2 : 3
(1:0, 0:3, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Sedembolestná Panna Mária, patrónka Slovenska dnes pomohla belasým v šatni po prvej tretine. V tej druhej sme videli na ľade presne ten Slovan, ktorý si želajú všetci fans tímu od Dunaja. V tej tretej diváci v Platinum Arene videli jeden gól, no ten už len kozmeticky upravil výsledok a Slovan si z Chabarovska odvezie tri cenné body. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 12:6, celkom 40:16, v stredu večer, ak Slovan zopakuje výkon z druhej tretiny, má sa AK Bars Kazaň a tiež fans hokeja na čo tešiť. Dobrú chuť k obedu a príjemné sviatočné popoludnie priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.

59:45

Od modrej z jej stredu pálil jeden z domácich hráčov, Štepánek puk poslal na pravú stranu k mantinelu a hostia puk poslali von na zakázané uvoľnenie.

59:33

Amur nahodil puk na bránku hostí, Štepánek ho usmernil na ochrannú sieť, pásmo pre domácich.

59:28

Puk na hokejkách domácich v strednom pásme, Slovan bráni svoje obranné pásmo.

59:15

Puk domáci poslali na ochrannú sieť, no po teči Štepánka, vhadzovať budeme po pravej ruke Štepánka, domáci poslali Metsolu na striedačku, Amur hrá power play bez brankára.

59:05

Oddychový čas domácich, ktorí mobilizujú sily na záver tretej tretiny.

58:46

Li potiahol puk vpred a vystrelil z ľavého kruhu, Štepánek puk poslal späť do hry a na dorážku tam našťastie nikto v oranžovom drese nebol.

58:15

O puk bojujeme v strednom pásme, Amur hostí pod tlak dostať nevie, Slovan sa snaží držať domácich na dištanc od Štepánka.

57:37

Amur nahodil puk do pásma súpera, vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Metsolu, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.

57:09

Amur má puk na hokejkách pri svojej bránke, belasí úspešne narúšajú rozohrávku domácich.

56:33

Řepík poslal puk vľavo Kašparovi, Lukáš potiahol puk vpred a vystrelil švihom spoza ľavého kruhu, Metsola puk v pokľaku schoval medzi svojimi betónmi.

56:09

Kondratiev poslal od modrej puk na bránku hostí, Štepánek v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.

55:55

Ďalší puk belasých von cez všetky čiary, opäť zakázané uvoľnenie a je to dobré, len nepustiť domácich do tlaku.

55:46

Domáci držali hostí v pásme, strela spoza ľavého kruhu trafila do rúk pred bránkoviskom ležiaceho Zohornu, belasí následne puk poslali von z pásma aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

55:09

Slovan chyboval v hre zakázaným uvoľnením, hra sa presťahuje pred Štepánka, belasí striedať nemôžu.

55:01

Domáci v plnom počte, Slovan príležitosť na gólovú poistku nevyužil.

54:21

Taimi spoza bránky Štepánka zakladá útočnú akciu belasých.

54:03

Barker poslal puk medzi tri žrde, Metsola puk schoval vo svojej lapačke.

53:50

Slovan zamkol domácich v pásme a snaží sa o gólovú poistku.

53:11

Hostia v plnom počte a bude to Slovan, kto bude hrať teraz s výhodou jedného muža v poli.

53:01

Hákovanie videli arbitri a na trestnú poslali Klopova, chvíľku budeme hrať štyria proti štyrom, potom bude nasledovať presilovka hostí.

52:19

Viedenský zachytil rozohrávku domácich, vyviezol ho do pásma Amuru a snaží sa ho udržať čo najdlhšie na svojej hokejke.

51:41

Metsola rozohráva presilovkovú akciu domácich, keď Slovan vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary.

51:11

Skalický dostal dve minúty za podrazenie a bude horúco pred Štepánkom, Amur má možnosť vyrovnať vývoj zápasu.

50:40

Signalizované vylúčenie hostí, Metsola na striedačke, Amur so šiestimi korčuliarmi na ľadovej ploche.

49:53

Slovan vyhral buly v pásme domácich, puk smeroval za kruh, po ľade vystrelil Ebert, Metsola puk poslal späť do hry cez svoje betóny.

49:31

Potechin vystrelil z ľavého kruhu z vnútornej strany zápästím, našťastie puk oprel o ochranné sklo a Štepánek zasahovať nemusel.

