3 : 1
(0:0, 3:1, 0:0)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Washington získava prvé body v sezóne, nad Montrealom víťazí 3:1. Všetky góly padli v prostrednej tretine.

59:18

Oddychový čas pre tím Montreal Canadiens.

58:55

Ovečkin nie a nie skórovať, zo stredu ihriska triafal prázdnu bránu, puk skončil na žrdi.

58:25

Montreal stiahol brankára!

56:57

Mantha a Guhle sa do seba pustili za bránkou Montrealu, obaja sú vylúčení na 5 minút.

55:43

Wideman mal hodne priestoru na ľavej strane, ale mieril iba do betónov Kuempera.

54:26

Po prudkej strele Johanssona z okraja ľavého kruhu zasahuje Montembeault.

53:30

Slafkovského prvá strela v zápase bola zblokovaná van Riemsdykom.

53:00

Kuemper sa natiahol po odrazenom puku a nedovolil Andersonovi dorážať.

51:13

Veľký závar pred Kuemperom, no Washington neinkasoval! Neujala sa ani jedna dorážka hráčov Montrealu.

50:14

Hostia zakombinovali, puk sa dostal medzi kruhy k Monahanovi, ktorému ale v rozhodujúcom momente puk skĺzol z čepele a Fehérváry ho poslal cez všetky čiary.

49:56

Vylúčenie v tíme Washington Capitals:
Jevgenij Kuzněcov – 2 min., faul kolenom.

48:39

Montreal sa trápi v útočnej fáze, aj teraz ho zastavil ofsajd.

46:50

Z vrcholu ľavého kruhu strieľal Dach, Kuemper mal odkrytý výhľad a dal si pozor.

44:42

Montreal bol veľmi blízko ku kontaktnému gólu. Savardov pokus Kuemper nevidel, zasiahol iba reflexívne ramenom a puk skončil na konštrukcii bránky.

44:37

Pasáž bez prerušenia a striel ukončil až zákrok Kuempera, ktorý sa zmocnil odrazeného puku.

42:21

Fehérváryho pokus od modrej Montembeault kryje a prerušuje hru.

41:25

Montembeaultovi pomohla žrď pri strele Oshiea!

40:46

Na druhej strane strieľal od modrej Kovacevic a Kuemper bol nútený prerušiť hru.

40:10

Ovečkin strieľal z prvej spoza kruhu, ale bránu minul.

40:01

Do vedenia išiel Montreal zásluhou Suzukiho, no Washington troma gólmi zápas otočil. Presadili sa Sheary, Mantha a Oshie.
Tretia tretina sa začne o 3:07.

40:00

38:50

Gallagher sa preštrikoval do útočného pásma, puk ale rýchlo stráca.

37:42

Ovečkin často strieľa, no tentokrát jeho pokus zastavil ľavý betón Montembeaulta.

37:20

Montreal sa veľmi dobre bráni, Capitals majú problém usadiť sa v útočnom pásme.

36:03

Vylúčenie v tíme Montreal Canadiens:
Arber Xhekaj – 2 min., sekanie.

35:20

Washington dal gól!
Domáci využívajú presilovú hru. Ovečkinovu strelu vyrazil Montembeault pred seba, T. J. OSHIE vrátil puk do bránkoviska a aj so šťastím ho dokázal zasunúť za chrbát brankára.
Asistencie Alexander Ovečkin, Dylan Strome.

34:40

Washington rýchlo a pekne zakombinoval, zakončoval Oshie spomedzi kruhov, Montembeault vyráža.

34:06

Mike Hoffman – 2 min., sekanie.

33:43

Monahanova strela sa od zadného mantinelu odrazila pred bránku, Kuemper ukryl puk v lapačke.

32:38

O ďalší gól sa pokúšal Brown, ale bol zablokovaný, Washington v posledných minútach jasne dominuje a Montreal do ničoho nepúšťa.

31:43

Capitals otáčajú skóre zápasu. Po prihrávke Kuznecova sa k puku na pravom kruhu dostal ANTHONY MANTHA, jeho strela Montembeaultovi prepadla popod rameno a puk skončil v bránke.
Asistencie Jevgenij Kuzněcov, T. J. Oshie.

31:19

Oshie sa snažil dostať puk pomedzi betóny Montembeault, ten si dal pozor a puk za svoj chrbát nepúšťa.

30:02

Gallagher sa ocitol zoči voči Kuemperovi, ale nedokázal sa presadiť.

29:02

Washington vyrovnáva! CONOR SHEARY naskočil z trestnej lavice, zapojil sa do útočnej akcie svojho tímu, číhal pred bránkoviskom a podarilo sa mu tečovať prudký puk z hokejky Jensena. Montembeault bol bezmocný. 1:1.
Asistencie Nick Jensen, Trevor van Riemsdyk.

28:28

Washington v oslabení zaútočil, z pravého kruhu strieľal Eller, do zakončenia sa dostal Dowd, Montembeault sa stihol presunúť a jeho pokus zneškodnil!

