(1:1, 0:1, 3:4)
Vegas Golden Knights
Naposledy zmenené pred rokom

Z tohto zápasu je to všetko, ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

V poslednej časti hry sa nám roztrhlo vrece s gólmi, domáci ich však začali dávať pomerne neskoro. Vegas zaslúžene zvíťazilo a pokračuje v skvelej forme.

Slovenská stopa: Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 1+0, čas na ľade 10:52, 2 strely na bránku

60:00

59:30

Canadiens obliehajú hosťujúcu bránku, najväčšiu šancu mal po Slafkovského prihrávke Suzuki.

58:02

Allen už na striedačke, Montréal hrá s prázdnou bránkou.

58:02

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Hillom.

57:37

Suzuki výbornou spätnou prihrávkou našiel Caufielda, Vegas však zatiaľ odoláva.

57:00

Domáci sa postupne formujú v strede klziska a snažia sa založiť útočnú akciu.

55:21

Tím Montréal Canadiens dal gól!
JURAJ SLAFKOVSKÝ sa vrátil na ľad po odpykaní si trestu za Andersona a ihneď pretavil skvelý pas na pravé krídlo v gól. 4:6. Asistencia Kaiden Guhle.

53:16

Tím Vegas Golden Knights dal gól!
Eichel poslal nebrániteľný pas stredom útočného pásma na ľavú stranu, Allena prekonal nekompromisný JONATHAN MARCHESSAULT. 3:6. Asistencie Jack Eichel a Alex Pietrangelo.

52:36

Vhadzuje sa pred Allenom.

50:21

Domáci využili presilovku štyroch proti trom, z pravej strany si výborne nakorčuľoval pred bránku NICK SUZUKI a pridal svoj druhý dnešný presný zásah. 3:5. Asistencie Kirby Dach a Cole Caufield.

50:08

Súčasné vylúčenie:
Vylúčenie v tíme Montréal Canadiens:
Josh Anderson – 5 min. + do konca zápasu, vrazenie na mantinel, trest odpyká Juraj Slafkovský.

Vylúčenie v tíme Vegas Golden Knights:
Alec Martinez – 2 min., hrubosť,
Alex Pietrangelo – 2 min., hrubosť.

49:27

Pokus Slafkovského zneškodnil Hill.

48:35

Obrana Montréalu sa rozpadla ako domček z kariet, Kolesar posunul puk na pravú stranu, kde bol úplne sám NICOLAS ROY. 2:5. Asistencie Keegan Kolesar a William Carrier.

48:14

Puk je za bránkovou čiarou, nahodenie od modrej čiary ako posledný tečoval KEEGAN KOLESAR. 2:4. Asistencia Nicolas Hague.

47:37

Stephenson sa rútil úplne sám na Allena, tento súboj však vyhral domáci gólman.

47:20

Edmundson nastrelil puk na bránku od modrej čiary, Hillovi pomohla pozorná defenzíva.

46:17

Gallagher sa pekne uvoľnil spoza hosťujúcej bránky a tlačil puk za Hilla, ten si ale situáciu postrážil.

45:19

Náročný puk na spracovanie dostal Caufield, pochopiteľne to nezvládol. Nasleduje vhadzovanie pred Allenom.

44:45

Z ľavého krídla strieľal Eichel, puk pred seba vyrazil Allen. Pred bránkoviskom bol na dorážku pripravený REILLY SMITH. 2:3. Asistencie Phil Kessel a Shea Theodore.

43:34

Domáci sú boli chvíľu pod tlakom, momentálne sa ale oslabeniu bránia naozaj s prehľadom.

42:53

Jordan Harris – 2 min., držanie.

42:50

Carrier prenikol ľavým krídlom až za bránku Allena, napokon ho aj ohrozil. Domáci gólman puk zakryl a nasledovať bude vhadzovanie.

41:31

Žrďku opečiatkoval prudkou strelou hosťujúci Phil Kessel.

40:56

Hostia prepadli v defenzíve, došlo k prečísleniu domácich troch proti jednému. Prihrávku spomedzi kruhov na ľavé krídlo dostal NICK SUZUKI, pred sebou mal odkrytú bránku gólmana Hilla. 2:2. Asistencie Kirby Dach a Kaiden Guhle.

40:01

Tretia tretina sa začne najskôr o 02:00.

