Střely na bránu: 34 – 32 | Přesilová hra: 1/2 – 2/4 | Trestné minuty: 15 – 11

Jordan Binnington (STL) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 60:00
John Gibson (ANA) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 39:36
Anthony Stolarz (ANA) – 4 zákroky, 1 OG, úspěšnost 80,0 %, odchytal 20:00

Pavol Regenda (ANA) – 0+0, –1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 11:59

Tři hvězdy utkání

1. Pavel Bučněvič (STL) – 2+2
  2. Robert Thomas (STL) – 1+2
  3. Torey Krug (STL) – 1+0

Pavel Bučněvič odehrál fantastický zápas, když vstřelil dva góly a připsal si dvě asistence, kterými dovedl Blues k hladkému vítězství proti Anaheimu. Fantastická série St. Louis pokračuje, když vyhráli již po šesté za sebou. Konečný výsledek. St. Louis Blues 6 Anaheim Ducks 2.

Konec zápasu.

59:55

Sam Carrick a Tyler Tucker svedli pět sekund před koncem bitku. Domácí hráč se ji účastnil vůbec poprvé a prohrál. Oba bitkaři byli vyloučeni na pět minut.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:11

Brandon Saad si najel u pravé tyče na přihrávku z levého rohu útočného pásma a střelou bez přípravy mířil do odkryté brány, Anthony Stolarz ale předvedl senzační přesun a spektakulární zákrok lapačkou! Blues málem vedli již 7:2.

56:25

Alexej Toropčenko a Brett Leason se do sebe pustili u střídaček a oba borci byli vyloučeni souběžně na dvě minuty za nesportovní chování. Reklamní přestávka.

55:28

St. Louis právě vstřelilo branku! Jordan Kyrou vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a poté předložil puk ROBERTOVI THOMASOVI, který nádhernou střelou bez přípravy vymetl z levého kruhu přední roh! Asistence: Jordan Kyrou.

54:16

Ryan O'Reilly vypálil na levém křídle téměř od modré čáry a jeho rána skončila v ochranné síti. Hra byla přerušena a následuje krátká reklamní přestávka.

53:38

Dmitrij Kulikov vystřelil v levém kruhu pro vhazování z úhlu a před bránou číhala dvojice jeho spoluhráčů, ani jeden ovšem nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče.

52:27

Justin Faulk vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a vypadalo to, že by kotouč mířil někam mezi betony Anthonyho Stolarze, kdyby nebyl zablokován.

50:59

Austin Strand vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána s příklepem minula pravý horní roh brány. Jordan Binnington je nyní pod sprchou střel.

50:07

Ivan Barbašev zapomněl puk v levém kruhu během přečíslení dva na jednoho za sebou, poté ale vystřelil z otočky a těsně minul levou tyč!

48:41

Anaheim právě vstřelil branku! Ryan O'Reilly nedokázal těsně vyhodit kotouč a po nahození Cama Fowlera od modré čáry v mezikruží usměrnil puk ze vzduchu směrem k levé tyči ADAM HENRIQUE! Využitá druhá přesilovka. Asistence: Cam Fowler a Mason McTavish.

47:55

Hra byla přerušena a po reklamní přestávce bude hrát Anaheim přesilovou hru. Justin Faulk a trest za sekání.

46:41

Jordan Kyrou nejspíše tečoval vyhozený kotouč, rozhodčí poté odpískali zakázané uvolnění a jejich rozhodnutí zřejmě bylo správné. Dobrý postřeh od nich.

45:22

Cam Fowler vypálil z vrcholu mezikruží směrem ke vzdálenější pravé tyči a Jordan Binnington puk levým betonem na poslední chvíli vyrazil!

44:28

Alexej Toropčenko skvěle tečoval na přední tyči nahození z levého křídla, mezi betony ale střídajícího Anthonyho Stolarze nepřekonal a hra byla přerušena.

43:16

Mason McTavish vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy a jeho ostrá rána s příklepem skončila ve výstroji připraveného Jordana Binningtona.

42:47

Jordan Binnington skvěle zasáhl betonem a Adam Henrique se dostal u levé tyče k dorážce, jeho pokus ale skončil na hrazení za bránou!

42:03

Noel Acciari dostal dvě minuty za nedovolené bránění poté, co Jordan Binnington skvěle zasáhl ramenem.

40:38

Isac Lundeström vystřelil na pravém křídle od modré čáry a těsně před bránou zřejmě došlo k teči, Jordan Binnington ale každopádně kotouč vyrazil.

40:01

Střídání v týmu Anaheim Ducks:
ze hřiště odchází John Gibson, přichází Anthony Stolarz.

40:01

Začala třetí třetina.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29–19; Zablokované střely: 11–6; Vhazování: 51%-49%; Hity: 13–9; Přesilové hry: 1/2–1/2; Trestné minuty: 4–4.

Druhá třetina začne přibližně v 4:02.

