Střely na bránu: 27 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 10 – 10

Žádný Čech ani Slovák do utkání nenastoupil.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jake Allen (MTL) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 59:08
Marc-André Fleury (MNS) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 59:44

Montreal bez Juraje Slavkovského podlehl Minnesotě. Domácí prohrávali už od 6. minuty, kdy otevřel skóre Eriksson Ek. Na začátku druhé části sice vyrovnával Caufield, ale Wild ještě do přestávky vrátil náskok Duhaime. Ve 46. minutě Hoffman neproměnil trestné střílení, což byl pro Canadiens kámen úrazu. V závěru zkusili domácí hokejisté nepříznivý vývoj zvrátit pomocí power-play, ale toho akorát využil svým druhým gólem Eriksson Ek. Montreal prohrál s Minnesotou 1:3.

Počet střel: 27:31 (6:11, 9:14, 12:6).

Konec zápasu.

59:30

Minnesota právě vstřelila branku!
Je hotovo! Hosté vydolovali puk u mantinelu v neutrální zóně, Hoffman přihrávku na JOELA ERIKSSONA EKA rybičkou nevypíchl, a i když z ledu rychle vstal a za zády útočníka páčil jak nejlépe mohl, gólu do prázdné branky stejně nezabránil. Bez asistence.

59:02

Od modré čáry na levé křídlo se i s pukem na holi posunul Mike Hoffman. Uvolnil si tím výhled a potom jednoduše vystřelil. Marc-Andre Fleury v brankovišti připravený přerušuje hru. Montreal si bere time-out.

58:35

Teprve teď Jake Allen odjel na střídačku, Canadiens jdou zvýšit svůj nápor na maximum.

58:00

Poslední dvě minuty základního času. Minnesota vypadá dobře, Montreal zatím s brankářem.

57:27

Ou, Kirill Kaprizov tečoval tvrdou střelu do hlavy bránícího Guhleho, ten si na střídačce nechal postižené místo ledovat a nakonec odkráčel do útrob stadionu.

56:25

V hledišti se zvedla divácká podpora. Fanoušci dobře vědí, že Canadiens potřebují pomoci.

55:40

Matthew Boldy šikovně skryl svou střelu za couvajícího Harrise, ale Jake Allen si kotouč stejně našel lapačkou.

55:19

Hra vysokou holí v neutrální zóně.

55:04

Puk v hledišti.

54:09

Přečíslení dva na jednoho i na druhé straně, i když ne tak nebezpečné. Ryan Hartman musel před obráncem zpomalit, a mezitím už před brankovištěm postavený Brandon Duhaime čekal na dorážku marně.

53:43

Montreal v přečíslení dvou hráčů na jednoho! Přihrávku na druhou stranu blokoval ležící obránce, takže po levém křídle uhánějící Jake Evans musel vzít zodpovědnost na sebe. Marc-Andre Fleury dával dobrý pozor a svůj celek podržel.

52:04

O vyrovnání usilující Kaiden Guhle pálil na Fleuryho z hrany brankoviště, gólman Wild i tentokrát odolal.

51:17

A činil se i Marc-Andre Fleury. Gólman Minnesoty vyrazil puk před sebe a zblízka dorážející Cole Caufield jeho beton nepřehodil.

50:46

Jake Allen ještě jednou, tentokrát musel zasáhnout proti Jostově nepříjemné střele z boku.

49:31

Jenže se hrálo na opačné straně. Matt Boldy si povyjel na slot, odkud ohrozil brankáře svým zápěstím.

48:49

V probíhající pasáži jsou k vidění nepřesnosti. Zpřesnit hru by potřeboval hlavně Montreal, který nutně potřebuje skórovat.

47:23

Josh Anderson si během svého výletu srovnal kotouč na forhend a mířil na Fleuryho levou ruku. Zřejmě mu chtěl nasadit teploměr.

46:40

Brendan Gallagher předvedl přímočarý tah na branku. Během něj se dostal do kontaktu se soupeřem, upadl na led a po břiše bez helmy doklouzal k přední tyči. Zlobí se na rozhodčího, že neodpískal faul a při návratu na střídačku zlostně praštil jejími vrátky.

