3 : 2
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Domáca Banská Bystrica zdoláva v prvom štvrťfinálovom zápase playoff hosťujúci tím Košíc 3:2 po samostatných nájazdoch a ujíma sa vedenia v sérii 1:0. Autorom víťazného gólu je Éric Faille.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný sobotný večer a aj zvyšok víkendu.

1:0

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 05 iClinic Banská Bystrica. Jediný samostatný nájazd premenil ÉRIC FAILLE.

1:0

Spilar neprestrelil Lukáša, ten včas sklepol betóny.

1:0

Habal chytá Bartánusov nájazd.

1:0

Klíma strieľal ponad vyrážačku a neuspel.

1:0

Faillé oklamal Habala a zasunul puk do prázdnej brány.

0:0

Šoltés urobil blafák, Lukáša však neprekonal.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

O víťazovi tohto stretnutia nerozhodlo ani 10-minútové predĺženie, zápas bude po úprave ľadovej plochy pokračovať samostatnými nájazdmi.

70:00

Predĺženie sa skončilo.

69:53

Ešte prišla tvrdá strela Dudáša, Lukáš kryje.

69:22

Pekná individuálna akcia Surového, ktorý sa preštrikoval cez viacerých hráčov až k bráne, tam ešte hľadal spoluhráča, no padá a Košice sa ubránili.

68:13

Lukáš si poradil so Šoltésovou strelou a zakončením Šedivého z dorážky.

67:48

Bartánus sa odvážne natlačil pred bránu, no bol odtlačený, Čížek zabojoval a posúva puk do stredného pásma.

66:52

Brejčákovi sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary. A presilovka sa skončila.

65:59

Košičania si posúvajú puk, absentuje streľba. Odhodlal sa Šedivý, Lukáš zasiahol.

65:06

Pacan prehral vhadzovanie proti Češíkovi a domáci odpaľujú puk cez všetky čiary.

64:45

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hohmann – 2 min., podrazenie).

64:20

Kessel narobil Delislovi problémy a Košice sa usadili v útočnom pásme. Hovorka bojuje, dokázal prihrať Čížekovi, ten nestrieľal, ešte prihrával do boku.

63:38

Lamper posunul puk Faillému, skúsil vystreliť spoza Pulliho, strela mu nesadla, Habal len kontroloval situáciu.

62:58

Akcia domácich sa začala u Delisla, Asselin prenechával puk Hrnkovi, ale ten bol odzbrojený.

61:55

Hohmann nabil Skalickému medzi kruhy, jeho strela nebola vydarená.

60:42

Košičania útočia, nepresne strieľal Šedivý, po ňom sa snažil zakončiť Nagy.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Košice tak v tretej tretine prišli o dvojgólové vedenie, zápas bude o malú chvíľu pokračovať 10-minútovým predĺžením 4 proti 4.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:35

Banská Bystrica dala gól!
Pokus od modrej čiary prepadol do Habalovej siete! Autorom gólu je KLEMEN PRETNAR.

Asistencie si pripisujú: Tomáš Surový a Pavol Skalický.

Oddychový čas hostí.

59:15

Košice ušli dopredu, zívala pred nimi prázdna brána, no puk skončil len na pravej tyčke!

59:01

Failleho pokus z ľavého kruhu, Habal si s jeho strelou poradil.

58:32

Lukáš je už na striedačke!

58:11

Lukáš chytil dve strely Sujovi, to bola veľká šnaca, Suja mohol rozhodnúť!

Oddychový čas domácich.

57:45

Lamper sa nepredral popri mantineli do útočnej tretiny, čas pre domácich na vyrovnanie sa neúprosne kráti.

57:01

Oblúčik od Spilara vystrašil banskobystrického gólmana.

56:11

Hovorka mal priestor, ale Ďatelinka si splnil obranné povinnosti a do šance ho nepustil.

55:39

Skalický nabil Ďatelinkovi, jeho strela presvišťala vedľa ľavej tyčky.

54:59

B. Bystrica hrá presilovku 4 na 3. Pretnar sa neodhodlal k strele. Surový páli, Habal vyráža a Košice vyhadzujú.

54:05

Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., podrazenie).

53:19

Hrať sa bude 4 na 4.

53:19

Vylúčenie v tíme HC Košice (Pulli – 2 min., hrubosť).

53:19

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Delisle – 2 min., hrubosť).