Pavel Bučněvič po přestávce přidal svůj druhý gól v zápase a navíc mohl zkompletovat hattrick. Na svém kontě má už ovšem tři kanadské body a ještě je před námi jedna třetina. Ducks inkasovali celkem pět gólů a jejich jediný čestný úspěch vstřelil Cam Fowler. Skóre po druhé třetině. St. Louis Blues 5 Anaheim Ducks 1.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:00

Do konce druhé třetině zbývá odehrát 1 minuta.

37:41

Ryan O'Reilly chtěl dojet odražený puk v pravém rohu útočného pásma, jenže v něm byl proti trojnásobné přesile hráčů Anaheimu a nepodařilo se mu ho dojet.

35:47

Jordan Binnington si připsal v rychlém sledu dva dobré zákroky a po druhém z nich na přední levé tyči podržel puk v náručí. Krátká reklamní přestávka. Stav je 5:1.

34:41

Troy Terry vystřelil na bodu pravého kruhu pro buly zápěstím a Jordan Binnington nedokázal jeho pokus udržet, spoluhráči ho ovšem rychle uklidili do bezpečí.

33:41

Ivan Barbašev byl vyloučen na dvě minuty za podrážení poté, co fauloval před boxem časoměřičů. Přesilovka.

32:40

Noel Acciari se ocitl před bránou v obrovské šanci po přihrávce Ivana Barbaševa z levého kruhu, John Gibson ho ale fantasticky vychytal!

31:14

Nikita Alexandrov si najel na pravém křídle na zpětnou přihrávku a od modré čáry tvrdě vypálil, puk skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

30:28

Ivan Barbašev na levém křídle dobruslil puk a z ostrého úhlu vypálil, John Gibson si musel následně dávat velký pozor, aby si ho zády nesrazil do své brány.

28:44

St. Louis právě vstřelilo branku! TOREY KRUG vypálil mezi kruhy po nádherné kombinační akci a sérii přihrávek bez přípravy a výstavní ránou vymetl nad lapačkou Johna Gibsona v přesilové hře pravý horní roh brány! Blues přidali další trefu. Asistence: Jordan Kyrou a Pavel Bučněvič.

27:42

Jakob Silfverberg byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Po reklamní přestávce přesilová hra.

26:43

Anaheim právě vstřelil branku! CAM FOWLER vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho nádherná rána s příklepem zamířila do levého horního rohu brány! Ducks využili přesilovou hru. Asistence: Adam Henrique.

25:52

Calle Rosén vyfasoval dvě minuty za podrážení a Anaheim si zahraje první přesilovou hru v zápase.

24:52

St. Louis právě vstřelilo branku! BRAYDEN SCHENN dostal na pravém křídle puk do jízdy a rychlou střelou zápěstím z pravého kruhu zamířil mezi betony roztaženého Johna Gibsona! Tamní Blues vedou 4:0. Asistence: Pavel Bučněvič.

24:09

Trevor Zegras zkusil vypálit od modré čáry, jeho střela od modré čáry ale postrádala přesnost a skončila v rohu ledové plochy. Brankář Blues nezasahoval.

23:40

Jordan Binnington zasáhl proti nahození Ducks ze středního pásma holí a zpoza vlastní brány poté rozehrával Nick Leddy. Blues mezitím odjeli střídat.

22:05

Troy Terry práskl do puku na bodu levého kruhu pro vhazování a mohl snížit na rozdíl dvou gólu, jeho střela zápěstím ale skončila v lapačce Jordana Binningtona.

21:02

St. Louis právě vstřelilo branku! Domácí PAVEL BUČNĚVIČ dostal před bránu krásnou kolmou přihrávku od Roberta Thomase a fantastickou bekhendovou střelou vymetl nad lapačkou Johna Gibsona pravý horní roh brány! Je to už 3:0. Asistence: Robert Thomas a Jordan Kyrou.

20:01

Začala druhá třetina.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16–5; Zablokované střely: 4–5; Vhazování: 54%-46%; Hity: 10–6; Přesilové hry: 0/1–0/0; Trestné minuty: 0–2.

Druhá třetina začne přibližně v 3:08.

Blues mají za sebou parádní první třetinu, když svého soupeře téměř k ničemu nepustili a sami měli několik příležitostí, z nichž jednu využili Noel Acciari a Pavel Bučněvič. Skóre po první třetině zatím jednoznačného utkání v St. Louis. St. Louis Blues 2 Anaheim Ducks 0.

20:00

První třetina skončila.

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

16:07

St. Louis právě vstřelilo branku! Robert Thomas se dostal k puku mezi kruhy a úžasným pasem bekhendem ho pak posunul doprava na PAVLA BUČNĚVIČE, který střelou bez přípravy zamířil k přední pravé tyči! Asistence: Robert Thomas.

15:42

Justin Faulk vypálil na vrcholu levého kruhu po dobrém střídání Blues a na přední tyči byl tradičně připravený John Gibson, který puk lapil a přerušil hru. Stále 1:0.

