol Matúš Paločko, puk sa dostal na hokejku jeho brata MATEJA PALOČKA a jeho ľahký bekhend k ľavej žrdi Valentovi prepadol!
Bez asistencie.

11:50

Buc to vyskúšal strelou spomedzi kruhov, no tá bola tečovaná a smerovala do rohu klziska. Dukla potom dostala puk von do stredného pásma.

11:31

Svitana len poľahky tečoval Ježekovu prihrávku z obranného pásma a Popradčania prestriedali vo väčšom počte.

10:28

Dukle sa zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnom pásme. Hostia to musia skúšať znovu po dobrej práci Mateja Paločka.

09:34

Trenčínu nevyšiel prvý pokus na zisk útočného pásma. McDowell odpálil puk až za Valentovu bránku.

09:16

Aj Trenčín si zahrá presilovú hru. Za podrazenie si dve minúty posedí Samuel Mlynarovič.

09:04

Trenčania vyhrali buly v útočnom pásme a od modrej čiary sa strelou švihom prezentoval Ladislav Romančík. Jeho pokus skončil v pripravenej Corbeilovej lapačke.

08:21

Matúš Paločko hľadal šikovnou zadovkou pred bránku svojho brata Mateja, ten ešte predlžoval na Bondru, no jeho zakončenie už bolo zblokované.

07:28

Peter Olvecký si spracoval prihrávku v strednom pásme. Vošiel do útočnej tretiny, párkrát ešte premiešal a napokon strieľal spomedzi kruhov. Jeho strelu brankár Corbeil našiel pri vyrážačke a rebrách.

06:36

Gašparovič zaviezol puk do útočnej tretiny, ale prišiel oň v rohu klziska. Vartovník následne poslal puk von do stredného pásma a oba tímy prestriedali.

05:34

Varga so Švecom sa dostali dopredu. Varga napokon šiel až pred bránku, ale následne mu ešte hokejkou vypichol prihrávku popradský obranca.

04:45

Hvila od zadného mantinelu posunul bekhendom na pravý kruh Mlynarovičovi, ktorý sa ocitol v príležitosti, no napokon bránku minul.

03:58

Trenčania dlho nečakali. Dopredu vyrazil po ľavom krídle Radivojevič, ktorý našiel medzi kruhmi Bačika. Jeho prudkú delovku Corbeil vytesnil.

03:42

Kamzíci využívajú túto presilovku a dostávajú sa do vedenia, tak ako aj vo včerajšom zápase! Svitana posunul popri zadnom mantineli Mlynarovičovi, ktorému sa pred bránkou ukázal DANIEL BREJČÁK, ktorý z prvej prekvapil Valenta!
Asistencie: Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana.

03:24

Bucovi sa medzi kruhmi ukázal Abdul, prihral mu, ale následne Abdulovi strela nevyšla. Puk sa potom dostal na modrú čiaru k Petranovi, ktorý pálil príklepom, ale Valent opäť pozorný.

02:55

Brejčák nabil na modrú čiaru obrancovi Petrovi Königovi, ktorý pálil príklepom z prvej, ale gólman Valent všetko videl a bezpečne zastavil jeho strelu.

02:34

König zaviezol puk do útočného pásma, no hneď pri modrej čiare prakticky oň prišiel. Trenčanom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

02:15

Poprad získava na úvod presilovú hru. Ladislav Romančík dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

01:52

Tibor Varga vykorčuľoval dopredu po pravom krídle, no prihrávku cez šírku klziska smerom na Šveca sa mu prepasírovať nepodarilo.

01:01

Heizer perfektne prihral pred bránku Abdulovi, ktorý už mohol zakončovať, no ešte sa rozhodol prihrávať Bucovi, ktorý napokon bránku prestrelil.

00:50

Petran získal puk v obrannom pásme po nedobrom pohybe Sádeckého a Poprad môže vyraziť dopredu.

