1 : 0
(0:0, 0:0, 1:0)
Admiral Vladivostok
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

V tretej tretine sme videli konečne pekný hokej a s víťazným koncom pre belasých. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení obaja gólmani: Ivan Nalimov a Jakub Štepánek. Slovan využil jednu zo svojich presiloviek a Barker jediným gólom rozhodol, že tri body zostávajú v Bratislave. Slovan si vedenie postrážil a mal ešte množstvo šancí, no zakončenie žalostné. A čo smerovalo medzi tri žrde, likvidoval Nalimov, no fantastickými zákrokmi podržal tím belasých aj Jakub Štepánek. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 17:12, celkom 44:30, z Arény Ondreja Nepelu pekné sny priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.

59:32

Admiral nevie dostať súpera pod tlak a až teraz Nalimov opustil svoju bránku.

59:04

Nalimov vykorčuľoval na striedačku, no pôjde späť, hostia vyrobili zakázané uvoľnenie.

58:34

Oddychový čas hostí, ktorí mobilizujú sily na záver tretej tretiny.

58:34

Boychukov puk skončil na ochrannej sieti, vhadzovať budeme po ľavej ruke Nalimova, keďže tam bol dotyk puku s hráčom súpera.

57:59

Desať minút za nešportové správanie inkasuje Nalimov, ktorý vyzýval hráčov domácich na súboj.

57:59

Hrnka nakorčuľoval s pukom na ľavý kruh a príklepom vystrelil, Nalimov puk kryje vo svojej rukavici a rozohrať ho nemohol, Buchtele mu v tom bránil a povedal by som, nedovolene.

56:41

Šerbatov pripravil puk na zakončenie pre Skalického, Eliezer z ľavej strany prihrával pred bránku, Pavol puk usmerniť na bránku súpera nedokázal.

55:50

Řepík sa prekľučkoval až k bránkovisku a z ľavej strany zakončil, minul priestor bránky Admiralu.

54:47

Mamašev si vylámal zuby na Štepánkovi, ktorý na trikrát zlikvidoval šance súpera, tú najväčšiu z hokejky Mamaševa, ktorý podvihol zrak pod strechu arény.

53:50

Hrnka spoza bránky posielal puk do bránkoviska, Nalimov bol mimo vyznačený priestor, puk si tú správnu hokejku ale nenašiel.

53:36

Šerbatov naštartoval akciu domácich, Nalimov bol ako na strelnici, domáci borci mali však vychýlenú mušku.

51:36

Sabolič dostal osobný trest desať minút za nešportové správanie.

51:36

Strela hostí z ľavej strany, Štepánek vykryl priestor pri pravej žrdi a puk zlikvidoval vo svojom výstroji.

51:21

Kazakov pálil z pravej strany od kruhu, Štepánek puk oblúčikom poslal na druhú stranu klziska k mantinelu.

50:16

Kašpar si prevzal puk na modrej, nakorčuľoval k bránkovisku cez ľavý kruh a vystrelil, Nalimov puk poslal späť do hry.

48:22

Volčenkov vystrelil z ľavého kruhu, Štepánek v rozkľaku puk pravým betónom poslal späť do hry.

47:56

Hostia v plnom počte, Slovan dohráva akciu v pásme Admiralu, malá skrumáž pred bránkou Nalimova ovocie nepriniesla.

47:39

Butuzov v individuálnej akcii nakorčuľoval s pukom až na pravý kruh a vystrelil, Štepánek puk schoval vo svojej rukavici a drží sebe naďalej čistý štít.

47:15

Slovan mal súpera pod tlakom, chybnou prihrávkou dovolil hrať námorníkom s pukom.

46:34

Réway puk na modrej dobre netrafil, súper poľahky poslal puk von z pásma.

45:56

Seknutie v podaní Gluchova a presilovka pre belasých, ktorí môžu odskočiť súperovi na dva góly a upokojiť hru na ľadovej ploche.

45:49

Oba tímy s plným počtom hráčov, dokedy?

45:04

Ebert vystrelil príklepom spoza ľavého kruhu, Nalimov puk zatočil do svojej lapačky.

43:49

Mnacian a Viedenský po dve minúty za hrubosť. No a k tomu osobný trest v trvaní desať minút pre Viedenského, ktorý buchal hokejkou na trestnej po ochrannom skle.

43:28

Buchtele pálil švihom od modrej, Nalimov puk dobre videl a cez vyrážačku ho poslal späť do hry.

43:05

Admiral nahodil puk do pásma belasých a to tak, že vyrobil ofsajd.

