(0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Z tohto zápasu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

Colorado postupne počas celého priebehu stretnutia stupňovalo svoj výkon, odmenou bolo vyrovnanie v tretej časti hry a víťazný gól v predĺžení. V konečnom dôsledku možno konštatovať, že sa jedná o zaslúžené dva body, Canadiens nemali až takú dravosť po výhre, rozhodli individuality.

61:51

61:51

Tím Colorado Avalanche dal gól!
Domáci sa dostali do protiútoku dvoch na jedného. Toews bol súčasťou kombinácie, puk posunul MIKKOVI RANTANENOVI. Ten nekompromisne prepálil Allena. 2:1. Asistencia Dewon Toews.

61:43

Drouin úplne sám pred Georgievom zahodil obrovskú šancu, puk ostal po jeho strele tesne pred bránkovou čiarou.

61:15

Hostia sa nikam neponáhľajú, vyslúžili si tak piskot domácich tribún.

60:43

Makar sa chcel pretlačiť s pukom do bránky, v poslednej chvíli ho odzbrojila hosťujúca defenzíva.

Predĺženie sa začne najskôr o 04:40.

60:01

Začalo sa predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:37

Hoffman vystrelil z pravej strany z otočky, celý čas ho pozoroval Georgiev a puk chytil.

58:04

Puk prikryl Georgiev, po prihrávke Suzukiho zakončoval z pravej strany Caufield.

57:44

Vhadzovanie prebehne pred domácou bránkou, obe mužstvá sa snažia vyvinúť záverečný tlak. Nedarí sa to ani jednému z nich.

55:58

O zakončenie Rantanena sa postaral brankár Allen.

53:43

Rodrigues sa predral pred bránku a dvakrát zakončil, v oboch prípadoch ho betónmi zneškodnil brankár Montréalu Allen.

53:33

Puk skončil v hľadisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

52:47

Hunt chcel svojou delovkou roztrhnúť sieť, Allen však ostal pozorný a puk potom zakryl. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

51:57

Napokon prišlo k príležitosti, Hoffmanov pokus z ľavého krídla ale doslova vymazal Georgiev.

51:36

Montréal je v presilovke bez zakončenia, Avalanche sa zrejme ubránia.

50:33

Pískal sa ofsajd hostí, vhadzovanie prebehne v strednom pásme.

49:55

Vylúčenie v tíme Colorado Avalanche:
Denis Malgin – 2 min., sekanie.

49:30

Meyers vystrelil spoza protihráča, bránku ale netrafil o poriadny kus.

49:03

Puk je v hľadisku, hra je prerušená.

48:51

Allen zastavil aj strelu Rantanena.

48:38

Ďalšia delovka, ranu ako z kanónu vyslal opäť Makar. Tesne vedľa.

48:00

Makar vyslal na Allena poriadne prudký pokus, hosťujúci brankár zakročil s naozaj obrovskou porciou šťastia.

47:55

Newhook dostal puk do mierneho úniku, prudké zakončenie bolo zblokované mimo hru. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

47:01

Rantanen a Malgin to zohrali výborne, prihrávka na modrú čiaru pre Girarda však nenašla adresáta.

45:24

Lehkonen je pri chuti, tentokrát však bránku Allena tesne netrafil.

44:43

Lehkonen zakončil bekhendom z ľavého krídla, betónmi sa činil Allen.

43:20

Wideman zblokoval strelu Rodriguesa.

42:16

Využitá presilovka! Makar posunul puk na pravé krídlo Rantanenovi, ten ho poslal medzi kruhy, odkiaľ presne zakončil voľný ARTTURI LEHKONEN. 1:1. Asistencie Mikko Rantanen a Cale Makar.

42:09

Vylúčenie v tíme Montréal Canadiens:
Anthony Richard – 2 min., hákovanie.

41:45

Domáci budú hrať presilovku, zatiaľ sú na ľade so šiestimi korčuliarmi.

41:22

Nichushkin dostal puk mimo hraciu plochu, hra je prerušená.

40:20

Rantanen pálil spomedzi kruhov, jeho strelu zblokoval nad bránku brániaci Suzuki.

