2 : 3
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Jugra dnes zvíťazila v Bratislave po samostatných nájazdoch a do tabuľky si zapíše dva body, Slovan bod jeden. Videli sme festival zahodených šancí a tak to skončilo aj pri realizácii samostatných nájazdov, keď z tímu domácich nebol úspešný ani jeden aktér. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení: Iľja Proskuriakov a Marek Viedenský. O dva dni hostíme Avangard Omsk a ja všetkým želám z Bratislavy pekný večer a dobrú noc, lúči sa s vami Vladimír Korduliak.

0:2

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Jugra Chanty-Mansijsk.Rozho­dujúci nájazd premenil PAVEL VARFOLOMEJEV.

0:2

Smoleňák to chcel vpravo na kľučku, Proskuriakov ho vychytal v rozkľaku cez betóny.

0:2

Kurianov puk poslal nad bránku Slovana.

0:2

Mikúš to skúsil na kľučku na ľavú stranu a puk poslal za bránku hostí.

0:2

Panov premiešal puk pred Mazancom a poslal ho pod brvno domácej bránky.

0:1

Řepík sa dostal s pukom z uhla, vystrelil, Proskuriakov chytá puk do lapačky.

0:1

Ankudinov strelou oprel puk o betóny Mazanca.

0:1

Kašpar zvolil kľučku, Proskuriakov ho vychytal.

0:1

Varfolomejev zvolil kľučku, puk skončil pod Mazancom, no v sieti.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

Predĺženie ako sa patrí, vylúčenie a krásne šance na oboch stranách, víťaza nepoznáme, po krátkej úprave ľadu si diváci pozrú samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

63:55

Prečíslenie hostí dva na jeden, Pestuško mal puk na hokejke pred opustenou bránkou belasých, ja ani neviem, kde ten puk poslal, no spálil tutovku zápasu.

63:00

Slovan so štyrmi hráčmi a tak budeme pokračovať v hre do prvého prerušenia hry.

62:32

Lekomcev puk poslal na ochranné sklo, do brejku sa dostal Ebert, zoči-voči Proskuriakovovi neuspel a puk skončil cez vyrážačku brankára mimo priestor hosťujúcej bránky.

61:54

Až teraz sa podarilo belasým poslať puk von z pásma a okamžite chlapci odišli striedať.

61:07

Puk po buly smeroval na modrú, tam sa doň oprel Štajnoch a príklepom prevetral lapačku Mazanca.

61:00

Barker inkasuje dve minúty za hákovanie, Jugra bude hrať presilovku.

60:19

Skačkov vystrelil z ľavého kruhu, Mazanec puk vyrazil späť do hry, Skačkov bol faulovaný, Proskuriakov na striedačke a Jugra so štyrmi hráčmi drží Slovan v pásme.

60:01

Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli obrat vývoja zápasu v podaní domácich, Jugra sa len a len bránila, no vyrobila akciu a Iľjin lišiacki zakončil. Trochu sa nám na ľadovej ploche aj iskrilo a diváci videli pekný pästný súboj. O víťazovi ešte nie je rozhodnuté a tak si pozrieme po prvýkrát v tejto sezóne aj predĺženie. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:10.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:28

Smoleňák poslal z ľavého kruhu puk do priestoru bránky Jugry, Proskuriakov opäť v pokľaku puk zlikvidoval vo svojom náručí.

58:52

Domáci v plnom počte a do konca tretej tretiny už veľa času nezostáva. Slovan pohodlne oslabenie ubránil, Mazanec bol bez práce.

58:24

Ďalší puk mimo obranného pásma belasých, čas plynie.

57:44

Jugra držala Slovan v pásme, bez strely na bránku, Smoleňák puk zachytil za kruhmi a poslal ho von z pásma.

56:52

Slovan pôjde do štvorky, za podrazenie dostal dve minúty Viedenský.

56:31

Slovan obstreľoval bránku hostí, jeden puk z pravej strany z hokejky Eberta Proskuriakov vyrazil, ostatné minuli jeho bránku.