00:14

Česánek prihrával dopredu Mlynarovičovi, no jeho pokus o útok sa zasekol pred modrou čiarou. Trenčania pritlačili puk k mantinelu a boli tam oň súboje.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Trpezlivo už čakáme na nástup oboch tímov. Popradčania budú hrať opäť v modrých dresoch a Trenčania v žltých.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Corbeil (Kováč) – Fabian, Petran, Česánek, Brejčák, Ježek, König, Bdžoch, McDowell – Abdul, Heizer, Buc – Hvila, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paločko ml., Paločko – Vartovník, Nagy, Koky

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Deveaux – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Hossa – Varga, Ölvecký, Švec – Gašparovič, Dlouhý, Hudec

Rozhodca: Kalina, Müllner – Gajan, Jobbágy.

Spoznať môžeme ďalšieho semifinalistu Kaufland play-off Tipsport ligy. Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní štvrtého štvrťfinálového stretnutia medzi HK Poprad a HK Dukla Trenčín. Zápas sa na popradskom zimnom štadióne začne o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

ŠTYRI MEČBALY PRE DUKLU

Hokejisti Dukly Trenčín pricestovali pod Tatry s jasným cieľom – vybojovať aspoň jedno víťazstvo. Podarilo sa im to práve včera, keď zdolali popradský celok aj do tretice. Diváci videli rýchly a atraktívny hokej. Duel sa však nezačal pre Duklu vôbec priaznivo, Popradskí hokejisti šli do vedenia v 18. minúte po góle Mlynaroviča. Trenčín však dokázal ešte do úvodného klaksónu priniesť odpoveď v podobe vyrovnávajúceho zásahu z hokejky Starostu. Favorit tejto série začal dobre aj druhú dvadsaťminútovku, keď Bezúchovu prihrávku v 29. minúte zužitkoval na vedúci gól Sojčík. Popradčania však pokračovali vo svojej hre naďalej a podarilo sa im rýchly vyrovnať po minúte a siedmich sekundách. Úspešným strelcom sa stal Bondra. Do tretej tretiny znovu lepšie nastúpili hostia, keďže v 45. minúte skóroval Bohunický. Popradčania stále dúfali vo vyrovnanie, snažili sa, ale nepozornosť v rozohrávke ich stála ďalší inkasovaný gól, ktorý padol po peknej spolupráci Sádeckého s Heclom, skóroval prvý menovaný. To však nebolo všetko. Kamzíci sa dokázali znovu dotiahnuť na rozdiel jedného gólu, po 37 sekundách sa presadil Hvila a v závere to domáci ešte skúšali aj bez brankára. Želané ovocie to pre domácich neprinieslo, na 3:5 pečatil gólom do prázdnej brány Radivojevič. Trenčín teda zvíťazil aj po tretíkrát v sérii a k dispozícii má štyri mečbaly, prvý môže premeniť už zajtra.

Štatistiky predchádzajúcich zápasov

1. zápas
Trenčín – Poprad 1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 60. O. Mikula (T. Varga)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely: 27:25, 4 645 divákov

2. zápas
Trenčín – Poprad 3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 12. J. Gašparovič (D. Hudec, Dlouhý), 29. Dlouhý (J. Gašparovič, D. Hudec), 44. T. Varga (Frühauf, Sádecký) – 40. Š. Fabian (Buc, Heizer)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše Mikula (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely: 34:31, 4 808 divákov

3. zápas
Poprad – Trenčín 3:5
(1:1, 1:1, 1:3)
Góly: 18. Mlynarovič (Svitana, McDowell), 30. D. Bondra (Abdul), 55. Hvila (Mlynarovič, Svitana) – 20. Starosta (D. Hudec), 29. Sojčík, 45. Bohunický (Ölvecký), 55. Sádecký (Hecl), 60. Radivojevič
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2 365 divákov

Srdečne vás pozývam k sledovaniu štvrtého štvrťfinálového zápasu, ktorý môže priniesť aj odpoveď na otázku, kto sa stane ďalším semifinalistom. Uvidíme, či sa Trenčínu podarí zdolať Poprad bez jediného zaváhania alebo sa kamzíci ešte s nožom na krku popasujú s „vojakmi“ a niečo spravia s touto sériou. Sledujte nás, prajem vám príjemný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.