40:01

Tretia časť hry sa začne najskôr o 04:00.

40:00

39:38

Ďalšia obrovská šanca domácich zahodená! Puku teraz zabránila prejsť do bránky korčuľa Nichushkina.

39:07

Compherov pokus z ľavého krídla opečiatkoval po zákroku Allena žrďku hosťujúcej bránky.

38:40

Canadiens zatiaľ bránia dobre, puk už dvakrát úspešne vyhodili von z obranného pásma.

38:16

Arber Xhekaj – 2 min., podrazenie.

37:56

Rodrigues napálil puk na bránku z pravého krídla, betónmi sa o všetko postaral Allen.

37:20

Spoluhráčom pristavil puk za bránku Georgiev, hostia však výborne prehusťujú stredné pásmo a nepúšťajú domácich vpred.

36:11

Hra je prerušená, po strele Toewsa prikryl puk Allen. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

35:53

Rantanenov pokus z bekhendu zastavil aj napriek značnej skrumáži pripravený Allen.

35:35

Dadonov nedokázal prepasírovať puk za Georgieva po aktívnom potiahnutí puku od Drouina.

35:00

Akciu spoza vlastnej bránky postupne zakladajú domáci hokejisti.

34:18

Englundov pokus bol zblokovaný, puk skončil na ochrannom plexiskle.

32:52

Ďalší icing hostí, vhadzovať sa bude pred brankárom Allenom.

32:10

Nichushkin sa predral k zakončeniu po skvelej práci Rodriguesa v rohu klziska, puk napokon v obrovskej šanci nechal na bočnej sieti.

30:55

Ďalšie prerušenie, tentokrát ofsajd Colorada. Vhadzovanie prebehne v strednom pásme.

30:46

Zakázané uvoľnenie zahrali hostia, vhadzovanie pred ich bránkou sa zopakuje.

30:39

Edmundson doslova zbúral MacDonalda, puk následne opustil hraciu plochu. Vhadzovať sa bude pred brankárom Allenom.

30:11

Hra je prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

29:42

Hunt netrafil bránku.

29:20

Mužstvám sa nedarí usadiť v útočnom pásme, puk manévruje zo strany na stranu.

28:08

Compher sa z ničoho nič dostal k puku na pravej strane a zakončil, na bližšej žrdi bol pripravený brankár Canadiens.

27:21

Girardov pokus od modrej čiary bez väčších problémov zneškodnil Allen.

27:11

Allen prerušil hru po zakončení Rantanena, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

26:46

O'Connor skúšal prihrávať medzi kruhy z pravej strany, famózny obranný zákrok predviedol pohotový Harris a puk upratal preč.

26:02

Zakázané uvoľnenie, ide sa pred Allena.

25:39

Allen úspešný aj proti strele domáceho Rodriguesa švihom, nasleduje vhadzovanie v hosťujúcom obrannom pásme.

25:24

Rantanen v obrovskej šanci netrafil bránku hosťujúceho Allena.

24:55

Ani drobný chaos pred hosťujúcou bránkou nepriniesol gólovú situáciu, medzi protihráčmi sa nezorientoval Rantanen.

24:03

Dach strelou z bezprostrednej blízkosti netrafil bránku Colorada.

23:40

Puk opustil hraciu plochu, hra je prerušená. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Montréalu.

22:51

Makar mieril na vzdialenejšiu žrď, tú si pokryl dnes zatiaľ bezchybný Allen.

22:10

Ďalší famózny zákrok Allena, sám pred bránkoviskom strieľal po výbornej prihrávke Malgina O'Connor.

21:56

Huntov prekvapivý pokus zastavil Allen, na dorážku do odkrytej bránky nedosiahol Meyers.

21:13

Toews hľadal lepšie postaveného spoluhráča medzi kruhmi, rozohrávku Avalanche vystihol pozorný Hoffman.

20:20

Allen zasahoval hneď v úvode tretiny, prácu mu narobila tečovaná strela Rodriguesa.

20:01

Druhá časť hry sa začne najskôr o 03:05.