55:40

Ankudinov po prechode modrou spoza kruhov pohotovo vystrelil, Mazanec v pokľaku aj tento puk likviduje, pôjdeme do predĺženia?

54:36

Viedenský strieľal z pravého kruhu, Proskuriakov v pokľaku cez svoju hruď poslal puk späť do hry.

53:57

Pästný súboj Valentenka a Hrnku postavil divákov zo sedadiel, obaja po päť minút za hrubosť, Valentenko ťahal za kratší koniec a tak putoval do šatne. Hráme s plným počtom hráčov na oboch stranách.

53:34

Majorov pohotovo vystrelil z ľavého kruhu, Mazanec dobre čítal hru a puk poslal na druhú stranu klziska.

52:29

Po prihrávke rukou arbitri hru prerušili a budeme vhadzovať po ľavej ruke Proskuriakova.

51:35

Ebert pálil z pravého kruhu bez úspechu, potom prešiel poza bránku a nakorčuľoval na ľavú stranu ku kruhu, ani odtiaľ sa mu nepodarilo spracovaný puk poslať do siete Jugry.

50:19

Skačkov rovnako z ľavého kruhu z ostrého uhla poslal puk do priestoru domácej bránky, Mazanec v pokľaku puk zneškodnil.

49:50

Majorov vystrelil po ľade z ľavého kruhu, puk preletel cez bránkovisko a skončil v rohu klziska.

48:31

Skrumáž pred bránkou hostí vyriešil Proskuriakov, predtým puk z hokejky Viedenského opečiatkoval konštrukciu hosťujúcej bránky.

47:48

Jugra dal gól!
DANIIL IĽJIN spoza bránky s pukom na hokejke nakorčuľoval pred bránkovisko a po ľade pomedzi betóny Mazanca zakončil. Asistencia: Pavel Valentenko.

47:36

Pestuško zakončil z ľavého kruhu švihom, Mazanec vykryl priestor pri pravej žrdi a v pokľaku puk likviduje vo svojom výstroji.

46:45

Slovan sa previnil proti pravidlám na modrej a vyrobil ofsajd, v hre budeme pokračovať po reklamnej prestávke.

44:15

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vyhral buly, puk smeroval za kruh, Smoleňák ho posunul na stred a strela v podaní ANDREJA MESZÁROŠA končí v sieti hostí. Asistencie: Radek Smoleňák a Colby Genoway.

44:11

Makarov si vykoledoval osobný trest v trvaní desiatich minút a už zohrieva trestnú lavicu.

43:14

Slovan nahodil puk na bránku hostí, v malej skrumáži sa najlepšie zorientoval Viedenský, no Proskuriakov sa stihol presunúť v bránkovisku a puk do svojej siete nepustil.

41:54

Mikúš dostal puk na pravý kruh spoza bránky, s jeho pukom si Proskuriakov poradil a poslal ho späť do hry.

40:47

Tak to tam padlo, Barker vystrelil od modrej, puk zblokovali hráči na medzikruží a MAREK VIEDENSKÝ puk poslal do siete hostí. Asistencie: Cam Barker a Lukáš Kašpar.

40:18

Domáci v plnom počte, Jugra so štyrmi hráčmi, príklep Barkera poslal Proskuriakov do rohu klziska cez svoju hokejku.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:44.

V druhej tretine sme gól nevideli, domáci diktovali tempo hry a hostia sa len bránili spoliehajúc na svoje brejky. Proskuriakov v bránke Jugry však dnes čaruje a likviduje puk za pukom z hokejok domácich. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 19:7, pred treťou časťou je tak všetko otvorené.

40:00

39:33

Majorov dve minúty za držanie Smoleňáka, Slovan bude hrať presilovku štyroch proti trom.

39:03

Kašpar poslal puk od bránkovej čiary pred bránkovisko, zakončil Buchtele, Proskuriakov puk poslal späť za svoju bránkovú čiaru.

