4 : 3
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred rokom

V Košiciach sa dnes hral zaujímavý hokej, zápas medzi domácimi „oceliarmi“ a Zvolenom rozlúsklo atraktívne predĺženie vo formáte 3 proti 3. V tom šli aktívnejšie za víťazstvom východniari, za čo boli odmenení víťazným gólom Leskinena. Zverenci Dana Cemana vďaka tomu predĺžili víťaznú sériu na číslo 4.
To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera.

64:34

64:34

Košice dali gól!
Colin Campbell dokázal prestrčiť puk na VILLEHO LESKINENA, ktorý sám zoči-voči Patersonovi zachoval pokoj a bekhendovým zakončením pomedzi betóny hosťujúceho brankára rozhoduje zápas proti svojmu niekdajšiemu tímu – 4:3.

63:46

Oba tímy v plnom počte.

62:53

Chovan z ľavej strany presunul hru na Jääskeläinena, ten z dobrej pozície netrafil zvolenskú bránku.

62:10

Šedivý nádejne prenikol po pravej strane, bekhendovým zakončením sa mu však skórovať nepodarilo.

61:46

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Slovák – 2 min., nešportové správanie.

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Langkow – 2 min., nešportové správanie.

61:46

Southorn sa z ľavej strany natlačil až pred bránku, Patersona neprekonal. Na opačnej strane skúsil šťastie Bondra, po jeho strele chvíľu nebolo jasné, kde skončil puk, napokon sa ocitol pod Dominikom Riečickým. Po tejto situácii navyše došlo k potyčke pred košickou bránkou.

60:26

Leskinen mohol v prečíslení 2 na 1 prihrávať Olssonovi, napokon to zobral na seba, úspešný ale nebol.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Zápas medzi Košicami a Zvolenom v riadnom hracom čase víťaza nenašiel, pokračovať bude v predĺžení. Aj v tretej tretine, podobne ako v prvých dvoch, padlo po jednom góle na oboch stranách.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:40

20 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času buly v obrannom pásme Zvolena.

58:50

Hneď po buly strieľal Sideroff, Riečický zlikvidoval jeho pokus pravým betónom.

58:26

Campbellova strela z ľavej strany preverila pozornosť Patersona, hosťujúci gólman zasiahol úspešne.

56:50

Veľká šanca Zvolena, po Huntebrinkerovej prihrávke z pravej strany sa ocitol pri opačnom kruhu voľný Hecl, Košice podržal Riečický.

56:03

Po chybe v rozohrávke hostí získal puk Leskinen, zakončiť sa mu ale nepodarilo. Na druhej strane bola Zuzinova strela z pravej strany zrazená na ochrannú sieť.

55:37

Patrik Marcinek si z pravej strany posunul puk na os klziska, so zakončením do stredu bránky Dominik Riečický problém nemal.

54:29

Peter Hraško efektným hitom doslova zbúral Olivera Jokeľa, následne hostia založili brejkovú akciu, po ktorej vychytal Sideroffa Riečický.

53:52

Po dlhšej dobe zahrozili hostia, Bondra z ľavej strany minul Riečického bránku.

52:03

Oliver Jokeľ mohol byť teraz košickým hrdinom, z dobrej šance ale tesne minul Patersonovu bránku.

50:06

Blesková odpoveď domácich. Hvila síce ešte z ľavej strany Patersona neprekonal, no o pár sekúnd na to Oliver Jokeľ šikovnou prihrávkou z ľavej strany našiel MATÚŠA HAVRILU, a ten vymietol horný roh Patersonovej bránky – 3:3.

49:18

Zvolen dal gól!
MAREK HECL sa konečne dočkal. Po dvoch nepremenených nájazdoch na košického brankára teraz prenikol po ľavej strane, najprv síce puk do bránky nedopravil, no aj s nechceným prispením Olssona bol napokon Riečický prekonaný – 2:3.

