4 : 3
(0:0, 0:1, 3:2 - 1:0)
Kanada
Naposledy zmenené pred rokom

85. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa týmto zápasom končia, v mene celej redakcie ďakujeme za priazeň, ktorú ste nám preukazovali počas uplynulých šestnástich dní, zostaňte nám verní a dovidenia pri ďalších športových prenosoch a vrcholných podujatiach.

Najlepší hráč Kanady: Matthew Barzal
Najlepší hráč Fínska: Mikael Granlund

FÍNSKO sa teší zo zlatých medailí na domácom šampionáte, čo viac si hráči, tréneri a najmä fanúšikovia môžu želať.

Fínsko dnes využilo až tri presilové hry a Kanadu zdoláva 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 7. minúte predĺženia Sakari Manninen.

Koniec zápasu.

66:42

Fínsko dalo gól!
Tentokrát spolupráca Granlunda a SAKARIHO MANNINENA vyšla gólovo. Granlund v roli nahrávača poslal ideálnu krížu prihrávku Manninenovi a ten trafil z prvej medzi betón a lapačku presúvajúceho sa Tomkinsa.
Asistencie: M. Granlund, M. Heiskanen

66:24

Veľký fínsky tlak, Granlund prihrával Manninenovi, ten puk netrafil dobre.

65:52

Manninenovu strelu ukryl Tomkins v lapačke a prerušil hru.

65:36

Vylúčenie v tíme Kanada:
Thomas Chabot – 2 min., hákovanie.

64:16

Chabot výborne v defenzíve, pravdepodobne zabránil fínskemu gólu.

63:58

Granlund prihral Manninenovi, ten mu puk vrátil, no Granlundovi odskočil.

63:16

Rajala tvrdo vypálil, puk končí na zadnom mantineli.

61:59

Anttilovi vypichol puk Graves, Fíni tiež radšej podržali puk a zacúvali.

61:26

Lindellova strela išla vedľa.

61:05

Barzal našliapol, vystrelil, trafil bočnú sieť.

60:35

Dubois dostal prihrávku, no nemal to na strelu a tak vyšiel z útočného pásma.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Teraz nás čaká klasická prestávka a po nej sa začne predĺženie. Hrá sa, kým nepadne gól.
Predĺženie sa začne o 21:56.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:36

Kanada dala gól!
Po dvoch rýchlych kanadských góloch je vyrovnané. Kanaďania to v šestici zahrali výborne, puk smeroval z hokejky Bathersona na Barzala, ten našiel medzi kruhmi MAXIMA COMTOISA, ktorý z prvej strieľa vyrovnávajúci gól.
Asistencie: N. Barzal, D. Batherson

58:22

Bránka Kanady je už prázdna, čaká nás poriadne dramatický záver.

57:48

Po pozretí videa je gól uznaný. Bránka bola síce povyskočená, novrátila sa sama naspäť. Strelcom gólu je teda ZACH WHITECLOUD.
Asistencie: M. Barzal, J. Anderson

57:48

Whitecloud dostal spätnú prihrávku na kruh od Barzala a prestrelil Olkinuoru. Hlavní rozhodcovia však gól neuznali pre posunutú bránku. Ide sa však ešte pozerať video.

57:12

Fíni mohli pridať štvrtý gól, prečíslenie dva na jedna zmenili na tri na jedna. Lammikko prihral Pesonenovi, ten ešte v druhej vlne nakorčuľovaného Armiu, ktorý tesne minul bránu.

55:51

Fínom stačí už len držať puk čo najďalej od brány a prehusťovať stredné pásmo. Zlaté medaily majú na dosah, ale Kanada má ešte dosť času na dva góly.

54:04

Lammikko vyhral buly v útočnej tretine za seba na JOELA ARMIU, ten strieľal prakticky z miesta a trafil pod hornú žŕdku. Tomkins mohol len ťažko reagovať.
Asistencia: Juho Lammikko.

54:01

Ľahké Mäenalanenovo nastrelenie do lapačky Tomkinsa, ale účel splnilo. Vhadzuje sa v útočnom pásme Fínska.

