(1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Nemecko
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Z hokejového programu ZOH 2018 je to teda všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemne prežitú nedeľu.

Olympijskí športovci z Ruska sa stávajú držiteľmi zlatých medailí na ZOH 2018. Vo finále to bola obrovská dráma, ktorú rozhodlo až predĺženie. Videli sme sedem gólov, vyrovnaný a perfektný hokej z oboch strán. Nemecká rozprávka síce nenapíše šťastný koniec, ale aj tak to je zo strany outsidera obrovské prekvapenie. Každopádne, zlato putuje do správnych rúk a my si môžeme aspoň povedať, že sme ruských hráčov ako jediní na tomto turnaji zdolali.

Koniec zápasu.

69:41

Olympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
Patrick Reimer niekoľko dní asi nezaspí, pretože práve počas jeho vylúčenia hrali ruskí hráči presilovku 4 na 3 a tú na zlatý gól využil dnes štvorbodý KIRILL KAPRIZOV, ktorý prestrelil Aus den Birkena.

69:11

Vylúčenie v tíme Nemecko (Patrick Reimer – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

68:19

Vasilij Košečkin čelil strele, ktorú z uhlu vyslal Patrick Hager. Puk dokázal zachytiť.

67:44

Z dobrej pozície vystrelil cez obrancu nemeckého mužstva Viačeslav Vojnov, mieril tesne vedľa.

67:29

Ruskí hráči pokračujú vo svojej ofenzívnej aktivite pred bránkoviskom súpera, do zakončení sa teraz nedostávajú.

66:36

Zakázané uvoľnenie Nemecka.

66:29

Obrovská šanca ruských hráčov na rozhodnutie. Ilja Kovaľčuk mohol byť hrdinom, v nájazde ho fantastickým zákrokom betónom vychytal Danny Aus den Birken. Neuveriteľné! Stačilo to podvihnúť o centimeter a pol vyššie…

65:43

Dobrá strela na bránu Nemecka neprešla, pokus o kontru skončil zablokovanou prihrávkou od Marcela Goca.

65:14

Iľja Kovaľčuk sa nedostal k dlhej prihrávke do útočného pásma, pretože puk skôr prišiel do bránkoviska, kde ho zachytil Danny Aus den Birken.

64:33

Olympijskí športovci z Ruska sa previnil zakázaným uvoľnením.

64:11

Olympijskí športovci z Ruska sa previnili zakázaným uvoľnením.

63:40

Gerrit Fauser dlho držal puk v útočnej tretine, nemal ale veľmi komu prihrať, preto o pásmo prišiel.

63:01

Vladislav Gavrikov nahodil od modrej čiary, Iľja Kablukov nedokázal puk vydolovať medzi kruhmi spomedzi korčúľ dvoch súperov.

62:28

Alexander Barabanov naštartoval svoje motory a vnikol do tretiny súpera, tam bol okamžite zastavený.

61:46

Najskôr dobre strieľal Iľja Kovaľčuk, potom musel Danny Aus den Birken zasahovať aj proti ďalšiemu pokusu z pravej strany.

61:12

Nemecko má problém vďaka aktívnemu napádaniu ruských hráčov prejsť z vlastnej tretiny, avšak nejako sa to podarilo.

60:17

Po dlhom puku za bránu Nemecka sa k nemu ako prvý dostal Ilja Kovaľčuk, z prvej namieril mimo.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Fantastická tretia tretina rozuzlenie nepriniesla, takže finále ZOH 2018 sa rozhodne najskôr v predĺžení. Nikita Gusev poslal svoj tím do vedenia, na čo reagoval Kahun a Müller dokonca skóre otočil, avšak práve Nikita Gusev, ktorý je a ostane najproduktívnejším hráčom turnaja, poslal duel do predĺženia. Kto si v nedeľu privstal, rozhodne nemôže ľutovať.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:49

Olympijskí športovci z Ruska hrajú v plnom počte.

59:33

Nemecko sa rozostavilo v útočnom pásme, po prihrávke na modrú puk ušiel z útočnej tretiny.

59:05

Oleg Znarok si zobral oddychový čas, nakoľko Nemecko bude hrať v závere ešte presilovku o trvaní 45 sekúnd.