45:50

Po levé straně rozjetý Mike Hoffman si vedl puk forhendem. A stejnou stranou čepele své hole po obloučku k ose taky vystřelil. Fleurymu mířil mezi nohy, ale trefil pouze jeho levý beton.

45:50

Vracející se Jon Merrill fauloval Hoffmana. Trestné střílení pro Montreal a zároveň velká šance na srovnání!

44:40

Christian Dvorak je z buly vykázán. Nahradil ho Brendan Gallagher, který vhazování prohrál.

44:38

Icing Canadiens.

44:20

Kirby Dach honem otočil hru na opačnou stranu, přímočarou přihrávkou rozjel Joshe Andersona, který forhendem Fleuryho neprostřelil.

44:00

Johnny Kovacevic přizvedl ránu Erikssona Eka do ochranné sítě, vhazovat se bude před domácím gólmanem.

42:45

Roztažení hry doleva, kde Jake Evans podklouzl. I tak dokázal vystřelit Jake Evans, ale výrazné ohrožení brány z toho nebylo.

41:29

Gallagherovu střelu od mantinelu Jonas Brodin srazil za vlastní branku. Vlný puk sebrali domácí a pokračují v kombinaci.

40:53

Frédérick Gaudreau si na levém křídle vyměnil puk s Kaprizovem, následná kombinace ale vázla.

40:19

Marc-Andre Fleury pokryl Andersonovu střelu zápěstím. Vhazovat se bude po jeho pravici.

40:01

Začala třetí třetina.

Za zvýšenou střeleckou aktivitu ve druhé části se obě mužstva dočkala odměny. Nejprve na začátku třetiny srovnal Cole Caufield, ale v polovině zápasu vrátil Minnesotě náskok Brandon Duhaime. Zajímavý zápas bude pokračovat závěrečnou třetinou, která začne přibližně v 02:55.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:44

Montreal ještě zaútočil v závěru třetiny. Dvakrát to zkusil Arber Xhekaj. Nejdřív zápěstím z levého kruhu, potom příklepem od modré čáry. První pokus vyrazil Marc-Andre Fleury, druhý byl nepřesný.

38:56

Jake Allen vypomůže obráncům s rozehrávkou vyjetím za vlastní branku.

37:49

Montreal získal puk v neutrální zóně, tam se ho zmocnil Jake Evans, po projetí modré čáry zasekl, ale pálil jen do couvajícího Addisona.

36:54

Middletonovu ránu z pozice pravého beka Jake Allen chytil bez potíží, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

35:15

Xhekaj i Duhaime opustili trestné lavice.

34:04

Nová kombinace Minnesoty dostala do zakončení Erikssona. Ten vypálil od modré čáry po ledě, Jake Allen měl betony na správném místě.

33:42

Hra ve čtyřech zatím lépe svědčí Minnesotě. Byl to Kirill Kaprizov, kdo zkusil štěstí u levého kruhu, Jake Allen vytáhl přesvědčivý zákrok.

33:15

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Arber Xhekaj – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Brandon Duhaime – 2 min., hákování.

32:48

Minnesota si vedení bere zpět! Brejková situace dva na jednoho, Gaudreau poslal do úniku BRANDONA DUHAIMEHO, ten před Allenem zamíchal kotoučem sem a tam a střelou kolem jeho pravého betonu mu ho šoupl brány. Asistence: Frédérick Gaudreau.

31:34

Calen Addison vyzval k zakončení Boldyho a ten z levého kruhu mířil do Allenovy výstroje.

30:44

Matt Dumba zadovkou přenechal na modré čáře Folignovi, ten si na střelu přes obranný val netroufl.

29:58

Chris Wideman – 2 min., nedovolené bránění.

29:26

Ne, Canadiens se prozatím nedaří udržet třetinu.

29:08

Sam Steel – 2 min., faul kolenem.

28:34

Na druhé straně se po křídle svezl Connor Dewar, proti Allenovi použil své zápěstí.

28:07

Jake Evans projel modrou čáru a Fleuryho chtěl překvapit střelou ukrytou za Middletona.

