(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Naposledy zmenené pred rokom

Ďakujem Vám za pozornosť, odo mňa je to na dnes všetko a prajem príjemný zvyšok noci.

Stretnutie medzi Montrealom a Pittsburghom sa skončilo. Habs dokázali v tretej časti hry vyrovnať, aby následne v presilovej hre v predĺžení naklonili misky váh na svoju stranu.

Koniec zápasu.

63:09

Montreal Canadiens dáva gól!
Domáci to napokon dokázali! Monahan získal puk, obkrúžil s ním celú tretinu a nádhernou prihrávkou našiel pri tyčke voľného KIRBYHO DACHA, ktorý definitívne rozhoduje toto stretnutie.
Asistencie: Monahan, Suzuki

62:02

Caufield minul odkrytú bránu! Domáci zvierajú súpera!

61:46

Na trestnú lavicu do tretice odchádza Jeff Petry. Tentokrát za krosček.

61:30

Bude sa vylučovať na strane hostí, domáci skúšajú streliť gól v ponechanej výhode.

60:55

Malkin vo vyloženej šanci! Nepresne!

60:30

Letang stratil puk, ale Suzuki bol v úniku dobre tiesnený.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Domácim sa v tretej tretine zásluhou Suzukiho a Caufielda podarilo vyrovnať skóre. Čaká nás predĺženie vo formáte traja proti trom.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:57

Guentzel chcel rozhodnúť. Vyrážačka Montembeaulta bola proti.

57:40

Domácim sa hra bez brankára vyplatila! Suzuki vyhral buly, Guhle posunul puk na Drouina, ktorý krížnou prihrávkou našiel COLEA CAUFIELDA a ten sa strelou z prvej nemýlil!
Asistencie: Drouin, Guhle

57:34

Brána domácich je prázdna!

57:34

Oddychový čas pro tím Montreal Canadiens.

57:34

Dach spoza brány uvoľnil Andersona, ktorý dostal až príliš veľa priestoru. Ani to mu však nebolo nič platné, pretože jeho strela letela do náručia DeSmitha.

56:30

Gallagher sa dostal k strele z prvej. Nakoľko však pálil zo záklonu, jeho pokus letel vysoko nad.

56:08

Zakázané uvoľnenie hostí.

55:20

Carter hľadal Heinena pred bránou. Xhekaj im puk vypichol.

54:48

Juraj Slafkovský bol veľmi blízko prvému bodu v NHL! Dostával sa k dorážke strely Guhleho, avšak ani tentokrát to nepadlo.

54:09

Hostia v plnom počte.

53:57

Domáci sa usadili v pásme. Nepresná prihrávka Hoffmana ich však z neho vyhnala.

52:35

Poehling sa ocitol zoči-voči Montembeaultovi! Domáci naďalej žijú!

52:25

Domáci v plnom počte.

52:09

Do ďalšej šance sa dostával Dadonov, ale Petry mu bránil v hre. Obranca hostí s dvojminútovým trestom.

51:48

Domáci sú veľmi nebezpeční v tomto oslabení. Opäť sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému, ale Monahanova strela smerovala len do lapačky DeSmitha.

51:00

Evans v obrovskej príležitosti! DeSmith prečíslenie dvaja proti jednému dokázal pokryť.

50:25

Rozhodcovia napokon Xhekajov zákrok oceňujú dvoma minútami.

50:25

Na ľadovej ploche ostal ležať Zucker. Podľa opakovaných záberov mu uštedril Xhekaj úder do oblasti hlavy.

50:00

Čas sa domácim kráti. Habs aktuálne nedokážu založiť súvislý útok.

48:43

Výborne forčekoval Caufield, Suzuki profitoval z jeho roboty. Pas však nemal adresáta.

47:30

Slafkovský sa dostával medzi kruhy. V spolupráci s Hoffmanom si však nerozumeli.

46:47

Petry zaviezol puk útočného pásma, následne ho posunul Heinenovi. Jeho strela však končí v náručí Montembeaulta.

46:12

Suzuki nahadzoval puk na bránu z boku, v Bell Centre to teraz len tak zahučalo, pretože DeSmith si nebol istý svojim zákrokom.

45:26

Rutta tvrdo dohral Gallaghera na zadnom mantineli. Teraz môže byť rád, že si nevypýtal dvojminútový trest.

44:04

Dadonov hľadal medzi kruhmi Gallaghera. Puk sa k nemu však napokon nedostal.

43:37

42:41

Domáci avizujú dvojminútový trest za vyhodenie puku. Rozhodcovia majú iný názor.