48:29

Chabarovsk dal gól!
Amur ešte zápas zdramatizuje, po brejku zakončoval z pravej strany Frolov, Štepánek puk vyrazil pred seba a nikým nepokrytý MAREK KVAPIL v dorážke proti svojmu krajanovi uspel. Asistencie: Alexander Frolov a Tomáš Zohorna.

47:54

Domáci sa previnili proti pravidlám na modrej ofsajdom, hra je prerušená a Slovan drží nádej na zisk všetkých troch bodov.

47:16

Domáci v plnom počte, v závere presilovky Viedenský puk dobre netrafil a Amur svoje oslabenie prežil bez ujmy.

46:54

Až teraz Slovan nahodil puk do pásma domácich a zamkol ich pred Metsolom, kto?

45:41

Štepánek likviduje nepríjemný skáckajúci puk, hostia domácich v presilovke v zóne ešte nezamkli.

45:16

Byvaľcev dostal dve minúty za držanie Taimiho, Slovan bude hrať presilovku.

44:30

Prečíslenie domácich na druhej strane a Štepánek vyrazil puk späť do hry, domáci kontaktný gól nevsietili.

44:15

Řepík poslal puk do priestoru domácej bránky, Metsola cez pravý betón puk poslal späť do hry.

43:49

Slovan poslal puk do stredného pásma a oba tímy posielajú počas hry na ľad čerstvé sily.

42:59

Domáci nahadzovali od modrej z ľavej strany od mantinelu puk na bránku hostí, ešte ho jemne ťukol Byvaľcev, Jakub puk schoval vo svojej lapačke.

42:35

Kašpar poslal puk pred bránku, Metsola dobre čítal hru a odrazený puk v bránkovisku pohotovo schoval pod svoju rukavicu.

41:14

Strela Vladislava Ušenina a na pravej strane pri bránkovisku stál jeho brat Viačeslav, ktorý však puk trafiť nedokázal a ten skončil na zadnom mantineli.

41:10

Meszároš poslal puk von len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa presťahuje pred Štepánka, Slovan by mal hrať svoju hru, na bránenie je priskoro.

40:23

Kolář z obranného pásma nahodil puk na Štepánka, ktorý ho chcel rozohrať, na istotu ho však radšej prikryl a Amur má pásmo.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 13:17.

V druhej tretine Slovan udrel a že to bolo hneď trikrát, to nečakal nikto pod Tatrami. Mikúš po návrate z trestnej zavelil do útoku a keď sa pridali Šťastný s Řepíkom, hneď sa bude fanúšikom na Slovensku lepšie obedovať. Nuž a Skalického puk skončil na ľavej žrdi domácej bránky. Amur v závere tretiny vyvinul obrovský tlak v pásme belasých, bez úspechu, Slovan to ubránil a Štepánek zmenu skóre nepripustil. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 16:6.

40:00

39:44

Meszároš vystrelil spoza ľavého kruhu, minul bránku Metsolu a Amur zakladá poslednú akciu druhej tretiny.

39:21

Aťušov má puk na hokejke v zóne domácich, Slovan formuje zadné rady a čaká súpera na modrej.

38:41

Slovan vyhodil puk von z pásma a aspoň na chvíľku sa vymanil spod tlaku domácich, už to len udržať v tejto druhej tretine.

37:50

Amur drží hostí v pásme pod tlakom, Slovan mu však ideálny palebný priestor neposkytol, Štepánek tak môže pokojne kontrolovať hru a režírovať defenzívu belasých.

36:42

Spoza bránky hostí začína Slovan svoju útočnú akciu, hráme dlho bez prerušenia a belasí na istotu, nikam vpred sa bezhlavo nehrnú.

34:53

Prečíslenie domácich dva na jeden, Byvaľcev vystrelil z pravej strany, Štepánek puk vyrazil späť do hry a v druhej tretine drží čisté konto.

34:06

Puk opäť lieta z pásma do pásma, bez prerušenia hry, Amur sa snaží hrať s pukom čo najdlhšie na svojich hokejkách, Slovan mu túto príležitosť nedáva.

32:46

Koláŕ vystrelil od modrej, Štepánek puk poslal späť do hry, po krátkom čase ho defenzíva hostí domácim z hokejok zobrala.

32:26

Řepík preveril pozornosť Metsolu, ktorý puk pri ľavej žrdi zneškodnil, v hre budeme pokračovať po reklamnej prestávke.

31:18

Štepánek opäť v akcii pred útočníkom v oranžovom drese, Jakub puk v pokľaku zlikvidoval a domáci budú mať aspoň pásmo na vhadzovanie.

