KHL

30.12.2017 o 17:00

HC Slovan Bratislava
HC Slovan Bratislava
3 : 2
(1:1, 0:0, 2:1)
Jokerit Helsinki
Jokerit Helsinki
Rozhodca: Jeřábek, Fraňo (CZE) – Kučava, Novikov
Štadión: Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava

Je dobojované a Slovan dnes potešil vypredanú Arénu Ondreja Nepelu. Cez vianočné sviatky ozbíjal o všetky body Severanov a dnes o svojom víťazstve rozhodol až v tretej tretine. Hostia na gól Eberta ešte našli odpoveď, no Lamper sa postaral o zisk troch bodov pre domácich. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Nicklas Jensen a Jakub Štepánek. Diváci búrlivým potleskom ďakujú domácim pri čestnom kole a ja želám všetkým veselého Silvestra a úspešný štart do Nového roku 2018. Z Bratislavy pekný večer všetkým nielen na Slovensko želá Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

59:05

Řepík poslal puk do stredného pásma Kašparovi, ktorý nepochopiteľne nevystrelil a puk vracal späť Řepíkovi.

58:50

Ebertov puk z obranného pásma len o milimetre minul pravú žrď opustenej bránky Jokeritu. Zakázané uvoľnenie.

58:42

Oddychový čas hostí, ktorí plánujú záver tretej tretiny, akciu teraz zakončili pukom do bránkoviska, Štepánek ho schoval pod svojimi rukavicami.

58:35

Zapolski na striedačke, Jokerit hrá power play so šiestimi korčuliarmi na ľade.

57:48

Jokerit na modrej stroskotal na defenzíve domácich, ofsajd a vhadzovať budeme v strednom pásme.

57:25

Slovan sa spod tlaku vyslobodil len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje späť pred Štepánka.

57:17

Slovan poslal puk von z pásma, Jokerit opäť vyrobil brejkovú akciu a na jej konci puk v moci Štepánka, ktorý ho v tradičnom pokľaku schoval vo svojom výstroji.

56:14

Lepistö sa prezentoval dvomi pukmi smerom na Štepánka, Jakub oba poslal späť do hry, podržal domácich, Jokerit vyrobil obrovský tlak v pásme belasých a poriadne motal domácim hlavy.

54:08

Slovan Bratislava dal gól!
Šťastný spoza bránky poslal puk pred bránkovisko a PATRIK LAMPER si puk spracoval k pohotovej streľbe a jednoducho to tam zavesil. Asistencia: Andrej Šťastný.

53:25

Després v dobrom obrannom zákroku zobral puk hosťom a poslal do akcie Eberta, Nick vystrelil z pravej strany po prechode modrou, Zapolski puk zastavil hokejkou a poslal späť do hry.

52:57

Jokerit Helsinki dáva gól!
Gilroy vystrelil od modrej, Štepánek puk vyrazil medzi kruhy, kde v pohotovej dorážke uspel STEVE MOSES. Asistencia: Matt Gilroy.

51:22

Moses sa prezentoval strelou švihom z pravej strany z kruhu, Štepánek mal puk v náručí, keď doň nakorčuľoval drzo Lepistö, arbitri však vylučovať nebudú, obrancovia domácich to mali riešiť pästným súbojom.

50:55

Slovan vyhral buly v pásme hostí, puk však s malou razanciou smeroval na Zapolskeho a Ryan ho pohotovo schoval pod svoju rukavicu.

49:40

Řepík opäť v brejku nakorčuľoval na pravý kruh a pohotovo príklepom vystrelil, Zapolski podržal Severanov, cez pravý betón a ochranné sklo puk poslal na ochrannú sieť.

49:16

Wirtanenov nahodený puk od modrej Štepánek v pokľaku likviduje vo svojom výstroji, pásmo pre Jokerit, vhadzujeme po ľavej ruke domáceho brankára.

48:43

Regin vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, Meszároš puk poslal na ochranné sklo a Slovan vyrazil do akcie.