53:10

Nebezpečná situácia pred Habalom, Delisle našiel Surového, ktorý zakončil len do košického brankára.

52:48

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., hrubosť).

52:48

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lamper – 2 min., hrubosť).

Výpad Asselina sa skončil už na modrej čiare, akcia ale pokračovala ďalej, Surový bol natlačený na Habala a vznikla menšia potýčka.

51:30

Ďatelinka je už späť z trestnej lavice, šprintoval za pukom, ale Koch bol rýchlejší.

50:43

Puku sa zmocnil Faillé, nemal rýchlosť, situáciu rieši spätnou prihrávkou.

50:02

Miklík prihráva Sujovi, jeho strela presná nebola, Košičania hrajú pred Lukášom. Šedivý strieľal dvakrát, ale jeho pokusy boli zablokované.

49:09

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., hákovanie).

48:45

Hohmann spoza brány neprihral presne, puku sa chopili Košičania a ihneď s ním zamierili k Lukášovi, ktorý ale zasahovať nemusel.

48:06

Nagy nepresne prihral Pullimu a hostia sa sami vytlačili z útočného pásma.

47:01

Možnosť pre Failleho, jeho pokus bol zablokovaný a Košice dokázali vyhodiť.

46:05

Košiciam sa podarilo poslať puk cez všetky čiary už po druhýkrát.

45:10

44:00

V oslabení Lamper ideálne našiel Surového medzi kruhmi, ale Habal predviedol výborný zákrok lapačkou!

43:06

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Češík – 2 min., podrazenie).

42:44

PAVOL SKALICKÝ znižuje po tom, čo dostal ideálnu krížnu prihrávku od Hohmanna. Habal sa už nestihol presunúť, očakával skôr priamu strelu od Hohmanna.

Asistencie: Cason Hohmann, Klemen Pretnar

42:25

Na domácich tribúnach sa začína ozývať piskot, Banská Bystrica nehraá túto presilovku zatiaľ vôbec dobre.

41:59

Kessel dobre zapracoval pri mantineli a vyhodil puk cez všetky čiary.

41:27

Gelinasovu strelu od modrej chcel tečovať Brittain, no vôbec mu to nevyšlo.

41:13

Vylúčenie v tíme HC Košice (Kafka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:59

Habal zneškodnil nahodenie puku, pred bránou bolo husto a vášne opäť vzplanuli, vylučovať sa nebude.

40:40

Na druhej strane si Dudáš poradil s Ďatelinkom.

40:20

Šedivý vystrelil, Lukáš zasahovať nemusel.

40:01

Jeden gól sme videli aj v prostrednej tretine, opäť ho strelili Košičania, konkrétne Klíma. Košice prebrali iniciatívu v zápase, sú lepším tímom, uvidíme ako oba celky vstúpia do tretej tretiny, ktorá sa začne o 20:00.

40:00

39:55

Gélinas stihol zakončiť, Habal bol pripravený.

39:54

Šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny sa po zakázanom uvoľnení ešte vhodí pred Habalom.

38:59

Hovorka prenechal puk Kesselovi, ktorý ho vydoloval od mantinelu. Napokon zakončoval Šedivý, Lukáš skryl puk do lapačky.

37:41

Miklík nezakončil a Pacana Banskobystričania vytlačili. Hohmann je už na ľadovej ploche, košická presilovka gól nepriniesla.

36:48

Kessel strieľal z prvej, Lukáš puk neudržal, o dorážku sa snažil Hovorka, ale nešťastne zlomil hokejku. Do protiútoku išiel Bartánus, ktorý sa síce dostal do zakončenia cez Kessela, ale toto nebezpečná strela nebola.

36:05

Šedivý tesne minul bránu Lukáša, Košičania ešte udržali puk v pásme. Skúsil to Miklík, Lukáš zasiahol a dorážky nepripustil.

35:14

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

34:52

Ozávajú sa domáci fanúšikovia, ktorí aj za nepriaznivého stavu ženú svojich miláčikov dopredu. Tí sa ale musia opäť brániť.

34:08

Nagyovu strelu z kruhu na vhadzovanie Lukáš zneškodnil.

34:01

Košičania išli dopredu vo dvojici, Spilar to zobral na seba, tvrdo vystrelil, ale puk tesne minul bránu.

33:03

Šedivého strela neprešla až k bráne, Košičania ale hrajú veľmi dobre a sebavedomo, domáci to budú mať ťažké.