30:51

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vyhral buly a operoval s pukom v pásme domácich, od modrej vystrelil Ebert, Metsola puk vyrazil pred seba, Kašpar ho posunul vľavo a z ťažkého uhla MICHAL ŘEPÍK poslal puk do bránky Amuru. Asistencie: Lukáš Kašpar a Nick Ebert.

30:34

Averin posunul hokejku svojmu gólmanovi a inkasuje dve minúty trestu, možnosť pre rozbehnutý Slovan na tretí zásah.

29:59

Kašpar ušiel po pravej strane a vystrelil od kruhu, Metsolovi tiež vystrelil hokejku z rúk, belasí držia domácich v pásme.

29:50

Štepánek v pokľaku likviduje puk domácich a Amur sa vyrovnania teraz nedočkal.

28:54

Belasí zatvorili domácich v pásme a motali im hlavy, Viedenský poslal puk spoza bránky na bránkovú čiaru vpravo, Voráček po bránkovej čiare vystrelil a pred bránkoviskom ANDREJ ŠŤASTNÝ puk poslal do siete Metsolu. Asistencie: Tomáš Voráček a Marek Viedenský.

26:57

Štepánek opäť likviduje v lapačke puk, ktorý letel na jeho bránku po strele Zohornu z ľavého kruhu, Jakub puk vyrazil cez betóny a ten oblúčikom smeroval do jeho siete.

26:09

Slovan pokazil prechod do pásma, vyrobil zakázané uvoľnenie a striedať nemôže, vhadzujeme po pravici Štepánka.

25:56

Štepánek upokojil hru na ploche, keď v lapačke zneškodnil puk z ľavej strany, v hre pokračujeme po reklamnej prestávke.

25:12

Viedenský poslal puk vľavo Skalickému, ktorý opečiatkoval konštrukciu domácej bránky, puk ešte v dorážke skúšal do siete usmerniť Šťastný, ktorý stál pred bránkoviskom, nepodarilo sa mu to v bejzbalovom ú­dere.

24:56

Aťušov bol natlačený Švarným do bránky hostí, došlo k jej posunutiu a hra je prerušená, vhadzovať však budeme v strednom pásme.

23:55

Domáci sa takmer dostali do šance, Zohorna však svojim pukom z pravej strany medzi kruhmi Frolova nenašiel a Štepánek si mohol vydýchnuť.

22:07

Tak teraz sa nám diali na ľade veci, Vladislav Ušenin neuspel na trikrát pred Štepánkom, ktorý jednoznačne podržal tím belasých. no a do bodky platilo: nedáš? Dostaneš! Slovan vybojoval puk, na ľad naskočil JURAJ MIKÚŠ, ktorý korčuľoval na Metsolu a strelou švihom rozvlnil sieť za jeho chrbtom. Asistencia: Radek Smoleňák.

21:57

Oba tímy s plným počtom hráčov na ľadovej ploche.

20:53

Slovan bojoval o puk za bránkou domácich, Taimi puk vybojoval a poslal pred bránkovisko, spoluhráča v bielom drese však nenašiel a Frolov vyviezol puk von z pásma.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 12:28.

V prvej tretine sme videli hneď v úvode dve presilovky domácich, ktoré Slovan ubránil. Hostia potom vyrovnali hru v poli, aktívny Hecl však účet duelu neotvoril. Naopak, domáci v druhej polovici prvej časti hry zvýšili tempo a začali režírovať hru, odmenou im bol puk v sieti hostí, gól musel potvrdiť videorozhodca zápasu. V závere tretiny sme videli obojstranné vylúčenie a tak v úvode druhej časti hry budeme začínať štyria proti štyrom. Pomer striel medzi žrde v prvej dvadsaťminútov­ke 12:4.

20:00

19:57

Veličkin dostal dve minúty za držanie hokejky Mikúšovi, ktorý oplácal a inkasuje dve minúty za vrazenie na mantinel. Hrať budeme štyria proti štyrom. Trest za Veličkina odsedí Zaseda.

19:15

Kašpar poslal skáckajúci puk na modrú Meszárošovi, Andrej puk spracovať nedokázal a napokon sa hostia sami pripravili o útočné pásmo.

18:19

Aktívny Hecl zobral v pásme domácich puk z hokejky Vladislava Ušenina, nemal tam však spoluhráčov, aby belasí dokázali akciu aj strelecky zakončiť.

