3 : 1
(1:0, 2:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

V tretej tretine sme už gól nevideli, a tak dnes Slovan opäť ťahal za kratší koniec vďaka svojim vylúčeniam, veď dnes všetky štyri góly padli v presilových hrách. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí brankár Jakub Štepánek, v tíme domácich obranca Dmitrij Korobov. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 6:8, celkom 34:22, Slovan končí svoj trip bez vybojovaného bodu. Nasleduje reprezentačná prestávka a o týždeň privítajú belasí na svojom ľade Barys Astana. Pekný večer a dobrú noc priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.

59:42

Strela hostí z pravého kruhu a malá skrumáž pred bránkoviskom k úspechu neviedli, Dinamo opäť posiela puk von zo svojho obranného pásma.

59:09

Dinamo poslalo puk von z pásma a čas do klaksónu sa nezadržateľne blí­ži.

59:01

Za krosček dostal dve minúty Gragnani, Slovan bude hrať v poli s výhodou dvoch mužov.

58:50

Réway vystrelil od modrej, puk v pásme domácich majú na hokejkách hráči v bielych dresoch.

58:02

Štepánek zostal na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

58:02

Oddychový čas hostí, Slovan sa ešte bude snažiť s dnešným výsledkom čo to urobiť.

58:02

Boychuk strieľal z pravého kruhu, Enroth puk zatočil do svojej lapačky.

57:05

Vzruch na tribúnach, puk po strele Fontainea z pravej strany Štepánek poslal na druhú stranu klziska a tam nedokázal v dorážke zakončiť Skille.

56:34

Na modrej sa proti pravidlám previnili belasí, ofsajd videl čiarový, ktorý im akciu zastavil.

55:17

Hostia v plnom počte, Slovan prežil bez ujmy svoje päťminútové oslabenie.

54:16

Za hrubosť dostali po dve minúty Šarangovič a Barker, Dinamo bude pokračovať v hre päť na štyri.

53:33

Slovan vyhodil puk von z pásma a Dinamo strieda počas hry, aby mohlo začať presilovkovú akciu s čerstvými mužmi.

52:38

Lisovec pálil príklepom od modrej, pred bránkou cloniaci Pavlovič dostal puk do hornej časti tela a už sa nasrdený pobral do šatne na ošetrenie.

51:50

Dinamo sa nasťahovalo do obranného pásma belasých a Slovan vzdoruje početnej výhode svojho dnešného hostiteľa.

50:51

Slovan v útoku a zakončenie z pravého kruhu, puk si však svoj cieľ nenašiel a fans domácich ženú do útočnej akcie.

50:17

Skalický za vrazenie inkasuje trest päť minút a game over, Pavol si tak dnes už nezahrá a Dinamo bude mať k dispozícii dlhú presilovku.

48:22

Príklepom z ľavého kruhu vystrelil Buchtele, Enroth pri pravej žrdi v pokľaku puk poslal hore na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke domáceho brankára.

47:15

Po pravej strane to skúsili hostia, strela od kruhu Enrothovi starosti neurobila, Jhonas puk poslal späť do hry a domáci dostali puk aspoň do stredného pásma.

46:24

Dlhší čas sme hrali bez prerušenia hry, vcelku vo svižnom tempe, Dinamo si však pevne stráži svoje dvoj gólové vedenie. Vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.

45:32

Strela hostí spoza kruhov bola zablokovaná defenzívou Dinama, do brejku sa však domáci nedostali, ich akcia skončila už v strednom pásme.

43:20

Dinamo sa stále snaží hrať svoju hru, Slovan v tretej tretine v defenzíve na výbornú, len tie brejky sú slabinou belasých nielen v dnešnom dueli.

41:46

Z ľavej strany od kruhu už z ostrého uhla vystrelil Gragnani, Štepánek puk poslal za svoju bránku a hlavný zakrátko hru prerušil.

41:25

Puk za bránkou Slovana, poslali ho tam hráči v modrých dresoch, zakázané uvoľnenie.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:20.

V druhej tretine sme videli tri góly a všetky tri dosiahli hráči v početnej výhode. Najskôr Mikúš nepotešil fans pod Tatrami, keď ho Enroth vychytal do lapačky. Potom hrali presilovku domáci a odskočili belasým na dva góly. Štepánek zlikvidoval nájazd Skilleho a vylučovalo sa aj na strane domácich. Slovan využil presilovku a vrátil sa kontaktným gólom späť do hry, no výhodu presilovky dostali opäť domáci a opäť sa jasalo. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 12:9.