47:43

Z ľavej strany od kruhu vystrelil Després, Zapolski puk zrazil dole na ľad a nasledoval tvrdý stret so Šerbatovom, hlavný hru okamžite prerušil, všetko však bude v najlepšom poriadku a obaja hráči budú pokračovať v hre.

46:59

Opäť v akcii Štepánek, teraz Jakub zlikvidoval puk z ľavej strany z hokejky Jespera Jensena, Jakubova pohotová lapačka bola proti radosti hráčov Jokeritu.

46:36

Antilla z ľavého kruhu puk poslal za kruhy, odtiaľ pohotovo vystrelil Marjamäki, Štepánek puk lapil do lapačky a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

44:58

Skalický bol tiesnený v nájazde na bránku hostí, puk napokon skončil v rohu klziska, nevedno, či po zásahu Zapolskeho, z tejto strany to nebolo vidieť.

44:30

Nepríjemný puk hostí z pravého kruhu, puk smerujúci po ľade predsa len Štepánek dokázal poslať späť do hry.

43:36

O´Neill prešiel s pukom na hokejke poza bránku a poslal ho na ľavý kruh, Joensuu puk dobre netrafil a Štepánek zasahovať nemusel.

43:07

Zapolski zastavil puk z hokejky Mikúša z pravej strany, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.

41:54

Slovan Bratislava dal gól!
Sádecký vystrelil švihom od modrej, NICK EBERT pred bránkoviskom puk sklepol za chrbát Zapolskeho a vypredaná aréna oslavuje. Asistencia: Boris Sádecký a Ryan Garbutt.

40:47

Nájazd hostí skončil O´Neillom v bránke belasých, posunutá bránka, chvíľku tak hrať nebudeme.

40:31

Hra s vysokou hokejkou, previnili sa hostia v pásme domácich, vhadzujeme po pravej ruke brankára hostí.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:51.

V druhej tretine sme gól nevideli, no videli sme dlhú presilovku belasých štyroch proti trom, v ktorej Jokerit dokázal odolať. Potom Skalický vo svojej akcii trafil pukom pravú žrď bránky Zapolskeho, ak by aj puk skončil v sieti, hostia by zrejme úspešne vyreklamovali šesť hráčov v modrých dresoch na ľade. Pred treťou tretinou je všetko otvorené a počkáme si na jej scenár. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 7:11.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:10

Řepík z ľavej strany pukom našiel pred bránkoviskom Genowaya, Colby puk usmernil na bránku hostí, Kivistö puk zablokoval svojou hokejkou a Zapolski bol teraz bez práce.

36:58

Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie dokázal ubrániť a Štepánek bol pánom vo svojom bránkovisku.

36:49

Regin vystrelil spoza pravého kruhu, Štepánek puk vyrazil pred seba a po malej skrumáži pred bránkou belasých napokon akciu hosťom zastavil hlavný, ktorému sa puk stratil z dohľadu.

36:28

Do listiny strelcov sa nateraz nezapíše ani Lepistö, jeho strelu švihom od modrej a Štepánkov prehľad v hre, puk skončil v lapačke gólmana belasých.

35:45

Belasí poslali puk von z pásma a získali cenné sekundy zo svojho oslabenia.

35:12

Gilroy vystrelil švihom od modrej, Štepánek puk dobre videl a schoval ho pohotovo do svojej lapačky.

34:58

Šesť korčuliarov belasých na ľade a trest pre hráčsku lavičku odsedí Sloboda.

34:56

Sloboda poslal Skalického do brejku, Pavol bol tiesnený, no dokázal vystreliť a jeho puk zastavila pravá žrď bránky Jokeritu.

34:07

Propagačný puk v lapačke Zapolskeho, Slovan má naďalej pásmo na vhadzovanie.

33:55

Švarný od modrej puk potiahol za vrchol kruhov, vystrelil švihom, puk Zapolski zatočil do svojej lapačky.

33:44

Hostia v plnom počte, Slovan svoju presilovku nevyužil, puk skončil na ochrannej sieti, vhadzovať budeme po pravej ruke Zapolskeho.

