Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Najlepší hráč Slovenska: Mário Grman
Najlepší hráč Rakúska: David Kickert

Rakúsku sme podľahli 2:3 po predĺžení. Na medzinárodnom fóre sme s ním prehrali po 9 rokoch.

60:32

Rakúsko dalo gól!
LUKAS HAUDUM dostal prihrávku na modrú od Maiera, na kruhu sa zbavil nášho brániaceho hráča, prešiel s pukom na os klziska, odkiaľ trafil popod Godlovu vyrážačku a rozhoduje tento duel po 32 sekundách predĺženia.
Asistencie: D. Maier, M. Kasper

60:01

Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách remizujeme s Rakúskom 2:2. Čaká nás predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:52

Grmanovu strelu zblokoval Haudum.

58:33

Maier nastreľoval puk od modrej, Okuliarovi sa ho nepodarilo tečovať medzi tri žrde.

57:51

Príležitosť Rakúska, po ktorej zvonila bočná konštrukcia Godlovej brány.

56:34

Strela na Kickertov betón, Sýkora sa z dorážky nepresadil, škoda!

56:01

Rakúšania striedali, rodila sa ďalšia naša šanca, pred Sýkorom ale v poslednej chvíli tečoval puk jeden z brániacich hráčov.

54:51

Slovensko dalo gól!
Vyrovnávame zásluhou ADRIÁNA HOLEŠINSKÉHO! Po zisku puku sme v strednom pásme otočili hru, dostali sme sa do mini prečíslenia, následne dostal puk presne na palicu Holešinský, ktorý zoči voči Kickertovi zvolil forhendový blafák a skóruje.

54:24

Icing Rakúsko, zadarmo sa dostávame pred Kickerta.

53:32

Faško-Rudáš s pekným zakončením, následne ale nepretlačil puk za bránkovú čiaru.

52:35

Kickert zasiahol, hokejkou vypichol puk do rohu.

51:41

Strela Gaffala bola zrazená na ochrannú sieť. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Godlom.

50:57

Puk do jazdy Čachovi na os ihriska, ale okamžite bol obkľúčený tromi hráčmi.

49:24

Faško-Rudáš preniesol hru na Okuliara, ktorý zakončil, k dorážke sa už nedostal.

48:38

Kasper mal stopercentnú šancu o prihrávke od Hauduma, ale minul odkrytú bránu!

48:13

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Beňo – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

47:57

Lunter s Čachom išli dopredu a nazbierali sekundy v útočnom pásme.

47:10

Hneď v úvode presilovky mal šancu Thaler, Godlu neprekonal.

47:03

Faško-Rudáš – 2 min., podrazenie.

47:02

Zo zaváhania Maiera na modrej vyplynul faul Faška-Rudáša.

46:12

Sme aktívni, útočíme, ale čas rýchlo beží a my stále prehrávame s Rakúskom 1:2.

44:53

Holešinský to skúšal strelou na opačnú žŕdku, z bezprostrednej blízkosti Kickerta neprekonal.

44:22

Sýkora pretečoval puk do útočného pásma, Minárik sa k nemu neodstal.

43:10

Čacho taktiež z prvej, ale strela mu nesadla, puk išiel o ľade, Kickert nemal problém zasiahnuť.

42:44

Bez prípravy pálil Minárik z pokľaku z ľavého kruhu, míňa Kickertovu bránku.

41:52

Nedarí sa nám, stále doťahujeme jednogólové manko.

40:34

Ešte pokračovala naša presilovka z druhej tretiny, no nedokázali sme sa dostať do útočného pásma.

40:01

Po dvoch tretinách prehrávame s Rakúskom 1:2. V 24. minúte sme inkasovali z hokejky Heinricha.
Tretia tretina sa začne o 17:50.

40:00

39:21

Holešinský pálil z kruhu trafil hráča, ktorý stál pred ním.

38:33

Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Nickl – 2 min., nedovolené bránenie.

37:52

Ďalšia rakúska strela, tentokrát z hokejky Feldnera a Godla nás znova podržal.

37:29

Pred bránou voľný Thaler, na naše šťastie sa do zakončenia nedostal.

36:50

Godla si poradil so strelou Harnischa z prvej spomedzi kruhov.

36:26

D. Maier nastreľoval puk na bližšiu žŕdku, ten sa odrazil reč od našej brány.

35:30

Opäť náš štvrtý útok dokázal zatlačiť Rakúšanov a viackrát ohrozil bránu.

34:49

Čacho strieľal z prvej, Kickertovi puk vypadol, ale Lunter sa k dorážke nedostal.

33:53

Trest Sýkoru sa skončil, podstatné, že sme neinkasovali. Poďme dopredu.

32:40

Kasperova zblokovaná strela vyháňa Rakúsko z útočného pásma.

31:47

Sýkora – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

31:47

Dopredu sa dostal Schwinger, strieľal od mantinelu spoza hráča, Godla si poradil.

31:11

Zatiaľ naša najväčšia šanca v druhej tretine, keď strieľal Sukeľ a Okuliar clonil pred bránou, Kickert ale úspešným zákrokom prerušil hru.

30:40

Náš štvrtý útok bojuje pri mantineli, Hain od modrej nastreľoval puk, ten skončil na zadnom mantineli, Rakúsko vyhadzuje cez všetky čiary.

29:15

Zakázané uvoľnenie nášho tímu, hra sa sťahuje pred Godlu, Kickert má veľmi málo práce.