40:00

37:28

Dinamo opäť nasťahované s pukom na hokejkách v obrannom pásme belasých, Slovan mu v tejto chvíli palebný priestor neposkytol.

36:03

Dinamo Minsk dal gól!Z bránkovej čiary puk smeroval na modrú, po modrej Howden z ľavej strany na pravú, odtiaľ puk po strele príklepom v podaní Gragnaniho Štepánek vyrazil pred seba a JACK SKILLE v bránkovisku puk poslal do odkrytej časti bránky Slovana. Asistencie: Marc-André Gragnani a Quinton Howden.

35:22

Opäť budeme vylučovať, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dvojka pre Sádeckého.

34:47

Slovan aktívnejšie po strelenom góle, spoza ľavého kruhu príklepom vystrelil Bačík, Enroth puk zrazil dole na ľad a schoval pod svoju rukavicu.

33:28

Slovan Bratislava dal gól!
Kontaktným gólom sa Slovan vracia späť do hry, strelu spoza kruhov v podani Mikúša domáci poslali na pravý kruh a MARTIN RÉWAY v dorážke puk poslal do odkrytej časti bránky Dinama. Asistencie: Juraj Mikúš a Andrej Meszároš.

32:38

Minsk mal na ľade šesť korčuliarov, presilovka pre Slovan.

32:19

Skille sa rútil sám na Štepánka, no neuspel, skóre sa ani teraz meniť nebude, to by s belasými vyzeralo už veľmi zle.

31:35

Dinamo Minsk dal gól!Od pravého kruhu puk smeroval na ľavú stranu k bránkovisku, odtiaľ vystrelil Howden, Štepánek puk vyrazil, no v dorážke už nestačil na puk z hokejky CHARLESA LINGLETA. Asistencie: Quinton Howden a Justin Fontaine.

31:24

Hecl za vrazenie inkasuje menší trest a Dinamo bude hrať opäť presilovú hru.

31:24

Menšia šarvátka v ľavom rohu a Hecl s Volkovom si niečo vysvetľujú.

29:33

Mikúš ušiel defenzíve domácich, Slovan sa dostával do prečíslenia, Mikúš z ľavého kruhu správne vystrelil a Enroth vytiahol krásny zákrok, keď Jurajov puk zatočil efektne do svojej lapačky!

27:26

Posunutá bránka Slovana, ktorý vo svojej akcii stroskotal v strednom pásme, Dinamo má v tejto fáze zápasu viac z hry.

26:41

Hostia v plnom počte a Minsk neúspešný na ľavej strane, Štepánek puk poslal späť do hry a ležiac na ľade zlikvidoval aj dorážku LIsovca.

25:53

Slovan opäť poslal puk von cez všetky čiary, domáce publikum sa hnevá na svojich, ktorí im predvádzajú v presilovke slabý hokej.

25:08

Druhý puk poslal Slovan von z pásma a belasí tak získavajú cenné sekundy zo svojho oslabenia.

24:41

Boychuk poslal na ľad Lisovca a za podrazenie dostal trest v trvaní dvoch minút, presilovka pre Dinamo.

24:10

Slovan poslal puk von z pásma opäť len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Štepánka.

23:01

Sádecký posielal puk na bránku domácich, puk bol zrazený na ochrannú sieť a vhadzovať sa bude pred Enrothom.

22:04

Linglet chyboval pukom v pásme súpera, Slovan mohol založiť útočnú akciu, po zakázanom uvoľnení tak hra zostane opäť v obrannom pásme belasých.

21:15

Puk z ľavej strany Voráček pred bránkoviskom poslal na ochrannú sieť, vhadzovať budeme po pravej ruke Štepánka.

20:36

Z vrcholu ľavého kruhu sa strelou švihom prezentoval Skille, Štepánek zmenu skóre nepripustil.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:27.

V prvej tretine sme videli hokej vo svižnom tempe a oba tímy hrali rovnaký štýl. Defenzíva na oboch stranách bola pozorná, domáci sa najskôr radovali z gólu, no videorozhodca im ho zobral, nakoľko sa puk za chrbát Štepánka dostal v rozpore s pravidlami. Prvú presilovku v zápase hrali domáci a po šťastnom góle ju aj využili, keď Štepánka pomýlil odrazený puk od hokejky Hrnku. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 16:5.

20:00

19:43

Slovan stráca puk v pásme domácich a Korobov začína poslednú útočnú akciu domácich v prvej tretine.