59:05

NIKITA GUSEV aspoň nateraz odvracia obrovské prekvapenie, pretože počas hry v oslabení, ale bez Košečkina sa dostal k puku pred bránou a znova ho nádherne zodvihol mimo dosah Aus den Birkena.

58:38

Vasilij Košečkin je na striedačke, brána je prázdna!

58:23

Nemecko si síce v presilovke nevie vytvoriť tlak, ale drží puk a zbiera sekundy.

58:01

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:49

Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Sergej Kalinin – 2 min., podrazenie).

57:24

Olympijskí športovci z Ruska sa snažia všetko vrhnúť dopredu, ale Nemecko predvádza obrovsky silnú defenzívu. To bude ešte boj.

56:44

Nemecko dalo gól!
Uvidíme, či sa JONAS MÜLLER stane národným hrdinom, pretože do konca stretnutia je ešte času dosť, ale Nemecko v závere finále na ZOH vedie proti silnému ruskému výberu po krásnej strele do rohu brány.

56:32

Olympijskí športovci z Ruska sa rozostavili v útočnej tretine, Nemecko ich okamžite vytláčali k mantinelom.

55:57

Ivan Telegin tvrdo dohral súpera za bránou, dopredu mohli ísť aj tak Nemci, ktorých zastavil icing.

55:29

Marcel Goc sa po krídle síce dostal do útočného pásma, jeho prihrávka pred bránu už neprešla.

54:39

Brooks Macek potiahol prečíslenie dvoch proti jednému. To aj sám zakončil, avšak Vasilij Košečkin predviedol spoľahlivý zákrok.

54:08

Zápas dostáva po dvoch rýchlych góloch ešte vyšší rozmer. Tempo bude určite vyššie, o čom sa už môžeme presvedčovať.

53:31

Neuveriteľné! Vedenie ruských hráčov trvalo iba rovných desať sekúnd. Okamžitá snaha Nemecka priniesla prihrávku pred bránu, kde bol voľný DOMINIK KAHUN a ten zakončil presne.

53:21

Zvyšujúci tlak ruských hráčov zakončuje krásnou strelou z povedľa bránkoviska NIKITA GUSEV, ktorý dostal veľmi veľa priestoru a Aus den Birkena nachytal zakončením pod brvno. Ruský útočník sa zároveň dostal na prvé miesto kanadského bodovania celého turnaja, má desať bodov, čím predbehol Eera Tolvanena.

52:38

Alexander Barabanov potiahol puk po krídle, prihral pred bránu, kde bol Iľja Kovaľčuk, avšak ten stroskotal na veľmi dobrom zákroku v podaní Dannyho Aus den Birkena.

52:28

Po dlhom čase nebezpečný moment, nakoľko puk smerujúci do bránkoviska ruských hráčov Vasilij Košečkin zastavil, no následne v bráne skončil Sergej Kalinin, ktorý si drží ruku a nevyzerá to s ním najlepšie.

51:48

Kombinácia nemeckých hráčov v útočnej tretine sa držala pri mantineli, odtiaľ strela na Košečkina veru nehrozila.

51:04

Olympijskí športovci z Ruska získali puk vo svojej tretine, po prechode do útočnej oň poľahky prišli.

50:23

Dostali sme sa už do poslednej desaťminútovky riadnej hracej doby, zatiaľ čo sa Nemci dostali do pásma súpera a hneď preč.

49:39

Naďalej pokračuje hokej hlavne v strednom pásme. V tých ďalších dvoch sa ani jeden tím nevie zdržať nejako dlhšie.

48:54

Olympijskí športovci z Ruska sa dostali cez útočnú modrú čiaru, zastavil ich ofsajd.

48:36

Daryl Boyle od modrej nahodil puk nepresne, Nemecko však aspoň zastavilo snahu Ruska v jeho tretine a usadilo sa v útočnom pásme.

48:00

Danny Aus den Birken síce nemal najmenší problém s nahodením do jeho bránkoviska, pred hráčmi súpera puk radšej prikryl.

47:21

Ďalšie prudké nahodenie od modrej čiary, tentoraz to už skôr bola strela. Každopádne, puk letel mimo brány.

46:37

Veľmi dobré nahodenie poslal od modrej čiary Nikita Nestěrov, avšak Danny Aus den Birken za pomoci spoluhráčov napriek vysokej premávke pred bránou puk dostali preč.