Druhú časť hry jasne ovládli hostia, dôkazom bola aj štatistika striel 0:12 zhruba v polovici tretiny. Vyústením bol pochopiteľne vedúci gól, o ktorý sa postaral Smith. Montréal sa v závere tretiny vzchopil a začal viac útočiť, na vyrovnanie to však nestačilo.

40:00

39:18

Edmundson vyslal poriadnu delovku od modrej, bola však nepresná.

39:08

Zakázané uvoľnenie predviedli hostia, vhadzovať sa bude pred Hillom.

38:15

Domácim sa nedarí usadiť sa v útočnom pásme, puk momentálne rotuje z jednej strany klziska na druhú.

36:58

Skrumáž pred bránkou hostí chcel na úspešnú dorážku využiť Dach, k puku sa však v presile hráčov Vegas nedostal.

36:38

Dlhočizný pas až z vlastného obranného pásma vpred domácim nevyšiel, do protiútoku sa rútia hostia.

34:16

Veľkú šancu zahodil Eichel, jeho prudkú strelu cez Xhekaja musel ramenom vyraziť za bránku Allen.

33:34

Na ľavom krídle sa uvoľnil Armia, dokonca aj prudko vystrelil. Gól však nedal.

32:32

Konečne si zachytal aj Hill, kryť musel ranu Gallaghera z ľavého krídla.

31:52

Gallagher posunul puk Dvorakovi, ten sa postaral o prvú strelu domácich v druhej tretine.

30:15

Štatistika striel na bránku v druhej tretine je momentálne 0:12.

28:40

Na ľade je už opäť aj Juraj Slafkovský, po ošetrení sa vrátil späť do hry.

28:04

Ďalšia práca pre Allena, likvidovať musel strelu od modrej čiary. Vegas je v druhej tretine jasne lepším tímom.

27:36

Pokus Karlssona zneškodnil Allen.

26:25

Obrovské šance hostí! Najskôr Stephenson, ktorý nechal vyniknúť Allena, následne dorážka Stonea, ktorá mierila mimo odkrytej bránky.

25:34

Howden svojim nenápadným pokusom trafil žrď Allenovej bránky.

25:16

Whitecloudov pokus zo strany zachytil pripravený Allen.

24:40

Na ľavom krídle sa dvakrát otočil s pukom na hokejke Kessel, následne ho nahodil na bránku. So situáciou si poradila domáca defenzíva.

24:01

Zasahovať musel Allen, autorom zakončenia bol Stone.

23:31

Marchessaultov pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude pred Allenom.

23:04

Arber Xhekaj – 2 min., krosček.

23:04

Juraj Slafkovský bol trafený pukom a ihneď opustil ľadovú plochu, vydal sa do útrob štadióna.

22:24

Hostia sa dostali do protiútoku, Marchessault vysunul na pravom krídle hrajúceho Karlssona. Ten puk posunul pred odkrytú bránku a gól dal REILLY SMITH. 1:2. Asistencie William Karlsson a Jonathan Marchessault.

22:14

21:31

Eichel opäť predviedol svoju rýchlosť a spoza bránky chcel nájsť Stonea, bol však neúspešný.

20:13

Carrier je dnes poriadne aktívny, druhú tretinu začal okamžitou strelou a spôsobil Allenovi prácu.

20:01

Druhá tretina sa začne najskôr o 01:05.

V prvej tretine mali akúsi optickú prevahu hokejisti Montréalu, nedá sa však hovoriť o ničom výraznom. Výsledok 1:1 je určite zaslúžený, o góly sa postarali najskôr hosťujúci Hague a potom domáci Caufield.

20:00

19:20

Do bránky sa tlačil Suzuki, akcia s Caufieldom však napokon priniesla zákrok gólmana Hilla.

18:27

Edmundson vyrobil na útočnej modrej čiare poriadnu hrubku, do protiútoku sa už rútil Eichel. Domáci obranca našťastie pre Montréal svoju chybu napravil a súpera odzbrojil.

17:45

Pred gólmanom Allenom sa v skrumáži strhla mierna potyčka, nič vážne z toho však napokon nie je.

16:57

Hoffman sa uvoľnil v útočnom pásme a vystrelil, Hill ho zneškodnil. Situácia sa zopakovala o niekoľko sekúnd neskôr, tentokrát už oveľa nebezpečnejšie. Opäť exceloval hosťujúci gólman.

