Kanada
4 : 2
Rusko
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Ďakujeme, že ste sledovali náš online prenos. Druhé semifinále medzi Švédskom a Fínskom je na programe o 19:15.

Najlepším hráčom na ruskej strane bol vyhlásený Gavrikov, ktorý zápas pre zranenie kolena nedohral. Na kanadskej strane neúnavný bojovník O´Reilly.

60

Je koniec. Fantastický obrat Kanady v tretej tretine rozhodol o prvom finalistovi. Rusko zabojuje o bronzovú medailu.

59

Rusko zahralo powerplay katastrofálne a Kanada zvyšuje po Couturieho góle na 4:2.

58

Rusom už veľa času neostáva. Kanada v týchto chvíľach kontroluje priebeh hry.

57

Tak toto je neuveriteľné. Dokonalý obrat Kanady! Po dorážke sa presadzuje O´Reilly a Kanada vedie 3:2.

55

Po dlhšom čase sa dostali k slovu aj Rusi. Oba celky si uvedomujú, že tretí gól bude pravdepodobne rozhodujúci.

Ruský gólman Andrej Vasilevski v akcii.
Autor: ReutersWOLFGANG RATTAY
54

Je vyrovnané! MacKinnon po drvivom tlaku Kanady prekonáva Vasilevskeho.

52

Veľká strmáž pred ruským brankárom, ktorému vypadol puk. Kanaďania nedokázali dotlačiť puk za bránkovú čiaru.

51

Najväčšiu šancu si počas kanadskej presilovky pripísali Rusi, ale prečíslenie na gól nepretavili. V zápätí Kuznecov, ale podrazil Pickarda a uvidíme ďalšiu presilovú hru Kanady.

Ruský brankár Andrej Vasilevskij po inkasovanom góle od Kanady.
Autor: , ReutersGRIGORY DUKOR
48

Po dravom prieniku O´Reillyho si Kanada opäť zahrá presilovú hru. Nedovolený zákrok spravil Zub.

46

Teraz sa hrá azda najlepší hokej doposiaľ. Jeden útok strieda druhý na oboch stranách.

45

Kanaďania nedokázali využiť početnú výhodu. Rusi prežili oslabenie a opäť kúskujú hru drobnými šarvátkami.

43

Ruský kapitán Belov si opäť pôjde oddýchnuť na trestnú lavicu.

42

V týchto chvíľach pokračujúci nápor Kanady. Vasilevskij má teraz plné ruky práce.

41

Kanada po 17 sekundách znižuje na 1:2! Profesorsky zahratá presilová hra, na ktorej konci bol gól Scheifeleho.

41

III. tretina sa práve začala.

40

V druhej tretine už ďalší gól neuvidíme. Kanadská presilovka bude pokračovať na začiatku tej tretej.

39

Zub nedovolene zastavil unikajúceho Simmondsa a Kanada má príležitosť znížiť skóre.

38

Obrovská šanca Namesnikova. Šipačov mu naservíroval skvelú prihrávku, ale následne nedokázal prekonať Pickarda.

37

Arénou sa ozýva zborové „rossija“ a pokračuje Ruský tlak. Kanada má problém sa dostať do hry.

Spokojný ruský fanúšik.
Autor: , ReutersWOLFGANG RATTAY
35

Druhý gól v Pickardovej sieti. Po Gusevovej strele je stav 2:0 pre Rusko. Asistencie si pripisujú Šipačov s Panarinom.

35

Simmonds sekol hokejkou po ruke Namestnikova a Rusko bude mať možnosť ďalšej presilovej hry.

34

Kanaďania sa snažia odpovedať, ale pozorná ruská obrana ich nepúšťa do väčších príležitostí. Hra sa kúskuje zbytočnými roztržkami.

Kanadský brankár Calvin Pickard v akcii.
33

Máme tu prvý gól! Po nenápadnej akcii sa ocitol Kuznecov osamotený pred Pickardom a nerobilo mu problém zasunúť puk do bránky. Fantastická prihrávka Panarina.

Rus Jevgenij Kuznecov a jeho gólová radosť.
Autor: , ReutersMartin Meissner
31

Gólové hody sa nekonajú. Aj po kanadskej početnej výhode ostáva stav nezmenení 0:0.

29

Teraz budú mať možnosť prvej presilovej hry kanadskí hráči. Konecny bol faulovaný Belovom a vzápätí aj obojstranné vylúčenie Scheifeleho a Kiseleviča.

25

Rusom sa podarilo usadiť v útočnom pásme kanady až v závere presilovky, ale gólovú príležitosť si vytvoriť nedokázali.

24

Tak toto sa len tak nevidí. Dadonov nevyužil svoju veľkú šancu a Kanada sa úspešne ubránila, ale vzápätí opäť pôjde do štyroch mužov. Zase kvôli príliš veľa hráčom na ľadovej ploche.

22

Ihneď za začiatku tretiny budú mať Rusi možnosť presilovej hry. Konecny korčuľuje na trestnú lavicu, pretože bol šiestym hráčom Kanady na ploche.

21

Rusi v úvodnej dvadsaťminútovke prestrieľali Kanadu 11:7. V týchto chvíľach sa začala druhá tretina víťazným vhadzovaním v podaní Girouxa.

20

Skončila sa I. tretina.

20

Kanada bola v posledných minútach aktívnejšia. Konecny zakončoval backhandovou strelou, ale Vasiljevského neprekvapil.

Momentka zo semifinálového zápasu Kanada - Rusko.
19

Andronov opäť leží na ľade po tvrdom hite Duchena. Vylučovať sa nebude.

18

Kanaďania sa úspešne ubránili. Rusi nedokázali nebezpečne ohroziť ich bránku.

16

Budeme svedkami prvej presilovky. Zahrajú si ju Rusi po nedovolenom bránení Scheifeleho. Andronov odišiel z ľadu s bolestivou grimasou.

Zranený Sergej Andronov počas semifinále MS.
14

Po pokojných minútach sa z ničoho nič v obrovskej šanci ocitol Simmonds. Nedokázal však trafiť puk do poloprázdnej ruskej bránky.

11

Kučerov výborne vystrelil z poza Vlasica, ale Pickard pozorný a skryl puk do lapačky. Sme svedkami aj prvej šarvátky medzi hráčmi.

6

Hra sa v týchto chvíľach prelieva zo strany na stranu a obe mužstvá pozorne bránia.

Ostrý súboj Kanaďana Jeffa Skinnera a Rusa Sergeja Plotnikova.
3

Po veľkej kanadskej šanci prebrali taktovku Rusi. Zatiaľ sa im, ale nedarí nebezpečne ohroziť Pickarda.

1

Kanadský útočník Sean Couturier sa dostal ihneď v úvodných sekundách do obrovskej šance. Brankár „zbornej“ Vasilevskij dokázal jeho strelu zneškodniť.

Hráči majú za sebou rozkorčuľovanie a všetko je pripravené na úvodné vhadzovanie.

Ruskí hráči pred zápasom proti Kanade.

Kanadská zostava bez prekvapení: Pickard – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux, R. O'Reilly – Duchene, Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.

Ruská zostava stále bez kapitána Sergeja Mozjakina: Vasilevskij – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov, Provorov, Zub, Orlov – Telegin, Andronov, Ničuškin – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Kučerov, Namestnikov, Kuzněcov – Panarin, S. Plotnikov, Barabanov – Tkačov.

Vítame vás pri sledovaní online prenosu zo semifinále majstrovstiev sveta v hokeji. V nemeckom Kolíne nad Rýnom proti sebe nastúpia reprezentácie Kanady a Ruska.