46:11

Nemecko získalo puk v náročných súbojoch za vlastnou bránou, po prechode dopredu prišlo nahodenie. Vasilij Košečkin nemal problém zasiahnuť.

45:19

Zdá sa, že s pribúdajúcimi minútami si sú oba celky vedomé, že už ide naozaj o veľa. Zároveň sa zvyšuje aj tempo hry.

44:40

Oba celky sa nevedeli dostať k plynulej kombinácii, v hre sme preto videli veľa nepresností, až prišla tá najväčšia, icing Nemecka.

43:41

Rýchly prechod troch nemeckých hráčov do útočného pásma zastavilo ofsajdové postavenie.

43:18

42:40

Na opačnej strane dobre zakončoval Ivan Telegin, nemecký brankár Danny Aus den Birken sa znova postavil do pozície záchrancu.

42:16

Boyle aj Christian Ehrhoff strieľali veľmi dobre smerom na bránu súpera. Vasilij Košečkin aj za pomoci svojich spoluhráčov dvakrát puk do siete nepustil.

42:06

41:56

Frank Mauer nahodil puk za bránu Košečkina, tam sa ho zmocnili Olympijskí športovci z Ruska.

41:23

Marcel Goc to skúsil cez obrancu ruského tímu, puk až na bránu neprešiel.

40:51

Prvýkrát hru prerušil brankár Vasilij Košečkin, ktorý pokryl nahodenie z krídla smerujúce na Goca.

40:29

Olympijskí športovci z Ruska sa okamžite po štarte poslednej tretiny vyrojili dopredu, tam sa im nepodarilo zakončiť na bránu.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Nemecko vyrovnalo stretnutie, pretože v polovici zápasu sa presadil aj so šťastím Felix Schütz, takže duel medzi veľkým favoritom a prekvapením turnaja je pred poslednou tretinou, ktorá začne zhruba o 6:48, vyrovnaný.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:41

Olympijskí športovci z Ruska sa dostali zlou prihrávkou von z útočného pásma. Nemci to už neskúsia.

39:07

Ivan Telegin sa snažil tečovať nastrelenie pred bránu súpera, puk ide od ruského útočníka mimo bránu.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:33

Nemecko sa v závere snaží zvýšiť aktivitu v ofenzívnej tretine, ale zatiaľ to k ničomu nevedie.

37:32

Pavel Datsyuk sa natlačil cez obrancu Nemecka do zakončenia backhandom. Jeho pokus pod brvno zastavila lapačka Dannyho Aus den Birkena.

37:09

Ruská kontra nedopadla podľa predstáv, nakoľko Sergej Andronov nedokázal nájsť ideálne hokejku Iľju Kovaľčuka pred bránou Nemecka.

36:35

Od modrej čiary to skúsil Michail Grigorenko, Danny Aus den Birken vyráža puk späť na ruské hokejky.

35:57

Christian Ehrhoff poslal tvrdú ranu od modrej čiary. Vasilij Košečkin ju vyrazil aj napriek tomu, že pred ním bolo hneď niekoľko hráčov.

35:34

Olympijskí športovci z Ruska pokračovali v útočnej tretine, všetko sa to držalo pri mantineli.

34:56

Kontra dvoch ruských hráčov na jediného nemeckého nebola dotiahnutá do úspešného konca, nakoľko nemecký hokejista prihrávku zrazil.

34:12

Marcus Kink sa chcel spoza brány predrať pred ňu do zakončenia, Vasilij Košečkin si pri žrdi nechal puk pod vyrážačkou.

33:37

Krásna prihrávka pred bránkovisko ruského tímu prinieslo zakončenie z prvej medzi tri žrde, Vasilij Košečkin perfektne zasiahol.

33:00

Trest sa nakoniec ruší, Iľja Kablukov vylúčený nebude, nakoľko aj keď v tej situácii bol, tak Boylea trafila do tváre hokejka, ktorú držal Christian Ehrhoff.

32:34

Krásna prihrávka krížom cez tretinu súpera si našla Yannica Seidenberga, ten z uhlu mieril pod brvno, avšak svätyňu Košečkina minul.

31:49

Nemecko v plnom počte.

