(0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred rokom

Z tohto zápasu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Máme hotovo. Tretia tretina bola najgólovejšia, naozaj blízko k víťazstvu boli po góle Razgalsa domáci Popradčania. Po chybe v obrane prišlo vyrovnanie Donagheyho, ktoré poslalo stretnutie do predĺženia, neskôr nájadzov. V nich o všetkom rozhodol Dávid Skokan.

65:00

1:0

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Poprad.

64:36

Mlynaroviča najskôr z pravej strany vychytal Honzík, jeho druhý pokus zastavil sebavedomým blokom Gajdoš.

63:56

Svitana vykúzlil šikovný pas medzi kruhy, no nikto z Popradčanov puk netrafil.

63:23

Bubela strieľal z ľavého krídla, bližšiu tyč si pokryl Honzík.

62:40

Skokan pálil od modrej čiary, do jeho rany sa vložil obetavý Baláž.

62:08

Sýkora s ďalšou famóznou akciou, svojou genialitou tentokrát predral puk až medzi betóny domáceho brankára. Dorážajúci Baláž bol neúspešný.

61:10

Záborský sa pretlačil cez dvojicu brániacich Nitranov až k bránke, v poslednej chvíli bol však napokon od puku odstavený.

60:29

Sýkora chcel po miernom zrýchlení z vlastnej tretiny posunúť puk Dukeovi, ten bol však na jeho prihrávku prikrátky.

60:01

Začalo sa predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:54

Domáci s pukom dohrávajú tretinu vo vlastnom obrannom pásme.

59:06

Ďalšia nespokojnosť domácich fanúšikov, reagovali na atak Bodáka na Livingstona. Vylučovať sa nebude.

58:15

Švarného strelu zrejme tečoval jeden z dvojice Sýkora a Baláž, puk aj napriek tejto skutočnosti chytil do lapačky Rychlík.

57:27

Tím HK Nitra dal gól!
Domáca defenzíva zaspala, je vyrovnané. CODY DONAGHEY chcel najskôr z ľavej strany prihrávať na vzdialenejšiu žrď, Meliško mu však poslal puk naspäť. Trafiť odkrytú bránku zmäteného Rychlíka nebol problém. 3:3. Asistencie Adam Sýkora a Reid Duke.

57:14

Svitana sa pekne uvoľnil na pravom krídle a nechal vyniknúť Honzíka.

56:37

Zakázané uvoľnenie, hra ostane pred brankárom Rychlíkom.

56:27

Puk je po zakončení Bodáka mimo dohľadu arbitrov, vhadzovať sa bude v domácom obrannom pásme.

55:48

Od vlastnej bránky zakladajú útočnú akciu hostia, skôr či neskôr možeme očakávať aj hru bez brankára.

54:27

Tím HK Poprad dal gól!
Po vyhranom buly v útočnom pásme vystrelil od modrej čiary Drgoň, v húštine tiel pred bránkou ešte puk tečoval dobre postavený FRENKS RAZGALS. 3:2. Asistencie Adam Drgoň a Benjamin Betker.

54:21

Betker posunul puk Drgoňovi, ten ohrozil Honzíka. Hosťujúci brankár bol úspešný.

54:16

Vhadzovať sa bude pred Honzíkom.

53:30

Elmer prudko pálil spomedzi kruhov, v prečíslení ale netrafil domácu bránku.

53:11

Bránka Nitry bola chvíľočku úplne prázdna, Honzík nešikovne vybehol. Popradčania našťastie pre hosti nezakončili.

52:59

Duke strieľal po práci Pupáka, činil sa Rychlík.

52:28

Boj o puk v rohu klziska prebehol v nitrianskom obrannom pásme, víťazne z neho vyšli hostia.

52:05

Drgoň bol pod tlakom, vo vlastnom obrannom pásme prišiel o puk. Hru prerušil jeho zakrytím brankár Rychlík. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

51:03

Hra je prerušená, vhadzovať sa bude pred popradskou bránkou.