31:50

Košičania sa ubránili v trojici aj štvorici. Nagy sa okamžite zapojil do napádania a robí problémy Banskobystričanom.

30:55

Z ľavého kruhu nepresne strieľal Faille, potom sa k nemu dostal puk od Surového a strieľal opäť, Habal chytá.

30:15

Hrnka dával na Pretnara, Habal veľa nevidel, ale dokázal Pretnarovu strelu kryť.

29:32

Vylúčenie v tíme HC Košice (Nagy – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

29:21

B. Bystrica má ideálnu príležitosť streliť kontaktný gól. Nedarí sa jej však dostať sa do pásma.

28:36

Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

28:17

Pri tomto súboji sa uvoľnilo plexisklo, ktoré musí byť opravené, ale už sa tak stalo a môže sa pokračovať v hre.

28:17

Lamper narazil Dudáša tvrdo ramenom na mantinel, Dudáš si pri súboji buchol hlavu, ale bude v poriadku, nedovolený zákrok to nebol.

27:59

Banskobystričania sa dostali do zakončenia, puk bol tečovaný, aj preto nemieril na bránu, vhadzuje sa pred Habalom.

27:15

Domáci rozohrávajú na dvakrát, Košice výborne forčekujú.

26:00

Príležitosť pre Češíka, ale jeho strela bola veľmi nepresná.

25:15

B. Bystrica si určite takýto zápas nepredstavovala, prehráva doma o dva góly a musí zapnúť na vyššie obrátky.

24:45

Košice dali gól!
Kafka našiel ideálnou prihrávkou TOMÁŠA KLÍMU, ktorý si prebral puk do jazdy, korčuľoval po ľavom krídle a strelou švihom vymietol pravý horný roh Lukášovej brány!

Asistencia: Petr Kafka.

24:18

Suja si pýtal puk, ale strela mu vôbec nesadla. Košice pokračujú v snahe v útočnom pásme.

23:40

Lukáš si pripísal úspešný zákrok, keď chytil strelu od modrej, pre istotu ukryl puk v lapačke.

23:25

Banskobystričania zachytili Habalovu rozohrávku popri mantineli, za bránou bojuje Kabáč, ale Kubka nezachytil puk na modrej.

22:32

Failleho strela bola zablokovaná, na druhej strane Kafka nenašiel hokejku Hričinu. Útoky sa striedajú na jednej aj druhej strane.

21:25

Hovorka prihrával Dudášovi, jeho ranu Lukáš vyrazil pred seba.

20:37

Z otočky sa snažil zakončiť Bortňák, jeho pokus bol ale zrazený.

20:01

Po prvej tretine vedú Košice zásluhou gólu Pacana zo 17. minúty 1:0. Okrem gólu sme veľa šancí nevideli, hra však má spád a je plná emócií.

Druhá tretina sa začne približne o 19:01.

20:00

19:16

Steven Delisle (B. Bystrica) dostáva 10 min. osobný trest za nešportové správanie.

18:45

Kessel sa preštrikoval až pred Lukáša, ktorý si v tejto situácii poradil. Na druhej strane sa snažil Hohmann prihrávať, no nepodarilo sa mu nikoho nájsť.

17:53

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., hrubosť).

17:53

Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., hrubosť).

16:28

Kubka sa nechal lacno obrať o puk Nagyom, ten obkrúžil bránu, naviazal na seba hráčov a puk naservíroval DAVIDOVI PACANOVI, ktorý zblízka rozvlnil sieť!

Asistencie: Ladislav Nagy, Michel Miklík

16:05

Vylúčenie v tíme HC Košice (Šoltés – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

Emócie opäť vzplanuli, bude sa vylučovať, hráči si nič nedarujú.

15:35

V oslabení sa dostal Skalický do šance, no nenamieril presne.

15:07

Po prihrávke Šedivého prišla strela, ktorá ale nemierila medzi tri žrde, domáci sa oslobodzujú.

14:25

Nagy to zobral na seba a vystrelil, Lukáš vyrazil ramenom.

13:56

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brittain – 2 min., podrazenie).

13:20

Hostia sa síce dostali do útočného pásma, ale len na chvíľu a už sa končí ich skrátená presilovka.

12:45

Šedivého delovku Lukáš vyrazil pred seba, Košičania rozpútali kolotoč pred banskobystrickou bránkou.

