2 : 1
(0:0, 2:0, 0:1)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Banská Bystrica zvládla aj druhý domáci zápas! Porazila doma Košice po góloch Lampera a Bubelu. Hosťom sa podarilo skórovať v tretej tretine zásluhou Čížeka, ale viac gólov už nepridali. Séria sa bude sťahovať na východ Slovenska za stavu 2:0 pre Baranov. Ja sa s vami lúčim a prajem krásny zvyšok večera!

Koniec zápasu.

59:54

Ďatelinka poslal puk cez všetky čiary a píska sa zakázané uvoľnenie. Košice majú buly v pásme a zostáva im šesť sekúnd na vyrovnanie!

59:46

Oddychový čas hostí.

59:20

Bystričania vytlačili súpera z pásma a získali tak cenné sekundy!

58:42

Košice sú v útočnom pásme, ale domáci im nedávajú priestor na kombináciu a zakončenie. Všetko sa odohráva za bránkou pri mantineloch.

58:03

Vladislav Habal opustil bránu!

57:31

Hostia s pukom na hokejkách za vlastnou bránou a zakladajú novú ofenzívnu akciu. Očakávame, kedy Vladislav Habal zamieri na striedačku.

56:40

Košice sú nasťahované v útočnom pásme! Tvrdé súboje pri mantineli zvádza Dudáš, ale domáci Ďatelinka nakoniec dokázal dostať puk do stredného pásma.

55:58

Bežia nám posledné minúty stretnutia a domáci sú stále o jeden gól lepší. Hostia nastrelili puk na Lukáša, ktorý prerušil hru a Košice tak získali buly v útočnom pásme.

55:19

Šoltés si poradil s napádajúcim Skalickým a dostal sa do pásma. Snažil sa vystreliť spoza obrancu, ale strela letí o poriadny kus vedľa brány.

54:32

Nagy páli od modrej, ale aj tento pokus bol zablokovaný. Hostia sa musia pokúsiť o záverečný tlak, ale domáci sa dobre bránia.

53:49

Stredné pásmo je prehustené a obe mužstvá čakajú na chybu súpera. Košice však potrebujú nevyhnutne skórovať.

53:02

Parádny semafor predviedol Habal proti strele Kubku od modrej čiary. Na dorážku číhal Faille, ale košický brankár predviedol istý zákrok.

52:22

Okamžite po vhadzovaní sa pokúsil Patrik Lamper prekonať Habala. Košický brankár bol pozorný o puk ukryl vo výstroji. Patrik Lamper je v dnešnom stretnutí jeden z najaktívnejších strelcov.

51:12

Veľmi dlhý úsek bez prerušenia a Košice stále zaostávajú o jeden gól. Bystrica je však častejšie pri puku.

50:53

Bystrica ťaží z tlaku počas presilovej hry a stále zostáva na puku. Košičania ich však nepúšťajú do zakončenia a konečne sa oslobodzujú.

50:06

Hostia v plnom počte.

49:42

Hostia výborne bránia. Gelinas pod tlakom vystrelil a strela bola zrazená na ochrannú sieť. Domácim sa čas na využitie presilovky kráti.

48:56

Zlomená hokejka Bartánusa teraz uškodila domácim, keď sa od nej odrazil puk do stredného pásma a Košičania tak môžu prestriedať.

48:19

Bytrica má k dispozícii ďalšiu presilovú hru. K strele sa dostal Pretner, ale Habal dokázal puk vytlačiť nad bránu. Hra je prerušená pre posunutú bránu.

48:06

Vylúčenie v tíme HC Košice (Habal – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

47:19

Košice sa usadili v pásme a Dudáš vypálil tvrdú strelu od modrej. Lukáš však vyrazil puk pravým betónom.

46:31

Domáce prečíslenie 2 na 1! Patrik Lamper to zobral na seba, ale jeho pokus z pravej strany zneškodnil Habal.

45:37

Dnešné stretnutie sleduje 2 702 divákov.

45:01

Zbytočné vzrušenie pri strele Patrika Lampera, pretože jeho spoluhráč sa nachádzal v bránkovisku. Hra je vykázaná do stredného pásma.

44:48

44:30

Erik Faille bol rýchlejší ako puk a píska sa postavenie mimo hry. Okrem šance Bartánusa sa domácim presilovka príliš nedarí.

43:29

Čížek vyhodil puk cez všetky čiary a oslobodil tak Košice. Hostia môžu v pokoji prestriedať brániacu štvoricu.

43:02

Úplne voľný Marek Bartánus pred bránkoviskom a na dvakrát nedokázal prekonať brankára Habala. Veľká škoda pre domáceho strelca!

42:48

Vylúčenie v tíme HC Košice (Miklík – 2 min., podrazenie).