42:49

Slovan opäť zaútočil na bránku súpera, puk z ľavej strany Nalimov vyrazil, v dorážke z pravej neuspel tuším Réway, Nalimov puk v bránkovisku zlikvidoval.

41:01

Slovan Bratislava dal gól!
Od modrej k streľbe napriahol CAM BARKER a rozveselil divákov v Aréne Ondreja Nepelu. Asistencie: Andrej Meszároš a Michal Řepík.

40:43

Podrazenie a na trestnú putuje Krasnoslobodcev, presilovka pre Slovan v úvode tretej časti hry.

40:30

Oba tímy na ľadovej ploche s plným počtom hráčov.

40:16

Sersen stratil puk v obrannom pásme, spred bránkoviska puk na ochrannú sieť podvihol St. Pierre a spálil tak svoju šancu na gólový zápis.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:44.

Ani v druhej tretine sme gól nevideli, no videli sme množstvo vylúčení a súbojov na hranici pravidiel, ktoré rozhodcovia púšťali a tak si to hráči medzi sebou nedarovali ani raz. Nervozita na oboch stranách a tak o všetkom bude musieť rozhodnúť tretia tretina zápasu. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine

40:00

39:25

Boychuk z ľavej strany hodil puk vpravo na kruh a Ebert sa o zmenu skóre a zápis do listiny strelcov nepostaral.

38:47

Štepánek zožal potlesk tribún, keď zlikvidoval kľučku Tkačova z pravej strany priamo vo svojom bránkovisku.

38:30

Že dostal trest dve minúty za seknutie Sergejenko to je jasné, ale prečo aj Réway za seknutie? Hráči si na ľade nič nedarujú a vidíme stále tvrdé súboje na hranici pravidiel. Hráme štyria proti štyrom.

37:15

Domáci v plnom počte, ani táto presilovka gól nepriniesla, Slovan sa ubránil.

36:57

Slovan zachytil rozohrávku súpera a puk okamžite smeroval von z pásma.

36:26

Sajustov dostal puk na pravú stranu k bránkovisku, efektne zakončiť nedokázal a tak sa ani teraz skóre meniť nebude.

35:15

Podrazenie v podaní Genowaya rovná sa trest dve minúty, po šarvátke dostali dve minúty aj Sergejenko a Genoway za hrubosť, v hre sa bude pokračovať päť na štyri.

34:25

Řepík priviezol po ľavej strane puk do kuchyne, Nalimov puk letiaci tesne nad ľadom bezpečne ukryl vo svojej lapačke.

34:21

Domáci v plnom počte, Buchtele naskočil na ľad pomôcť svojim spoluhráčom, Kašpar bude sedieť ešte desať minút za katrom.

33:34

Belasí vyhodili puk von z pásma, Admiral bude musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.

33:09

Admiral chyboval na modrej ofsajdom, čiarový hru musel prerušiť.

32:21

Kašparovo napadnutie zozadu vygenerovalo presilovku pre Admiral a dve minúty + osobný trest Kašparovi.

30:31

Skalický vystrelil po ľade z pravej strany po prechode kruhom, Nalimov pohodlne puk vyrazil na druhú stranu klziska.

30:22

Hostia v plnom počte, Slovan ani túto svoju početnú výhodu nezužitkoval.

29:46

Butuzov prešiel modrou a po ľade švihom vystrelil, Štepánek puk pravým betónom poslal späť do hry.

29:20

Hostia poslali puk von z pásma a Slovan to nezvládol na modrej čiare, kde vyrobil ofsajd.

28:22

Gluchov poslal na ľad Boychuka a inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

28:13

Oba tímy s plným počtom hráčov.

28:05

Za odrazeným pukom od mantinelu vykorčuľoval von z bránky Štepánek a puk schoval pod svoje rukavice.

26:59

Šerbatov poslal z pravej strany puk pred bránkovisko, Sersen to mal na dlhú hokejku a Nalimov puk pravým betónom poslal späť do hry.

26:13

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou v podaní Tkačova a sekanie v podaní Eberta, hrať budeme štyria proti štyrom.

25:13

Meszároš pukom z pravej strany hľadal pred bránkoviskom Boychuka, nepodarilo sa to teraz tejto dvojici.

24:59

Slovan poslal puk von z pásma a po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať po pravici Štepánka.

23:55

Viedenský vystrelil opäť z medzikružia, Nalimov cez lapačku puk vyrazil späť do hry, ani teraz sa skóre duelu meniť nebude.