49:11

Hostia v plnom počte.

49:00

Po košickej chybe v rozohrávke sa do nájazdu dostal Langkow, ktorý sa z ľavej strany natlačil az pred bránku, Riečického ale neprekonal.

47:49

Košičania okamžite rozostavili presilovkový vzorec, miestami to však z ich strany bolo až príliš statické. Do zakončenia sa napokon dostal Leskinen, z blízkosti ale neprestrčil puk za Patersonov chrbát.

47:11

Hain – 2 min., podrazenie.

46:41

Hecl v nájazde na Riečického zvolil bekhendové zakončenie, tiesnený Olssonom ale nedokázal puk lepšie umiestniť, tento pokus smeroval mimo bránky.

46:13

Leskinenov pokus od pravého kruhu skončil v lapačke Patersona.

46:02

Novota nahodil puk z ľavej strany, v predbránkovom priestore bol aktívny najmä Jokeľ, Paterson túto situáciu napokon ustál.

45:33

Slovákovo nahodenie napriek cloneniam nenarobilo Patersonovi väčšie problémy.

44:44

Domáci v plnom počte.

43:50

Zvolenčanom táto početná výhoda vôbec nevychádza, tretí tím tabuľky má problém vôbec dostať sa do útočnej tretiny.

43:03

Sideroffov pokus zblokovaný na ochrannú sieť.

42:44

Šedivý – 2 min., sekanie.

41:32

Jokeľ mohol zakončovať po prihrávke Slováka, bránku Patersona ale netrafil.

41:01

Po nevýraznom úvode tretej tretiny prichádza zakázané uvoľnenie Zvolenčanov.

40:01

Druhá tretina bola poznačená vylúčeniami, ktorých priniesla až sedem. Zvolenčania sa rýchlo dostali do vedenia, nevyužili však 27-sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov, za čo v samom závere tretiny pykali inkasovaním po vylúčení Radovana Bondru. Tretia tretina začne približne o 18.52.

40:00

39:50

Domácim sa podarilo potrestať vylúčenie Radovana Bondru. Campbell síce ešte na dvakrát neskóroval, no JOONA JÄÄSKELÄINEN sa následne z ľavej strany posunul do stredu a peknou strelou švihom prestrelil Patersona – 2:2.

38:50

Bondra – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

38:18

Hain z pravej strany skúsil šťastie, Riečický puk bez väčších ťažkostí vyrazil.

37:41

37:11

Southorn nabil Chovanovi, ten z ľavej strany nastrelil žŕdku zvolenskej bránky.

36:43

Southorn vypálil od modrej čiary, Paterson efektne zasiahol a puk v páde doslova schmatol do lapačky.

36:02

35:41

Bondra – 2 min., držanie.

34:37

Obrovská šanca Viedenského, skúsený útočník po prihrávke Langkowa z ľavej strany minul odkrytú košickú bránku.

34:29

Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

34:14

Hanna z pravého kruhu minul košickú bránku, Košičania sa hneď oslobodili.

34:02

Ferenc – 2 min., podrazenie.

33:42

Domáca snaha o prečíslenie v oslabení, Chovan sa však k zakončeniu nedostal.

32:29

Košice – HL, príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Tybor.

31:08

Domáci začali presilovku 4 proti 3 aktívne, do veľkej šance sa na pravej strane dostal ich kapitán Michal Chovan, Patersona ale z blízkosti neprekonal.

30:53

Zuzin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

30:13

Riečický bol teraz z diaľky obstreľovaný Hainom aj Messnerom, prvého menovaného vychytal, druhý bránku netrafil.

30:01

Havrila – 2 min., hrubosť.

Mudrák – 2 min., hrubosť.

29:53

Veľké zmätky pred košickou bránkou, Marcinek ani Viedenský nedokázali dopraviť puk do bránky.