15:40

Od modrej čiary vystrelil Marchessault, trafil ale iba do pred sebou stojaceho obrancu.

14:30

Arber Xhekaj – 2 min., nešportové správanie.

Keegan Kolesar – 2 min., nešportové správanie.

14:16

Vynikajúcu prihrávku Dacha nezachytil brániaci Karlsson a k puku sa dostal nikým nekrytý COLE CAUFIELD. Z pravej strany trafil presne a vyrovnal. 1:1. Asistencie Kirby Dach a Joel Edmundson.

13:52

Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

13:25

Na modrej čiare sa dostal k odrazenému puku NICOLAS HAGUE, napriahol k strele a trafil do čierneho. 0:1. Bez asistencie.

13:18

Stephenson prenechal puk Stoneovi, ten ale neprepálil Allena.

11:45

Karlsson sa fantasticky zbavil protihráča a prihral pred bránku, kde bol na zakončenie pripravený voľný Martinez. Domácich zachránil Allen.

11:28

Gallagher sa pekne uvoľnil a vystrelil, zasahovať musel až gólman Hill.

10:37

Carrier bol síce z poriadneho uhla, aj tak ale vystrelil. Allen musel vyrážať.

09:06

Dlhší čas sa nič výraznejšie nestalo, viac na puku sú v posledných desiatkach sekúnd domáci hokejisti.

07:19

Ofsajd domácich, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

06:46

Caufield nebezpečne ohrozil Hilla, puk zrejme lízol aj žrďku hosťujúcej bránky.

06:17

Armia prebral puk od Slafkovského, nakorčuľoval si pred bránku a vystrelil. Puk pokryl Hill. Nasleduje reklamná prestávka.

05:56

Vhadzovať sa bude pred Hillom.

05:15

Od modrej vyslal prudkú delovku Savard, opäť bez úspechu.

04:28

Carrier si šikovne nakorčuľoval pred Allena a vypálil, domáci gólman situáciu pokryl.

03:25

Poriadny vietor v obrane domácich robí hosťujúci Eichel, zatiaľ však bez úspechu.

02:40

Peknú ofenzívnu akciu zakončili domáci strelou, puk už musel kryť aj Hill.

01:28

Ďalšie prerušenie, domáci sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred Allenom.

01:08

Pískal sa ofsajd hostí, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

00:50

Eichel poslal do súboja pri mantineli Stephensona, ten v podčíslení neuspel.

00:01

Montréal Canadiens: Allen (Primeau) – Guhle, Savard, Edmundson (A), Harris, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki ©, Dach – Anderson, Dvorak, Gallagher (A) – Drouin, Monahan, Hoffman – Slafkovský, J. Evans, Armia
Tréner: Martin St. Louis

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone © – Marchessault, W. Karlsson, Re. Smith (A) – Amadio, Howden, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar
Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: St. Pierre, Nicholson – Deschamps, A. Smith

Montréal Canadiens nezažíva najideálnejší vstup do novej sezóny, pravdou však je, že sa od minuloročného najhoršieho tímu ligy ani nič výrazne lepšie nečakalo. Naposledy Canadiens padli s Winnipegom, prehra 2:3 po predĺžení prišla aj napriek tomu, že na ľade Jets dvakrát viedli. O ich dva presné zásahy sa postarali Nick Suzuki a Kirby Dach. Montréal naposledy Golden Knights na domácom štadióne porazil v novembri 2018, s blížiacim sa výročím tejto udalosti by tak bez pochyby o motiváciu malo byť postarané.

Vegas Golden Knights je v úplne opačnej situácii ako Canadiens, hokejisti z mesta hriechu dokonca vedú západnú konferenciu. Taktiež ťahajú solídnu víťaznú sériu, vyhrali už šesťkrát za sebou. Naposledy na ľade Ottawy, góly dávali Mark Stone, Reilly Smith, Zach Whitecloud, Chandler Stephenson a William Carrier. Tím naviac konečne vezie za úspechom aj Jack Eichel, od ktorého si po príchode v roku 2021 veľa sľubovali. Golden Knights pocestujú do Kanady ako favorit tohto stretnutia.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami Montréal Canadiens a Vegas Golden Knights.

Stretnutie sa začne o 00:00.