17:22

Jordán vystreli od modrej z pravej strany, puk poslal na ochranné sklo, odtiaľ sa ponad bránku odrazil do bránkoviska, defenzíva hostí situáciu zvládla, puk však majú na hokejkách domáci borci.

16:18

Ebert z pravej strany spoza kruhu poslal reklamný puk na bránku domácich, Metsola mal dobrý výhľad a puk letiaci tesne nad ľadom bezpečne schoval vo svojej rukavici.

15:16

Jordán poslal puk mimo hraciu plochu, ale bolo to po bloku hráča v bielom drese, vylučovať sa nebude, vhadzujeme v strednom pásme.

14:55

Zohorna nemohol hrať s pukom, keďže sám seba vystavil do ofsajdu, čiarový akciu domácim musel zastaviť.

14:00

Li vystrelil spoza ľavého kruhu, Štepánkovi puk prepadol na bránkovú čiaru a skončil hranou za bránkovou čiarou, Štepánek puk vytiahol von a v bránkovisku ho potom do siete poslal Byvaľcev, toto by chcelo videorozhodcu zápasu. Aj sa tak deje. Videorozhodca gól uznáva a jeho autorom je DENIS MUZMIN, ktorý stál poblíž bránkoviska a od neho sa puk odrazil do siete súpera. Asistencie: Oleg Li a Bohdan Potechin.

12:53

Aťušov skončil na ľade po zrážke so spoluhráčom Zohornom, zostal na ľavom kruhu a Slovan do akcie nemohol, zdravie hráčov je prednejšie a hlavný hru prerušil. Vhadzujeme v centrálnom kruhu.

11:52

Gubin nakorčuľoval s pukom pred bránkovisko a vystrelil z ľavej strany, Štepánek v pokľaku puk poslal späť do hry a podržal tím od Dunaja.

11:32

Hra nabrala tempo a puk lieta z pásma do pásma, viac z hry však majú v tejto fáze hry domáci.

10:45

Hecl zobral v strednom pásme puk z hokejky Averina a Slovan mohol do útoku, prihrávku vpred však pokazil a z akcie nič napokon nebude.

09:18

Kvapil vystrelil švihom po prechode modrou spoza obrancu belasých, Štepánek v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.

08:58

Taimi posielal puk na modrú Smoleňákovi, Radek puk nespracoval a ten skončil v rohu klziska.

08:23

Štepánek v akcii po nahodenom puku, Amur získal pásmo na vhadzovanie, vhadzujeme po ľavej ruke Jakuba Štepánka.

08:15

Genoway pri signalizovanom ofsajde neopustil pásmo domácich, napádal rozohrávku Amuru a tak čiarový hru musel prerušiť.

08:04

Amur chyboval pri prechode do útoku a vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Juha Metsolu.

07:34

Barker poslal kolmý puk vpred, spoza kruhov umne švihom vystrelil Hecl, Metsola puk letiaci tesne nad ľadom schoval vo svojej lapačke.

06:35

Frolov chcel po prechode modrou vystreliť spoza obrancu z ľavej strany, bek hostí puk zblokoval do rohu klziska, Štepánek bol bez práce.

06:25

Genoway neskoro poslal puk do pásma domácich, Smoleňák bol až na kruhu a tak arbitri akciu belasým zastavili pre ofsajd.

05:23

Hostia v plnom počte, Slovan svoje druhé dnešné oslabenie ubránil a Štepánek zmenu skóre v závere oslabenia nepripustil.

05:16

Jordán pálil od modrej, Štepánek puk vyrazil vľavo od seba a Byvaľcev to skúšal na dvakrát v dorážke, Štepánek v pokľaku puk zlikvidoval.

05:11

Vladislav Ušenin vystrelil príklepom z ľavého kruhu, Štepánek v pokľaku puk schoval medzi svojimi betónmi.

04:35

Ebert poslal puk von z pásma až pred Metsolu, Slovan výborne bráni a domácich do akcií vôbec nepúšťa.

04:03

Metsola pred Kašparom rozohral spoza svojej bránky akciu Amuru, Slovan umne stráži modrú čiaru.

03:36

Slovan poslal puk von cez všetky čiary a opäť tak zbiera cenné sekundy zo svojho oslabenia.

03:23

Jordán skončil v rohu klziska na ľade, Hrnka inkasuje dve minúty za úder lakťom, opäť presilovka pre domácich.