28:42

Hecl si už-už pripravoval streleckú pozíciu, výborne ale proti nemu vystúpil Jakub Ferenc, ktorý zblokoval zakončenie zvolenského útočníka.

27:45

Campbell nemal z medzikružia ďaleko k vyrovnaniu, voči jeho strele zasiahol Paterson. Na druhej strane preveril Riečického pozornosť z ľavej strany Jedlička.

27:27

Zuzinova aktivita pri pravom mantineli, jeho pokus o prihrávku skončil v lapačke Riečického.

26:49

Hra sa v týchto chvíľach výraznejšie kúskuje, časté sú momentálne prerušenia aj nepresnosti.

25:57

Veľká šanca hostí navýšiť skóre, Hecl však v nájazde na Riečického namieril mimo pravej žŕdky košickej bránky.

24:07

Leskinen túto šancu streliť gól bývalému klubu nevyužil, po priťuknutí od Southorna z ľavej strany minul Patersonovu bránku. Gólman hostí krátko na to zlikvidoval náprah Olssona.

23:11

Chovan prenikol spoza zvolenskej bránky až pred Patersona, no puk nedokázal usmerniť za jeho chrbát.

22:25

Po Plochotnikovej aktivite sa dostal k zakončeniu Hvila, z otočky ale neprekonal Patersona. Po Deylovom prenesení hry následne zakončoval z ľavej strany Havrila, Paterson zasiahol, pričom pri tomto zákroku posunul bránku. Rozhodcovia to ako úmysel neposúdili.

21:46

Sideroff najprv trafil len plexisklo, no pri zadnom mantineli si od Hecla zobral puk MICHAEL HUNTEBRINKER, z pravej strany sa presunul pred bránku a puk dokázal zavesiť pod bližšiu hornú žŕdku – 1:2.

20:54

Úvod druhej tretiny poznačený viacerými nepresnosťami na oboch stranách.

20:01

V prvej tretine sa v Košiciach hral pomerne zaujímavý hokej, oba tímy sa snažili o ofenzívne poňatie hry. Ako prví sa ujali vedenia domáci, no Zvolenčania vo fáze, keď im to herne príliš nešlo, prekvapili „oceliarov“ vyrovnávajúcim gólom. Druhá tretina začne približne o 17.52.

20:00

19:42

Zvolenčania v závere tretinou s veľkou aktivitou, do zakončenia sa im ale dostať nepodarilo.

18:47

Kapitán hostí Peter Zuzin prenikol po ľavej strane, Dominik Riečický si pri jeho zakončení dokázal postrážiť bližšiu žŕdku.

18:17

Zvolenčania nás asi vypočuli. DEVEN SIDEROFF pekne prenikol z pravej strany až pred bránku, z bezprostrednej blízkosti potom bekhendom s prehľadom zakončil a vyrovnáva skóre – 1:1.

17:45

Zvolenčania potrebujú ofenzívne pridať, v predošlých minútach neboli pre Riečického bránku takou hrozbou, ako by sa bolo čakalo.

16:23

Lamper otestoval pozornosť Patersona, ten vyrázačkou vytesnil puk mimo bránky.

16:13

Hra je na malú chvíľu prerušená, Samuel Hain bol pri defenzívnom zákroku proti Chovanovej strele zasiahnutý do tváre.

15:28

V pomerne malej Crow Aréne panuje dobrá atmosféra, košický fanklub ženie svojich miláčikov k druhému strelenému gólu. Na ľade medzitým sledujeme pasáž s viacerými nepresnosťami.

14:30

Nádherná košická kombinácia, mohol z toho byť ukážkový gól, Paterson však vychytal zakončenie Slováka z ľavej strany.

13:30

Campbellovo nahodenie od pravého mantinelu na Leskinena, ten síce bránku netrafil, treba ale povedať, že aktivita domácich narastá.

12:04

Štvrtá košická formácia mala teraz výborné striedanie, Havrila z otočky tesne minul zvolenskú bránku.