50:42

Nikým nekrytý sa na ľavom krídle ocitol s pukom na hokejke Buncis, strela na vzdialenejšiu žrď bola vyrazená Rychlíkom.

50:06

Livingstonov pokus z pravej strany skončil na bočnej sieti.

49:08

Meliško sa pošmykol a zrútil k zemi, aj napriek tomu však dokázal vystreliť. Výraznejšie nebezpečenstvo pre bránku hostí neprišlo.

48:16

Krásna akcia domácich, na konci bol zakončujúci Svitana. Prudká strela z pravého krídla bola zastavená Honzíkom.

47:40

Hra je prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

47:33

Skokan dostal krížny pas z pravého krídla na ľavé a mieril na vzdialenejšiu žrďku, bránku však netrafil.

47:05

Betker pálil od modrej, Honzíka následne poslali k zemi hneď niekoľkí hokejisti z oboch mužstiev. Najaktívnejšie sa snažil dorážať Kukuča, bol ale neúspešný.

46:07

Bokroš šikovne nahodil puk na bránku, betónmi musel vyrážať Honzík.

45:31

Tvrdoň hľadal v dobrej pozícii postaveného Gumana, tomu len tesne ušiel puk z hokejky.

43:26

OLLI VAINIO pretavil prihrávku Záborského od zadného mantinelu v nechytateľnú delovku pod hornú žrďku Honzíkovej bránky. 2:2. Asistencie Tomáš Záborský a Patrik Svitana.

42:22

Ukážkový teč rany od modrej čiary predviedol JAKE ELMER, autorom pôvodného pokusu bol Gajdoš. 1:2. Asistencia František Gajdoš.

41:26

Oba tímy hrajú v plnom počte.

41:16

Puk skončil na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude v popradskom obrannom pásme.

40:01

Tretia tretina sa začne najskôr o 19:40.

Po druhej časti hry je stav vyrovnaný, na presilovkový presný zásah hosťujúceho Krivošíka zareagoval taktiež v početnej výhode Bubela. Zvyšok tretiny boli bližšie k vedúcemu gólu domáci, hlavne z hľadiska času v útočnom pásme. Hrali až tri presilovky, tú tretiu budú dohrávať v úvode tretej časti hry.

40:00

39:55

Kukuča vyslal prudkú ranu z ľavého krídla, puk vyrazil Honzík.

39:26

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Marek Tvrdoň – 2 min., podrazenie.

39:25

Záborský strieľal po prihrávke z ľavej strany spomedzi kruhov, vychytal ho Honzík.

38:27

Paločko sa zdvihol z ľadu sám a odkorčuľoval na striedačku. Vyzerá, že bude v poriadku.

38:27

Na ľade ostal Paločko, je značne otrasený.

37:54

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred nitrianskou bránkou.

37:44

36:39

Pred domácu bránku sa v oslabení tlačil Sýkora, v poslednej chvíli bol však odstavený od puku.

35:44

Jozef Baláž – 2 min., napadnutie.

35:07

Švarný dostal puk pred bránku a bol úplne sám, zakončil ale iba priamo do Rychlíka. Obrovská šanca zahodená.

34:17

Vainio vystrelil od modrej čiary, puk presvišťal tesne vedľa Honzíkovej bránky.

33:28

Elmer strieľal spoza brániaceho Popradčana, bol to Vainio. Puk zneškodnil Rychlík.

33:08

Domáce tribúny sú nespokojné, avizovali príliš veľa hráčov na ľadovej ploche na strane hostí. Rozhodca je opačného názoru.

32:18

Vhadzovať sa bude pred popradskou bránkou.

31:50

Švarný nenápadne vystrelil, nebezpečnejšia mohla byť prípadná dorážka Baláža. Bránku ale netrafil.

31:35

Puk prikryl brankár Honzík, hra je prerušená. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

31:05

Aj domáci využili presilovú hru, je vyrovnané! Kotvan prihral na ľavé krídlo MILOŠOVI BUBELOVI, ten trafil prudkou strelou presne k bližšej tyčke. 1:1. Asistencia Oldrich Kotvan.