42:25

Prečíslenie hostí zrušil skvelo bekčekingom Kirby Dach. Puk pre domácich.

41:10

Domáci sú späť v zápase. Guhle posunul puk v strednom pásme na NICKA SUZUKIHO, ktorého strela prepadla DeSmithovi. Kapitán domácich dokorčuľoval puk a dorazil ho do brány.
Asistencie: Guhle

41:00

40:20

Z pravého kruhu z prvej pálil Hoffman. DeSmith prerušuje hru.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej časti hry sme videli dva presné zásahy. O oba sa postaral útočník hostí Jevgenij Malkin, vďaka ktorému Pens vedú v Montreale o dva góly.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:30

McGinn oslobodzuje Pittsburgh. Domáci zatiaľ nič nevymysleli.

39:00

Prenikajúceho Suzukiho nedovolene odstavil Petry, ktorý dostáva dve minúty za podrazenie.

38:54

38:10

Nechýbalo veľa a Suzuki by sa rútil sám. Škoda pre domácich.

37:15

V úvode presilovej hry pálili Letang aj Guentzel, Montembeault odolal.

36:54

Arber Xhekaj bránil v pohybe Kapanenovi. Za svoj zákrok si vyslúžil dve minúty na trestnej lavici.

36:00

Monahan výborne tečoval pokus Xhekaja. DeSmith s vypätím všetkých síl puk chytá.

35:01

Rakellova strela, len tesne vedľa.

33:48

Kovacevic poslal puk po ľade na bránu. Na opačnej strane mal voľného Slafkovského, ale prihrávku mu neadresoval.

32:25

Moje slová neplatia. Domáci zvýšili aktivitu. Strelu Suzukiho DeSmith vyrazil.

31:57

31:22

Dach nahadzoval bekhendom, DeSmith vyrazil. K puku sa dostal Guhle, ale ani jeho strela nebola úspešná.

30:15

Aktivita domácich sa po dvoch góloch v ich sieti vytratila. Aktuálne sa na ľade hľadajú.

29:36

Na opačnej strane pálil Hoffman. Slafkovský sa k puku nedostal.

29:07

Heinen sa ocitol sám pred bránou domácich. Montembeault si na jeho bekhendový blafák počkal.

27:56

Pittsburgh Penguins dáva gól!
Hostia už sú v dvojgólovom trháku. Rust posielal puk pred bránu. Montembeault ho odrazil pred seba, kde bol voľný JEVGENIJ MALKIN, ktorý nemal problém opäť skórovať.
Asistencie: Rust, Joseph

27:35

Výborné prečíslenie hostí! V obrovskej príležitosť však McGinn nedokázal nájsť recept na Montembeaulta.

26:58

26:00

Domáci sa dobre bránia. Hostia zatiaľ nič nevymysleli.

24:58

Vôbec prvé vylúčenie v tomto stretnutí. V strednom pásme si na svoju hokejku nedal pozor Kirby Dach. Arbitri jeho zákrok ocenili dvoma trestnými minútami.

23:52

To, čo nevyšlo v prvej tretine, sa podarilo teraz. Rust posunul puk na Petterssona, ktorý krížom uvoľnil JEVGENIHO MALKINA, ktorý tvrdou strelou z prvej otvoril skóre.
Asitencie: Pettersson, Rust

23:36

Caufield posielal puk pred bránu súpera. Jeho pas bol však vypichnutý a puk letel na ochrannú tribúnu-

23:05

Hostia s pukom na hokejkách. Spoza vlastnej brány založil Letang akciu.

21:15

Domáci nastrelili tyčku! Druhá tretina začína vo veľkom tempe. Gallagherovej dorážke chýbali len centimetre.

20:30

Guhleho pokus od modrej čiary. Opäť žiadne problémy pre DeSmitha.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvú tretinu máme za sebou. Aktívne ju odštartovali hostia, no ich presný zásah napokon platný nebol. Potom sa ujali iniciatívy hokejisti domácich, no strelený gól sme v prvej časti hry nevideli.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:53

Strela Dacha skončila len na ochrannej sieti.

19:11

Hráči Pens už sa dostávali do vyloženej šance. Rozhodcovia prerušili hru pre prihrávku rukou.

18:18

Na opačnej strane to skúšal Gallagher. DeSmith s defenzívou Pens dokázali odolať.

17:43

Heinen v prečíslení traja proti dvom uvoľnil Cartera. Jeho strela z prvej však nebola dostatočne dôrazná.

17:09

Evans vystrelil. DeSmith bez problémov opäť vyrazil.

16:37

Hostia boli pri snahe o prechod do útočného pásma neopatrní. Ofsajd.