38:18

Viedenský a Ankudinov po dve minúty za hrubosť, hrať budeme štyria proti štyrom.

38:18

Buchtele poslal z ľavého kruhu puk do priestoru bránky, Proskuriakov puk zlikvidoval na svojej hrudi a máme tu malú šarvátku.

36:31

Taimi pálil od modrej z pravej strany, Proskuriakov aj teraz roztiahol betóny a puk usmernil do rohu klziska. Dnes akoby domácim nebolo súdené vsietiť.

36:13

Kurianov vystrelil spoza ľavého kruhu, Mazanec cez vyrážačku puk poslal späť do hry.

35:27

Řepík poslal po ľade puk spoza pravého kruhu na bránku hostí, Proskuriakov s týmto pukom nemal najmenšie problémy a poslal ho za bránkovú čiaru.

35:11

Viedenský mal puk na hokejke medzi kruhmi, prenechal ho Kašparovi, Lukáš vystrelil vo výbornej pozícii, Proskuriakov vykorčuľoval z bránky a v pokľaku puk zlikvidoval.

34:31

Ankudinov nahodil puk na Mazanca, Marek ho cez svoju hruď rozohral na hokejky svojim spoluhráčov a k prerušeniu hry nedošlo.

32:54

Hrnka nakorčuľoval spoza bránky s pukom na pravý kruh a vystrelil, Proskuriakov puk zrazil dole na ľad a zlikvidoval aj dorážku Hrnku, po malej skrumáži hostia puk poslali von z pásma.

31:00

Buchtele pohotovo spoza kruhov pomedzi dvoch obrancov hostí, Proskuriakov pravým betónom puk poslal k mantinelu.

30:14

Proskuriakov sa naťahoval za pukom za oblúk svojej bránky a zostal ležať na ľade, už je v rukách lekára hosťujúceho tímu.

29:42

Jugra nezvládla prechod do pásma, vyrobila ofsajd, Slovan si vytvára tlak v pásme hostí, Proskuriakov na čele defenzívy zatiaľ odoláva.

28:45

Genoway poslal krásny puk z pravej strany na ľavý kruh, pohotovo vystrelil Řepík, Proskuriakov sa stihol presunúť a puk poslal späť do hry!

27:47

Valentenko vystrelil príklepom od modrej, puk letiaci nad ľadom Mazanec zatočil do svojej lapačky.

27:04

Šerbatov a jeho strela od modrej z ľavej strany od mantinelu, aj tento puk skončil v rohu klziska na opačnej strane.

25:45

Smoleňákov puk z pravého kruhu končí na hrudi Proskuriakova, ktorý likviduje ďalšiu akciu belasých.

24:26

Kašpar si puk potiahol z pravého kruhu medzi kruhy, vystrelil a vyprášil betóny Proskuriakova, ktorý naďalej drží čisté konto.

23:41

Puk po buly smeroval za kruh, pohotovo vystrelil Kašpar a opečiatkoval brvno hosťujúcej bránky!

23:32

Šerbatov pálil z medzikružia, aj on minul bránku Jugry a puk poslal na zadný mantinel.

23:15

Barker z ľavého kruhu a jeho puk konči v rohu klziska.

22:54

Skalický sa uvoľnil na ľavom kruhu a pekne vystrelil, Proskuriakov puk zrazil dole na ľad a okamžite ho schoval pod svoje rukavice.

22:23

Puk poskakuje na hokejkách raz hráčov Jugry v pásme belasých, potom zasa na hokejkách hráčov Slovana v pásme Jugry, brankári však boli bez práce.

20:43

Slovan vyrobil akciu a puk z pravej strany priletel pred bránkovisko, Genoway vložil do dráhy puku svoju hokejku, škoda, že ho usmernil len za bránku Jugry.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.

Prvá tretina duelu je za nami, Jugra začala ako sa patrí a diktovala tempo hry. Slovan až po inkasovanom góle prepol na vyšší rýchlostný stupeň, vyrovnania sme sa však nedočkali. Uvidíme, aký scenár nám pripraví druhá časť duelu. Pomer striel medzi žrde v tej prvej 17:12.

