Tomáš HERTL nepremieňa.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

Nájazdy sa začnú o 17:51.

Tímy si to rozdajú v samostatných nájazdoch. Táto časť začne o pár minút, keď rolba upraví stred ľadovej plochy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:00

Prebieha posledná minúta predĺženia.

63:23

Hronek drzo pred Starkbaumom vykúzlil fintu medzi nohy, teda na štýl Demitru! Za pokus nič nedal, ale zápas neukončil!

62:51

Schneider hlúpo prihrával na pravý krídelný priestor. Česi to vystihli, ale nedotiahli to do finálnej fázy.

62:09

Zohorna to zobral do vlastných rúk a ponúkol príležitosť Kempnému vystreliť, avšak bez želaného ovocia.

61:19

Filip Hronek iba korčuľoval s pukom na hokejke a jeho spoluhráčom sa veľmi nechcelo spolupracovať.

60:27

Nissner si dovolil kruh na útočnej modrej čiare. Tomáš Kundrátek ho tlačil na opačnú stranu, a tak odišiel na lavičku.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 17:39.

Česi si koledovali o problém a majú ho. Výraz hráčov je viac než jasný, ale nikto iný za to nemôže. Nehrali totiž do posledného hvizdu a outsider sa mu pomstil. Za chvíľu začneme predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:22

Rakúsko dalo gól! Nebude to znieť až tak neuveriteľne, ale Rakúšania v absolútnom závere vyrovnávajú na 1:1! BRIAN LEBLER doklepol puk do bránky aj cez hokejku Kundrátka. Asistencie: Dominique Heinrich a Peter Schneider.

58:57

Rakúsko hrá power-play!

58:41

Karel Vejmelka nechal betón na ľade, ktorý neprestrelil Feldner!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:30

Filip Hronek by bol smoliar, keby sa od neho odrazil puk za Vejmelku. Rýchly herný obrat a na druhej strane mal gólovú poistku na hokejke Jakub Vrána. Starkbaum zabral hokejkou.

56:36

Veľmi úbohý výkon českých hráčov. Je to nepríjemné, ale musíme to pomenovať na priamo. Rakúsko má smolu, že to ešte nedokázalo aspoň v jednom prípade zúročiť.

55:39

Dvakrát po sebe Česi vystrelili puk na zakázané uvoľnenie.

54:54

Starkbaum si zachytal po tom, ako na neho poslal tvrdý projektil český obranca Michal Kempný.

54:37

Českí hráči sa každým striedaním viac a viac trápia. Zrejme na nich čakajú horúce posledné minúty súboja. Reklamný brejk im padne vhod.

52:08

Profesorsky prístup Čechov. O kvalite určite nemôže byť reč, ale Rakúšania ešte cítia možnosť dopraviť puk do siete. Kilian Zündel ale neprestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

50:00

Pre Rakúšanov štartuje posledných desať minút záverečnej tretiny, aby sa pokúsili potlačiť stretnutie do predĺženia.

Dnešný duel sleduje 3264 divákov.

48:10

Benjamin Nissner prišiel do pásma a vyrušil svojou strelou Vejmelku. Paul Huber sa už k dorážkovému pokusu nedostal.

47:58

Starkbaum sa roztiahol v bránkovisku a puk si našiel pod sebou!

45:59

Jakub Flek s dobrým streleckým pokusom, pri ktorom si nebol stopercentne istý brankár Starkbaum, avšak v predbránkovom priestore absentoval Zohorna.

45:32

Boj pokračuje. Česi stále súperia s hrou Rakúšanov, resp. hrajú iba potiaľ, pokiaľ to majú dovolené.

43:55

Ofsajd Rakúska.

42:48

Česko hrá s piatimi hráčmi.

42:17

Individuálny útok do útočného pásma v oslabení podnikol Jiří Černoch, keď si pri Vejmelkovi vyčíhal puk od Leblera. Na Starkbauma neposlal pokus.

41:38

Dominique Heinrich si spracoval ľahkú nahrávku a švihom ohrozil Vejmelku. Nič ťažké pre českého gólmana.

40:48

Vylúčenie v tíme Česko:
Roman Červenka – 2 min., sekanie.

40:08

Po pár sekundách z tretej tretiny pomýšľal na rakúske vyrovnanie Brian Lebler. Vejmelka mu vystihol smer strely a vyrazil.

40:01

Tretia tretina sa začne o 17:01.

Česi chcú tvoriť, no nevedia prekonať hru Rakúska. To sa bráni a chce udrieť z naskytnutých možností, ktoré boli. Toto môže povzbudiť do tretej tretiny. Po dvoch tretinách 1:0 pre Česko.