31:27

Olympijskí športovci z Ruska sa držia v útočnej tretine, nevedia poriadne ohroziť bránu. Od modrej to skúšal Sergej Mozjakin, neuspel.

30:32

Zrazená prihrávka pred nemeckú bránu neprešla, outsider tohto stretnutia vzápätí vyhadzuje cez všetky čiary.

30:13

Iľja Kovaľčuk vystrelil z prvej z kruhu na vhadzovanie, brankár Danny Aus den Birken v dobrom postavení dokázal zasiahnuť.

29:49

Vylúčenie v tíme Nemecko (Patrick Reimer – 2 min., hákovanie).

29:32

FELIX SCHÜTZ bol na konci rýchleho protiútoku, ktorý skončil gólom tak, že práve od tohto hráča sa puk odrazil ponad betón Košečkina a popod vyrážačku do siete. Gól platí aj po konzultácii s videorozhodcom.
Asistencie: Brooks Macek, Patrick Hager.

29:18

Iľja Kablukov bol medzi kruhmi, kde mal veľmi dobrú pozíciu, avšak nedokázal puk nasmerovať na bránu.

28:50

Olympijskí športovci z Ruska veľmi dobre ubránili svoje pásmo. Nemecko v ňom síce bolo, ale pohybovala sa v okolí mantinelov.

28:09

Datsyuk chcel dostať puk cez os ihriska na voľnejších spoluhráčov, avšak kus čiernej gumy sa od mantinelu odráža do stredného pásma.

27:23

Iľja Kovaľčuk sa krásne dostal pred bránu, kde si strelu rozmyslel. Prihral na modrú čiaru, nahodenie, ktoré vyslal Bohdan Kiselevič neprešlo.

26:49

Ivan Telegin sa točil s pukom na hokejke v útočnej tretine, nepodarilo sa mu prihrávkou za bránu nájsť spoluhráčov.

26:10

Zakázané uvoľnenie tímu Olympijskí športovci z Ruska.

26:04

25:53

Dlhá prihrávka na útočnú modrú neskončila podľa nemeckých predstáv. Patrick Hager si puk spracoval tak, že mu odskočil a vystavil sa do ofsajdu.

25:24

25:12

Vladislav Gavrikov poslal veľmi dobrú strelu spomedzi kruhu a modrej čiary k bližšej žrdi, Danny Aus den Birken predviedol svoju lapačku.

25:08

24:56

Olympijskí športovci z Ruska v útočnom pásme dlho puk nedržali. Nemci ich okamžite zatlačili k mantinelom, kde uspeli oni.

24:23

Nemeckí hráči dostali puk po krídle do útočnej tretiny, nahodenie od mantinelu do bránkoviska prečítal Vasilij Košečkin.

23:33

Iľja Kovaľčuk sa poriadne snažil pred bránkoviskom niečo vymyslieť, od jeho hokejky sa puk nakoniec iba odrazil do bránkoviska, kde všetko zvládol Danny Aus den Birken.

22:57

Christian Ehrhoff potiahol puk z vlastnej tretiny do útočnej, jeho dobrú strelu pod brvno dokázal Vasilij Košečkin vyraziť.

22:08

Nahodenie od modrej čiary síce presné nebolo, ale puk sa od zadného mantinelu odrazil do bránkoviska. Frank Mauer z dobrej pozície zakončil iba do Košečkina, na opačnej strane vyskúšal Aus den Birkena Sergej Mozjakin.

21:31

Nikita Gusev pred bránou nedokázal tečovať alebo inak nasmerovať nahodenie od modrej čiary do brány.

20:59

Olympijskí športovci z Ruska sa snažia začať druhú tretinu tam, kde prvú skončilo a keďže posledná akcia bola gól, tak to bude pre Nemecko náročné.

20:28

Iľja Kovaľčuk sa natlačil z krídla do bránkovisko, jeho zakončenie zabckhandom brankár Danny Aus den Birken vyrazil.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Olympijskí športovci z Ruska boli v úvodnej časti hry lepším tímom, z čoho vyťažilo niekoľko šancí, avšak na gól sme si počkali až do samotného záveru dvadsaťminútovku, kedy sa presadil obranca Viačeslav Vojnov. Druhá tretina začne približne o 5:55.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:59

Tlak v záverečných sekundách tretiny je korunovaný gólom presne pol sekundy pred koncom. Toto môže Nemecko veľmi mrzieť, nakoľko VIAČESLAV VOJNOV dostal veľa času medzi kruhmi a trafil nechytateľne do rohu brány.