18:45

Malá skrumáž v okolí bránky hostí, puk však v bránkovisku Štepánek okamžite schoval pod svoje rukavice a Šarangovič strieľajúci a dorážajúci z pravej strany bol bez šance.

17:48

Dinamo Minsk dal gól!MARC-ANDRÉ GRAGNANI vystrelil od modrej z jej stredu, od hokejky Hrnku sa puk odrazil do ľavého dolného rohu Štepánkovej bránky. Asistencie: Jack Skille a Quinton Howden.

17:17

Tvrdá strela domácich spoza pravého kruhu Štepánkovi vrásky na čele neurobila, puk mimo obranného pásma hostí.

16:53

Réway dostal dve minúty za hákovanie a Dinamo si ako prvé zahrá v dnešnom dueli presilovú hru.

16:02

Slovan sa nevie s pukom dostať cez útočnú modrú a v tejto fáze hry aktívnejším tímom na ľadovej ploche domáce Dinamo.

14:25

Štepánek poslal späť do hry puk z hokejky Korobova, ktorý vystrelil spoza kruhov, Dinamo opäť chvíľu s pukom na hokejkách v pásme belasých.

13:02

Šarangovič vystrelil spoza kruhov, minul cieľ a puk končí za bránkou Štepánka, Dinamo teraz hralo chvíľu s pukom na svojich hokejkách v obrannom pásme belasých.

12:25

Hokej vo svižnom tempe, no oba tímy končia vždy za útočnou modrou.

11:24

Videli sme v tejto fáze hry hokej zo strany na stranu, defenzíva na oboch stranách na výbornú, brankári len sledovali činnosť svojich spoluhráčov a zasahovať nemuseli.

09:58

Dinamo chybovalo pri prechode do útočného pásma a vyrobilo zakázané uvoľnenie, hra sa tak vráti späť pred Enrotha.

09:30

Štepánek likviduje vo svojej lapačke ďalší propagačný puk z hokejky hráča v modrom drese.

09:08

Slovan operoval s pukom chvíľu pred bránkou domácich, vodu tam nezamútil a Dinamo napokon dostalo puk na svoje hokejky.

07:59

Dinamo Minsk dal gól!Skille potiahol puk do pásma belasých, poslal ho vľavo a od kruhu Fontaine servíroval puk pred bránkovisko, tam už bol pripravený Jack Skille, ktorý puk dopravil do siete hostí. Celú situáciu ešte musí posúdiť videorozhodca zápasu. Tak napokon gól neplatí, puk sa dostal do siete Slovana od korčule Lisovca.

07:15

Dinamo rovnako tak bezzubé v pásme hostí, Slovan spoza svojej bránky začne útočnú akciu.

06:25

Slovan neuspel v akcii cez nahodený puk do pásma domácich, spoza bránky Dinama Denisov na začiatku akcie domácich.

05:59

Ihneď po buly smeroval puk do priestoru bránky Slovana, Štepánek bol pozorný a puk zneškodnil vo svojej lapačke.

05:56

Denisov neuspel strelou po prechode modrou, Gragnani rovnako tak a puk opäť končí v lapačke Štepánka.

05:04

Skille prešiel s pukom na hokejke poza bránku belasých, nakorčuľoval na ľavý kruh a vystrelil, Štepánek puk zlikvidoval a domácim sa radovať nedovolil.

04:25

Slovan zakombinoval s pukom v pásme Dinama, Enroth však puk ryje pod svojimi rukavicami a tak sa ani teraz skóre meniť nebude.

03:50

Hostia pokazili prihrávku od pravého kruhu medzi kruhy, do akcie sa vybrali dvaja domáci hráči, Slovan v defenzíve na výbornú a môže vyraziť do svojej útočnej akcie.

02:35

Od modrej nahadzovali hostia puk na bránku domácich, ten skončil na ochrannej sieti, avšak po teči hráča v modrom drese, vhadzujeme po pravici Enrotha.

01:20

Poveternostné podmienky na trase z Bieloruska sú nepriaznivé a môžeme tak očakávať technické problémy, puk v tejto chvíli na hokejkách domácich za bránkou Enrotha.

00:08

Skille vystrelil švihom spoza kruhov, z ľavej strany dorážal od kruhu ešte jeden hráč v modrom drese, Štepánek prekvapenie v úvode duelu nepripustil.

00:01

Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.

Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu zo zápasu belasých na ľade v Minsku. Domáce Dinamo nastúpi na duel v modrých farbách, Slovan v bielych dresoch.