42:25

Domáci Barani budú hrať presilovú hru a momentálne naskočil šiesty hráč namiesto brankára a už sú v útočnom pásme.

41:33

Vo včerajšom stretnutí viedli hostia po druhej tretine o dva góly a domáci otočili vývoj zápasu. Dnes vstupovali do tretej tretiny s vedením o dva góly domáci a zdá sa, že hostia sa ešte nevzdávajú.

40:28

Košice dali gól!
Gól strelil ČÍŽEK. Asistencie Nagy.
Na druhý raz to košickému zadákovi vyšlo! Vyhrané buly a prihrávka na modrú čiaru, kde bol voľný český zadák a puk skončil v bráne!

40:20

Po zakázanom uvoľnení domácich sa hra presťahovala pred Lukáša. Hneď po buly sa dostal k strele Václav Čížek, ale brankár Bystrice si našiel puk v lapačke.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Čaká nás posledná tretia tretina a Košice musia zlepšiť hru. Domáci kráčajú k druhému domácemu víťazstvu v sérii.

Barani sa dostali v druhej tretine do dvojgólového vedenia. Po góloch Lampera a Bubelu prebrali iniciatívu a sú lepším tímom. Pred nami je však ešte dvadsať minút a stať sa môže všetko.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:24

Bortňák sa hnevá na rozhodcu, ktorý prerušil hru pre údajnú prihrávku rukou. Na ľade nastávajú menšie zmätky.

38:30

Prečíslenie hostí, ktoré zakončoval Ladislav Nagy. Domáci brankár je však naozaj pozorný a strelu spomedzi kruhov vyrazil pred seba, odkiaľ ho poslal do bezpečia jeden z obrancov.

37:59

Barani sa po využitej presilovke a zvýšení vedenia dostali na koňa a hostia majú problémy dostať sa k puku.

37:12

Banská Bystrica dala gól!
Gól strelil BUBELA. Asistencie Pretnar.
Druhá gólová radosť na štadióne v Bystrici. Domáci vyhrali vhadzovanie a Miloš Bubela dostal príliš veľa priestoru. Zamieril a z ľavého kruhu prepálil Habala.

37:03

Vylúčenie v tíme HC Košice (Pulli – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

36:42

Domáci podkurujú svojmu súperovi a Bortňák posielal dobrý puk pred bránu, kde číhal Lamper. Rozhodca však signalizuje, že sa bude vylučovať na strane Košíc.

35:50

35:25

Ďalší pokus Gelinasa a Skalický sa nedostal k dorážke. Košičania sa oslobodzujú a trest Klímu sa pomaly končí.

34:42

Až teraz sa dostali domáci k strele. Delovku od modrej vyslal Gelinas, ale Habal mal odkrytý výhľad a puk zrazil do rohu klziska.

33:59

Presilovú hru nakoniec hrajú Barani. Hlavný rozhodca situáciu posúdil tak, že Klíma prvý zasiahol protihráča. Domáci sú už nasťahovaný v košickom pásme.

33:50

Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

33:48

Do úniku sa dostal Kafka a ešte si počkal na spoluhráča. Pred brankára si nakorčuľoval Tomáš Klíma, ale nedokázal upratať puk do brány. Klíma však zostáva na ľade a opäť sa bude vylučovať.

32:25

Po rušnej prvej tretine sme v tej druhej nevideli ešte ani jedno vylúčenie. Obaja tréneri asi svojim zverencom poriadni vyčistili žalúdky kvôli zlej disciplíne.

31:57

Miklík sa mohol rútiť sám na brankára Lukáša, ale dobre ho križoval Ďatelinka a túto šancu mu zmaril.

31:01

Už aj hostia začali hrať aktívnejšie a zasypávajú domáceho brankára množstvom striel. Lukáš však chytá v pohode a je oporou mužstva.

30:15

Peter Kafka si nakorčuľoval medzi obrancov Bystrice a rútil sa sám na Lukáša! Položil si domáceho brankára a už mohol zakončovať do odkrytej bránky. Puk mu však skĺzol a trafil len bočnú sieť!

29:20

Prvý útok hostí zavrel Baranov v pásme, ale puk je za bránkou pri mantineli a odtiaľ len ťažko ohrozia Lukáša.

28:50

Po vyhratom vhadzovaní prichádza ďalšia strela Miklíka, ale nepodarilo sa mu trafiť priestor brány.

28:45

Strela Miklíka bola zrazená na ochrannú sieť. Hostia sa však po veľmi dlhej dobe dostali do útočného pásma súpera.

28:10

Košičania sa previnili zakázaným uvoľnením a hra sa presťahuje pred Habala.

27:13

Gelinas mohol pridať druhý gól Bystrice! Na modrej naznačil strelu, obišiel obrancov a zoči voči neprekonal Habala. Ešte tam prišlo k dorážke a Václav Čížek na bránkovej čiare zachránil hostí od inkasovaného gólu!