27:44

Současně s návratem vyloučeného hráče na led vyčaroval Jake Allen proti Rossiho střele zákrok lapačkou. Následuje televizní přestávka.

26:23

V navazující akci vypálil zápěstím Matt Boldy, vyražený kotouč ještě dojel, ale ani dorážka do sítě neprošla.

26:04

Jordan Harris obětavě klekl do tvrdé rány od Kaprizova.

25:44

Rem Pitlick – 2 min., hákování.

25:40

Hosté se prokombinovali do bezprostřední blízkosti branky, Calen Addison ale puk za Allena nezametl.

24:39

Minnesota hraje v plném počtu.

24:06

Christian Dvorak se dostal ke dvěma střelám. První nahození Marc-Andre Fleury vyrazil jen před sebe a pak musel likvidovat i následnou dorážku.

23:52

Domácí si přihrávali přes celou šířku hřiště ve snaze rozpohybovat obranu. To se podařilo, jenže Cole Caufield svůj pokus v levém kruhu promáchl.

23:05

V útočném pásmu usazený Montreal trpělivě hledá pozice pro zakončení.

22:39

Jon Merrill – 2 min., držení.

21:07

Montreal právě vstřelil branku!
V Bell Centre je srovnáno! COLE CAUFIELD na křídle převzal Widemanovu nahrávku a vypadalo to, že se kolem Middletona snaží přihrát před branku. Bránícímu hráči se však kotouč svezl po brusli a zamířil k přední tyči, na což gólman Fleury nestihl včas zareagovat. Asistence: Chris Wideman a Sean Monahan.

20:29

Montreal je kompletní.

20:21

Před bránou se nebezpečně pohyboval Joel Eriksson Ek, nicméně domácí ho do zakončení nepustili.

20:01

Začala druhá třetina.

V první třetině jsme viděli jeden gól, který už v 6. minutě dal Joel Eriksson Ek. Canadiens se pak marně hnali za vyrovnáním. Na konci třetiny je navíc přibrzdilo vyloučení, takže začátek prostřední části odehrají v oslabení.

20:00

První třetina skončila.

19:57

Kirby Dach i Ryan Hartman jsou zpátky na ledě.

19:29

I teď zůstal volný prostor na pravém křídle, odkud do Allenovy lapačky zacílil Matt Boldy.

18:52

Po Boldyho ráně mimo hosté pokračovali v kombinaci, na pravý kruh dostal kotouč Kirill Kaprizov a vyprášil beton přesunujícího se Allena.

18:29

Kaiden Guhle – 2 min., hákování.

18:14

Kirill Kaprizov vedoucí puk po krátkém mantinelu bekhendem nebyl přes Guhleho kopírujícího jeho pohyb schopen přihrát spoluhráči do střelecké pozice.

17:57

Současné vyloučení:
Kirby Dach – 2 min., hrubost.

Ryan Hartman – 2 min., hrubost.

17:31

Špatný přechod do útoku a rychlý obrat hry. Mike Hoffman připravil palebnou pozici Guhlemu, jenž od modré čáry pálil mimo.

16:12

Minnesota zažíná zpoza vlastní branky, kde zavezl puk Matt Dumba.

15:03

Rossiho ránu zpoza pravého kruhu obětavě zablokoval Johnny Kovacevic.

14:41

Marcus Foligno si u mantinelu pěkně počkal na Johnathana Kovacevice, kterému uštědřil tvrdý, ale čistý hit.

13:20

Při hře nahoru-dolů jsme byli svědky několika zblokovaných střel na obou stranách kluziště.

12:06

Johnathan Kovacevic si sjel na slot, kde je to pro brankáře vždy obtížné. Marc-Andre Fleury však svou úlohu zvládl a udržel Minnesotu ve vedení.

10:32

Jacob Middleton se propracoval ke střele z úhlu na vzdálenější tyč, kterou o několik čísel minul.

09:46

K nebezpečné střele mezi kruhy se dostal Brandon Duhaime, proti jeho ráě zápěstím se Jake Allen vyznamenal!