33:25

Domáci v plnom počte a Jokerit so štyrmi korčuliarmi na ľadovej ploche, po vyhodení puku hráčom hostí Slovan smeruje s pukom na hokejkách do pásma Jokeritu.

32:48

Řepík pálil z ľavého kruhu, Zapolski poslal puk späť do hry, Slovan drží Jokerit pod tlakom.

32:38

Mikúš z ľavej strany pred bránkoviskom minul ľavý horný roh bránky súpera.

31:44

Nedovolené bránenie a dve minúty pre Regina, Slovan bude hrať presilovku štyroch proti trom, čo viac si priať?

31:25

Nedovolené bránenie v podaní Lauridsena = dve minúty, no a Garbutt stratil prilbu a neopustil klzisko, toto mu asi pred zápasom nevysvetlili, dve minúty za hru s nepovoleným výstrojom, hrať budeme štyria proti štyrom.

29:16

Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa sťahuje pred Štepánka, vhadzujeme po pravici domáceho brankára.

28:27

Propagačný puk hostí z ľavej strany, Štepánek v bránkovisku v pokľaku pánom situácie.

27:55

Poza bránku s pukom na hokejke prešiel Lepistö a z ostrého uhla z pravej strany vystrelil, Štepánek dobre čítal hru a puk skončil cez bránkovisko na druhej strane klziska.

26:47

Sloboda odvážnym prienikom dopravil puk za bránkovú čiaru súpera, nikto zo spoluhráčov mu nepomohol a Jokeirt ho napokon od puku odzbrojil.

25:32

Després mohol poslať do brejku troch svojich spoluhráčov, prihrávku v strednom pásme pokazil a puk skončil za bránkovou čiarou Jokeritu.

24:31

Moses vystrelil po ľade z vnútornej strany pravého kruhu, Štepánek mal dobrý výhľad a rovnako, ako pred chvíľou Zapolski, aj Jakub puk pravým betónom poslal späť do hry. Jokerit dostal Slovan pod tlak.

24:06

Šerbatov držal puk na hokejke a prišiel s ním do zóny hostí neskoro, ofsajd belasých a akcia skončila skôr, ako začala.

23:05

Sersen nahodil puk z ľavej strany od modrej, Genoway pred bránkoviskom puk usmernil medzi tri žrde, Zapolski v poslednej chvíli roztiahol betóny a pravým betónom puk dokázal poslať späť do hry.

22:47

Jokerit v krátkom slede opäť pokazil akciu ofsajdom na modrej čiare.

22:01

Puk z ľavej strany poslal Štepánek na druhú stranu, tam sa k zakončeniu dostal v dorážke Palola, úspešný však nebol.

21:41

Jokerit chyboval na útočnej modrej ofsajdom, dnes snáď prvýkrát ofsajd odpískal čiarový, vhadzujeme v strednom pásme.

20:33

Podobný scenár ako v Helsinkách, Řepík nakorčuľoval teraz na ľavý kruh a vystrelil švihom, Zapolski však v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:59.

Prvá tretina vo vypredanej Aréna Ondreja Nepelu je minulosťou, videli sme po jednom góle na každej strane, jednej presilovke bez využitia a hostia dokázali puk poslať do konštrukcie domácej bránky. K tomu mal Slovan dve dobré príležitosti, Zapolski však bol na mieste. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 9:6.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:59

V bránke belasých skončil Ikonen, hlavný hru prerušil a pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku hru vykázal do stredného pásma,

19:14

Slovan Bratislava dal gól!
Ako v Helsinkách, tak v Bratislave Slovan vyrovnáva gólom do šatne, Jokerit stratil v pásme puk, JURAJ MIKÚŠ nakorčuľoval medzi kruhy a poslal pozdrav Zapolskemu do siete.

17:28

Hostia sa v brejku dostávali do prečíslenia, Moses prihrávku pokazil, Meszároš v obrannom zákroku vygumoval hráčov Jokeritu z akcie.