20:00

19:41

Barkerov príklep z ľavého kruhu a betón Proskuriakova, ktorý v pokľaku likviduje puk domácich.

19:29

Sádecký v individuálnej akcii potiahol puk od bránkoviska Mazanca až na ľavý kruh, potom prihral Barkerovi, Cam nakorčuľoval a vystrelil spred bránkoviska, puk mu ale nesadol a skončil v rohu klziska.

17:51

Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku vcelku dobre, takmer celý čas v pásme súpera, bez efektného streleckého zakončenia.

17:45

Barker vystrelil od modrej, Proskuriakov puk vyrazil pred seba, hostia domácich k dorážke nepustili.

16:52

Hostia vyhodili puk von z pásma, zaznamenali sme dva strelecké pokusy v podaní Barkera, prvý zblokoval hráč hostí, druhý skončil pred bránkoviskom hostí.

15:51

Meszároš bol tvrdo atakovaný a ukazoval na svoje koleno, Skačkov dostal dve minúty za vrazenie na mantinel a presilovku si zahrá Slovan.

15:18

Makarov priviezol z pravej strany puk pred bránkovisko, bol tiesnený, zakončiť nedokázal a poskakujúci puk Mazanec pohotovo schoval pod svoje rukavice.

15:05

Šerbatov pálil príklepom od modrej, Proskuriakov puk zastavil na svojej hrudi a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

14:09

Domáci v plnom počte, Jugra raz v úvode presilovky nahodila puk na Mazanca, inak bol Marek v bránke belasých bez práce, defenzíva Slovana hosťom ohroziť svojho brankára nedovolila.

13:45

Švarný vyhodil umne puk von z pásma, Slovan by už toto oslabenie mal prežiť bez ujmy.

13:01

Proskuriakov zastavil puk za svojou bránkou, oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.

12:23

Meszároš poslal pozdrav na opačnú stranu klziska a Slovan zbiera sekundy zo svojho oslabenia.

12:09

Faul kolenom a dve minúty inkasuje Šťastný, Jugra bude po reklamnej prestávke hrať presilovku.

11:57

Šerbatov mal puk na hokejke, rozhodol sa z medzikružia prihrávať na ľavý kruh Šťastnému, Andrej však gólmana hostí neprekonal. Šerbatov mal voliť strelu.

10:56

IVAN LEKOMCEV dostal spoza bránky puk na bránkovú čiaru, z ostrého uhla z pravej strany vystrelil a našiel pod brvnom priestor okolo Mazancovho ramena. Asistencie: Pavel Varfolomejev a Konstantin Majorov.

10:36

Řepík po prechode modrou pálil po ľade z pravého kruhu, Proskuriakov mal ideálny výhľad a puk poslal k mantinelu na pravú stranu.

08:46

Lekomcev poslal príklepom puk od modrej medzi tri žrde, Mazanec v pokľaku puk vyrazil pred seba, obrana domácich puk následne vyviezla von z pásma.

08:03

Hrnka dostal puk na palicu za kruhmi a zakončil, Proskuriakov šiel do pokľaku a puk zlikvidoval medzi svojimi betónmi.

07:55

Voráček pálil spoza ľavého kruhu, Proskuriakov cez svoju hokejku poslal puk za svoju klietku.

06:51

Puk do jazdy dostal Makarov, pohotovo vystrelil na pravej strane pred bránkoviskom domácich, Mazanec podržal domáci klub a puk schoval vo svojej lapačke.

06:12

Viedenský z pravého kruhu nakorčuľoval ešte pred bránkovisko a vystrelil, Proskuriakov si s pukom poradil a poslal ho k mantinelu na ľavú stranu.

05:29

Z ľavej strany od modrej pálil Valentenko, Mazanec aj tento puk dobre videl a schoval ho vo svojej lapačke.