08:05

V levém kruhu to na Allena zkoušel Frederick Gaudreau zápěstím, gólman Montrealu ale prostor mezi tělem a tyčí ucpal, takže propasírovat puk nebylo kudy.

07:37

Zpoza pravého kruhu pálil Chris Wideman mimo Fleuryho branku, z následného brejku nic nebylo.

06:39

Teď se Marc-Andre Fleury musel v brankovišti ohánět! Během krátké chvíle na něj vystřelili dvakrát Jevgenij Dadonov a jednou Christian Dvorak.

05:52

Hosté zvládli přečíslení tři na jednoho a v Bell Centre jdou do vedení! JOEL ERIKSSON EK zavezl puk do pásma, za modrou čárou předal kotouč Duhaimemu a nabruslil si k pravé tyči. Právě tam pak gólman Allen nízkou střelu vyrazil, na pohotové dorážce už nebylo co zkazit. Asistence: Brandon Duhaime a Jacob Middleton.

04:30

Jacob Middleton dostal přihrávku na levé křídlo, odkud prověřil Allena nahozením.

03:35

Hosté hrají v plné počtu.

02:54

Minnesota zodpovědně brání a svého protivníka zatím k ničemu vážnému nepouští.

01:35

Calen Addison – 2 min., hákování.

00:10

Na první střelu jsme nečekali vůbec dlouho Už po deseti vteřinách ji vyprodukoval Josh Anderson, ale z pravého křídla se netrefil.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Monahan, Suzuki ©, Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – Jos. Anderson, Dach, Drouin – Hoffman, Evans, Pitlick.
Trenér: Martin St. Louis.

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon ©, Middleton, Addison, Brodin, Dumba (A), Merrill – Zuccarello, F. Gaudreau, Kaprizov – M. Foligno (A), Rossi, Boldy – Hartman, Eriksson Ek, Duhaime – Shaw, Steel, Jost.
Trenér: Dean Evason.

Rozhodčí: Lambert, Hebert – Berg, Cormier.

Minnesota se naposledy postavila Bostonu, v jehož dresu nastoupilo hned šest českých hráčů. Nejvýraznějšími z nich byli Davidové Pastrňák (1+1) a Krejčí (0+2). A jak zápas v bostonském TD Garden vypadal? Minnesota rychle vedla, ale domácí tým ještě do přestávky napínavý duel otočil. Ve druhé části skóroval každý z týmů jednou, takže v té třetí Wild museli dotahovat nepatrnou ztrátu. To se povedlo a za stavu 3:3 se šlo do prodloužení, které po souhře Pastrňáka s Krejčím rozhodl pouhých jedenáct sekund před koncem Hall.

Boston – Minnesota 4:3pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
4. N. Foligno (Hall, Zacha), 13. Pastrňák (Hall, Krejčí), 27. H. Lindholm (Grzelcyk, Cr. Smith), 65. Hall (Pastrňák, Krejčí) – 2. Duhaime, 36. Boldy (Zuccarello, M. Foligno), 56. Spurgeon (Zuccarello, Brodin).
Průběh: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Montreal naposledy hostil Faksův Dallas a v tomto utkání se z výhry radoval český reprezentant. Všechny ale zastínil Joe Pavelski, jenž zkompletoval hattrick. Montreal se držel pouze první třetinu, v té druhé nechal soupeře odskočit na dvoubrankový rozdíl, a i když se ještě dostal na dostřel, bylo to málo. Těsně před přestávkou prohrávali Canadiens znovu o dva góly a ve 47. minutě dostali na konečných 2:5.

Montreal – Dallas 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
16. Hoffman (Evans, Xhekaj), 36. Xhekaj (Monahan, Suzuki) – 5. Pavelski (Ja. Benn, J. Robertson), 21. Pavelski (Hintz), 25. J. Robertson (Ja. Benn, Pavelski), 40. Lindell (Dellandrea), 47. Pavelski (Hintz, Lundkvist).
Průběh: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

Bez Juraje Slavkovského vstoupí Montreal do duelu s Minnesotou. Oba týmy byly (a stále ještě jsou) v době psaní těchto řádků ve svých konferencích třináctí, a potřebují se tak odrazit k lepším zítřkům.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.