Strely mimo bránku 14:19
Úspešnosť streľby 14,29% : 14,71%
Zákroky brankára 29:18
Vylúčenia 6:4

Vo večernom šlágri 3. hracieho dňa skupiny B zvíťazili Švédi nad Čechmi po výsledku 5:3. Česi boli v zápase lepší len do prvého inkasovaného gólu. Potom velenie nad duelom prebrali Tri korunky a aj preto si dnes zaslúžene pripisujú 3 body. To bolo odomňa na dnes všetko, príjemný záver nedele Vám od klávesnice praje Adam Pančák.

Hráči zápasu

Česko: Roman Červenka
Švédsko: Rasmus Asplund

59:51

Krejčí z obrovskej šance minul bránu Hellberga. Znova to bola výborná prihrávka od kapitána Červenku.

59:24

Krejčí pálil nebezpečne z ľavého kruhu, Hertl pred bránou udrel z celej sily do betónov Hellberga, toto musel počuť snáď každý jeden divák v tamperskej Nokia aréne.

Oddychový čas pre tím Česko.

59:14

Česko už je usadené v útočnom pásme. Asplund však vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie.

58:19

Wallmark mohol spečatiť víťazstvo Švédov, no s pukom sa hral za bránou našich susedov pridlho.

57:45

Langhamer je už von z bránky, Česi hrajú vabank.

57:21

Červenka síce pálil nebezpečne, no len nad bránu Hellberga.

56:17

Toto bola gólová šanca Troch koruniek, no výborne zablokoval hokejku jednému zo Švédov obranca Jordán.

55:30

Šanca na bodovanie v tomto zápase pre Čechov sa výrazne komplikuje, Švédi zverajú svojho súpera v útočnom pásme.

55:04

Vylúčenie v tíme Česko:
Roman Červenka – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

54:53

Jordán teraz dvakrát výborne zastavil švédsku rozohrávku, no jeho spoluhráči vpredu nedokázali z týchto možností niečo vyťažiť.

53:45

O puk sa bojuje až za Langhamerom, toto je pre Švédov úplny ideál v závere tretej tretiny.

53:14

Asplund nahadzoval na Langhamera, ten zastavuje hru.

52:08

Šimek sa krútil útočným pásmom, no nevymyslel nič.

51:28

Červenka obetavo bojoval o puk za Hellbergom, ten napokon získal jeho spoluhráč Blümel, Česi s pukom na hokejkách.

51:07

Hrá sa teraz v poriadnom tempe, dlhšie sa nám neprerušovalo.

50:31

Zohorna mal ideálnu príležitosť na strelu zápästím, no aj toto bude len strela zblokovaná švédskymi obrancami.

49:50

Je tu posledných 10 minút riadneho hracieho času, Švédi sa nikam neponáhľajú no to sa im môže stať osudným pri výbornom pohybe Čechov.

48:46

Vrána vymyslel teraz nádhernú prienikovú prihrávku, z ktorej mohol ťažiť Smejkal. Ten však preváhal ideálny moment na strelu.

47:30

Česi sú teraz jednoznačne lepší na ľade, výbornú prácu teraz odviedla ich štvrtá formácia.

45:19

Česko dalo gól! Je tu iskrička nádeje pre našich susedov. MATĚJ BLÜMEL využil nádherný prehľad Romana Červenku v útočnom pásme a strieľa gól z jazdy do odkrytej brány Hellberga. Asistencie: Červenka, Šimek.

44:50

Švédsko dalo gól! Čechom sa nevydarila úplne presilová hra a následne po jej skončení inkasujú gól od ANTONA BENGTSSONA, ktorý svojou strelou z medzikružia prekonal Langhamera. Asistencia: Bromé.

43:08

Zdá sa, že Švédi sa už ubránia tejto presilovej hre, Severanie výborne zvýšili pohyb na ľade.

42:39

Rana od Vránu bola vyrazená Hellbergom, Česi však aj naďalej zvierajú Tri korunky.

41:23

Je tu veľká šanca pre našich susedov na strelenie kontaktného gólu. Dvojgólový Asplund teraz celkom zbytočne fauloval Krejčího.

41:23

Vylúčenie v tíme Švédsko:
Rasmus Asplund – 2 min., držanie.

40:45

Švédi vstúpili do tretej tretiny veľmi nesústredene, Česi by z toho mohli ťažiť.

