2 : 3
(1:1, 1:1, 0:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Slovensko poráža Nemecko aj v druhom prípravnom zápase. Dnes to bolo o čosi vyrovnanejšie než včera, keď Nemci boli až dvakrát vo vedení. Na góly Fleischera a Jentzscha však dokázali odpovedať Lantoši s Pospišilom a o výhre našich potom v závere rozhodol Okuliar. Za najlepším hráčom Slovenska bol vyhlásený brankár Patrik Rybár.

59:55

Nemecko vyhralo vhadzovanie a tvrdo vypálil Fischbuch. Jeho pokus však obetavo zblokoval Regenda a puk už opustil naše obranné pásmo.
Víťazstvo by tak Slovákom už ujsť nemalo.

59:52

Slovensko sa dopustilo zakázaného uvoľnenia a poslednú šancu na vyrovnanie budú mať Nemci po vhadzovaní.

59:20

Slováci vyhrali dôležité buly a dostali sa aj do útočného pásma. K zakončeniu sa naši hráči síce nedostali, ale minimálne sa im podarilo nazbierať cenné sekundy.

Oddychový čas pro tím Nemecko.

58:50

Až teraz sa Nemecko odhodlalo k odvolaniu brankára, no do nejakého výraznejšieho tlaku sa domáci zatiaľ nedostali.

58:05

Nemci majú puk vo svojej moci a budú sa pokúšať o záverečný tlak.

56:01

Slovensko dalo gól!
OLIVER OKULIAR dostal presnú prihrávku na pravú stranu útočného pásma a tvrdou strelou z veľkého uhla dáva dôležitý gól. Necelé 4 minúty pred koncom Slovensko vedie 3:2.
Asistencie: Peter Čerešňák, Marek Valach

55:10

Oliver Okuliar prešiel sám cez celé stredné pásmo a z ľavej strany vypálil. Jenike jeho strelu vyrazil.

54:30

Puk po nemeckej útočnej akcii skončil na ochrannej sieti a hra je tak prerušená.

52:50

Čajkovský vyslal od modrej tvrdý projektil a Jenikemu dokonca vypadol puk z lapačky. Nikto z našich hráčov sa však k dorážke nedostal.

51:12

Huss si nakorčuľoval do voľného priestoru a peknou strelou ohrozil našu bránu. Našťastie pre Slovensko puk iba opečiatkoval tyčku za Rybárom.

49:23

Nemci sú momentálne v útoku aktívnejší. Tentoraz však ich snaha presná nebola a Rybár mohol ostať v kľude.

48:12

Ďalšiiu dobrú prihrávku dostal Rogl. Jeho strela švihom však narazila iba na pripraveného Rybára.

46:53

Hostia v plnom počte.

46:10

Obrovskú príležitosť mal Hofflin, no na jeho pokus dokázal skvelo zareagovať Patrik Rybár. Náš brankár tak parádnym zákrokom udržal stav zápasu vyrovnaný.

45:50

Nemci si držia útočné pásmo a vyvíjajú tlak. Zatiaľ sa ale k nejakým väčším šanciam nedostali.

44:53

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Regenda – 2 min., podrazenie.

44:31

Pekný prienik až k Jenikemu predviedol Pavol Regenda. Strela útočníka Michaloviec však skončila len na nemeckom gólmanovi a skóre sa tak nemení.

43:02

Mario Zimmermann vypálil švihom od modrej čiary. Patrik Rybár však bol pripravený a so strelou si poradil.

42:09

Slováci sa dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa presunie pred Rybára.

40:36

Od modrej vystrelil Jánošík. Jeho pokus pred seba vyrazil Jenike, ale Liška už doraziť nestihol.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:39.

V závere druhej tretiny sa už iba puk pohyboval z jednej strany do druhej a zakončení veľa nebolo. Opäť sme však videli po góle na oboch stranách a ako prvý sa znovu presadili Nemci zásluhou Jentzscha. Potom však takmer okamžite vyrovnal Pospišil a o osude zápasu rozhodne tretia tretina.