19:32

Prudká strela od modrej čiary nemeckému bránu minula. Skúšal to Andrej Zubarev, Nikita Gusev chcel zas tečovať.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:26

Ivan Telegin nevyužil to, že Danny Aus den Birken veľa nevidel. Zakončenie ruského hráča smerovala mimo bránu.

18:07

Akcia ruských hráčov ešte chvíľu trvala, až Nemecko dostalo puk pred bránu Košečkina. Oba celky striedajú.

17:28

Marcel Goc prihral spoza brány pred ňu, odkiaľ dopredu prešli Olympijskí športovci z Ruska. Nikita Gusev vypálil z prvej spomedzi kruhov do Aus den Birkena.

16:52

Nemeckí hráči majú problém založiť útočnú akciu, držia sa ale na puku.

16:20

Veľmi zaujímavo to skúsil backhandom cez obrancu jeden z ruských hráčov, Danny Aus den Birken mal bližšiu žrď pokrytú.

15:58

Dominik Kahun nastrelil puk na zadný mantinel, pokus odtiaľ do bránkoviska gólman Vasilij Košečkin dostal preč.

15:29

Akcia ruských hráčov v útočnom pásme narazila na mantinel, kde Nemci puk držali veľmi dlho a následne ho dostali von z tretiny.

14:33

Nemecko prečkalo presilovku súpera, ktorý si predviedol tlak, ale v podstate mal len jednu väčšiu šancu.

13:52

Nemecko hrá v plnom počte.

13:06

Nakoniec mal veľkú šancu Pavel Datsyuk, jeho zakončenie spred bránkoviska do rohu brány poslal plecom mimo cieľ Danny Aus den Birken.

12:59

Ruskí hráči nasťahovaní v útočnom pásme, strela na bránu súpera neprichádza.

12:20

Nikita Nestěrov poslal puk pred bránu súpera, ale Kirill Kaprizov ho nedokázal usmerniť, pretože mu ušiel z hokejky.

11:52

Vylúčenie v tíme Nemecko (Christian Ehrhoff – 2 min., hákovanie).

11:20

Dve dobré strely prišli v podaní nemeckých hráčov, avšak Vasilij Košečkin zasahovať nemusel ani raz.

10:51

Iľja Kovaľčuk sa vrátil pomôcť obrancom a zastavil akciu súpera. Olympijskí športovci z Ruska pri prechode dopredu o puk prišli.

10:15

10:01

Ruskí hráči sa aj naďalej držia v útočnom pásme, všetko je to okolo mantinelov, kde nebezpeční nie sú.

09:23

Jegor Jakovlev poslal od modrej prudké nahodenie, Danny Aus den Birken proti puku, ktorý letel mimo, zasahovať nemusel.

09:00

08:54

08:38

Prvá ruská formácia sa síce nejaký čas držala v útočnom pásme, jej hráči na čele s Kovaľčukom sa nedostali do žiadneho zakončenia.

07:51

Gerrit Fauser to skúsil od mantinelu. Vasilij Košečkin dostal puk na modrú čiaru, odtiaľ práve ruský gólman zachytil nahodenie, ktoré vyslal Christian Ehrhoff.

07:09

Ivan Telegin nahodil puk od mantinelu pred bránu, kde boli jeho dvaja spoluhráči, avšak zasiahol Danny Aus den Birken.

06:37

Nemecko sa síce v útočnej tretine nepresadilo, jeho hráči udržali puk a odchádzajú striedať.

05:59

Kirill Kaprizov sa rútil do dobrej príležitosti. Cez posledného obrancu súpera vystrelil nahor, Danny Aus den Birken zakročil ramenom.

05:28

Krásna kombinácia ruských hráčov strelu nepriniesla, pretože Ivan Telegin nespracoval prihrávku pred bránu, ktorú mu poslal Kirill Kaprizov.

04:56

Iľja Kovaľčuk pálil takmer okamžite po buly v útočnom pásme, avšak zakončenie z hranice kruhu poslal tesne vedľa brány Aus den Birkena.

