4 : 1
(1:0, 3:0, 0:1)
USA
Naposledy zmenené pred rokom

Domáce Fínsko si poradilo aj s USA, ktoré zdolalo jednoznačne 4:1 a turnajom kráča bez straty bodu.

59:21

Američania hrajú naplno až do konca a ohrozujú Olkinuoru, ktorý vyráža pred seba. Na výhre Fínov to však nič nemení.

58:22

USA dalo gól!
Olkinuora si dnes čisté konto neudrží, inkasuje gól z hokejky ALEXA GALCHENYUKA. Celá americká akcia bola pekná, Hughes zadovkou za bránou prenechal puk Galchenyukovi, ktorý zakončil exhibične s hokejkou medzi korčuľami a puk dostal do brány kúsok ponad betón fínskeho gólmana.
Asistencie: L. Hughes, Se. Jones

57:41

Fíni posúvajú puk bezpečne popri mantineli, dávajú si pozor, aby to nebolo zakázané uvoľnenie.

56:36

Američania s pukom na hokejkách, no veľmi ďaleko od fínskej brány.

55:09

Gaudette si vybral na modrej čiare Hughesa, jeho strelu fínski hráči zblokovali a v trojici vyrazili dopredu.

53:55

Hughes na Farrella, no Fíni to prečítali a posielajú puk do stredného pásma. Už sa dopredu až tak neženú.

53:07

Pesonen nastrelil puk na Manna a získal vhadzovanie v útočnom pásme.

52:26

Američania teraz zatlačili Fínov, no Olkinuora predvádza výborné zákroky, vychytal aj Meyersa.

52:17

Meyers prihral Hughesovi, ten spomedzi kruhov netrafil bránu.

50:37

Ani Galchenyukovi sa nepodarilo zblízka skórovať, Ohtamaa jeho pokus nechtiac vytesnil rukavicou mimo brány.

49:50

Schmidtovi ušiel puk, dopredu išiel Lammikko, prihrával Mäenalanenovi, fínsky útočník však puk nespracoval.

48:51

Vylúčenie v tíme Fínsko:
Jussi Olkinuora – 2 min., nedovolené bránenie.

48:32

Lehtonen nedostal puk z obranného pásma, Peeke strieľal od modrej, no jeho pokus bol zrazený.

47:13

Olkinuora vyráža pokus Bordeleaua.

46:46

Fíni odhodili od seba puk, ten končí na zakázanom uvoľnení.

45:23

Američania sú opäť zatlačení a Fíni to zahrali veľmi dobre. Granlund naservíroval puk Manninenovi, ten strieľal z uhla do odkrytej brány, Mann výborne zasiahol pravým betónom!

44:30

Granlund strieľal z kraja kruhu, trafil brániaceho Jonesa.

43:34

Vylúčenie v tíme USA:
Sam Lafferty – 2 min., napadnutie.

43:33

Lettieri strieľal, Olkinuora mal puk, no atakoval ho Lafferty, natlačený však fínskym hráčom.

42:34

Američania pokračujú v tlaku aj po presilovke, ale Laffertymu sa zaplietol puk medzi korčule a dostal sa mimo streleckú pozíciu.

41:13

Tvrdá Schmidtova rana od modrej a následná dorážka, Fínsko sa ubránilo.

40:48

Galchenyuk poslal puk pred bránu, no Gaudette do neho iba šťuchol jednou rukou.

40:01

Druhá tretina sa hrala poriadne dlho, na jej konci je skóre 4:0 v prospech Fínov. Tí strelili v päťminútovej presilovke pri vylúčení Watsona dva góly, potom pridali ešte jeden.
Či dokážu Američania v treťom dejstve zápas zdramatizovať, uvidíme približne od 21:18.

40:00

39:58

Ešte Jones tvrdým príklepom z prvej poriadne preveril Olkinuoru, ktorý v závere tretiny podržal svoj tím.

39:46

Saku Mäenalanen – 2 min., vrazenie na mantinel,
Marko Anttila – 2 min., hrubosť.

Jaycob Megna – 2 min., hrubosť.

Mäenalanen nešetrne narazil amerického hráča na mantinel, následne vznikla ďalšia mela. Bude sa vylučovať.

39:39

Lafferty nabral rýchlosť na ľavom krídle, spätná prihrávka mu nevyšla a Američania prišli o puk aj pásmo.

38:28

Innala dostal prihrávku na ľavé krídlo, snažil sa ešte urobiť kľučku na bekhend, tá mu ale nevyšla a stratil puk pred bránou.

37:35

Granlund strieľal spoza Schmidta, minul cieľ.

36:57

USA zachytili puk v strednom pásme, Fíni im ale nedovolili prejsť do útočného.

36:04

Zvyšok oslabenia Američania už zvládli, no opäť sa iba bránia.

34:30

Američania pôsobia pri bránení dosť odovzdane, nechali vystreliť Manninena, ktorý tesne minul bránu.