12:05

Pokračujeme v hre 4 na 4, Hohmann sa ťažko dvíha z ľadu, rozhodcovia sa radia, napokon vylučovať nebudú.

11:24

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brittain – 2 min.).

11:24

Surový zaviezol puk do pásma, strela z pravého kruhu, pred bránou puk dorážal Faille aj Brittain, bude sa vylučovať.

10:46

Košice sa dobre bránia, vytlačili svojho súpera z vlastnej obrannej tretiny, B. Bystrica ešte nevystrelila na bránu, teraz ju zastavil ofsajd.

10:00

Vylúčenie v tíme HC Košice (Miklík – 2 min., podrazenie).

09:00

Ofsajd aj na druhej strane, stále čakáme na vážnejšiu príležitosť.

08:26

Brejčákova delovka nebola presná, Košice vyrazili v trojici do útoku, ale zastavil ich ofsajd na modrej čiare.

07:45

Miklík to skúsil z veľkého uhla, nahodil puk na Lukáša, ten si s touto situáciou poradil.

07:17

Domáci začali aktívnejšie, tlačia sa do zakončenia, Habal sa rozhodne nenudí. teraz ho zamestnal Skalický.

06:35

Z uhla to skúšal Hohmann, po ňom Bartánus, ktorý však triafa len brániaceho Dudáša.

05:21

Lamper vystrelil z veľkého uhla, Habal si bližšiu tyčku postrážil.

05:11

Brejčákov pokus švihom minul bránu, na Češíka sa zavesil Koch, niekoľkí hráči priľahli puk, vhadzuje sa pred Habalom.

04:33

Kafka zakončil, Lukáš jeho pokus vyrazil pred seba. Hra je prerušená, píska sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

04:01

Domáci bojujú pri mantineli, ale šancu si vypracovať nedokázali, Suja dostal puk von z obranného pásma.

02:45

Od modrej čiary strieľal Pulli nepresne.

01:52

Pretnar nahadzoval puk na bránu, tam ale nebol priestor na dorážku, pri puku sú Košičania za vlastnou bránkou.

01:25

Asselin dostal puk na Faillého, ktorý sa snažil pretlačiť puk cez Habala, ten si dal pozor.

00:27

Lamper bol zdvojený pri mantineli, ani Bortňák puk nezískal, hra sa presúva na druhú stranu, strieľa Nagy.

00:01

Domáca Banská Bystrica nastupuje v červenom, hosťujúce Košice v modrých dresoch.

Znie štátny hymna Slovenskej republiky, po nej je už všetko pripravené na začiatok zápasu.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák, Gabor – Bortňák, Surový, Lamper – Bartánus, Hrnka, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Brittain

HC Košice: Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Michalčin, Hudák – Miklík, Pacan, Nagy – Spilár, Suja, Hovorka – Kafka, Klíma, Šoltés – Hričina, Petráš, Vrábeľ

Rozhodca: Baluška, Stano – Orolín, Gavalier.

Vitajte pri sledovaní prvého štvrťfinálového zápasu Kaufland play-off Tipsport ligy. Bližšie sa pozrieme na zápas štvrtého tímu po základnej časti, ktorým je Banská Bystrica proti piatemu celku tabuľky, ktorým sú hokejisti Košíc.

Na prvý pohľad sa táto séria javí ako najvyrovnanejšia, avšak uvidíme, či to tak aj v skutočnosti bude a akých zápasov sa dočkáme. Každopádne treba povedať, že vypadnutie jedného či druhého tímu už vo štvrťfinále playoff sa bude v klube brať ako veľký neúspech.

BANSKÁ BYSTRICA vstupuje do playoff ako úradujúci majster SR a určite si nič iné ako postup do ďalšieho kola playoff nepripúšťa. V základnej časti dosiahla úctyhodných 108 bodov so skóre 213:134.

KOŠICE by si tiež radi napravili chuť z minulej sezóny, kedy prekvapujúco vypadli už vo štvrťfinále, Martinu podľahli 2:4 na zápasy. Košičania vstupujú do každej sezóny len s tými najvyššími ambíciami a urobia všetko preto, aby B. Bystricu vyradili. V základnej časti získali 98 bodov a dosiahli skóre 175:143. V poslednom období nemalo mužstvo Košíc veľa dôvodov na radosť, ako sa však hovorí, playoff je úplne nová súťaž a prípadná výhra na ľade súpera by ho určite naštartovala tým správnym smerom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.