53:20

Lehtonen bol ako prvý pri Whitecloudovom nastrelení a posiela puk na opačnú stranu klziska, čo najďalej od vlastnej brány.

52:28

Barzal dostal puk do jazdy, no cez fínskych hráčov neprihral.

51:26

Kanaďania zavreli Fínov v ich obrannom pásme a Lowry zahral na hranici pravidiel. Chýbala im však streľba.

49:29

Olkinuora nemal hokejku, potom ju dostal od Manninena, Fínom poriadne priháralo, no so šťastím a vďaka obetavosti zvládli odpáliť puk do bezpečia.

48:57

Severson prihral Whitecloudovi, pred bránou pracoval Anderson, nepodarilo sa mu puk usmerniť medzi tri žrde.

48:07

Fíni v ďalšom nápore, z prvej pálil Vatanen, ale nepresne.

47:42

Nastrelenie Rajalu na Tomkinsa, ten si poťažkal puk v lapačke.

47:27

Teraz je to Kanada, ktorá musí hrať, no musí sa vyvarovať zbytočných vylúčení.

45:57

MIKAEL GRANLUND dvoma presilovkovými gólmi otáča skóre finálového zápasu! Jeho spoluhráči sa postarali o clonenie pred bránou a odtiahnutie hráčov, no a Granlund zobral zakončenie na seba a to mu vyšlo perfektne. Jeho presná strela mierila nad lapačku Tomkinsa a puk skončil až v sieti.
Asistencie: M. Lehtonen, T. Hartikainen

45:23

Fínsko pokračuje v presilovke o jedného hráča. Amiova strela vystrašila Tomkinsa, úradovala jeho vyrážačka.

44:13

Striedanie v tíme Kanada:
z ihriska odchádza Chris Driedger, prichádza Matt Tomkins.
Driedger sa pri zákroku zranil a strieda zo zdravotných dôvodov.

44:13

Kanaďania doplatili na sériu vylúčení a inkasujú v oslabení o dvoch hráčov. Lehtonen prihral Heiskanenovi, jeho tvrdá strela sa od zadného mantinelu odrazila na hokejku MIKAELA GRANLUNDA a ten z ľavého kruhu stihol zakončiť do odkrytej bránky, kým sa Driedger presúval.
Asistencie: M. Heiskanen, M. Lehtonen

44:08

Cole Sillinger – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

43:45

Granlundova zblokovaná strela sa vracia na fínske hokejky, no Fíni neudržali útočné pásmo, po tom čo Kanaďania dobre zapracovali v defenzíve.

42:42

Fínska početná výhoda bude pokračovať.

42:42

Noah Gregor – 2 min., podrazenie.

41:57

Prvú polovicu presilovej hry Fíni prehajdákali. Do šance sa nedostali.

41:10

Kanaďania sa oslobodzujú vyhodením cez všetky čiary.

40:47

Nicolas Roy – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.

40:38

Dubois napádal fínsku rozohrávku, domáci hokejisti sa nenechali rozhodiť.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine finálového súboja vyhráva Kanada nad Fínskom 1:0. O zatiaľ jediný gól stretnutia sa postaral v 24. minúte Cozens, ktorý skóroval v početnej výhode.
Tretia tretina sa začne o 20:57.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:35

Fíni zaútočili v trojici, pri koncovke si trochu zavadzali, no k odrazenému puku sa dostal Sallinen a jeho bekhend zastavila žŕdka kanadskej brány!

37:21

Pokka servíroval puk Heiskanenovi, ten ho pri pravej žŕdke netrafil.

36:43

Fínsko prežilo veľký presilovkový tlak Kanady.

35:52

Barzal prišiel s pukom bližšie k bránke a vystrelil príklepom, ktorý mu nesadol, puk poslal iba po ľade. Fíni sa ubránili.

35:05

Fíni vytlačili Barzala k mantinelu a vyhodili puk z obranného pásma.

34:42

Vylúčenie v tíme Fínsko:
Valtteri Filppula – 2 min., podrazenie.

34:03

Dubois zachytil puk a vyviezol ho do útočného pásma.

33:09

Vatanenova strela zrazená na ochrannú sieť.