40:00

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:13

Nissner v tejto chvíli svojim postavením pomohol Starkbaumovi. No rakúsky muž v bránke musel poskytnúť následnú reakciu na pokus favorita.

37:38

Občas badať na českých hráčov zúfalosť z toho, aký systém vybalili Rakúšania. Pre Čechov je výrazne problematický.

35:47

Nico Brunner sa vystrčil ako obranca pred brankára Vejmelku a chcel poslať do bránky prihrávku Leblera!

35:14

Dominic Hackl skúšal pozornosť Vejmelku. Český gólman si skúsene zakryl pravú tyčku a drží puk v lapačke.

33:51

Poldrep Davida Krejčiho a strela do žŕdky bránky Rakúska!

33:41

Jordán si to rozdal v šprintérskom súboji s Feldnerom. Ich snaha bola zbytočná, keďže je pískané zakázané uvoľnenie.

32:44

Erik Kirchschläger strieľal spoza Ščotku. Vejmelka neudržal tento puk, a potom Kundrátek krotil správanie Lukasa Hauduma, ktorý sekol českého brankára.

32:11

Zohorna si rozhodil puk do súboja s rakúskym hokejistom, ktorý len ho len o vlások minul a nezabránil tak hlbšiemu prechodu súpera pred bránu.

31:05

Rakúšanov zdobí systematická robota a najmä kvalitná pozičná hra. S ňou sa veľmi nevedia vysporiadať hráči Česka. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme doteraz svedkami futbalového výsledku.

30:26

Špaček už sa nedočkal prienikovej nahrávky od Jakuba Fleka, pretože tomu do puku ľahol brániaci rakúsky obranca.

30:07

Karel Vejmelka kryje strelu zápästím, ktorú vyslal Nico Feldner. Po polovici súboja v Tampere vyhráva Česko nad Rakúskom 1:0.

29:00

Príchod Šimeka do zadných radov odobral šancu na úspešnú kľučku v podaní Kaspera.

28:28

Česi mali neporiadok v defenzíve, a takisto Rakúšanom chýbala lepšia orientácia aj dôraz pred bránou.

27:18

Kempný si nepripíše prvý bod na šampionáte za výbornú nahrávku do jazdy pre Krejčiho, ktorý nezakončil pred Starkbaumom.

26:03

Jakub Flek zakončil bekhendom a s cieľom trafiť vinkel! Vedľa!

25:28

Strieľaná nahrávka po ľade z rakúskej strany. Pred bránku sa tlačil Lebler, ale Wimmerov pokus nepremietol do presného zásahu.

24:12

Ganahl má pri absencii Raffla kapitánske céčko na hrudi a bol na čele rakúskej akcie. Štvorica Čechov vytvorila obranný box pri návrate dozadu a Vejmelka si nemusel lámať hlavu zákrokom.

23:07

Zohorna jednoducho prekorčuľoval polovicu hracej plochy a do kombinácie pritiahol aj Červenku. Česi však nevystrelili na bránku.

21:58

Jakub Vrána vyštartoval do protiútoku s Černochom, ktorý disponoval voľným miestom vľavo aj dobrou streleckou príležitosťou, ale Vrána sa rozhodol ohroziť Starkbauma, a ten ho vychytal.

20:51

Roman Červenka k otváraciemu gólu druhý nepridá. Blümel ukázal výborné čítanie hry i cit pre prihrávku a chémia medzi nimi funguje na vysokej úrovni. Starkbaum drží Rakúšanov.

20:26

Kempný začal v zápase strelecké pokusy a drží sa toho aj po zmene strán. Chytil mu to Starkbaum, pre ktorého je to úvodný zásah v tretine.

20:01

Druhá tretina sa začne o 16:11.

Padli dva góly, ale platil len jeden a oba do rakúskej bránky. Rakúsko však podáva sympatický výkon a do nasledujúcich tretín má na čom stavať, aby mohlo pomýšľať nad nejakým bodom.

20:00

19:16

Českí hokejisti sa ešte snažili pridať jeden gól do šatne. Starkbaum nepokryl stopercentne strelecký pokus a dorážať chcel Špaček.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:59

Česko dalo gól! Teraz už to je oficiálne a Česi sa ujímajú vedenia. Kundrátek s Blümelom zaobstarali príchod ROMANA ČERVENKU medzi kruhy, ktorý nedal šancu Starkbaumovi. Asistencie: Tomáš Kundrátek a Matěj Blümel.

17:43

17:20

Nissner zapríčinil, že jeho mužstvo musí vykorčuľovať za modrú čiaru.

16:09

Vejmelka sa uhýbal súperovmu zakončeniu k vzdialenejšej žŕdke.

15:43

Michal Kempný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

15:27

Šimek zaviezol puk do útočnej zóny po pravej strane a vľavo sa presunul Kempný. Narazil ale na Nissnera.

