1 : 2
(0:1, 0:1, 1:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Slovenská hokejová reprezentácia vstúpila do Nemeckého pohára víťazstvom 2:1 na výberom Spojených štátov amerických. Zverenci Craiga Ramsayho išli do vedenia v šiestej minúte, keď skórovali hneď z prvej strely. Romančíkov pokus tečoval presne do siete Patrik Lamper. Američania boli spočiatku aktívnejší, ale Slováci postupne vyrovnali hru a v druhej tretine pridali druhý presný zásah, keď samostatný nájazd zužitkoval Marek Hovorka. V tretej časti hry bol jasne lepší americký výber. Aj vďaka presilovkám si vypracoval veľký tlak, ale dosiahol iba jeden gól, keď sa presadil Bobby Sanguinetti. Zajtra nastúpia Slováci proti Nemecku rovnako o 16:00.

Strely: 36 – 16.

59:28

Bobby Sanguinetti nedokázal skrotiť puk na modrej čiare a tesne mu ušiel do stredného pásma, čo znamenalo ofsajdový verdikt.

59:14

Plynú záverečné sekundy tretieho dejstva. Američania hrajú stále powerplay, ale ešte si nevypracovali vážnejšiu šancu.

58:34

Americký tím stratil veľa času bojom o puk pri zadnom mantineli, ale napokon ho získal a udržal sa v útočnom pásme.

57:45

Američania skúšajú hru bez brankára. David Leggio odišiel na striedačku, na ľad naskočil Ryan Malone.

57:02

Ján Laco daroval americkému tímu vhadzovanie v útočnom pásme. Slovenský brankár radšej prikryl puk pred vlastnou bránou.

56:40

Slovenská reprezentácia postupne ukrajuje sekundy a približuje sa k víťazstvu. Treba pripomenúť, že americký tréner už nemôže využiť oddychový čas.

56:00

Do konca tretej tretiny zostávajú posledné štyri minúty. Američania tlačia všetko do útoku, Slováci hrajú jednoducho v obrane.

54:58

Miloš Bubela je dnes aktívny v ofenzíve, ale väčšinou situácie rieši individuálne. V tomto prípade ani na dvakrát neprekonal Leggia.

54:10

Marek Ďaloga predviedol sympatický ofenzívny výpad, posunul puk spätnou prihrávkou na voľného Michala Krištofa, ale jeho strela skončila na betóne amerického gólmana.

53:31

USA dali gól! Ján Laco prvýkrát v zápase inkasoval. Americký tlak síce zoslabol, ale BOBBY SANGUINETTI presne namieril z ľavého krídla a poslal puk do siete. Asistencie: Jonathon Blum, Garrett Roe.

52:30

Slováci využívajú rovnovážny počet hráčov na ľadovej ploche na krátky oddych. Posúvajú si puk v obrannej tretine a získavajú čas.

51:40

Zámorský výber v týchto momentoch jasne prevýšil slovenský tím. V doterajšom priebehu tretej tretiny vystrelil už štrnásťkrát, zatiaľ čo Leggio čelil jedinému pokusu.

51:12

Slovenskí hokejisti prežili náročné momenty v dlhom oslabení. Adam Jánošík je takisto späť na ľadovej ploche, takže Američania nevyužili presilovku o jedného ani dvoch hráčov.

50:45

Ján Laco predvádza dnes výborný výkon. Zase odmietol inkasovať po nebezpečnom zakončení súpera a následne mu spoluhráči pomohli upratať priestor pred bránou.

50:23

Vylúčený Michal Čajkovský je už na ľadovej ploche, takže Slováci hrajú vo štvorici. Na trestnej lavici však zostáva Adam Jánošík.

50:18

Do tretice výborný Ján Laco. Američania hrajú presilovku veľmi dobre, rýchlo si posúvajú puk a často strieľajú. Majú však problém prekonať slovenského brankára.

49:54

Ján Laco zase zachránil slovenský tím. Skúsený gólman vytiahol parádny zásah proti zakončeniu Ryana Stou z tesnej blízkosti.