10:33

Jääskeläinen spomedzi kruhov preveril pozornosť Patersona, brankár hostí si krátko na to poradil aj s dvojnásobne tečovanou košickou strelou.

9:59

Sľubná zvolenská možnosť na vyrovnanie, Riečický si poradil so zakončením Hecla z ľavej strany.

9:10

Optický tlak druhej košickej formácie, partia okolo Michala Chovana sa však nedokázala dostať k zakončeniu.

8:02

Aktívny Messner nahodil puk z pravej strany, Riečický úspešne zasiahol.

7:23

Messner naznačil strelu, následne sa predral k zakončeniu, to však smerovalo na ochrannú sieť.

6:24

Kombinačná akcia Zvolenčanov, na jej konci sa nedokázal z blízkosti presadiť kapitán Zuzin.

5:31

5:10

Jedličkovo razantné zakončenie gól neprinieslo, domáci si poradili aj s následnými dorážkami.

4:21

Riečický si poradil so zakončením Huntebrinkera z ľavej strany, následne došlo medzi hráčmi k menšej potyčke, nešlo však o nič vážne.

3:58

Podarí sa „rytierom“ v presilovej hre vrátiť domácim požičané?

3:31

Novota – 2 min., hákovanie.

2:47

Domácim sa podarilo využiť presilovú hru. PATRIK ROGOŇ dokázal úspešne zakončiť z medzikružia, Paterson na toto zakončenie zareagovať nedokázal – 1:0.

1:47

Paterson si výražačkou poradil s pokusom Jääskeläinena.

1:06

Sideroff – 2 min., sekanie.

0:25

Chovanovo nahodenie z ľavej strany, Tyborovi nechýbalo veľa, aby naň dosiahol.

0:01

Úvodné buly vyhrali Zvolenčania.

00:01

-1

Vážení diváci, ešte ráz Vás vítame pri dnešnom prenose. Košičania v priebehu dneška oznámili, že na výpomoc k nim prichádza skúsený 40-ročný Lukáš Hvila, tento útočník sa predstaví na krídle štvrtého útoku.

HC Košice: Janus (Riečický) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan ©, Rogoň – Jokeľ, Slovák, Lamper – Plochotnik, Havrila, Hvila
Tréner: Dan Ceman

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin ©, Langkow, Bondra – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Kašlík, Jedlička, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Hronský, Novák – Haringa, Jedlička

Košickí hokejisti sa v poslednom období dostali do výbornej formy, z posledných siedmich zápasov vyhrali šesť, v tabuľke vďaka tomu poskočili na 5.miesto, na svojom konte majú aktuálne 22 bodov. V piatok sa „oceliari“ naladili vysokou výhrou v derby na ľade Prešova (6:1). Aj tento duel odohrajú hráči z metropoly východu na ľade svojho dočasného domova Crow Arény, v ktorej vyhrali posledné tri duely.

Zvolenčania sa v tabuľke nachádzajú na 3.priečke, doteraz nazbierali 28 bodov, hoci treba povedať, že oproti Košičanom odohrali o zápas viac. Zaujímavé je, že „rytieri“ majú číselne tretiu najlepšiu ofenzívu ligy, no zároveň aj štvrtú najhoršiu defenzívu. V ich zápasoch padlo dokopy už 100 gólov, gólovo úrodnejšie stretnutia zatiaľ nemá žiaden tím z ligového pelotónu. Aj zverenci Petra Oremusa majú za sebou úspešný piatok, keďže Poprad zdolali na domácom ľade výsledkom 5:2, vonku sa im však zatiaľ vôbec nedarí. Na klziskách súperov totiž v tejto sezóne ešte nedosiahli trojbodovú výhru.

Vážení diváci, vítame Vás pri on-line prenose zo zápasu 16.kola Tipos extraligy medzi tímami HC Košice a HKM Zvolen. Stretnutie sa začne o 17:00.