30:45

Nitrania zatiaľ väčšinu času v tomto oslabení bránia dobre, tentokrát dokonca vybojovali vhadzovanie v strednom pásme.

30:07

Popradčania to poriadne roztočili, vyústením bola rana Kotvana od modrej čiary. Puk chytil Honzík.

29:21

David Honzík – 2 min., nedovolené bránenie, trest odpyká Juraj Pekarčík.

28:59

Solenský bránku netrafil, dorážku Drábeka musel kryť Rychlík.

28:09

Využitá presilovka, hostia vedú! Guman posunul puk na ľavé krídlo, odkiaľ individuálne prešiel až do bránky obratný FILIP KRIVOŠÍK. 0:1. Asistencie Tomáš Guman a Jozef Baláž.

27:33

Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Dávid Skokan – 2 min., hákovanie.

27:19

Krivošík vystihol rozohrávku domácich a hľadal na vzdialenejšej žrdi pripraveného Pekarčíka. V poslednej chvíli zasiahla domáca defenzíva.

26:56

Hra je prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

26:40

Trojicou protihráčov sa preštrikoval Guman, v snahe vystreliť mu ale ušiel puk.

26:04

Meliško poslal z ľavej strany prudký pas medzi kruhy, puk len tesne netrafil Juhola.

25:16

Akcia skončila na Svitanovi, ten totiž nedokázal vystreliť. Krivošík puk vyhodil do stredného pásma, oba tímy môžu prestriedať.

24:41

Skokan pálil z prvej, vychytal ho Honzík. Neujala sa ani bekhendová dorážka Záborského.

23:24

Petráš a Paukovček to skúsiili dorážkami vlastných striel, Honzíka ale neprekvapili.

22:36

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred popradskou bránkou.

21:46

Elmer dostal puk medzi kruhy a po rýchlom pohybe s pukom zakončil, činiť sa musel Rychlík.

20:44

Úvod tretiny strávili v útočnom pásme domáci, k výraznejšiemu ohrozeniu Honzíkovej bránky však nedošlo.

20:01

Druhá tretina sa začne najskôr o 18:45.

V prvej časti hry sme videli pomerne dosť šancí na oboch stranách, intenzita hry ale nijak značne neoslnila. Aj preto je stav zaslúžene bezgólový, do zvyšku stretnutia je úplne všetko otvorené.

20:00

19:48

Popradčania vyhrali súboj o puk pri mantineli v útočnom pásme, zakončiť však už nedokázali.

18:28

Kotvan už má delovku na konte taktiež. Bohužiaľ pre Poprad, jeho pokus bol zablokovaný.

18:10

Vainio vystrelil od modrej čiary, značne dezorientovaný ostal Honzík. Nitrania to však zvládli.

17:39

Útok domácich skončil, za modrú čiaru ušiel puk Livingstonovi.

17:00

V páde a bez prípravy pálil spomedzi kruhov Baláž, bránku ale minul o poriadny kus.

16:48

Zakázané uvoľnenie, puk sa presunie pred brankára Rychlíka.

16:26

Vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou.

16:03

Ďalšia nevydarená presilovka hostí, ktorí sa nedokázali poriadne usadiť v útočnom pásme.

15:46

Tvrdoň svojou delovkou od modrej čiary trafil iba brániaceho Skokana.

14:36

Z ľavej strany vystrelil po vyvezení puku vpred Juhola, trafil bočnú sieť.

14:03

Patrik Svitana – 2 min., držanie.

12:44

Kukuča si umne narazil puk o zadný mantinel a chystal sa zakončiť z bezprostrednej blízkosti bránky. Našťastie pre Nitranov hrací nástroj netrafil.

12:25

Fantastický Adam Sýkora vletel do útočného pásma s pukom na hokejke a ako nôž maslom prešiel cez trojicu protihráčov. Narazil až na Rychlíka. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

11:02

Mlynarovič vykorčuľoval z trestnej lavice a spolu so Záborským sa ihneď rútil do protiútoku, hosťujúcu bránku však netrafil.