49:46

Ján Laco predviedol efektný zákrok lapačkou proti prudkej strele Matta Gilroya. Americký obranca len pokrútil hlavou, pretože z tejto pozície mohol skórovať.

49:12

Tréner amerického výberu Tony Granato si zobral oddychový čas. Jeho zverenci budú mať výhodu viac ako minútovej presilovke o dvoch hráčov.

49:12

Tlak amerického výberu je čoraz väčší a Slováci na to reagujú faulami. Dve trestné minúty za hákovanie dostal Adam Jánošík.

49:00

Američania majú v tretej tretine aj vďaka presilovkám streleckú prevahu. V tejto časti hry ohrozili Jána Laca už sedemkrát.

48:23

Prichádza ďalšie slovenské vylúčenie za rovnaký prehrešok. Dvojminútový trest za podrazenie si odsedí Michal Čajkovský.

47:40

Tomáš Marcinko naskočil späť na ľadovú plochu, takže presilovka amerického tímu sa skončila. Slováci si udržali dvojgólové vedenie.

46:48

Slováci zvládajú oslabenie bez väčších problémov. Adam Jánošík pohodlne vyhodil puk cez všetky čiary až za Leggia.

46:10

Američania nedokázali udržať puk v útočnom pásme. Gilroy sa musel vrátiť za vlastnú bránu, odkiaľ rozohráva ďalšiu akciu.

45:39

Americkí hokejisti si svojou aktivitou vypýtali faul. Tomáš Marcinko podrazil Briana Giontu a inkasoval dve trestné minúty.

45:14

Slovákom nevyšiel prechod do útočného pásma, pretože Boris Sádecký vnikol do ofsajdovej pozície. Potom mu ešte trochu dohovoril Brian Gionta.

44:47

Ján Laco vyrazil Gundersonovu strelu od modrej čiary, ale neudržal stabilitu a spadol na ľad. Mal však šťastie, že nikto zo súperov nedorážal.

43:53

Gólové príležitosti na oboch stranách. Ján Laco najskôr neudržal puk po strele Matta Gilroya a musel riešiť nebezpečnú dorážku. Potom však prišiel samostatný nájazd Marcela Haščáka, ktorý bol v koncovke tiesnený a neprekonal Leggia.

43:07

Americkým hokejistom chýba priamočiarosť v útočnej fáze. Často volia prihrávku navyše a Ján Laco nemusí často zasahovať.

42:20

Slováci hrajú jednoducho v obrannom pásme, snažia sa čo najrýchlejšie dostať puk za modrú čiaru a zatiaľ im to vychádza.

41:35

Marcel Haščák naslepo nahadzoval puk pred bránu, ale jeho nenápadný oblúčik takmer prekvapil gólmana Leggia, ktorý sa snažil o hlavičku.

40:47

Američania sa usadili v útočnom pásme, dlho držali puk v okolí Lacovej bránky, ale boli vytláčaní mimo ideálnych streleckých pozícií.

40:01

Strely na bránu: 17 – 13.

Po štyridsiatich minútach môže v slovenskom tábore vládnuť spokojnosť. Vo vyrovnanej druhej tretine padol opäť len jediný gól a zase ho strelili zverenci Craiga Ramsayho, keď samostatný únik zužitkoval Marek Hovorka. V brejku prekonal striedajúceho brankára Leggia efektným blafákom.

40:00

39:16

Patrik Lamper skúsil šťastie v súboji jedného proti jednému, ale kľučka na obrancu Billinsa mu nevyšla, takže neohrozil Leggia.

38:24

Hra musela byť prerušená, pretože po odraze sa puk dostal mimo klziska. Navyše, pri striedačkách došlo k menšej strkanici.

37:27

Američanom sa otváral priestor na prečíslenie dvoch proti jednému. Earl ale nedokázal prihrať odkrytému Giontovi.

37:00

Brankári na oboch stranách sú v tejto tretine rovnako zamestnaní. Ján Laco aj David Leggio čelili zatiaľ ôsmim strelám.