15:13

Tyler Tucker pak vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a John Gibson na přední tyči podržel puk ve své výstroji. Po přerušení hry krátká reklamní přestávka.

14:46

Adam Henrique vypálil na bodu pravého kruhu po krásné diagonální přihrávce a vypadalo to na velkou šanci, puk ale obětavě zablokoval bek Torey Krug.

14:25

Blues se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím hráčům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

13:48

Pavol Regenda vystřelil na bodu pravého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, Jordan Binnington ho ale vychytal pravým betonem!

13:14

John Gibson zasáhl proti střele Blues z levého kruhu a za jeho bránou se poté strhla menší potyčka – 1:0.

12:44

St. Louis právě vstřelilo branku! Justin Faulk vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a mezi kruhy si našel místo NOEL ACCIARI, který puk sklepl ze vzduchu k levé tyči! Blues vedou 1:0. Asistence: Justin Faulk a Brayden Schenn.

10:56

Dmitrij Kulikov se dostal ke střele na vrcholu levého kruhu a Jordan Binnington přerušil po druhém zákroku v zápase hru. Krátká komerční přestávka. Stav 0:0.

09:49

John Gibson zasáhl vyrážečkou proti střele Toreyho Kruga z levého kruhu a poté si levým betonem pomohl proti jeho dorážce u levé tyče!

08:37

V dresu St. Louis dnes chybí potřetí v řadě Colton Parayko, který utrpěl zranění v horní části těla.

06:37

Max Jones se dostal v mezikruží k odraženému kotouči a okamžitě se snažil vystřelit z otočky, jeho pokus byl ale těsně před bránou domácích Blues zablokován.

06:05

Brayden Schenn se prosadit nedokázal, protože nahození Blues bylo přizvednuto do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

04:38

Pavel Bučněvič centroval z levého kruhu před bránu, Robert Thomas ale na jeho skvělou přihrávku těsně nedosáhl a nedokázal ji usměrnit směrem mezi tři tyče.

04:04

Robert Thomas si najel na levém křídle na odražený kotouč a bez přípravy se do něj opřel, na přední tyči byl ale opět připraven domácí brankář ve službách Ducks.

03:05

Brayden Schenn vzápětí málem sklepl puk do sítě u pravé tyče ze vzduchu, ale John Gibson ho reflexivně zastavil levou rukou za zády a poté zasáhl proti velmi nebezpečné teči! Stále 0:0.

02:44

Brayden Schenn vypálil po skončení přesilové hry na bodu pravého kruhu a dobře mířil do předního horního rohu brány, John Gibson ale předvedl krásný semafor.

01:46

Justin Faulk vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a před bránou clonili Ivan Barbašev a Pavel Bučněvič, puk ale skončil v náručí Johna Gibsona.

00:34

Brayden Schenn vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu pro vhazování a John Gibson si připsal první zákrok, když na přední tyči puk zastavil a podržel.

00:12

Adam Henrique vyhodil po pouhých 12 sekundách puk přes ochranné sklo a byl vyloučen na dvě minuty.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Mikkola, Leddy, Faulk (A), Krug, Tucker, Rosén – Toropčenko, Thomas, Bučněvič – Leivo, O'Reilly ©, Saad – Kyrou, B. Schenn (A), Barbašev – Alexandrov, Acciari, T. Pitlick.
Trenér: Craig Berube

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Strand, White – Terry, Zegras, Henrique (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Leason, Carrick, Regenda.
Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Tom Chmielewski. Čároví: Julien Fournier, Ryan Gibbons.

Anaheim vstřelí v průměru na zápas 2,65 gólu, což je třetí nejhorší bilance v celé lize. Ducks mají navíc jednu z nejslabších přesilových her v NHL. Domácí hokejisté využili pouze 10,9% početních převah a jsou v tomto ohledu úplně nejhorší. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Troy Terry s 20 body. Nejlepším střelcem týmu je s osmi góly Trevor Zegras. Tamní Ducks využili během sedmnácti zápasů sezóny pouze pět přesilových her.

Blues sice vstřelí v průměru na zápas 2,69 gólu a jsou v tomto ohledu druzí nejhorší, jenže v současné době se vezou na vítězné dráze a proti Anaheimu budou usilovat o šestou výhru za sebou. St. Louis ovšem velice často střílí a na bránu soupeře vyšle v průměru 30,3 střel. Nejlepším střelcem tamní organizace je v probíhající sezóně Jordan Kyrou, který vstřelil šest gólů, zatímco Ryan O'Reilly o jeden méně. Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko jsou s 13 body nejproduktivněj­šími hráči.

Anaheim se představí v neděli v noci na ledě St. Louis poté, co naposledy podlehl Winnipegu a vyhrál pouze jedno z posledních pěti střetnutí. Oproti tomu Blues předvádí v současné době parádní výkony a po triumfu nad Washingtonem vyhráli pět utkání v řadě. Co dnes?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.