15:45

Guentzel nahodil puk do útočného pásma a korčuľoval za ním. Domáci však bez problémov.

14:38

Tvrdé súboj vyústili v korčuliarsky súboj Rutta – Slafkovský. Český obranca dokázal slovenského mladíka odstaviť.

13:49

Caufield hýri aktivitou. Tentokrát sa natláčal z ľavej strany, ale DeSmith so zákrokom nemal problém.

12:40

Malkin spomedzi kruhov mohol strieľať, ale poslal ukážkový pas na Rust, ktorého strelu z prvej vygumoval Montembeault!

12:07

Domáci zvyšujú obrátky! Na štvrtý a druhý útok nadviazal aj prvý. Na kruhy dostal nabité Suzuki, ale ani jeho strela sa neujala.

11:30

Dadonov sa výborne otočil od obrancu. Jeho strelu bekhendom z kruhov DeSmith vyrazil.

10:40

Štvrtá lajna domácich výborne pracovala v útočnom pásme. Viaceré strelecké pokusy sa však neujali.

09:32

Xhekaj uvoľňoval Dacha. Jeho pas však presný nebol.

08:49

Caufield sa opäť dostával do úniku. Defenzíva Pens ho dokázala v poslednej chvíli čisto od puku odstaviť.

08:08

Caufield vystihol rozohrávku hostí. DeSmith kryje je ho strelu. Monahan sa už k dorážke nedostal.

07:12

Petryho strelu Montembeault vyrazil. Domáci zakladajú útok.

06:14

Vydarená pasáž domácich. Kovacevic posielal puk medzi kruhy, odkiaľ sa odrazil od Caufielda. Nechýbalo veľa.

05:38

05:15

Savard štartuje útočnú akciu z obranného pásma.

04:42

Slafkovský opäť spoza brány hľadal spoluhráča. Tento raz si vybral Evansa, ktorého pokus s ťažkosťami zastavil DeSmith.

03:20

Malkin sa pokúšal preniknúť do pásma, avšak jeden z jeho spoluhráčov bol stále v útočnom pásme. Ofsajd.

02:42

Hostia opäť nasťahovaní v útoku. Pettersson spoluhráčov pred bránou nenašiel.

02:16

Slafkovský výborne uvoľnil v pravom kruhu Widemana! Ten však vo skvelej pozícii len trafil DeSmitha.

01:52

Z prvého menšieho náporu vidíme aj prvý gól stretnutia. Spoza brány posielal puk pred bránu Kapanen. Montembeault hokejkou puk posunul na DANTONA HEINENA, ktorý otvoril skóre strelou pod hornú žrďku. Rozhodcovia však po vzhliadnutí videa napokon gól neuznávajú!

01:02

Joseph ako prvý otestoval Montembeaulta, ten nemal problém s úvodným zákrokom.

00:28

Zakázané uvoľnenie Pittsburghu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Nasledujú hymny USA a Kanady.

Predzápasová šou v Montreale je v plnom prúde. Hráči už prichádzajú na ľadovú plochu.

Úvodné zostavy:

Montreal Canadiens: Montembeault – Savard, Guhle, Wideman, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Monahan, Suzuki, Caufield, Gallagher, Dvorak, Dadonov, Anderson, Dach, Drouin, Slafkovský, Evans, Hoffman
Tréner: Martin St. Louis

Pittsburgh Penguins: DeSmith – Dumoulin, Letang, Pettersson, Petry, Joseph, Rutta – Guentzel, Crosby, Rakell, Zucker, Malkin, Rust, Heinen, Carter, Kapanen, McGinn, Poehling, Archibald
Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: Chmielewski, Charron, Fournier, Knorr.

NHL pokračuje ďalšími zápasmi. Noc z pondelka na utorok znamená aj stretnutie medzi Montrealom Canadiens a Pittsburghom Penguins.

Montreal má za sebou tri stretnutia. Habs aktuálne majú na konte len 2 body, keď v otváracom stretnutí sezóny dokázali poraziť Toronto 4:3. Nasledovali však prehry s Detroitom (0:3) a Washingtonom (1:3).

Pittsburgh je na tom o niečo lepšie. Tučniaci sú aktuálne na čele Východnej konferencie. Odohrali len dve stretnutia, no skóre majú 12:4. Pens dokázali poraziť Tampu aj Arizonu zhodne 6:2.

Slováci v akcii: do zápasu naskočí aj draftová jednotka Juraj Slafkovský. Nádejný slovenský útočník sa zoznamuje s prostredím NHL. V prvých troch vystúpeniach zatiaľ nebodoval. Podarí sa mu to dnes?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.