36:21

Po slabšom úvode stretnutia hrajú Slováci vyrovnanú partiu s favorizovaným zámorským výberom. Vďaka dvojgólovému náskoku získali pohodu.

35:25

Matej Paulovič dobre skryl svoju strelu za viacerých hráčov a David Leggio nepredviedol istý zákrok. Slovenský útočník dokonca zdvíhal ruky nad hlavu, ale puk skončil mimo brány.

34:58

David Leggio musel opäť zasahovať. Po strele od modrej čiary nasledovala dorážka z tesnej blízkosti, ktorú schoval do lapačky.

34:30

Lukáš Cingel potiahol puk cez modrú čiaru, prihral na stranu pripravenému Martinovi Gernátovi, no ten neprekvapil Leggia.

33:36

Adam Jánošík naviazal na seba súperových hráčov a potom našiel na modrej čiare voľného Juraja Mikuša. Jeho nahodenie bolo zblokované.

32:40

Momentálne sledujeme slabšiu pasáž hry. Američania prehrávajú, takže musia tvoriť a narážajú na sformovanú obranu Slovákov.

31:49

Ján Laco musel zasahovať po strele od modrej čiary, ktorá bola tečovaná. Stoa však zblízka neprekvapil slovenského gólmana.

30:47

Slovenskému tímu teraz viazla rozohrávka z vlastného obranného pásma. O puk napokon prišiel po nevydarenom prechode do útoku.

30:00

V polovici zápasu slovenská hokejová reprezentácia vyhráva nad americkým výberom o dva góly. V prvej tretine skóroval Lamper a v druhom dejstve sa presadil Hovorka.

29:06

Marek Hovorka využil nepresnú rozohrávku amerického výberu, natlačil sa pred bránu, ale jeho bekhendový pokus tentoraz neprešiel do siete. Nasleduje reklamná prestávka.

28:00

Gilroy sa dostal k dvom strelám z pravého kruhu. V prvom prípade úspešne zasiahol Laco a v druhom slovenská defenzíva.

27:27

David Leggio sa musí dostať do tempa. Určite mu k tomu pomôžu jednoduché zákroky ako v tomto prípade, keď zakročil po nahodení od modrej čiary.

26:48

Slovenských hokejistov zatiaľ môžeme pochváliť za výbornú efektivitu. Hráči s dvojkrížom na hrudi nemali veľa gólových šancí, ale už dvakrát skórovali.

26:05

Slovensko dalo gól! MAREK HOVORKA zostal zabudnutý za americkými obrancami, dostal ideálnu prihrávku do jazdy a v samostatnom nájazde oklamal brankára Leggia vydareným blafákom. Asistencia: Juraj Bezúch.

25:30

Lasch využil odraz puku od mantinelu a zrazu sa ocitol vo výbornej pozícii v útočnom pásme. Jeho pokus z ľavej strany však Laco zneškodnil.

24:31

Sexton bol rýchlejší ako Čajkovský a nedovolil čiarovému rozhodcovi, aby odpískal zakázané uvoľnenie. Slovenský obranca si však situáciu postrážil.

23:58

Američania prežili aj tretie oslabenie v dnešnom zápase, ale slovenské presilovky sú čoraz lepšie.

23:20

Juraj Valach dostal dobrú prihrávku na modrú čiaru, bol voľný a jeho delovku Leggio s problémami vytlačil na zadný mantinel.

22:26

Michal Čajkovský si nakorčuľoval z útočnej modrej čiary až na vrchol ľavého kruhu a jeho strelu musel Leggio riešiť na dvakrát.

21:58

Andy Miele inkasoval dve trestné minúty za napadnutie oblasti hlavy a krku, ku ktorým dostal automaticky aj desiatku.

21:38

Ryan Stoa využil minimum času a priestoru medzi kruhmi a ihneď vystrelil. Ján Laco dobre zareagoval, takže neinkasoval.

20:50

Marek Hecl chcel prejsť do útočného pásma individuálne, ale súper ho nechtiac zasiahol do tváre. Rozhodcovia neprerušili hru.