04:59

Od modrej od mantinelu z pravej strany vystrelil švihom Šulakov, Mazanec puk zlikvidoval vo svojej lapačke a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

04:08

Koroľov bol dobre postavený na pravej strane pred bránkoviskom, volil prihrávku na ľavý kruh, spoluhráča však nenašiel a belasí poslali puk von z pásma.

03:22

Domáci pokazili akciu pred bránkou hostí, Jugra sa dostala do prečíslenia tri na jeden, puk smeroval z pravej strany na ľavý kruh, príklepom vystrelil Štajnoch, Mazanec v rozkľaku puk vyrazil späť do hry.

02:39

Ankudinov vystrelil z otočky z pravého kruhu, puk zasiahol Mazanca do ľavého ramena a po odraze na ľad ho defenzíva belasých dostala pod svoju kontrolu.

02:11

Prvé prerušenie v hre po zakázanom uvoľnení hostí, hra sa sťahuje pred Proskuriakova.

00:49

Makarov prenikal po pravej strane okolo mantinelu s pukom na hokejke, Després ho pri kruhu pribil na mantinel a bolo po akcii Jugry.

00:01

Na ľadovej ploche už máme oba tábory, vypočujeme si hymny oboch krajín a po predstavení sa kapitánov oboch tímov s rozhodcami duelu začíname.

Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy, na ľadovej ploche pomaly končí rozcvička oboch tímov, domáci dnes klasicky v modrých dresoch, hostia v bielo-modrej kombinácii farieb.

HC Slovan Bratislava:

Mazanec (Štepánek) – Barker, Meszároš ©, Després, Ebert, Švarný (A), Taimi, Hedera, Voráček – Kašpar (A), Viedenský, Buchtele – Smoleňák, Co. Genoway, Řepík – Hrnka, J. Mikúš, Skalický – Šťastný, Sádecký, Šerbatov

Jugra Chanty-Mansijsk:

Proskuriakov (Fokin) – Pereťagin, Ugolnikov, Šulakov, Lekomcev (A), Štajnoch, Valentenko, Meľakov – Varfolomejev, K. Majorov, Ankudinov – Skačkov, D. Makarov, Pestuško – Savinainen, Kurianov (A), Koroľov – Kupcov, Iľjin, Panov ©

Rozhodca:

Beľajev, Vasiliev – Zacharenkov, Majtak.

Hokejisti HC Slovan sa po prvom ťažkom tripe, ktorým odštartovali svoje účinkovanie v desiatom ročníku KHL a svojej šiestej sezóne v nadnárodnej hokejovej lige, predstavia po druhý krát domácemu publiku. V stredu večer zvíťazili nad Dinamom Minsk 4:2 vďaka obratu v tretej tretine, v piatok podvečer pokorili tesne Sibir Novosibirsk, v nedeľu podvečer budú hostiť Jugru Chanty-Mansijsk.

Jugra Chanty-Mansijsk, klub založený v roku 2006. Chanty-Mansijsk, mesto v Ťumenskej oblasti v autonómnom okruhu Jugra, preslávené celosvetovo predovšetkým organizovaním vrcholných lyžiarskych podujatí v behu na lyžiach a biatlone. Hokejový klub Jugra hneď po vzniku vyhral druhú hokejovú divíziu a o rok neskôr aj prvú hokejovú divíziu. V nasledujúcich dvoch ročníkoch vyhral klub Vyššiu hokejovú ligu, čo je druhá najvyššia hokejová súťaž v Rusku a rok na to klub zavítal medzi elitu v KHL. V jej piatich ročníkoch obsadil 11., 14., 17., 22., 25. a 23 a 25. miesto. Domáce zápasy hráva Jugra v Kultúrno-zábavnom komplexe s názvom Aréna-Jugra, ktorá má kapacitu 5.500 divákov.

Modro-zelený dres klubu obliekajú predovšetkým hráči Ruskej federácie, káder dopĺňa po jednom mužovi USA, Fínsko a Slovenská republika – Martin Štajnoch. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Igor Vladimírovič Zacharkin.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Jugra Chanty-Mansijsk a my vám z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.