26:33

Barani sú v druhom dejstve aktívnejší, ale musia sa mať na pozore! Zrazená strela od modrej takmer prekvapila Lukáša.

25:59

Lamper sa chcel natlačiť pred brankára a chcel si prehodiť puk na forhend, ale hosťujúci obranca mu v tom výborne zabránil.

25:20

Ďatelinkova strela od modrej nenašla priestor brány, ale domáci naďalej zostávajú v obrannom písme Košíc.

24:45

Habal je v permanencii. Bystrica zvýšila obrátky a košický bankár si pripísal niekoľko istých zákrokov v priebehu pár okamihov.

23:48

Banská Bystrica pokračuje v aktívnej hre a Košičanov môže mrzieť tento zbytočný gól. Ďalší mohol pridať Bartánus, ale po prihrávke Hohmanna mu radosť prekazil brankár Habal.

22:54

Gól strelil LAMPER. Asistencie Brittain.
Veľmi nenápadná situácia, keď Brittain nastrelil puk na zadný mantinel. Ten sa odrazil pred bránu, kde bol osamotený Patrik Lamper a doráža puk za chrbát Habala. Veľmi zlá defenzívna činnosť košických obrancov.

22:50

Bezprostredne po vhadzovaní sa zmocnil puku Hričina a bez prípravy páli. Z tesnej blízkosti však triafa len dobre postaveného Lukáša.

22:38

Podobný zákrok aj na opačnej strane. Lukáš videl letiaci puk a bez problémom proti tomuto pokusu zakročil.

22:05

Zrazená strela z diaľky od Pavla Skalického napokon doletela až k Habalovi a ten sa radšej rozhodol prerušiť hru.

21:33

Oba tímy majú veľký problém dostať sa cez útočnú modrú. Tréneri dnes naordinovali svojim zverencom poctivú defenzívu.

20:50

Hráči pokračujú v nastavenom trende, keď sme svedkami tvrdých súbojov. V dnešnom stretnutí už dohral kapitán domáceho mužstva. Pre zranenie odstúpil Tomáš Surový.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Počas prvej tretiny hlavný rozhodca Vladimír Snášel rozdal až 46 trestných minút, čo je naozaj vysoké číslo.

O pár okamihov sa začne druhá tretina. Verme, že sa konečne dočkáme gólu, ktorý by hre určite veľmi pomohol.

Prvá tretina sa skončila a boli sme svedkami množstva vylúčení. Košičania môžu ľutovať nevyužité presilové hry. Hrá sa naozaj tvrdo, čím trpí kvalita hokeja a gólových šancí sme videli naozaj málo. Snáď sa dočkáme otváracieho zásahu v druhej časti!

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:24

Záver tretiny sa nám blíži a Bystrica je nasťahovaná v útočnom pásme. Strela Bortňáka však triafa iba spoluhráča pred brankárom Habalom.

18:55

Výborný zákrok Lukáša. Brankár mal odkrytý priestor a strelu od modrej schoval vo svojej výstroji. Ako to už býva zvykom, tak po odpískaní sa strhla menšia mela.

17:54

Domáci v plnom počte.

17:33

Habal po súboji s vlastným spoluhráčom padá v bránkovisku, čo odmeňujú diváci posmechom z hľadiska. Naozaj kuriózna situácia.

16:29

Bystričana sa výborne bránia a Lamper dokázal a v oslabení ohroziť Habala. Ten jeho tvrdú strelu dokázal vyraziť do rohu klziska.

16:00

Košičania s ďalšou príležitosťou presilovej hry. Už by sa patrilo, aby aspoň jednu využili.

15:54

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Petráš – 2 min., hrubosť).

15:50

Po súboji pri mantineli sa nám strhla bitka medzi Petrášom a Gáborom. Hosťujúci hráč veľmi nejavil záujem o pästný súboj a opäť sa bude vylučovať.

14:36

Sme svedkami tvrdého hokeja s množstvom súbojov, ale chýbajú nám gólové šance a trpí tým kvalita hokeja.

13:58

Od modrej pálil domáci Kubka, ale Nagy jeho delovku zrazil a Bystričania zostávajú v útočnom pásme.

13:15

Mimo hry sa zrazil Lamper a Suja. Obaja sú v poriadku, ale opäť potvrdili ako tvrdo sa hrá. Ani jedno z mužstiev si naozaj nič nedaruje.

12:50

Útočnú aktivitu domácich prerušil hvizd hlavného rozhodcu. Barani mohli ísť do prečíslenia, ale predchádzal tomu ofsajd.

12:21

Hra je prerušená, pretože sa puk dotkol ochrannej sieťky. Po odpískaní vznikla menšia roztržka medzi Skalickým a Kochom, ale všetko upokojuje hlavný rozhodca.