20:15

Americkí hokejisti vstúpili do druhého dejstva so zmenou v bránkovisku. Ryan Zapolski zostal na striedačke, jeho miesto zaujal David Leggio.

20:01

Strely na bránu: 7 – 5.

Slovenskí hokejisti môžu byť po prvej tretine spokojnejší. Zverenci Craiga Ramsayho v úvodných desiatich minútach odolávali tlaku aktívnejšieho súpera, ale dokázali skórovať, keď Romančíkovu strelu tečoval do siete Patrik Lamper. Slováci postupom času vyrovnali hru a udržali si tesný náskok.

20:00

19:17

Slováci sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Paulovič našiel v druhej vlne voľného obrancu Valacha, ale tomu strela vôbec nesadla.

18:34

Miloš Bubela predviedol peknú individuálnu akciu, ale bol vytlačený mimo ideálnej streleckej pozície. Preto musel zvoliť prihrávku.

17:45

Brian Gionta chcel vniknúť do útočného pásma, ale bol atakovaný Michalom Čajkovským a stratil hokejku, takže nemohol pokračovať.

16:52

Andy Miele dostal ideálnu prihrávku do predbránkového priestoru a pohotovo zakončil. Bol však veľmi blízko a nemohol lepšie namieriť.

16:06

Druhá slovenská presilovka zniesla prísnejšie kritéria. Ryan Zapolski mal viac práce a musel trikrát zasahovať proti kvalitným strelám.

15:19

Juraj Mikuš sa zbavil súpera efektnou kľučkou, vysunul Miloša Bubelu a ten strelou švihom preveril brankára Zapolského.

14:40

Slovenský výber začal početnú prevahu dvoma strelami od modrej čiary, ale teraz stratil útočné pásmo a zvolil striedanie.

14:06

Evidujeme ďalšie vylúčenie na americkej strane. Broc Little si pomohol hokejkou a dostal dve trestné minúty za hákovanie.

13:11

Slovenská presilovka je na konci. Hokejisti spod Tatier ani len neohrozili brankára Ryana Zapolského.

12:38

Ryan Gunderson získal puk pri vlastnej bráne a pohodlne ho vyhodil cez všetky čiary. Slováci striedajú.

12:00

Ani v presilovke Slováci zatiaľ neprevyšujú svojho súpera. Naopak, naháňajú amerických hokejistov a chcú získať puk.

11:26

Hneď v úvode presilovky zaváhal na modrej čiare Michal Čajkovský a pustil Američanov do brejku. Bekhendová strela Roa nebola presná.

11:11

Druhýkrát v zápase sa bude vylučovať. Tentoraz je potrestaný Američan Brian Gionta, ktorý inkasoval dve minúty za nedovolené bránenie.

11:10

Marek Hovorka zvolil jednoduché riešenie situácie. Nahodil puk na bránu z pravého krídla a Ryan Zapolski radšej prerušil hru.

10:27

Na americkú bránku smerovala iba druhá strela v zápase. Bekhendové zakončenie Marcela Haščáka bolo pre Zapolského lahôdkou.

09:32

Slovenská reprezentácia prežila prvé oslabenie v dnešnom zápase. Američania majú herne navrch, ale skóre hovorí v ich neprospech.

09:06

Tentoraz zastúpil Jána Laca Marek Ďaloga, ktorý si kľakol v bránkovisku a zabránil puku v ceste do siete. Slováci môžu konečne vystriedať.

08:50

Puk skákal v slovenskom bránkovisku, Ján Laco nebol v ideálnej pozícii, ale dokázal zasiahnuť hokejkou a zabránil gólu.

08:10

Americký výber hrá presilovku veľmi dobre, v pohybe a s časťou streľbou. Slováci zatiaľ dobre držia tvar a odrážajú útoky.

07:32

Prvé vylúčenie v zápase. Peter Ölvecký podrazil súpera za vlastnou bránou a dostal dve trestné minúty.

07:00

Američania budú hrať presilovku, ale zatiaľ Slovákov nepustili k puku a tlačia ich v obrannom pásme so šiestimi hráčmi.