10:42

Z ľavej strany pálil Guman, prudkú ranu zneškodnil pripravený Rychlík. O pár sekúnd neskôr zvládol aj dorážku.

10:00

Polovica presilovky je preč, Nitra stále vo vlastnom obrannom pásme.

09:20

Prvý ani druhý pokus o vniknutie do útočného pásma Nitranom nevyšiel.

08:54

Samuel Mlynarovič – 2 min., podrazenie.

08:38

Vainio vystrelil od modrej, tečom ohrozil Honzíka Bubela. Hosťujúci brankár situáciu zvládol.

08:07

Drgoň efektne zblokoval zakončenie Baláža, puk skončil na zadnom mantineli.

07:08

06:27

Švarný prudkým pokusom hľadal medzierku medzi betónom Rychlíka a žrďkou. Nenašiel ju.

06:05

Meliško švihom nahodil puk na bránku, aj tentokrát sa činil Honzík.

05:58

Paukovček vypálil od modrej, Honzíkovi ale nevadila ani skrumáž tiel pred bránkou a puk chytil.

05:49

Po strele Záborského prikryl puk Honzík.

05:21

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Rychlíkom.

05:05

Hostia zakončili od modrej čiary, Gajdošov pokus bol však sklepnutý vysokou hokejkou. Hra tak bola prerušená.

03:58

Takmer tridsať sekúnd trvalo čakanie hostí na striedanie za vlastnou bránkou. Ani jeden z tímov sa dnes zatiaľ nikam neponáhľa.

02:50

Kamzíci si počkali na prestriedanie za vlastnou bránkou a postupne zakladajú ďalšiu útočnú akciu.

02:14

Guman sa natlačil pred bránku a zakončil bekhendom, bližšiu tyčku si pokryl Rychlík.

01:43

Chybný pas Záborského rezultoval v strelu Pupáka, Rychlík bol však pripravený.

00:55

Popradčania napokon predsa ukoristili puk a zakončili, Kotvana vychytal Honzík.

00:40

O puk v útočnom pásme bojovali v rohu klziska domáci hokejisti, boli ale neúspešní.

00:01

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Betker, Drgoň. Vainio, Kotvan, Meliško, T. Bokroš, Jasečko – Kukuča, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Juhola, Mlynarovič, Livingston – Paločko, Paukovček, S. Petráš
Tréner: Peter Mikula

HK Nitra: Honzík (Beržinec) – Bodák, Švarný, Donaghey, F. Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Myklukha, Erkamps – Krivošík, Buncis, Pekarčík – Elmer, Duke, A. Sýkora – Guman, Baláž, Tvrdoň – Drábek, Solenský, F. Knies
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Baluška, Rojík – Jurčiak, Orolin

HK Poprad má pomerne premenlivú formu, po prehre v Michalovciach totiž naposledy doma porazil bratislavský Slovan. O výsledku 3:2 po predĺžení postupne rozhodli Paločko, Záborský a Drgoň. Presne tridsať bodov stačí na siedmu priečku tabuľky. Na bránku to najviac padá Tomášovi Záborskému, v 23 zápasoch má bilanciu 11+10. Poprad je favoritom tohto stretnutia.

HK Nitra ťahá masívnu ligovú sériu prehier, je to už osem duelov. Aj Nitrania sa naposledy stretli so Slovanom, v dohrávke sedemnásteho kola padli doma 1:4. Jediný gól tímu dal Čederle. Niet sa čomu čudovať, že zverencom staronového kouča Antonína Stavjaňu momentálne patrí posledné miesto. Najproduktívnejším hráčom je po odchode Holešinského kanadský obranca Cody Donaghey, v 23 zápasoch má bilanciu 3+8. Vzhľadom na formu a predvádzanú hru sú Nitrania jasným outsiderom.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu dvadsiateho štvrtého kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Poprad a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 18:00.