14:38

Jordán korčuľoval popred vlastnú striedačku a v ideálnej chvíli odzbrojil rakúskeho hráča, ktorý v skutočnosti nemal puk dostatočne pod kontrolou.

13:27

Rakúsko hrá s piatimi hráčmi.

13:25

Koniec presilovky mohol nastať o dve sekundy skôr! Z výbornej pozície pálil Hronek, ale puku prekážala horná tyčka!

12:04

Prvá početná výhoda českého výberu nebola presvedčivá, a to isté platí aj pri tejto druhej. Je to pomalšie a výhodnejšie pre Rakúšanov.

11:27

Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Brian Lebler – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

11:09

10:09

Kombinácia na malom priestore zlyhala. Rakúšania vyhadzujú preč.

09:38

Krejčí svojou výbornou strelou na lapačku natiahol rakúskeho brankára Starkbauma, no zároveň jeho tím stráca pobyt v pásme.

09:09

Bernd Wolf – 2 min., krosček.

08:37

Schneider si pekne vymiešal protihráča na kruhu a pokúsil sa strčiť prihrávku medzi kruhy. Zľava si to pýtalo strelu od Nissnera, ktorej Vejmelka nečelil.

08:16

Neuznaný presný zásah Česka by mohol do určitej miery povzbudiť rakúskych hráčov, ktorí sa už dokázali počas tretiny útočne osmeliť.

07:31

Matěj Stránský sa nemôže tešiť z gólu! Rakúsko si vyžiadalo trénerskú výzvu, s ktorou uspelo! Pokračujeme za stavu 0:0!

Česko dalo gól!

06:58

Ten istý český obranca si to o pár sekúnd zopakoval. V tomto prípade nemieril presnejšie, nakoľko Huber predviedol obranný zákrok a puk ulovila ochranná sieť.

06:47

Výborná strela smerom na bránku Rakúska, ktorú vyslal Filip Hronek.

06:24

Vejmelka zneškodnil šancu Schneiderovi!

05:43

Starkbaum napriek minimálnemu voľnému miestu, kedy pred ním bol osobný súboj dvoch hráčov, úspešne vyrazil nastrelený puk od Jordána.

05:00

Rakúšania získavajú potrebné sebavedomie a chcú sa vpredu zviditeľniť tvorivou hrou. Už ale prenechali puk protivníkovi a rýchlo striedajú.

04:39

Dlhá Šimekova prihrávka nebola zachytená Smejkalom. Zakázané uvoľnenie českých hokejistov.

02:46

Haudam sa dobre vrátil do vlastného obranného pásma a vstúpil tak do série českých prihrávok. Veľmi rýchlo obrátil hru a medzi súperovými kruhmi sa dostal do strely.

01:52

Šimek poslal dopredu pracovať Špačeka. Českého útočníka Rakúšania dokorčuľovali, a tak útočiaci hráč aspoň vymyslel zakončenie bekhendom.

01:04

Zohorna podporil útočnú hru Česka a dokázal sa uvoľniť za bránku, odkiaľ presúval hru na os klziska. Toto však nenašlo pochopenie so spoluhráčmi a puk opúšťa tretinu.

00:28

Michal Kempný si v prvom zápase na turnaji pripisuje hneď aj úvodný strelecký pokus. Bernhard Starkbaum nezasahoval.

00:01

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Jiříček, Šimek, Sklenička, Jordán – Červenka ©, Krejčí (A), Blümel – Vrána, Zohorna, Hertl – Černoch, Stránský, Smejkal – Flek, Špaček.
Trenér: Kari Jalonen.

Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich (A), Hackl, Wolf, Wimmer, Brunner, Kirchschläger – Lebler, Haudum, Kasper – Schneider (A), Huber, Nissner – Wukowits, Ganahl ©, Feldner – Achermann, Schwinger.
Trenér: Roger Bader.

Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu MS 2022 medzi Českom a Rakúskom.

Česko
pôjde do tretieho stretnutia v pozícii jasného favorita. Jedna výhra a jedna prehra umiestnila našich západných susedov na priebežnú štvrtú priečku. Česi sa doposiaľ stretli s Veľkou Britániou, ktorej uštedrili výsledok 5:1, no Švédi už boli ťažší oriešok a padli s ním 3:5.

Rakúsko ako náhradník Bieloruska momentálne veľa vody nenamútil. S jedným bodom je predposledné pred Britmi pri skóre 3:6. Pravdepodobne bude pre neho priorita opäť neopustiť elitu. Nejaké to prekvapenie ale môže vystrojiť. Rakúšania sa musia spoliehať na pozornú obranu a bojovnosť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.