23:40

Mnacian od modrej len nahodil puk na bránku domácich, Štepánek puk schoval do rukavice a upokojil hru na ľadovej ploche.

22:53

Viedenský pálil z medzikružia, Marekov puk defenzíva hostí poslala vysoko na ochrannú sieť.

22:44

Domáci v plnom počte, Admiral držal domácich v pásme, strelu do priestoru bránky vyslať nedokázal.

21:07

Druhý puk poslal Slovan z pásma a získal opäť nejaké tie sekundy zo svojej oslabovky.

20:44

Hákovanie a na trestnú usadá Viedenský, presilovú hru si zahrá teraz Admiral.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:50.

Skončila sa nám prvá tretina duelu, v ktorej sme videli presilovku domácich, no oba tímy si vypracovali minimum vyložených gólových príležitostí. Uvidíme, aký scenár nám aktéri dnešného súboja predvedú v druhej časti hry, pomer striel medzi žrde v tej prvej 15:13.

20:00

19:57

Manukian tvrdo vystrelil z ľavého kruhu z jeho vrcholu, Štepánek mal dobrý výhľad a puk usmernil za svoju bránku.

18:15

Puk lieta z pásma do pásma, obaja gólmani na tej ktorej strane však prácu nemajú.

15:45

Sabolič sa snažil z ľavej strany spoza bránky puk poslať do bránkoviska domácich, nepodarilo sa mu to a navyše Štepánek puk pri oblúku svojej bránky schoval pod rukavicu.

14:26

Butuzov a Mamašev v prečíslení dva na jeden, Meszároš sa hodil na ľad a puk z hokejky Butuzova vypichol, výborný obranný zákrok kapitána domáceho tímu.

13:50

Barker sa prezentoval príklepom z ľavej strany od modrej, Nalimov v pokľaku na ľade puk zlikvidoval vo svojom výstroji.

12:05

Després pálil od modrej švihom, Nalimov puk cez hruď zrazil dole na ľad a defenzíva hostí puk upratala do bezpečia.

11:17

Hostia v plnom počte, Slovan svoju presilovku v gól pretaviť nedokázal.

10:07

Admiral prežil počiatočný tlak domácich, Sersenov puk zablokoval Krasnoslobodcev a puk poslali hostia von z pásma.

09:17

Podrazenie v podaní Mamaševa a Slovan si zahrá ako prvý tím v zápase presilovú hru.

08:21

Kazakov účet večera neotvoril, v dobrej pozícii z vnútornej strany pravého kruhu puk poslal na ochranné sklo, Štepánek bol bez práce.

07:22

Sajustov sa takmer dostal do šance, pred bránkoviskom však už nemal dostatok rýchlosti, vystrelil síce, no Štepánek si s pukom hravo poradil.

07:06

Šerbatov potiahol puk do pásma, od kruhu potom vystrelil Skalický, puk si cestu do cieľa nenašiel.

06:49

Strela hostí bola zablokovaná a puk skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme po pravici Štepánka.

06:12

Kašpar švihom pálil z ľavého kruhu, Nalimov puk cez lapačku vyrazil späť do hry a domáci sa k dorážke už dostať nedostali.

05:29

Sergejenko vystrelil z pravej strany od kruhu, Štepánek puk vyrazil na druhú stranu klziska, kde o puk zvádzajú boje oba tímy.

03:25

Sajustov vystrelil z otočky spred bránkoviska, Štepánek puk poslal späť do hry a belasí sa zakrátko dostali s pukom von z pásma.

02:37

Mamašev z ľavej strany po bránkovej čiare poslal puk do bránkoviska domácich, Štepánek pohotovo cez hokejku a telo súpera puk poslal za svoju bránku.

02:19

Po zakázanom uvoľnení belasých sa teraz po zakázanom uvoľnení námorníkov hra sťahuje pred Nalimova.

01:39

Meszárošovi domáci neskoro adresovali puk na hokejku, čiarový im akciu zastavil pre ofsajd.

00:19

Sersen po prechode modrou umne vystrelil, Nalimov nastavil lapačku a Michalov puk schoval v nej.

00:01

Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Ruskej federácie a po nej hymnu Slovenskej republiky, nuž a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.

Príjemný podvečer z Bratislavy želám priaznivcom hokeja, Slovan dnes hostí Admiral, ktorý nastúpi na duel v bielo-modrých farbách v bránke s Ivanom Nalimovom. Domáci v modrých farbách v bránke s Jakubom Štepánkom.

