1 : 2
po samostatných nájazdoch
Švédsko
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

O rok budú v Dánsku obhajovať titul Švédi. Nechajme sa prekvapiť, či Kanada opäť zloží hviezdny tím. Majstrovstvá sveta 2017 sú oficiálne ukončené.

Na rade už je iba záverečný ceremoniál, kedy dostanú švédski hráči trofej pre nových majstrov sveta. Ďakujeme vám, že ste vydržali sledovať náš online prenos až do samotného záveru.

Švédi si už nasadili víťazné čapice a oslavujú na ľadovej ploche. Na Kanaďanoch je badať veľké sklamanie, ale aj to prináša hokej.

4. séria

Henrik Ludqvist je švédskym hrdinom! Nájazdová lotéria dopadla lepšie pre Švédsko a tí sú novými majstrami sveta.

3. séria

Švédi vedú 2:0. Sú blízko k titulu svetových šampiónov.

2. séria

Backstrom prekonal Pickarda. Point neuspel.

1. séria

Nylander prvý nájazd nepremenil. Taktiež MacKinnom Lundqvista neprekonáva.

O majstrovi sveta rozhodnú samostatné nájazdy.

80

Koniec predĺženia.

80

V záverečných minútach už obom tímom chýbajú sily na väčší nápor. Švédi si berú oddychový čas.

76

Hra má spád a v týchto chvíľach sa hrá fantastický hokej.

Kráľ Henrik. Švédsky brankár Henrik Lundqvist zasahuje pri jednej z kanadských príležitostí.
Autor: SITA/APMartin Meissner
75

Vzápätí mal super šancu MacKinnon, ale zo vzduchu nedokázal presne usmerniť puk do bránky.

73

Nylanderov a Hedmanov pokus sa gólom neskončil. Kanaďania hrajú v plnom počte.

71

Couturier podrazil pri vlastnej striedačke Lindberga a Švédi budú mať výhodu presilovej hry.

65

Killorn vo veľkej šanci, ale odkrytú švédsku bránku z uhla netrafil.

62

Švédi sa ubránili a hrá sa opäť 5 na 5.

61

Predĺženie sa práve práve začalo.

Na začiatku predĺženia budeme mať možnosť sledovať zvyšok kanadskej presilovky. Uvidíme, či sa v ďalšej dvadsaťminútovke dočkáme rozhodnutia.

60

Po 60 minútach už ďalší gól neuvidíme. Bude sa predlžovať!

59

Obrovská chyba Švédov. V závere svojej presilovej hry ich bolo na ľade šesť a dávajú Kanade zbytočnú presilovku.

57

Švédi majú teraz veľkú šancu rozhodnúť zápas. Zahrajú si presilovú hru po faule na Lindholma.

Kanaďan Mike Matheson v boji o puk so Švédom Eliasom Lindholmom.
Autor: , SITA/APPetr David Josek
56

Lindholm obkorčuľoval teraz kanadskú bránku, ale nedokázal už presne prihrať. Akcia pokračovala tvrdým bodyčekom na MacKinnona, ktorý to musel ísť rozdýchať na striedačku.

55

Päť minút do konca zápasu a oba tímy pokračujú v opatrnej hre. Ďalší gól môže byť rozhodujúci.

51

V týchto chvíľach sa hrá opäť veľmi svižný hokej, ale bez striel na bránu.

49

Vlasicova strela od modrej bola nebezpečne tečovaná, ale Lundqvist predviedol ďalší skvelý zákrok.

47

Hráči majú možnosť si oddýchnuť počas reklamnej prestávky a načerpať sily na záver stretnutia.

46

Teraz sa hrá zo strany na stranu. Najprv kanadské prečíslenie a ihneď v zápätí švédska šanca po Stralmanovej strele.

44

Kanada naďalej tlačí svojho súpera. Švédi sa potrebujú dostať k puku.

Kanaďan Ryan O'Reilly, vľavo, oslavuje gól vo švédskej bránke.
42

Je vyrovnané! Po 10 sekundách zrovnáva O´Reilly stav stretnutia na 1:1.

42

Zvyšok presilovej hry Kanada nedokázala zúžitkovať, ale zahraje si ďalšiu.

41

Tretie dejstvo sa práve začalo.