05:50

Ryan Stoa mohol rýchlo vyrovnať. Americký útočník sa zrazu ocitol na ľavom kruhu a jeho strela švihom len tesne minula cieľ.

05:24

Slovensko dalo gól! Zverenci Craiga Ramsayho sa presadili hneď pri prvej návšteve útočného pásma. Ladislav Romančík vypálil príklepom a jeho pokus tečoval do siete PATRIK LAMPER. Asistencie: Ladislav Romančík, Lukáš Cingel.

04:50

Miloš Bubela prihral puk priamo na hokejku Briana Giontu. Skúsený Američan zostal zaskočený a nestihol zakončiť.

04:15

Bobby Sanguinetti vletel do útočného pásma a prudko vystrelil švihom. Puk však smeroval mimo slovenskej brány a skončil na zadnom mantineli.

03:46

Ani v podaní amerického výberu to nie je žiadna sláva. Zámorskí hokejisti síce kontrolujú puk, ale Laca ešte neohrozili.

03:10

Slováci zatiaľ nedokázali prejsť s pukom do útočnej tretiny. V doterajšom priebehu stretnutia sa len bránia.

02:21

Ján Laco schoval odrazený puk od zadného mantinelu do lapačky. Nasleduje vhadzovanie po jeho ľavici.

01:55

Začiatok duelu má spád. Prvé prerušenie prišlo až v závere druhej minúty, keď vyrobili slovenskí hokejisti zakázané uvoľnenie.

01:20

Ryan Gunderson nahadzoval puk od modrej čiary pred slovenskú bránu, ale jeden z našich hokejistov ho zrazil do rohu.

00:33

Američania zatiaľ Slovákom nepožičiavajú puk. Držia ho však za vlastnou bránkou a snažia sa o rozohrávku.

00:01

Úvodné buly dopadlo lepšie pre Američanov. Zámorský tím nastúpil v tmavomodrých dresoch, Slováci v bielych.

00:01

USA: Zapolski (Leggio) – Donovan, Gilroy, Gunderson, Sanguinetti, Reese, Welch, Blum, Billins – Little, O'Niell, Arcobello – Lasch, Miele, Stoa – Roe, Earl, Gionta © – Malone (A), Slater (A), Sexton.

Slovensko: Laco (Rybár) – Čeresňák, Čajkovský (A), Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký ©, Bezúch – Bubela, Haščák, Hecl – Cingel, Marcinko (A), Lamper – Sádecký, Krištof, Paulovič.

Rozhodca: Piechaczek, Schrader – Gaube, Wölzmüller (všetci Nemecko).

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z Nemeckého pohára. V úvodnom stretnutí turnaja proti sebe nastúpia výbery USA a Slovenska. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16:00.

USA nemôžu na olympijských hrách počítať s kľúčovými hráčmi zo zámoria, a tak prikladajú Nemeckému poháru neobvykle veľkú dôležitosť. Hlavný tréner amerického tímu Tony Granato nominoval na turnaj do Augsburgu prevažne hokejistov z kvalitných európskych líg, spomedzi ktorých najviac rezonujú mená obrancov Marka Stuarta, Toma Gilberta či Matta Gilroya. V útoku sa budú Američania spoliehať na Dana Sextona alebo Marca Arcobella. Navyše vo výbere USA sa ocitli aj dvaja skúsení hráči, ktorí nehrajú v Európe. O reštart kariéry sa pokúša Ryan Malone a neúčasť hokejistov z NHL by chcel využiť na získanie olympijskej miestenky aj Brian Gionta.