04:51

Ivan Telegin vnikol do tretiny súpera, nabral rýchlosť a spomedzi kruhov cez dvojicu obrancov aj vystrelil. Danny Aus den Birken vyráža na ochrannú sieť.

04:19

04:01

Danny Aus den Birken vyrazil dobrú strelu od mantinelu pred seba, kde mal veľkú šancu Sergej Mozjakin, avšak nemecký brankár si s priamou strelou poradil.

03:22

02:33

Kalinin to skúsil z mierneho uhlu poslať priamo do brány, Danny Aus den Birken si tento priestor postrážil.

02:15

Rusko v plnom počte.

01:46

Nemecký presilová hra nevychádza. Aj keď je v útočnom pásme, tak nedokáže ohrozovať Košečkina.

00:50

Košečkin s prvým zákrokom po tom, ako sa Nemecko usadilo v pásme. Puk vyrazil a jeho obrancovia ho dostali preč.

00:15

Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Sergej Andronov – 2 min., podrazenie).

00:04

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Olympijskí športovci z Ruska: Košečkin (Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovaľčuk (A) – Daciuk ©, Kaprizov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Telegin, Mozjakin, Grigorenko – Kablukov.

Nemecko: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Krupp – Macek, Goc ©, Noebels – Reimer, Hager (A), Schütz – Kink, Mauer, Kahun – Plachta, Ehliz, Fauser – Wolf.

Rozhodca: Lemelin, Rantala – Dahnen, Suominen.

Finálový zápas hokejového turnaja mužov na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu má veľmi prekvapivé zastúpenie. Zatiaľ čo účasť OŠ z Ruska sa dala očakávať, o nemeckom tíme to neplatí. Dotiahne outsider svoju rozprávku do konca?

Olympijskí športovci z Ruska

Ruskí hokejisti začali turnaj zle, prehrali totiž so Slovenskom 2:3 aj napriek tomu, že vyhrávali o dva presné zásahy. Následne sa ale mašina nakopla a prišli jednoznačné výhry. 8:2 proti Slovinsku a 4:0 na úkor reprezentácie USA. Zverenci Olega Znaroksa tak vyhrali základnú skupinu B so ziskom šiestich bodov a pozitívnym skóre 14:5. Vo štvrťfinále čakal na ruský výber zložený výlučne z hráčov KHL nórsky celok. Jednoznačný zápas skončil ďalším vysokým víťazstvom, tentoraz 6:1. OŠ z Ruska zastavili aj český pokus zopakovať Nagano 1998. Košečkin si pri víťazstve 3:0 udržal čisté konto. Vyhrajú ruskí hokejisti aj posledný zápas? Najproduktívnejším hráčom tímu je Nikita Gusev, ktorý strelil dva góly a na šesť prihrať. Za ním nasleduje Ilja Kovaľčuk (5+2), najlepší strelec turnaja. Ide o druhého a tretieho najproduktívnej­šieho hráča celého šampionáta.

Nemecko

Nemeckí hokejisti nevstúpili do ZOH vôbec dobre, pretože nestačili na dve severské krajiny. Fínom podľahli 2:5, Švédom vzápätí tesne 0:1. V dôležitom stretnutí však aspoň po nájazdoch porazili Nórsko, čiže skončili v skupine tretí. To im do osemfinále prinieslo síce ťažkého, ale hrateľného súpera zo Švajčiarska. Tam začala rozprávka. Tesné víťazstvo prišlo v predĺžení. Čakalo sa, že Švédi zverencov Marca Sturma zastavia, to sa nestalo. Nemci vyhrávali 2:0 aj 3:1, duel sa dostal do nájazdov, kde senzačne rozhodol Reimer. No ani to nebolo všetko. V semifinále padla Kanada! Tím na čele s brankárom Dannym aus den Birkenom tesne pred polovicou stretnutia viedol 3:0, potom aj 4:3. Kanaďania duel ešte zdramatizovali dvomi gólmi, po výhre 4:3 majú Nemci medailu istú, ale chcú zlato! Získajú ho a napíšu tak po americkom zázraku na ľade ďalšiu nádhernú olympijskú rozprávku? Najproduktívnejším hráčom tímu je Patrick Hager (3+3).