27:45

Rosandič vystrelil po ľade z pravého kruhu, trafil korčule brániaceho hráča.

27:01

Obrist strieľal z otočky, jeho strela cez hráčov neprešla na bránu.

26:04

Sme v útočnom pásme, ale nemáme puk, naháňame rakúsku rozohrávku.

25:08

Prvá päťminútovka druhej tretiny patrí Rakúšanom, ktorí sú aktívni a držia puk na hokejkách.

23:15

Rakúšania sa rozostavili v útočnom pásme, kapitán DOMINIQUE HEINRICH dostal prihrávku od Thalera, zamiešal s pukom a jeho nahodenie z osi klziska skončilo v ľavom hornom rohu za Godlovým chrbtom. Rakúsko využíva presilovku a vyhráva 2:1.
Asistencia: L. Thaler

22:14

Faško-Rudáš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

21:21

Prudká strela Rakúska z pravého kruhu bola nepresná.

20:38

Rakúsko v našom pásme, Haudum pred Godlom, ale ubránili sme sa.

20:01

Po prvej tretine je stav medzi Rakúskom a Slovenskom nerozhodný 1:1. V 15. minúte premiérovo za reprezentáciu skóroval Beňo, v 19. minúte vyrovnával Wolf.
Druhá tretina sa začne o 17:02.

20:00

18:44

Holešinského prienik osou klziska zastavil BERND WOLF na obrannej modrej, prekorčuľoval do útočného pásma a spoza Grmana prekvapil Godlu. Puk skončil na strane jeho lapačky v ľavom hornom rohu brány. 1:1.
Asistencia: S. Gaffal

18:08

Veľmi dobre sme sa bránili, nepúšťali sme Rakúšanov do tlaku a Minárik hneď po naskočení strelou tesne nad ľadom ohrozil Kickerta.

16:44

Kasperovu strelu z ľavého kruhu Godla vyrazil vyrážačkou.

16:01

Minárik – 2 min., podrazenie.

15:53

Rakúšania sa prebrali, snažia sa odpovedať a pri svojom pobyte v útočnom pásme si vypýtali faul.

14:51

MICHAL BEŇO skóruje pri svojej reprezentačnej premiére! Urobil si útočný výlet, mal dobrú rýchlosť na pravom krídle, bekhendom takmer z bránkovej čiary posielal puk pred bránu a brániaci Rakúšan tečoval puk pomedzi Kickertove betóny.

14:03

Sme aktívni, pekná súhra našej prvej päťky, zakončil ju Tamáši, no Kickert puk nevyrazil pred seba.

12:57

Šanca pre našich, Jedlička získal puk pri nedôraznej rozohrávke Rakúska, ale Čacho pred bránkou nedokázal usmerniť puk za bránkovú čiaru.

11:52

Sýkora to skúsil individuálne po ľavom krídle, vystrelil z veľkého uhla, Kickert mal odkrytý výhľad a napokon nemusel ani zasahovať.

10:47

Holešinský jemne puk tečoval pred Kickertom, ten hru prerušil.

10:05

Holešinský posunul puk Fominykhovi, ktorý zakončoval zblízka bekhendom, mieril do hrude Kickerta.

09:10

Jedlička výborne napádal a získal puk, v útočnom pásme sme sa však k strele nedostali.

08:31

Rakúšania to skúsili iba nastrelením Harnischa, ktoré nebolo nebezpečné.

07:39

Okuliar časoval prihrávku na Sukeľa, ktorý bol pred bránkoviskom, lenže Kickert si situáciu výborne postrážil.

06:48

Tamáši si vypýtal prihrávku na os klziska, kde bol sám, strieľal k vzdialenejšej žŕdke, Kickert zasahoval pravým betónom.

05:54

Rakúšania nás napádajú hlboko v pásme s dvojicou hráčov.

04:45

Z ostrého uhla to skúšal Zündel. Oba tímy sa zatiaľ iba rozbiehajú.

03:34

Holešinský síce puk nevybojoval, ale ten sa dostal k Rosandičovi, ktorý ho nahadzoval.

02:50

Odzbrojili sme Rakúšanov za našou bránou a ideme dopredu, nepodarilo sa nám však vystreliť na bránku.

01:25

Thaler sa dostal až pred Godlu, vážnejšia šanca z toho ale nebola.

00:01

Rakúsko: Kickert (Madlener) – Baltram, Brunner, Feldner, Gaffal, Harnisch, Haudum, Heinrich, Huber, Kainz, Kasper, Maier, Nickl, Nissner, Obrist, Reinbacher, Schwinger, Thaler, B. Wolf, R. Wolf, Zündel

Slovensko: Godla (Riečický) – Grman, Rosandič, Bučko, Koch, Hain, Beňo, Mudrák, Maier – Fominykh, Tamáši, Holešinský – Okuliar, Sukeľ, Hecl – Faško-Rudáš, Minárik, Sýkora – Jedlička, Čacho, Lunter.

V nemeckom meste Krefeld sa od štvrtka do nedele uskutoční tradičný Nemecký pohár, na ktorom sa predstavia reprezentácie Dánska, Nemecka, Rakúska a Slovenska.

Naši hokejisti nastúpia vo svojom úvodnom vystúpení na duel proti Rakúsku. Úvodné buly je na programe o 16:15.

V našom drese sa na Nemeckom pohári predstaví až šesť nováčikov: Michal Beňo, Samuel Hain, Patrik Maier, Viliam Čacho, Maroš Jedlička a Patrik Marcinek.