26:46

Conor Sheary – 2 min., podrazenie.

26:41

Gallagher strieľal, Kuemper vyráža.

25:45

Streľba nie je až tak početná, Washington napríklad v druhej tretine ešte neohrozil bránku Montrealu.

24:09

Hoffman sa dostal k strele spomedzi kruhov, Kuemper ale zasahovať nemusel, puk zrazil brániaci Jensen.

23:04

Na jednej strane strieľal od modrej Savard, na druhej strane bol pokus Protasa zblokovaný.

22:01

Montreal Canadiens dáva gól!
Montreal sa ujíma vedenia! Xhekajova strela bola zrazená na zadný mantinel, kde sa puku ujal NICK SUZUKI, pomýlil brániacich hráčov, zmenil smer, vykorčuľoval s pukom spoza bránky a z otočky ho po ľade zasunul medzi Kuemperove betóny.
Asistencie: Arber Xhekaj, Cole Caufield

20:01

Po prvej tretine je skóre medzi Washingtonom a Montrealom bezgólové. V 14. minúte síce dopravil puk do siete Ovečkin, útočnej akcii ale predchádzal ofsajd a gól dodatočne nebol uznaný.
Druhá tretina sa začne o 2:11.

20:00

18:50

Ovečkinovo nahodenie od modrej chytá gólman Montrealu do lapačky a prerušuje hru.

17:45

Hra sa prelieva zo strany na stranu, minimum sa prerušuje.

17:20

Po dlhšej dobe vidíme brankársky zákrok, úspešne si počínal Montembeault, ktorý kryl strelu Carlsona.

14:40

Carlsonova tvrdá rana skončila na zadnom mantineli. Hra je prerušená.

13:29

Washington skóroval, puk po strieľanej prihrávke Gustafssona do siete dostal Ovečkin, lenže hosťujúci tréner si zobral challenge a po vzhliadnutí videa gól nie je uznaný, nakoľko celej akcii predchádzal ofsajd!

12:43

Po dlhej kombinácii poslal Drouin konečne puk na bránu, kde bolo ale hustom puk končí na tribúne.

12:05

Krížny pas zrazil van Riemsdyk mimo klzisko.

11:54

Montrealu presilovka nejde podľa predstáv, Washington sa už podruhýkrát oslobodil.

11:05

Dmitrij Orlov – 2 min., podrazenie.

10:14

Na druhej strane neuspel Hoffman, Kuemper nemusel zasahovať.

09:46

Fehérváry dostal prihrávku na modrú, jeho strelu zrazil brániaci Harris na ochrannú sieť.

08:27

Slafkovský nahodil puk na zadný mantinel, jeho spoluhráčom sa ho ale získať nepodarilo.

08:07

Capitals nevyšla rozohrávka, píska sa zakázané uvoľnenie.

06:39

Ovečkin mieril na vzdialenejšiu žrď, Montembeault ale svojím ramenom puk vytesnil mimo troch žrdí.

04:36

Anderson dostal puk do jazdy na ľavom krídle, po ľade mieril medzi betóny Kuempera, ten jeho pokus zlikvidoval.

03:46

Lenže Washington sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému! Vracajúci sa hráč Montrealu zblokoval prihrávku.

03:30

V úvode stretnutia má viac z hry Montreal, domáci sa len s ťažkosťami dostávajú do útočného pásma.

02:32

Hneď po buly strieľal z pravého kruhu Wideman, Kuemper úspešne zasiahol.

01:50

Dowd pálil od mantinelu, Montembeault bol pripravený.

00:46

Fehérváry sa prezentoval aktívnou hrou, Ovečkin z jeho prihrávky ale nič nevyťažil a Washington prišiel o útočné pásmo.

00:01

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson, Fehérváry, Jensen, Orlov, E. Gustafsson, T. van Riemsdyk – C. Brown, D. Strome, Ovečkin – Mantha, Kuzněcov, Oshie – Eller, Protas, M. Johansson – Hathaway, Sheary, Dowd.

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Guhle, Savard, Kovacevic, Harris, Xhekaj, Wideman – Suzuki, Caufield, Jos. Anderson – Drouin, Hoffman, Evans – Gallagher, Slafkovský, Dvorak – Monahan, Dach, Dadonov.

NHL si pre túto noc pripravila opäť bohatú porciu zápasov. V tomto online textovom prenose sa zameriame na súboj, ktorý je z pohľadu slovenského fanúšika mimoriadne zaujímavý. Washington Capitals hostí Montreal Canadiens, proti sebe nastúpia Martin Fehérváry a Juraj Slafkovský.

Washington vstúpil do novej sezóny dvoma prehrami. Bostonu podľahol 2:5, Torontu 2:3.

Montreal má po dvoch odohraných zápasoch na konte dva body. Nad Torontom zvíťazil 4:3, Detroitu podľahol 0:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.