40:35

Česi sa dostali do obrovskej šance, keď Blümel pekným spôsobom prenikol do pásma, už to vyzeralo na sitáciu dvoch proti nikomu, no v tom momente sa Dahlin hodil o bránu a takmer ju rozbil o mantinel, hra je prerušená. Prinajmenšom vyzeral ten Dahlinov pohyb divne.

40:01

Štatistiky po druhej tretine

Strely na bránku 13:26
Úspešnosť streľby 15,38% : 15,38%
Zákroky brankára 22:11
Vylúčenia 5:3

V druhej tretine zápasu prebrali Tri korunky velenie a Čechom strelili až 3 góly. S Čechmi to už vyzeralo zle nedobre, keď po štvrtom inkasovanom góle striedal Vejmelku Langhamer, no 2 minúty pred koncom prostrednej tretiny ešte vykriesal iskričku nádeje pre našich susedov Kundrátek. Stav 2:4 tak pre Čechov ešte nie je úplne márny a všetko je počas zvyšných 20 minút riadneho hracieho času možné. Tretia tretina sa začne približne o 21:10.

40:00

39:50

Blümel zabral vpredu a spôsobil Švédom v závere tretiny problémy.

39:11

Veľmi dôležitý moment pre Čechov, keď sa oslobodzujú cez všetky čiary.

38:45

Švédi sa takmer ihneď po buly rozostavili v útočnom pásme.

38:32

Jakub Vrána – 2 min., sekanie.

37:36

Česko dalo gól! Dahlin je vyhnaný z trestnej lavice po nádhernej prihrávke českého kapitána Romana Červenku na TOMÁŠA KUNDRÁTKA, ktorý to trafil z prvej úplne ideálne. Asistencie: Červenka, Jiříček.

36:37

Česi teraz zvierajú Švédov, ktorý sa však veľmi rýchlo oslobodzujú.

36:30

Rasmus Dahlin – 2 min., hrubosť.

36:21

Blümel svojou strelou z pravého kruhu trafil len veľkého Hellberga v bráne Švédov.

35:18

Tentoraz to bol Wallmark, ktorý posielal takzvanú „žabičku“ dopredu. Len tak tak, že ju českí obrancovia zastavili.

34:56

Asplund mohol zaknihovať hetrik, keď sa sám preštrikoval útočným pásmom až pred bránu Langhamera. Od Čechov je tento výkon naozaj málo.

34:27

Friberg sa nádherne presadil vpredu individuálnym spôsobom, keď sa otočil okolo českej svätyňe, na dorážku bol pripravený Bromé, no našťastie pre našich susedov sa k nemu puk nedostal.

34:00

Vrána nepríjemnou strelou preveril pozornosť Hellberga.

33:42

Strely na bránku 9:20

33:00

Blümel zachytil švédske vyhodenie puku a Česi môžu pokračovať v útočnej aktivite.

31:44

Černoch sa spoločne s Flekom snažili vybojovať puk za bránou Hellberga, no pri mantineloch sú dnes Tri korunky enormne silné.

31:07

Hronek bol výborne napádaný zo strany Švédov, no puk udržal.

30:32

Tento stav je už pre našich susedov vážny, Švédi sú v týchto momentoch jednoznačne lepší.

28:52

Striedanie v tíme Česko:
z ihriska odchádza Karel Vejmelka, prichádza Marek Langhamer.

28:52

Švédsko dalo gól! Tri korunky si tento zápas začínajú s každou jednou pribúdajúcou minútou užívať čoraz viac a viac. Gustafsson poslal nádhernú žabičku dopredu na RASMUSA ASPLUNDA, ktorý si vychutnal Vejmelku. Toto vyzerá „na uterák“ pre českého gólmana. Asistencia: Gustafsson.

28:19

Švédi sa oslobodili a čas presilovky sa pre Čechov kráti.

27:50

Krejčí výborne nahrával Stránského, ktorý však ani na dvakrát nedokázal prekonať švédskeho gólmana.

27:14

Česi sú rozostavení do presilovkového vzorca, avšak zatiaľ to je bez priameho ohrozenia Hellberga.

26:38

Erik Gustafsson – 2 min., hrubosť.

25:50

Švédsko dalo gól! Tak toto si Vejmelka za klobúk nedá. MATHIAS BROMÉ vošiel do útočného pásma a nad ničím nerozmýšľal, len strieľal. Švédsky útočník to trafil ideálne popod vyrážačku českého gólmana.

25:00

Kellman bol teraz v dobrej šanci, no na Vejmelku ešte nevyzrel.