11:40

Tak teraz Bystričania zvládli ťažké chvíle, keď sa dlhý čas museli iba brániť. Oslabenie však zvládli a po reklamnej prestávke sa môžu opäť skonsolidovať.

11:36

10:33

Šedivý udržal puk v pásme a konečne sa môžu Košičania rozostaviť. Tvrdá strela Miklíka bola zablokovaná a výbornú defenzívnu prácu odviedol Bartánus.

09:40

Stále vidíme snahu Košičanov dostať sa do pásma, ale Bystrica zablokovala svoju modrú čiare a nepúšťa svojho súpera na dostrel Lukáša.

08:55

Stále pokračuje presilovka Košíc o jedného hráča. Barani sa skvelo bránia a hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

08:02

Košičania sú rozostavený v útočnom pásme, ale skvelú robotu odviedol domáci Lamper, ktorý vytečoval puk do stredného pásma.

07:36

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

07:25

Kafka dostal puk pred bránu, ale ani na dvakrát nedokázal prekonať domáceho brankára. Košický útočník hneď na to inkasuje tvrdý úder do tváre a bude sa opäť vylučovať.

06:59

Bystričania však zvládajú oslabenie bez najmenších problémov a posielajú puk až za bránu Habala.

06:38

Začala sa presilová hra hostí o dvoch hráčov. Hrá sa naozaj tvrdý zápas až za hranicou únosnosti.

06:37

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, napadnutie).

06:00

Suja nastreľuje puk na zadný mantinel, ale domáci sa ihneď oslobodzujú. Ani Košiciam nevychádza presilová hra podľa predstáv.

05:29

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Češík – 2 min., podrazenie).

05:26

05:23

K strele s pomedzi kruhov sa dostal Asselin, ale jeho pokus našiel len dobre pripravenú lapačku Habala.

04:36

Košičania sa zatiaľ dobre bránia a Habal nemusel čeliť vážnejšiemu streleckému pokusu.

03:50

Domácim sa nedarí usadiť v pásme Košíc a musia tak založiť útočnú akciu až od vlastnej brány.

03:26

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, napadnutie).

03:26

Surový po tvrdom zákroku Dudáša zostáva nehybne ležať na ľade a bude sa vylučovať. Po zákroku sa strhla poriadna mastenica.

03:25

Ďalší úspešný zákrok si pripísal aj Habal. Strela s pomedzi kruhov skončila ukrytá vo výstroji.

02:40

Výborne pracoval pred brankárom Šoltés, ale nedokázal tečovať strelu Eduarda Šedivého a Lukáš ju dokázal vyraziť.

01:40

Banská Bystrica sa usadila v útočnom pásme a strela od modrej čiary vystrašila Habala. Hostia sa však dokázali oslobodiť a vyhodiť puk z pásma.

00:58

Po strele Šedivého od modrej čiary mal domáci brankár prvý vážnejšiu prácu. Pred ním ešte dobre zacláňal Kessel, ale Lukáš podržal svoj tím.

00:20

Bystrica sa pokúsila o nastrelenie puku do útočného pásma, ale ten skončil na striedačke.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Zaplnený štadión v Banskej Bystrici si vypočul národnú hymnu Slovenskej republiky a stretnutie sa nám o malú chvíľu začne!

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, Brejčák – Lamper, Surový, Hrnka -

Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Brittain, Češík, Bortňák

HC Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, Koch, Hudák, Michalčin – Nagy, Pacan, Miklík – Hovorka, Suja, Špilár – Šoltés, Klíma, Kafka – Vrábel, Petráš, Hričina

Rozhodca: Vladimír Snášel, Tomáš Orolin – Matúš Stanzel, Martin Smrek – Dušan Kramár.

V prvom štvrťfinálovom zápase sa podarilo Banskej Bystrici potvrdiť silu domáceho prostredia. Aj napriek nepriaznivému vývoju sa im podarilo zmazať dvojgólové manko v záverečnej časti a súboj dospel až k samostatným nájazdom. Brankár Lukáš pochytal všetky pokusy súpera a za domácich sa dokázal presadiť Faille, ktorý svojím gólom rozhodol. Podarí sa Bystrici uspieť aj v druhom stretnutí?

HC 05 iClinic Banská Bystrica obsadila v dramatickom finiši základnej časti konečné štvrté miesto. Košice sa v závere trápili a mali katastrofálnu formu, kvôli čomu obsadili až piate miesto. Vyrovnaná dvojica nám určite ponúkne kvalitný hokej a bude zaujímavé sledovať, kto bude úspešnejší.

Vitajte pri sledovaní play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže! Atraktívne súboje nám sľubuje séria medzi Banskou Bystricou a Košicami!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.