32:59

Heiskanen strieľal z pravého kruhu, puk skončil na zadnom mantineli.

32:31

Po Granlundovej prihrávke sa k dorážkam dostali Pesonen aj Manninen, Driedger odolal náporu.

32:05

Fínom nevyšla kombinácia, Manninenovi odskočila prihrávka, Kanada sa oslobodzuje.

31:22

Nick Holden – 2 min., podrazenie.

30:50

Lammikko našiel strieľanou prihrávkou pred bránkoviskom Armiu, tomu sa nepodarilo dostať puk za chrbát Driedgera.

29:50

Heiskanen nahadzoval puk z ľavej strany pred bránu, Kanaďania prihrávku zblokovali.

29:01

Fíni majú v tejto tretine veľmi málo striel, ďalšiu nepridali ani teraz. Boli vytlačení k mantinelu.

27:59

Kanadský hráč vyšiel spoza brány, no jeho koncovka tri žrde minula.

27:11

Zaváhanie Kanady, Fíni mali prečíslenie dvoch proti jednému, výborne sa však vrátil Cozens a stečoval prihrávku, Lammikko netrafil puk, Fíni nezakončili.

26:27

Chabotovo nastrelenie tesne minulo bránu, puku sa zmocnili domáci Fíni, no Filppulu stopol Whitecloud.

25:53

Fíni zaútočili v trojici, Björninen prihral Mäenalanenovi, Anttila už smeroval pred bránku cloniť, no strela Mäenalanena bola zrazená.

24:00

Barzalovi sa otvorila ulička na DYLANA COZENSA a hneď mu adresoval prihrávku. Cozens triafal z prvej, puk skončil v bližšom hornom rohu fínskej bránky. Kanada využila presilovku po 35 sekundách a ujíma sa vedenia.
Asistencie: M. Barzal, D. Severson

23:25

Niklas Friman – 2 min., hákovanie.

23:00

Vatanen nastreľoval z uhla, puk prešiel popred bránkovisko, nikto ho nezasiahol.

22:17

Kanadský kapitán Chabot vyviezol puk, no zámer mu nevyšiel tak ako chcel, puk iba odovzdal na fínske hokejky.

21:29

Po nastrelení Lowryho končí puk na ochrannej sieti. Buly v strednom pásme.

20:33

Fínsko sa snaží napodobniť Kanadu z prvej tretiny a ihneď sa usadilo v útočnom pásme. Z osi klziska pálil z prvej Hietanen.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Veľmi rýchlo odohraná prvá tretina je za nami, skóre je bezgólové. Oba tímy pristupujú k hre zodpovedne, hrá sa čisto, veľa šancí sme nevideli.
Druhá tretina sa začne o 20:07.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:20

Armia pálil od mantinelu, Driedger chytil puk do lapačky, vhodí sa po jeho ľavici.

18:30

Fíni teraz len pretečovali puk do útočného pásma, z protiútoku Dubois už nemal veľa síl a tak len nastrelil puk na Olkinuoru, ktorý ho podržal.

16:59

Anttila tvrdo narazil na mantinel Whiteclouda, v hľadisku to len tak zašumelo.

15:44

Výborne Pokka proti Comtoisovi za vlastnou bránou, získal puk na fínske hokejky.

14:56

Fíni čakajú v strednom pásme, Kanaďania sa snažia prejsť do útočného, v posledných minútach sa tam dlhšie neudržali.

13:16

Fíni forčekingom nepustili Kanaďanov z och pásma, Lammikko z tesnej blízkosti bekhendom minul bránu.

12:24

Fíni pekne zakombinovali po obvode točného pásma, Heiskanen zobral koncovku na seba, po jeho príklepe musel Driedger zasiahnuť.

11:44

Batherson pálil z prvej, Cozens ani Dubois sa k dorážke nedostali, našťastie pre Fínov.

10:36

Mäenalanen riskantne zacúval a daroval priestor aj puk Andersonovi, ktorý vyskúšal pozornosť Olkinuoru, ten výborne zasiahol pravým betónom.

10:01

Ofsajd zastavil Fínov, Lammikko s Pesonenom nemôžu pokračovať v útočnej akcii.