33:55

Manninenovu strelu po ľade tečoval Hartikainen, ale tentokrát mimo priestoru troch žrdí.

33:28

Kieffer Bellows – 2 min., nedovolené bránenie.

32:48

Po dlhom čase si na puk siahol aj Olkinuora, ktorý si poľahky poradil s propagačnou strelou Lettieriho.

30:50

Fínsko dalo gól!
Fínsko vyhralo buly v útočnom pásme, k puku sa dostal MIKKO LEHTONEN, potiahol si ho viac na os a zavesil do ľavého horného rohu Mannovej brány, ktorý zrejme veľa nevidel.
Asistencie: T. Hartikainen, S. Manninen

30:45

Alex Galchenyuk – 2 min., sekanie.

30:44

Joel Armia – 2 min., držanie.

29:26

Mann zasahoval až po koncovke Björninena, úspešne si poradil.

28:46

Teraz sa už Američania bránili lepšie a podarilo sa im vyjsť z obrannej tretiny. Fíni si väčšiu šancu nevypracovali.

27:50

Opäť celú minútu strávili Fíni v útočnom pásme, ale nepodarilo sa im vymyslieť finálnu prihrávku.

26:51

Thomas Bordeleau – 2 min., nešportové správanie.

25:34

Fínska presilovka aj obrovský tlak pokračovali. Fínska perfektná kombinácia bola iba ťažko brániteľná, začalo to u Granlunda, ktorý prihral na úroveň bránkovej čiary Sallinenovi, ten ešte krížom cez bránkovisko našiel SAKARIHO MANNINENA a tomu už le stačilo puk zasunúť za bránkovú čiaru.
Asistencie: J. Sallinen, M. Granlund

24:42

Američania neustáli obrovský fínsky tlak, takmer štyri minúty sa nedostali z obranného pásma. Innala poslal puk pred bránu na teč pre VALTTERIHO FILPPULA a ten ho usmernil za chrbát Manna.
Asistencie: J. Innala, S. Vatanen

23:52

Vatanen neprestrelil hradbu tiel pred sebou, americký brankár zasahovať nemusel.

23:22

Američania sú pod veľký tlakom, nedarí sa im vyhodiť puk.

22:57

Innala nabil Vatanenovi na strelu z prvej od modrej čiary. Mann zostal v strede bránky a strelu kryl.

22:19

Fíni výborne kombinujú a sú poriadne nebezpeční. Po prihrávke Granlunda však Hartikainen nepremenil čistú gólovú šancu. Puk mu totiž skĺzol z čepele.

21:42

Sallinen prihral Hartikainenovi, Mann úspešne zasiahol po koncovke fínskeho útočníka.

21:03

Austin Watson – 5 min. + DKZ, faul lakťom.

Watson fauloval Hartikainena, rozhodcovia si idú situáciu pozrieť na videu. Watson nesledoval puk, dvihol lakeť a trafil Hartikainena do tváre. Vyzerá to na vyšší trest.

20:42

Hayden nepríjemne narazil Lehtonena na zadný mantinel, uvidíme, či bude môcť fínsky bek pokračovať v zápase. Zatiaľ odchádza do šatne.

20:32

Strelecký pokus vyslal Galchenyuk, Olkinuoru však z osi klziska neprekonal. Na druhej strane minul Mannovu bránku Lehtonen.

20:01

Prvá tretina je na konci, Fíni vyhrávajú nad Američanmi 1:0. V presilovej hre skóroval Granlund.
Druhá tretina sa začne o 20:12.

20:00

19:26

Američania sa znova rozostavili v útočnom pásme. Tentokrát sa sám do bránkoviska tlačil Gaudette, Olkinuora zakročil pri pravej žŕdke.

18:38

Galchenyuk si neustále vymieňal puk s Meyersom, ten sa rozhodol natlačiť do bránkoviska, Olkinuora puk udržal pred bránkovou čiarou.

18:16

Jere Innala – 2 min., podrazenie.

17:20

MIKAEL GRANLUND sa dostal k puku a ukázal, že vie, čo s ním. Pozrel sa, zvolil strelu z kruhu a trafil medzi Mannove betóny. Nechytateľný pokus. Fínsko využíva presilovú hru a ujíma sa vedenia.
Asistencie: S. Manninen, M. Lehtonen

16:49

Granlund šikovne prihral Hartikainenovi, ten pálil z medzikružia zblízka z prvej. Ďalšia veľmi dobrá fínska šanca.

16:28

Lehtonen strieľal, Mann na puk videl a nevyrazil ho pred seba.

16:04

Adam Gaudette – 2 min., hákovanie.

15:06

Američania napádali, no Fíni sa s tým vysporiadali. Dlhý puk si na útočnej modrej spracoval Granlund.

13:44

Fínske prečíslenie dvoch proti jednému, Granlund prihrával vzduchom Lammikkovi, pred ním puk skočil a Lammikko ho netrafil.