24:40

Sklenička nebezpečne pálil na súperovú svätyňu, no toto gól nebude.

23:58

Po strele kapitána Švédov, Ekmana-Larssona, chytá Vejmelka. Aj napriek tomu, že už sú sily na ľade vyrovnané, Tri korunky hrajú v útočnom pásme Čechov.

22:47

Švédsko dalo gól! Takáto príležitosť Trom korunkám jednoducho nemohla újsť. Wallmark výborne nabil EMILOVI BEMSTRÖMOVI, ktorý príklepom z pravého kruhu prekonal Vejmelku. Asistencie: Wallmark, Gustafsson.

22:03

Severania v obrovskom tlaku, traja Česi sa však vytrvalo bránia.

21:43

Jakub Flek – 2 min., hákovanie.

21:13

Hertl ponúkol Švédom obrovskú šancu na gól, ktorý by znamenal pre Tri korunky vedenia. Veď si len spomeňme na to, aký tlak si vytvorili Severenia pri prvej presilovke v závere prvej tretiny.

21:10

Tomáš Hertl – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

20:42

Švédi vstúpili lepšie do druhej tretiny, sú o niečo aktívnejší ako naši susedia.

20:01

20:00

Po prvej tretine šlágru tamperskej B skupiny majstrovstiev sveta je vyrovnané. Aj keď hra bola počas prvého dejstva vyrovnaná, Česi boli očosi lepší. V závere tretiny sa však „na koňa“ dostali Tri korunky, keď si vytvorili počas presilovej hry obrovský tlak, ktorý vyústil aj do vyrovnávajúcieho gólu. V posledných sekundách prvej tretiny sme sledovali ešte žrďku na bráne Vejmelku. Ďalšie dve tretiny budú ešte určite zaujímavé. Prostredná tretina sa začne približne o 20:13.

20:00

20:00

Wallmark mal na hokejke vyrovnanie, no po žrďke svojho spoluhráča netrafil odkrytú českú svätyňu.

19:25

Švédsko dalo gól! Česi dostávajú gól do šatne a je vyrovnané. Zohornu zo šatne vyhnal RASMUS ASPLUND, ktorý dorazil puk za Vejmelku po tom, čo ho pred bránu z ľahu posielal Nordstrom. Asistencie: Nordström, Bemström.

19:12

Jiří Černoch – 2 min., hrubosť.

Carl Klingberg – 2 min., hrubosť.

18:38

Wallmark mal na hokejke vyrovnanie, no Vejmelka zakročil. Švédi vo veľkom tlaku v útočnom páse. Zdá sa, že český gólman je zatiaľ hrdinom svojho tímu.

18:24

Hynek Zohorna – 2 min., hákovanie.

17:46

Po tom čo naši susedia premárnili veľkú tutovku prišiel veľký tlak Švédov a aj Severania mali vyrovnanie na hokejkách, no ani v tomto prípade sa tak nedeje.

16:50

Nad švédskou bránou už svietili svetlá po druhom góle, no tak sa nedeje. Stránský vo veľkej tutovke zaváhal.

16:27

Vrána sa príliš unáhlil pri rozohrávke a daroval puk Švédom, ktorý nebezpečne zakončovali na Vejmelku, gól z toho ale nebude.

16:08

Oblúčik, ktorý letel na českú svätyňu poľahky zastavil Vejmelka.

15:27

Česi teraz veľmi dobre forčekovali pri tom ako Tri korunky striedali.

14:38

Česi veľmi umne vyčkávajú pri rozohrávke Švédov a nútia hráčov v žltých dresoch k tomu, aby zvýšili svoj pohyb na ľade.

13:49

Vejmelka teraz zariskoval, keď vyrazil oproti puku, ktorý posielal jedného zo Švédov do samostatného nájazdu, no zdá sa, že to spravil najlepšie ako sa len dalo.

12:43

Klingberg sa dostal do obrovskej šance, no v poslednej možnej chvíli zaváhal.

12:09

Oba celky hrajú veľmi zodpovedne a nechcú dopustiť žiadne vylúčenie. Aj v tomto aspekte. je vidno akú vážnosť dávajú tomuto zápase či už Česi alebo Švédi.

11:51

Blümel vypojil svojimi kľučkami z hry troch švédskych hráčov a zaviezol puk do útočného pásma, tam ale nemal komu prihrať a Švédi sa zmocňujú puku.