Švédsko sa ujalo tesne pred prestávkou vedenia a pred Kanadou, ktorá zatiaľ severanov prestrielala 22:18 je ťažká úloha zvrátiť výsledok v jej prospech.

40

2. tretina sa skončila.

40

Kanadania stratili v strednom pásme puk a Hedman skackavou strelou prekonáva Pickarda.

Švéd Victor Hedman, uprostred, oslavuje svoj gól v kanadskej sieti.
39

Kanada si zahrá druhú presilovku. Backstrom sekol po súperovej hokejke a opäť pôjde na trestnú lavicu.

37

Po Lindholmovej prihrávke výborne schoval Backstrem strelu, ale Pickard si s ňou poradil.

36

V týchto chvíľach sa nehrá vo vysokom tempe, na ktoré sme boli zvyknutí z predchádzajú­cich minút.

Švédsky brankár Henrik Lundqvist zasahuje po jednej z kanadských striel.
Autor: , SITA/APMartin Meissner
33

Ani jedna zo švédskych striel sa neujala a na prvý gól čakáme naďalej.

31

Morrisey stiahol k ľadu prenikajúceho Krugera a dostal od rozhodcov dve minúty. Švédi majú k dispozícii svoju tretiu presilovú hru.

29

Teraz vďaka dvom zakázaným uvoľneniam Kanady sa dostali Švédi z pod tlaku. Po dlhšom čase sa usadili v súperovom útočnom pásme.

25

Opäť sa hrá svižný hokej prakticky bez prerušenia. Švédi tlak ustáli, ale Kanada ma stále viac z hry.

Kanaďan Travis Konecny v súboji so Švédom Antonom Stralmanom.
24

Kanadský tlak pokračuje aj po uplynutí Backstromovho trestu.

22

Skinner triafa tyčku. Presilová hra Kanady pokračuje.

21

Ihneď v úvode druhej tretiny si zahrá Kanada presilovku. Backstrom nedovolene držal Parayka a pôjde si oddýchnuť na dve minúty.

21

Druhá tretina začala vyhraným vhadzovaním Švéda Backstroma.

20

Koniec 1. tretiny.

19

Opatrná hra z oboch strán. Ani jedno z mužstiev nechce inkasovať gól do „šatne“.

Švéd Elias Lindholm atakuje na ľade kľačiaceho Kanaďana Mitcha Marnera.
16

Paradoxne si počas švédskej presilovky najväčšiu šancu vypracovali Kanaďania. Po O´Riellyho strele si Duchene položil Lundqvista, ale nedokázal zasunúť puk do odkrytej bránky.

14

Opät si zahrajú presilovku Švédi. Killorn sa previnil zbytočným faulom v strednom pásme a oslabuje svoj tím.

12

Kanada má v tejto chvíli viac z hry, ale Švédi pozorne bránia.

Švéd Joel Eriksson Ek v súboji s Kanaďanom Mikom Mathesonom.
10

Scheifele po výbornej strele švihom rozozvučal konštrukciu Lundqvistovej bránky.

9

Švédi si vyloženejšiu šancu nevypracovali a po ich prvej presilovke ostáva skóre nezmenené 0:0.

7

Uvidíme prvú presilovú hru. Unikajúci Eriksson bol podrazený Morriseyom.

5

Hrá sa zatiaľ bez prerušenia vo vysokom tempe.

2

Vzápätí veľká príležitosť Kanady, ale tečovanú strelu vynikajúco schoval do lapačky Lundqvist.

1

Okamžite po úvodnom vhadzovaní ohrozil Hedman kanadského brankára Pickarda, ale ten bol pozorný.

1

Zápas sa práve začal.

Základné zostavy:

Kanada: Pickard – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux ©, R. O'Reilly (A) – Duchene, Couturier, Killorn – Konecny, Marner, Point – B. Schenn.

Švédsko: Lundqvist – Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Lindberg, Bäckström, W. Nylander – Everberg, Nordström, W. Karlsson – J. Lundqvist ©, Eriksson Ek, Söderberg – Krüger.

Vítame vás pri online prenose z finálového zápasu majstrovstiev sveta v hokeji. V kolínskej Laxess aréne nastúpia proti sebe tímy Kanady a Švédska.