09:22

Pokka si nakorčuľoval do streleckej pozície, no trafil do lapačky Driedgera.

08:51

Lehtonen si veľa dovolil pri rozohrávke, takmer mu puk vzal číhajúci Dubois.

07:49

Hartikainen prenikol a spätnou prihrávkou pred bránu hľadal Manninena, ten sa k puku nedostal.

07:26

Chabotovo nastrelenie zrazil Lowry, ale puk nesmeroval na bránu.

06:44

Puk poskakoval pred bránkou, ale Pesonen ho zo vzduchu nedokázal trafiť.

06:09

Pesonen dostal dobrú prihrávku do jazdy na ľavé krídlo, mal rýchlosť, vyskúšal to sám strelou medzi betóny, Driedger má puk vo svojej moci.

05:08

Hrá sa prevažne v obrannom pásme Fínska, Fíni teraz ale majú puk na hokejke a Lehtonen rozohráva spoza vlastnej brány.

03:52

Kanaďania začali vo vysokom tempe, Fínov zatiaľ k ničomu nepustili.

03:17

Voľný Batherson, jeho strela z otočky z ľavého kruhu boa zrazená.

02:48

Filppula nastreľoval puk takmer z bránkovej čiary, ten skončil v Driedgerovej lapačke, hra je prerušená.

01:37

Granlund naštartoval motory, no kanadský hráč si ho postrážil a nedovolil mu prejsť.

01:15

Bekhendová dorážka od Lowryho, Olkinuora všetko videl a puk poslal zrazil brány.

00:49

Kanada sa nasťahovala do útočného pásma, Seversonova strela minula bránu, Sanheim už bol presnejší.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Pokka, Heiskanen, Vatanen, Friman, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula ©, Rajala – Armia, Lammikko, Pesonen – Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.

Kanada: Driedger (Tomkins) – Graves, Chabot ©, Severson (A), Sanheim, Whitecloud, Holden, Mayo – Batherson, Dubois, Cozens – Anderson, Barzal, Sillinger – Roy, Lowry (A), Comtois – Gregor, Mercer, Johnson – Geekie.

Vyvrcholením MS je finálový súboj medzi hokejistami Fínska a Kanady, na štadióne v Tampere sa úvodné buly vhodí o 19:20. Finálové obsadenie je totožné s minuloročným šampionátom, ktorý sa hral v Lotyšsku. Kanada vtedy zvíťazila 3:2 po predĺžení.

Domáci Fíni majú veľkú motiváciu, ešte nikdy sa im totiž nepodarilo vyhrať zlaté medaily na domácom šampionáte. Fíni vstúpili do turnaja veľmi dobre, celkovo odohrali deväť zápasov, z ktorých prehrali iba jeden, aj to až po samostatných nájazdoch, keď podľahli Švédom 2:3. V riadnom hracom čase premožiteľa zatiaľ nenašli. Do štvrťfinále postupovali Fíni z prvého miesta, sily si zmerali s našimi hokejistami. Síce sme 2:0 vyhrávali, no Fíni zápas otočili a zvíťazili 4:2. V semifinále sa stretli s Američanmi, opäť museli otáčať. Prehrávali 0:1, no napokon sa tešili z víťazstva 4:3.

Kanada má na MS silný tím zložený z hráčov NHL. Prvé štyri duely na turnaji zvládla bez zaváhania, potom však prehrala so Švajčiarskom a následne prekvapivo aj s outsiderom z Dánska. V poslednom zápase základnej skupiny sa opäť vrátila na víťaznú vlnu, Francúzom nedala žiadnu šancu a vyhrala vysoko 7:1. V štvrťfinále narazila Kanada na Švédsko. Po dvoch tretinách bolo skóre pre ňu nepriaznivé 0:3, no do záverečného klaksónu vyrovnala na 3:3 a o svojom postupe do semifinále rozhodla už v 43. sekunde predĺženia. Proti Čechom Kanaďania prehrávali, do prestávky však stihli vyrovnať a následne bol zápas v ich réžii. Čechov zdolali vysoko 6:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.