10:17

Klingberg posielal zaujímavý puk pred Vejmelku, ktorý mal nájsť jedneho z jeho spoluhráčov v jazde, tak sa však nedeje, Česi výborne prehusťujú predbránkový priestor.

09:26

Kellman vyčkával na prihrávku v predbránkovom priestore, no tam si výborne pokryl priestor Hertl a zblokoval prihrávku na švédskeho útočníka.

08:55

Asplund zaviezol svoj tím do útočného pásma a Tri korunky môžu znova zvierať Čechov.

08:16

Dahlinova strela od modrej nebola vôbec presná, oba celky striedajú, tri korunky s pukom na hokejkách.

07:51

Asplundova strela z ľavého kruhu narobila Vejmelkovi malé problémy, no českí obrancovia boli pred svojou svätyňou prví a nedovolili žiadne dorážky.

07:10

Špaček teraz vyhral veľmi dôležité buly v obrannom pásme a Švédom tak Česi znova nedovolia v ich pásme nič.

Po prvej reklamnej prestávke sa vraciame späť do tamperskej Nokia arény.

06:03

Česko dalo gól! Naši susedia sa dostávajú do vedenia a strieľajú veľmi dóležitý úvodný gól. Červenka výborne našiel v útočnom pásme DAVIDA KREJČÍHO, ktorý príklepom z medzikružia po prvykrát v zápase prekonal Hellberga. Asistencia: Červenka.

05:37

Wallmark preveril Vejmelku, avšak podľa toho čo vidíme od úvodu zápasu na ľade, tento zápas bude veľmi zaujímavý pre zrak divákov.

04:23

Črtala sa rýchla kontra Čechov, no tú rýchlo zažehnal obranca Gustafsson.

03:33

Larsson teraz ukázal pekný hit na zadnom mantineli, keď si počkal na Blümela.

02:53

Tri korunky sa už rozostavili do taktického vzorca v útočnom pásme a zvierajú Čechov.

02:16

Oba tímy striedali, no hráči v žltých dresoch sa ihneď vybrali dopredu a aj preto teraz okupujú útočné pásmo.

01:36

Ščotka to výborne nahadzoval na dvakrát pred bránu, kde dobre clonil Hertl.

01:00

Zahral si aj Hellber, teda gólman Švédov, ten však daroval puk Čechom a už s ním hrá na hokejke Hertl.

00:49

Sledovali sme ďalekonosný pokus takmer z polovice od Kellmana, Vejmelka pohotovo vyráža.

00:28

Čechov pri prvom náznaku šancí Švédov oslobodil Šimek, jeho puk na modrej čiare polovici troch koruniek zachytil skúsene obranca Larsson.

00:05

Úvidné buly patrilo Trom korunkám, ktoré sa ihneď vybrali útočiť dopredu.

00:01

Oba celky sú už na ľade, všetko je pripravené na začiatok zápasu.

Do úvodného buly veľkého šlágru B skupiny v Tampere zostáva približne 15 minút. Buďte pri tom spolu s nami, vďaka textovému prenosu.

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Hronek, Šimek, Kundrátek, Ščotka (A), Jiříček, Sklenička, Jordán – Blümel, Krejčí (A), Červenka © – Vrána, Hertl, Smejkal – Stránský, Špaček, Simon – Zohorna, Černoch, Flek.
Trenér: Kari Jalonen

Švédsko: Hellberg (Högberg) – Larsson (A), Dahlin, Gustafsson, Ekman-Larsson ©, Tömmernes, Lindholm – Bemström, Wallmark, Nordström (A) – Friberg, Asplund, Kellman – Bengtsson, Klingberg, Bromé – Lang, Aman.
Trenér: Johan Garpenloev

Rozhodca: Ingram (CAN), MacFarlane (USA) – Briganti (USA), Synek (SVK).

Tretí hrací deň majstrovstiev sveta prinesie okrem iného aj zápas v podobe šlágru Česka proti Švédsku. Oba celky zvládli svoje prvé zápasy na turnaji, keď si naši susedia poradili s Veľkou Britániou 5:1 a tri korunky zdolali Rakúsko po výsledku 3:1. Nebolo to tak dávno, čo tieto celky nastúpili proti sebe. Stalo sa tak 5. mája na Švédskych hokejových hrách. Vtedy sa z víťazstva tešili Česi. Avšak všetci vieme, že šampionát je úplne o niečom inom a čaká nás tak určite zaujímavý zápas, ktorý si nesmiete nechať újsť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.