17:04

Genoway vystrelil z otočky povedľa bránkoviska, keď s pukom najskôr prešiel popred bránku hostí, Zapolski v pokľaku aj tento puk zlikvidoval.

16:52

Šťastný vystrelil z ľavej strany od kruhu, Zapolski puk vyrazil pred seba a následne dokázal zneškodniť puk v lapačke po dorážke Kašpara.

16:17

Hostia v plnom počte, Slovan ponuku od Severanov na vyrovnanie účtu dnešného večera zatiaľ neprijal.

15:25

Després vystrelil spoza ľavého kruhu, puk skončil na ochrannom skle, Slovan drží súpera v pásme pred Zapolskim.

15:01

Jokerit poslal ďalší puk von z pásma, Slovan si palebný priestor v zóne súpera zatiaľ nevypracoval.

14:17

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty pre Regina, podarí sa belasým vyrovnať v početnej výhode?

13:45

Signalizované vylúčenie hráča hostí, Slovan so šiestimi korčuliarmi na ľade, predtým Norman vystrelil po ľade z pravej strany, jeho puk bol zblokovaný za bránku belasých.

13:16

Prvé zakázané uvoľnenie v zápase a proti pravidlám sa previnil domáci klub, vhadzovať budeme po pravej ruke Štepánka.

11:44

Domáci v plnom počte, Jokerit naďalej s pukom na hokejkách v pásme belasých. Slovan však svoje oslabenie prežil bez ujmy.

10:31

Nicklas Jensen vystrelil príklepom z pravého kruhu, puk ponad bránku belasých poslal na ochranné sklo, Jokerit dostal Slovan pod tlak.

09:44

Buchtele dostal dve minúty za podrazenie a Slovan bude vzdorovať presilovke Jokeritu.

07:59

Mám pocit, že Antilla vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu a jeho puk opečiatkoval konštrukciu domácej bránky!

07:59

Slovan poslal puk mimo klziska, no bolo to s tečom a tak sa vylučovať nebude, vhadzovať budeme po ľavej ruke Štepánka.

06:48

Jokerit Helsinki dáva gól!
NICKLAS JENSEN vystrelil z ľavého kruhu po ľade, Štepánek pravým betónom puk poslal späť do hry, Ikonen však puk posunul späť na kruh a v druhom streleckom pokuse Nicklas už uspel. Asistencie: Henri Ikonen a Peter Regin.

05:56

Bačík vystrelil od modrej z ľavej strany, defenzíva hostí puk usmernila do rohu klziska a tam oň zvádzajú boje borci oboch tímov.

05:20

Bačík nedokázal puk na hokejke vyviezť von z pásma, odzbrojil ho mohutný Antilla, ktorý aj švihom vypálil z pravého kruhu, Štepánek puk kryje v pokľaku vo svojom náručí.

05:05

Puk z hokejky Normana skončil na ochrannej sieti, hlavný všetko dobre videl a správne nariadil vhadzovanie v strednom pásme.

03:30

Regin z pravého kruhu preveril pozornosť Štepánka, Jakub puk vyrazil späť do hry, Jokerit s pukom na hokejkách v pásme belasých.

02:39

Ebert nakorčuľoval s pukom na hokejke až na pravý kruh, švihom vystrelil, Zapolski puk vyrazil pred seba a belasí sa k efektnej dorážke už nedostali.

01:39

Regin nahodil puk do pásma domácich, nič z tej akcie nebolo, oba tímy stihli prestriedať počas hry.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Slovan dnes vyvesil pod strechu arény ďalší dres s číslom 18, tejto pocty sa dostalo legende v belasom drese menom Richard Kapuš.

Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní textového prenosu zo zápasu KHL HC Slovan – Jokerit. Domáci v modrých farbách, hostia v bielo-červenej kombinácii farieb.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš ©, Sersen (A), Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Genoway, Kašpar (A) – Mikúš, Šerbatov, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Garbutt

Jokerit Helsinki:

Zapolski (Rämö) – Gilroy, Kivistö, Lepistö (A), Huhtala, Lauridsen, J. Jensen – N. Jensen, Regin ©, Ikonen – Moses, O´Neill, Joensuu (A) – Palola, Norman, Jormakka – Antilla, Wirtanen, Marjamäki – Mäki

Rozhodca:

Jeřábek, Fraňo (CZE) – Kučava, Novikov.

Hokejisti Slovana nemajú ani počas vianočných sviatkov voľno a po víťazstve na deň svätého Štefana v Hartwall Aréne v Helsinkách privítajú „žolíkov“ deň pred koncom roka v bratislavskej odvete.

Jokerit Helsinki, šesťnásobný majster krajiny tisícich jazier, vznikol v roku 1967. Do KHL vstúpil v jej siedmej sezóne a rozhodne nebol len tímom do počtu. Svojimi výkonmi sa prebojoval do play-off súťaže, kde najskôr vyradil Dinamo Minsk po sérii 4:1 na zápasy, no v semifinále konferencie nestačil na CSKA Moskva a zo súťaže sa porúčal po sérii 1:4, no bola z toho krásna 6. priečka v celkovom hodnotení klubov. V tej ôsmej sezóne to bola opäť účasť v play-off, v prvom kole však Jokerit nestačil na Nižnij Novgorod a po sérii 2:4 na zápasy zaknihoval celkové 10. miesto. Nuž a v ostatnej sezóne Jokerit opäť vybojoval miestenku v play-off súťaže, no v prvom kole nezvíťazil ani v jednom meraní síl s vojakmi z Moskvy a tak CSKA postupoval ďalej po sérii 4:0 na zápasy. Jokerit v konečnom hodnotení klubov obsadil 13. miesto. Aj tento rok v silnej konkurencii ruských tímov má Jokerit len tie najvyššie ciele – získať Gagarinov pohár.

Modro-červený dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Fínska aj štyria hráči z Dánska a rovnako štyria z USA, dvaja hokejisti majú občianstvo Švédska. Jokerit hráva svoje domáce zápasy v Hartwall Aréne s kapacitou 13.349 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci kouč Jukka Jalonen.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Jokerit Helsinki z 41 zápasov 84 bodov, Slovan odohral o tri zápasy viac a získal doposiaľ 41 bodov. V uplynulých dvoch sezónach platilo pravidlo „Môj dom, môj hrad“, no belasí túto sériu pretrhli a na ľade Jokeritu zvíťazili po výsledku 3:2, keď góly belasých zaznamenali Buchtele, Řepík a Lamper.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich 26 bodový Colby Genoway (7+19), na druhej pozícii 21 bodový Lukáš Kašpar (4+17). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 32 bodový Eeli Tolvanen (17+15), na druhej priečke 27 bodový Niklas Jensen (13+14). Gólman domácich Jakub Štepánek91,1% úspešnosť zásahov s priemerom 2,94 gólov na zápas. Na druhej strane Ryan Zapolski93,6% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,63 gólov na zápas, Kari Ramo92,9% úspešnosť zásahov s priemerom 1,93 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Jokerit Helsinki a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

HC Slovan Bratislava

 • Štepánek (Sedláček)
 • Meszároš (C)
 • Sersen (A)
 • Ebert
 • Després
 • Voráček
 • Švarný
 • Bačík
 • Řepík
 • Genoway
 • Kašpar (A)
 • Mikúš
 • Šerbatov
 • Buchtele
 • Lamper
 • Šťastný
 • Skalický
 • Sloboda
 • Sádecký
 • Garbutt

Jokerit Helsinki

 • Zapolski (Rämö)
 • Gilroy
 • Kivistö
 • Lepistö (A)
 • Huhtala
 • Lauridsen
 • J. Jensen
 • N. Jensen
 • Regin (C)
 • Ikonen
 • Moses
 • O´Neill
 • Joensuu (A)
 • Palola
 • Norman
 • Jormakka
 • Antilla
 • Wirtanen
 • Marjamäki
 • Mäki