HC Dinamo Minsk:

Enroth (Karnauchov) – Denisov, Gragnani, Osipov, Korobov (A), Lisovec, Chenkel, Šinkevič – Skille, Howden, Fontaine – Pavlovič ©, Kovyršin, Stepanov – Kogalev, Šarangovič, Linglet – Drozd, Volkov, Kitarov – Bujnickij

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Sersen (A), Meszároš ©, Després, Barker, Voráček, Švarný, Bačík – Genoway, Buchtele, Kašpar (A) – Skalický, Hrnka, Šerbatov – Mikúš, Boychuk, Réway – Hecl, Sádecký, Sloboda

Rozhodca:

Soin, Ovčinnikov – Zacharenkov, Nikolajev.

Hokejisti HC Slovan sa po prvom ťažkom tripe, ktorým odštartovali svoje účinkovanie v desiatom ročníku KHL a svojej šiestej sezóne v nadnárodnej hokejovej lige, predstavia po prvý krát domácemu publiku. V stredu večer bude Aréna Ondreja Nepelu hostiť Dinamo Minsk.

HC Dinamo Minsk je pomerne mladý tím. Datuje vznik v roku 2003. História klubu siaha však až do roku 1976. Dinamo odohralo v najvyššej lige vtedajšieho Sovietskeho zväzu 5 sezón, s najlepším výsledkom v sezóne 1989/1990, keď obsadilo v tabuľke 10. miesto. Neskôr sa klub premenoval na Tivali Minsk a hral domácu ligu v Bielorusku.

Dinamo Minsk vstúpilo do KHL pri jej zrode v roku 2008. V prvých dvoch ročníkoch sa do play-off súťaže neprebojovalo. V ďalších dvoch ročníkoch sa hráči bieloruského klubu do play-off prebojovali, no svoje účinkovanie ukončili v prvom kole, najskôr boli nad ich sily hráči Lokomotiv Jaroslavľ a o rok neskôr klub Dinamo Moskva. V piatom ročníku brány play-off pre Dinamo zostali zatvorené. Postupne hráči Dinamo Minsk obsadili v záverečnom účtovaní KHL 22., 19., 16., 13. a 19. miesto. V šiestom ročníku tomu nebolo inak, brány play-off zostali zatvorené a klub skončil v celkovom hodnotení na 26. mieste. Pre kluby, ktoré nepostúpili do play-off existovala možnosť zabojovať o Pohár útechy. Minsk sa dostal až do finále, keď postupne vyradil bratislavský Slovan, Atlant Mytišči a Severstaľ Čerepovec. No vo finále bol nad jeho sily Avangard Omsk, ktorý sériu ukončil víťazstvom 3:0 na zápasy. V siedmej sezóne sa Dinamo prebojovalo do záverečného play-off, no konečnú mu v prvom kole vystavil Jokerit Helsinki, ktorý zvíťazil v sérii 4:1 na zápasy, čo pre Dinamo znamenalo historicky najlepšie umiestnenie – 9. priečka plejády mužstiev KHL. V ôsmej sezóne to bolo bez účasti vo vyraďovacích bojoch so zaknihovaním 18. miesta pelotónu. V uplynulej sezóne Dinamo vybojovalo postup do play-off, no opäť to bolo len o prvom kole a z postupu po sérii 4:1 na zápasy sa radoval Lokomotiv Jaroslavľ.

Bielo-modrý dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Bieloruska aj traja hráči z Kanady, káder dopĺňajú po jednom mužovi Švédsko, USA a Ruská federácia. V roku 2010 sa Dinamo presťahovalo do novej haly, ktorá nesie názov Minsk-Aréna a s kapacitou 15.086 divákov patrí medzi najväčšie v celej KHL. Hlavným trénerom mužstva je Kanaďan Gordie Dwyer.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Minsk zo 40 zápasov 50 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a získal zatiaľ 40 bodov. V augustovom zápase sa v Bratislave do listiny strelcov v belasom tábore zapísali: Genoway, Meszároš, Řepík a Smoleňák.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je obranca Marc-André Gragnani25 kanadskými bodmi (3+22), na druhej priečke Quinton Howden23 bodmi (13+10). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 25 bodový Colby Genoway (7+18), na druhej pozícii dvaja 18 bodoví: Marek Viedenský (10+8) a Zach Boychuk (8+10). Gólman domácich Jhonas Enroth disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 91,9% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,10 gólov na zápas, Michail Karnauchov s 91,8% úspešnosťou drží priemer 2,62 gólov na zápas. Na strane hostí Jakub Štepánek91,0% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,97 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Minak Aréna bude hostiť tím spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.