13:32

Jonesa v poslednej chvíli zastavil Friman, americký hokejista tak ani nevystrelil.

13:03

Pesonen sa snažil obkorčuľovať bránu s pukom a niečo vymyslieť, no bol čisto a tvrdo zastavený na mantineli.

12:22

Lehtonen v čistej šanci, Mann ho fantasticky vychytal pohotovým betónom!

12:02

Mikael Seppälä – 2 min., hrubosť.

Nate Schmidt – 2 min., hrubosť.

11:55

Lammikko si prebral puk a vystrelil po ľade, lenže pískal sa ofsajd. Vhadzuje sa v strednom pásme.

11:17

Teraz pre zmenu Fíni potočili Američanov, no bránu neohrozili, USA dostávajú puk do streného pásma.

09:53

USA strávili v útočnom pásme dlhší čas, svoj pobyt zakončili strelou, s ktorou nemal fínsky brankár problém.

09:10

Američania strieľali od modrej, Olkinuora musel zakročiť ľavým betónom.

08:46

Nevylučuje sa, hrá sa 5 na 5. Buly v strednom pásme.

08:44

Peeke dohral súboj proti kapitánovi Fínov Filppulovi a na ľade sa strhla mela. Uvidíme, či rozhodcovia budú vylučovať.

08:04

Seppälä išiel veľmi dôrazne do súboja a po puku, pri žŕdke sa ho snažil dostať do brány.

07:16

Björninen to mal na bekhend a trafil hornú žŕdku. Fíni sú v každom útoku extrémne nebezpeční.

06:52

Hartikainen prišiel o puk v rohu klziska, Watson ho potiahol až do útočného pásma, vystrelil a získal buly.

06:00

Po strele Vatanena fínski hráči dorážali, Mann s vypätím všetkých síl zasiahol.

05:14

Nate Schmidt – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

04:13

Manninen dostal prihrávku medzi kruhy do jazdy, strelou na vyrážačku Manna neprekonal, ten ho výborne vychytal!

03:30

Schmidt nastreľoval puk od modrej na Olkinuoru, niekoľko hráčov mu clonilo, no fínsky gólman po úspešnom zákroku hru prerušil.

03:16

Fíni boli niekoľkokrát nebezpeční, dobrú prácu odviedol ich druhý útok, ktorý vyslal na Manna niekoľko striel.

02:42

Pesonen vystrelil z pravej strany, Mann iba vyrážal, z dorážky neuspel Vatanen.

02:12

Anttila vyviezol puk a poslal ho na zadný mantinel.

01:49

Hughes prihrával Bellowsovi, ten trafil bočnú sieť.

01:24

Galchenyuk sa predral až do zakončenia, no Olkinuora zasahovať nemusel.

01:08

Fíni už potretíkrát vyhodili puk.

00:24

Mikko Lehtonen – 2 min., krosček.

00:01

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Ohtamaa, Seppälä, Vatanen, Friman, Pokka – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Pesonen, Filppula ©, Armia – Mäenalanen, Rajala, Björninen – Anttila (A).

USA: Mann (Gillies) – Megna, Se. Jones, Schmidt, Peeke, Hughes, Blankenburg – Kuhlman, Lafferty, Watson – Bordeleau, Galchenyuk, Hayden – Meyers, Bellows, Barber – Lettieri, Farrell, Gaudette.

Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, Lehtonen, Ohtamaa, Seppälä, Vatanen, Friman, Pokka – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Pesonen, Filppula ©, Armia – Mäenalanen, Rajala, Björninen – Anttila (A).

Prajem príjemný večer pri sledovaní večerného zápasu z MS, čaká nás lahôdka v podaní dvoch silných tímov, domáceho Fínska a USA.

Fínsko kráča turnajom bez straty bodu, po dvoch vystúpeniach ich má na konte šesť. V úvodnom zápase zdolalo Nórsko jednoznačne 5:0, deň na to zdolalo aj Lotyšov, avšak už to bolo tesnejším výsledkom. Fíni dokonca museli otáčať nepriaznivý stav, no napokon to zvládli. Oba góly do lotyšskej siete padli v presilovej hre, víťazný gól na 2:1 strelil v 58. minúte Mikael Granlund.

Američania si na úvod poradili s Lotyšskom 4:1. Prakticky už po prvej tetine mali našliapnuté k trom bodom, keďže vyhrávali 3:0. Lotyši korigovali na začiatku tretej tretiny, keď presilovú hru využil Dzerins. Následne Američania narazili na papierovo slabých Rakúšanov, ktorí na turnaji nahradili Bielorusov, a veruže sa rodilo prekvapenie. Rakúsko si vytvorilo dvojgólový náskok, USA vyrovnalo v tretej tretine, zápas išiel do predĺženia, kde o extra bode pre Američanov rozhodol najmladší člen výberu Luke Hughes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.