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Mazanec) – Ebert, Sersen (A), Després, Barker, Meszároš ©, Bačík, Voráček – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Genoway, Boychuk, Réway – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Buchtele, Sádecký, Hrnka

Admiral Vladivostok:

Nalimov (Bobkov) – Blum (A), Mamašev, Volčenkov ©, Miščenko, Gluchov, Mnacian, Kurašov – Sabolič, St. Pierre, Tkačov – Krasnoslobodcev, Sajustov (A), Manukian – Fiščenko, Makarenko, Kazakov – Sergejenko, Machanovskij, Butuzov – Gičibekov

Rozhodca:

Birin, Kislov – Šalagin, Šišlo.

HC Slovan ukončí svoju päť zápasovú domácu sériu posledným súbojom a tým bude zápas s Admiralom Vladivostok. U „námorníkov“ hral Slovan už v septembri, podľahol po výsledku 1:2, no až po samostatných nájazdoch. Slovan vyrovnal v závere zápasu gólom Barkera, no v nájazdoch nepremenil ani jeden zo štyroch pokusov.

Vladivostok, prístavné mesto založili cárski vojaci v roku 1860 ako vojenskú pevnosť a v súčasnosti sčíta 625.000 obyva­teľov. Nachádza sa na samom východe Ruskej federácie v blízkosti hraníc so Severnou Kóreou a Čínou. Transsibírska magistrála, alebo tiež „Transsib“, je najdlhšou železničnou traťou na svete a spája práve Vladivostok s hlavným mestom Ruskej federácie, Moskvou. Jej dĺžka je 9.288 km a prechádza siedmimi časovými pásmami. V 1918 roku obsadilo mesto po namáhavej sibírskej ceste asi 60.000 vojakov Československých légii, ktorí sa však neskôr, v priebehu dvoch rokov, cez prístav vrátili späť do vtedajšieho Československa. Vladivostok je dôležitým námorným a vojenským uzlom a sídli v ňom aj Tichomorská námorná flotila. Mesto označujú mnohí aj ako San Francisco východu, keďže sa svojou architektúrou a členením podobá na americké San Francisco. Vladivostok sa hrdí aj svojim delfináriom či podmorským múzeom umiestnenom v ponorke a na námestí, v samom centre mesta, možno vzdať hold pred sochou, ktorú postavili známemu rozprávkarovi z Dánska menom Hans Christian Andersen.

Hokejový tím Admiral Vladivostok vznikol v roku 2013. Vo svojom prvom účinkovaní v KHL sa klub prebojoval do play-off, no hneď v úvode nestačil na neskoršieho víťaza Gagarinovho pohára, Metallurg Magnitogorsk, a porúčal sa zo súťaže po sérii 1:4 na zápasy. V druhej svojej sezóne zostali brány play-off pre Admiral zatvorené a napokon to bolo v konečnom účtovaní 19. miesto. V tretej sezóne hráči dosiahli na vytúžené play-off, no opäť to bolo len o prvom kole a séria skončila na zápasy 1:4 v prospech hráčov Sibir Novosibirsk. V konečnom účtovaní Admiral zaujal 13. miesto. V tej uplynulej Admiral opäť postúpil do play-off, opäť to bolo len o prvom kole a po sérii 4:2 na zápasy postupoval ďalej Omsk, Vladivostok zaujal konečnú 15. priečku.

Bielo-modro-tmavomodrý dres Admiralu obliekajú predovšetkým domáci hráči z Ruskej federácie, tím je doplnený hráčom z Kanady, Kazachstanu, Lotyšska a USA. Svoje domáce zápasy hráva Admiral v Koncertno-športovom komplexe s názvom Fetisov Arena, ktorá pojme 5.500 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Fredrik Stillman zo Švédska.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Admiral z 35 zápasov 36 bodov, Slovan odohral rovnaký počet duelov a získal doposiaľ 37 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je 22 bodový Colby Genoway (6+16), na druhej pozícii 19 bodový Radek Smoleňák (5+14). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania Vladimír Tkačov25 kanadskými bodmi (10+15), na druhej priečke 18 bodový Robert Sabolič (5+13). Gólman domácich Jakub Štepánek s 91,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,81 gólov na zápas, Marek Mazanec89,9% úspešnosť zásahov s priemerom 3,40 gólov na zápas. Na druhej strane Ivan Nalimov94,0% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,05 gólov na zápas, Igor Bobkov92,5% úspešnosť zásahov s priemerom 2,28 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Admiral Vladivostok a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.