20:00

19:58

Slafkovský prudko nahodil puk na bránku, Georgievovi narobili problémy dorážajúci Anderson a Drouin. Napokon však situáciu zvládol.

19:12

Georgiev si poradil s pokusom Xhekaja.

19:07

Zakázané uvoľnenie domácich, vhadzovať sa bude v ich obrannom pásme.

18:04

Kirby Dach ukoristil puk v útočnom pásme po chybe jedného z hráčov Colorada, následne sa natlačil pred brankára Georgieva a zakončil. Zvonila žrďka.

17:06

Strela Armiu bola tečovaná, puk skončil na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude pred domácim brankárom Georgievom.

16:42

Georgiev zakryl puk, hra je prerušená. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

16:08

Rodrigues mohol z pravého krídla strieľať, bol úplne sám. Rozhodol sa prihrávať medzi kruhy, bohužiaľ pre domácich, neúspešne.

15:17

Ďalší nebezpečný puk na Georgieva, pomohol mu brániaci Johnson.

14:43

Anderson sa ocitol v úniku po chybe Makara, dvere do bránky mu ale zavrel pohotový Georgiev.

14:19

Rantanen pálil z ľavej strany, bol úplne voľný. Dôležitý zákrok predviedol Allen.

13:31

Canadiens sa ocitli v ofsajde, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

13:00

Johnson pálil z otočky z ľavého krídla, lapačku mal pripravenú Allen.

12:45

Georgiev sa po dlhšom čase predviedol na výbornú, nebezpečne ho z bezprostrednej blízkosti bránky ohrozil Caufield.

11:41

Zasahovať musel Allen, proti bola delovka Makara od modrej čiary.

11:10

Ďalšia skrumáž pred brankárom Montréalu Allenom, neúspešný bol Rantanen.

11:03

Pred hosťujúcim brankárom Allenom bolo chvíľu rušno, so zakončeniami si však napokon poradil. Rodrigues netrafil bránku a Nichushkinov puk bol zakrytý. Hra je prerušená, v obrannom pásme hostí budeme pokračovať po reklamnej prestávke.

10:36

Boj o puk v rohu klziska v obrannom pásme hostí zvládli lepšie práve hráči Canadiens, udržali si tak puk vo svojom držaní.

08:45

Ďalšiu akciu ťahal Nichushkin, tentokrát spoločne s Newhookom. Opäť neúspešne.

08:13

Nichushkin sa s pukom na hokejke rútil do prečíslenia dvoch na jedného, napokon sám zakončil a zneškodnil ho Allen.

07:18

Malgin pálil spomedzi kruhov, obrana Montréalu ho vôbec nepokryla. Situáciu zachránil brankár Allen.

06:45

Xhekaj strieľal prakticky ihneď po víťaznom vhadzovaní, úradovala lapačka Georgieva.

06:42

Opäť sa činil Georgiev, tento raz úspešne zakročil proti pokusu Harrisa z otočky a puk prikryl. Hra je prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

06:31

Strela od modrej čiary bola ešte tečovaná Dachom, Georgiev mal poriadne problémy.

05:52

Hra je prerušená, pískal sa ofsajd domácich. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

04:37

Rodrigues sa už hotoval na ranu z pravej strany, v poslednej chvíli ho zastavil jeden z dôrazných brániacich hráčov Canadiens.

03:54

Slafkovský tečoval nastrelený puk od modrej čiary, bránku však netrafil.

03:50

Strela od modrej prišla od Xhekaja, puk vyrazil brankár Georgiev.

03:00

Po góle sa hra mierne ukľudnila, ani jedno z mužstiev nie je usadené v útočnom pásme.

01:48

Tím Montréal Canadiens dal gól!
Do úniku sa dostal ANTHONY RICHARD, telom sa s pukom natlačil pred brániaceho Johnsona. Georgieva prekonal strelou do protipohybu. 0:1. Asistencie Jake Evans a Joel Armia.

01:39

Meyersov pokus z ľavého krídla betónmi vyrazil pripravený Allen.

01:26

Malgin puk nedokorčuľoval, pískalo sa zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred brankárom Georgievom.