02:53

Hostia v plnom počte, Amur dohrával akciu v pásme a Štepánek puk z pravej strany vyrazil pred seba, pred bránkoviskom dorážal jeden z hráčov domácich, Štepánek aj tento puk poslal späť do hry.

02:46

Potechin po prechode modrou čiarou vystrelil švihom z ľavého kruhu, Štepánek puk usmernil cez ochranné sklo na sieť.

02:14

Slovan poslal puk von z pásma a tak od gólmana Metsolu začína presilovková akcia Amuru.

01:26

Amur zamkol hostí v pásme, strela z pravej strany skončila za bránkou Štepánka po dotyku s vrchnou sieťou bránky belasých.

00:53

Za držanie dostal dve minúty Meszároš a tak si domáci v úvode duelu zahrajú presilovku.

00:44

Prvá rozohrávka hostí a hra sa po zakázanom uvoľnení vráti pred Štepánka.

00:01

Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu. Slovan v bielych dresoch, domáci Amur v oranžových dresoch.

Príjemné sviatočné predpoludnie vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z vystúpenia belasých na ľade v Chabarovsku. Dnes sa do bránky postaví Jakub Štepánek, na druhej strane bude bránkovisko strážiť Juha Metsola. Tréner Říha zmenil všetky útočné formácie, uvidíme, do akej miery to pomôže mužstvu a či vôbec odohrajú v tejto zostave aspoň jednu celú tretinu.

Amur Chabarovsk:

Metsola (Kiseľov) – Metsola (Kiseľov) – Kolář (A), Kondratiev, Jordán, Kuzmin, Aťušov ©, Averin, Kalinin – Potechin, Byvaľcev, Li – Kvapil, Frolov (A), Zohorna – Via. Ušenin, Grkov, Vl. Ušenin – Gubin, Klopov, Veličkin – Zaseda

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Mazanec) – Barker, Ebert, Taimi, Meszároš ©, Švarný (A), Voráček, Hedera, Kozák – Kašpar (A), Co. Genoway, Řepík – Hrnka, J. Mikúš, Smoleňák, – Šťastný, Viedenský, Skalický – Sloboda, Sádecký, Hecl

Rozhodca:

Ansons (LOT), Odinš (LOT) – Majtak, Strelcov.

HC Slovan získal na svojom tripe na Ďalekom východe zatiaľ len jeden bod vo Vladivostoku, keď domácim „námorníkom“ podľahol až po samostatných nájazdoch. V Šangaji pri svojej streleckej impotencii ťahal za kratší koniec, možnosť na reparát prichádza v piatok v Chabarovsku.

Amur Chabarovsk – hokejový tím z najvzdialenej­šieho mesta celej KHL. Chabarovsk s takmer 600.000 obyvateľmi leží na pravom brehu rieky Amur len 30 km od hraníc s Čínou a 600 km severozápadne od Japonska. Hokejový klub v meste na Ďalekom východe vznikol v roku 1958. Za čias sovietskej éry ako SKA, od roku 1996 niesol názov SKA Amur a od roku 1998 už len ako Amur. Chabarovsk veľa vody v hokejovom svete nezamútil, vo svojej histórii nezaznamenal žiadny výraznejší úspech. V roku 2008 sa stal členom plejády KHL, v prvých troch ročníkoch sa nedostal do záverečného play-off a obsadil postupne 20., 21., a 22. miesto. V ďalšom, štvrtom ročníku, sa Amur prebojoval do play-off, no hneď v prvom kole ho vyprášil neskorší finalista, Avangard Omsk, 4:0 na zápasy. Chabarovsk tak v konečnom účtovaní obsadil 12. miesto, čo je doposiaľ najväčší klubový úspech. V piatom ročníku tomu nebolo inak, Amur v konečnom účtovaní zaknihoval 25. pozíciu a v ďalších dvoch sezónach zhodne 28. priečku. V ôsmej sezóne to bolo opäť bez účasti v play-off a v záverečnom účtovaní klubov 25. priečka. Nuž a v tej uplynulej to bolo opäť bez play-off s konečným 22. miestom plejády klubov KHL.

Bielo-modro-zlatý dres Amuru obliekajú predovšetkým hráči z Ruskej federácie, doplnení jedným hráčom z Fínska a až štyrmi z Českej republiky – Michal Jordán, Marek Kvapil, Jan Kolář a Tomáš Zohorna. Amur hráva svoje domáce zápasy v Platinum Arene, ktorá pojme 7.100 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Andrej Alexejevič Martemianov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Platinum Arena bude hostiť slovenského zástupcu v KHL a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.