Nominácia USA:
Brankári: Ryan Zapolski (Jokerit Helsinki/Fín., KHL), Brandon Maxwell (BK Mladá Boleslav/ČR), David Leggio (EHC Red Bull Mníchov/Nem.)
Obrancovia: Noah Welch (Växjö Lakers/Švéd.), Mike Lundin, Matt Gilroy (Jokerit Helsinki/Fín., KHL), Matt Donovan (HC Frölunda/Švéd.), Jonathan Blum (Admiral Vladivostok/Rus., KHL), Mark Stuart (Adler Mannheim/Nem.), Ryan Gunderson (Brynäs IF/Švéd.), Tom Gilbert (Thomas Sabo Ice Tigers Norimberg/Nem.), Dylan Reese (HV 71/Švéd.), Bobby Sanguinetti (HC Lugan/Švaj.), Chad Billins (HC Linköping/Švéd.)
Útočníci: Sean Backman (Eisbären Berlín/Nem.), Garrett Roe (EV Zug/Švaj.), Drew Shore (Zürich SC Lions/Švaj.), Robbie Earl (EHC BIel/Švaj.), Broc Little (HC Davos/Švaj.), Dan Sexton (Neftechimik Nižnekamsk/Rus., KHL), Jim Slater (HC Fribourg-Gottéron/Švaj.), Brian Gionta (bez klubu), Brian O'Neill (Jokerit Helsinki/Fín., KHL), Andy Miele (Malmö Redhawks/Švéd.), Chad Kolarik (Adler Mannheim/Nem.), Mark Arcobello (SC Bern/Švaj.), Ryan Lasch (HC Frölunda/Švéd.), Ryan Malone (Iowa Wild, AHL), Ryan Stoa (Spartak Moskva/Rus., KHL)

Slovensko vstúpilo v lete do novej reprezentačnej etapy. Po nevydarenom májovom svetovom šampionáte došlo k zmene hlavného trénera aj realizačného tímu. Novým koučom sa stal kanadský odborník Craig Ramsay a pozíciu generálneho manažéra zaujal Miroslav Šatan. Odvtedy stihli slovenskí hokejisti absolvovať prípravný dvojzápas proti Česku, ktorí odohrali netradične v auguste. Najskôr sa predstavili na pôde súpera, kde triumfovali 2:0, no následne v domácej odvete prehrali 1:2. Vtedy do nominácie ešte nemohol zasahovať Craig Ramsay, ktorý hráčov vôbec nepoznal. Od začiatku sezóny však poctivo navštevoval zápasy domácej najvyššej súťaže a sledoval aj výkony našich hokejistov v zahraničí, takže na Nemecký pohár si vybral hráčov podľa vlastných predstáv. V jeho nominácii sa nachádza jedenásť mužov z českej najvyššej súťaže, deväť zo slovenskej Tipsport Ligy, štyroch hokejistov dodala KHL a jeden je bez angažmánu.

Nominácia Slovenska:
Brankári: Ján Laco (Piráti Chomutov/ČR), Marek Čiliak (HC Kometa Brno/ČR), Patrik Rybár (HK Hradec Králové/ČR).
Obrancovia: Ladislav Romančík (HK Dukla Trenčín), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Martin Gernát (bez klubu), Michal Čajkovský (HC Avtomobilist Jekaterinburg/Rus., KHL), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR), Marek Ďaloga (Červená hviezda Kchun-lun/Čína, KHL), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR).
Útočníci: Marcel Haščák (Kometa Brno/ČR), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Lukáš Cingel (HK Hradec Králové/ČR), Marek Hovorka (HC Košice), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec/ČR), Peter Ölvecký (HK Dukla Trenčín), Miloš Bubela (HC'05 Banská Bystrica), Patrik Lamper (HC'05 Banská Bystrica), Michal Krištof (HK Nitra), Matej Paulovič (HK Nitra), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Boris Sádecký (HC Slovan Bratislava/KHL), Marek Hecl (HC Slovan Bratislava/KHL), Juraj Bezúch (HK Dukla Trenčín).

Vzájomné zápasy
V aktuálnom olympijskom cykle odohrali Slováci proti Američanom štyri duely. V roku 2015 prehrali na MS 4:5 po predĺžení a na Nemeckom pohári 0:1. Vlani sa tešili z tesného víťazstva 3:2 po predĺžení na MS, ale na ostatnom šampionáte v Kolíne podľahli zámorskému súperovi vysoko 1:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.