00:47

Dlhočizná prihrávka z vlastného obranného pásma nenašla Rantanena, puk naviac upratal preč pohotový brankár Allen.

00:15

Hneď prvá strela duelu narobila poriadny rozruch, Rodrigues z ľavej strany napálil puk do Allenovej žrďky.

00:01

Colorado Avalanche: Georgiev (Francouz) – Makar, D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Lehkonen, Compher, Rantanen – Newhook, Rodrigues, Nichushkin – L. O'Connor, Meyers, Kaut
Tréner: Jared Bednar

Montréal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Edmundson, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Caufield, Suzuki, Dach – Slafkovský, Drouin, Anderson – Dadonov, Dvorak, Hoffman – Richard, Evans, Armia
Tréner: Martin St. Louis

Rozhodca: Brenk, Luxmore – Marquis, Mills

SLOVÁCI V AKCII

Slovenským hokejistom v akcii bude Juraj Slafkovský. Draftovú jednotku čaká ďalšie náročné stretnutie. V poslednom vystúpení na ľade Arizony odohral len niečo málo cez 10 minút a tréner Martin St. Louis mu v tretej tretine doprial jediné striedanie. Na konte má aktuálne 10 kanadských bodov s bilanciou 4+6. Podarí sa mu ju dnes rozšíriť o ďalšie bodíky?

Colorado Avalanche ťahá dvojzápasovú víťaznú sériu, naposledy to bol stopercentný bodový zisk doma proti New Yorku Islanders. O výsledku 1:0 po samostatných nájazdoch rozhodol Rodrigues. Obhajca Stanley Cupu sa pohybuje na priečkach zaručujúcich vyraďovaciu fázu, všetci v tíme však vedia, že to môže byť ešte lepšie. Najproduktívnejším členom mužstva je Mikko Rantanen, zatiaľ s bilanciou 21+17. Na domácom ľade v Denveri budú Avalanche favoritom.

Montréal Canadiens síce v poslednom hranom stretnutí bodoval naplno, z dlhodobého hľadiska to však nevyzerá najlepšie. O výhre v Arizone 3:2 po predĺžení postupne rozhodli Caufield, Dvorak a Hoffman. Bodovo sú Canadiens desiaty najhorší tím súťaže, dôvodom sú pochopiteľne nekonzistentné výsledky. Najviac to sype kapitánovi, Nick Suzuki sa pýši stavom 15+16. Do Colorada cestujú zverenci trénera St. Louisa ako outsider, môžu len príjemne prekvapiť.

Slovenská stopa:
Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 27 zápasov 4+6; 2 mínusové body; 31 trestných minút; 32 striel na bránku

V noci zo stredy na štvrtok sa uskutočnia ďalšie stretnutia kanadsko-americkej NHL. V našom textovom prenose si priblížime meranie síl medzi Coloradom Avalanche a Montrealom Canadiens.

Colorado je zatiaľ v tieni svojich výkonov z uplynulého ročníka. Úradujúci šampión NHL sa borí s viacerými zranenia, no začína sa pomaly, ale isto dvíhať. Lavíny v posledných dvoch dueloch zaknihovali dva triumfy. V tabuľke Západnej konferencie sa aktuálne nachádzajú na siedmej pozícii, kedy získali 36 bodov. Ich lídrom je Mikko Rantanen, pri ktorého mene svieti bilancia 21 gólov a 17 asistencií.

Montreal sa postupne začína prepadať tabuľkou nižšie a nižšie. Canadiens stoja pred rozhodujúcou fázou sezóny, pretože ich čaká dlhý trip zápasov na klziskách súperov. Habs ho odštartovali na ľade Arizony Coyotes, kde dokázali triumfovať 2:3 po predĺžení. Canadiens majú na konte 32 bodov v tabuľke Východnej konferencii im patrí trinásta pozícia. Bodovo ich za dobrými výsledkami ťahá najmä tandem Caufield – Suzuki, ktorí dokopy dosiahli až 34 gólov.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami Colorado Avalanche a Montréal Canadiens.

Stretnutie sa začne o 02:00.