40:00

38:05

Slováci sa na chvíľu usadili v útočnom pásme, ale počas tohto krátkeho obliehania sa k zakončeniu nedostali.

37:08

V pästnom súboji sa stretli Pospíšil a Munzenberger. Obaja hráči si tak posedia na trestnej lavici.

36:59

Nemecký tím sa dopustil zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred ich brankárom.

36:08

Lenhart našiel Fleischera, ktorý vystrelil z prvej. Tentokrát však nemecký útočník presný nebol.

34:46

Ivan vystrelil po prihrávke z prvej a jeho pokus ešte tečoval jeden z načšich hráčov. Jenike však bol pripravený a s touto situáciou si poradil.

33:34

Naši hokejisti zvládli na inkasovaný gól rýchlo odpovedať. Strela KRISTIÁNA POSPÍŠILA s pomocou teču nemeckého obrancu skončila v bráne a je opäť vyrovnané.
Asistencie: Peter Čerešňák, Mário Lunter

32:52

Nemecko dalo gól!
Fleischer najprv pálil od modrej čiary s čím si ešte Rybár poradil. K dorážke z uhla sa ale dostal TARO JENTZSCH, ktorý vracia domácemu tímu vedenie.
Asistencie: Tim Fleischer, Alexander Blank

31:30

Po Loiblovej prihrávke sa snažil presadiť Eder. Jeho backhandové zakončenie však bránu netrafilo.

31:05

Tamaši trafil vysokou hokejkou súpera do tváre a Nemci si zahrajú presilovku.

29:20

Pred nemeckou bránou sa strhol zmätok a do vedenia nás mohol poslať Lantoši. Tentokrát však Lantoši prihrával Minárikovi, ktorý trafil iba Jenikeho a Nemci sa nateraz ubránili.

28:45

Od modrej čiary vystrelil Rosandič, ale priestor brány náš obranca netrafil.

28:37

Zakázané uvoľnenie sme videli aj na nemeckej strane a vhadzovať sa bude pred Jenikem.

27:27

Od modrej čiary švihom vystrelil Ivan, ale trafil iba mantinel.

26:05

Pred bránou čakal na prihrávku Soramies. Nemecký hráč sa však do zakončenia nedostal, keď puk preletel tesne pred ním.

24:33

Slovensko sa až teraz dostalo do príležitosti, keď páliť mohol Krištof. Zoči-voči brankárovi to ale slovenskému útočníkovi nevyšlo, keď trafil iba Jenikeho.

23:10

Od modrej čiary vystrelil Huttl, ale jeho pokus presný nebol.

22:05

Slováci sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Rybárom.

21:10

Úvod druhej tretiny sa nesie v pomalom tempe a ani jeden z tímov sa do útoku príliš nehrnie.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:52.

Počas prvej dvadsaťminútovky sme videli dva góly. Ako prvý išli do vedenia Nemci po presnom zásahu Fleischera, no už o pár minút neskôr sa v presilovke podarilo vyrovnať Lantošimu. Zápas je tak úplne otvorený a uvidíme, komu viac vyjde ďalšia tretina.

20:00

19:50

Zaujímavú príležitosť na vstrelenie gólu do šatne mal Michal Krištof. Jeho pokus však zlikvidoval Jenike a do konca tretiny sa už asi nič nestane.

19:30

V závere prvej tretiny sa hra prelieva z jednej strany na druhú a do šancí sa nikto nedostáva.

18:08

Jenike ukázal, že inkasovaný gól ho nerozhodil a proti tejto strele previedol spoľahlivý zákrok.

17:08

Našej presilovkovej formácii to nakoniec vychádza. RÓBERT LANTOŠI dostal peknú prihrávku z ktorej vystrelil delový projektil. Puk pritom namieril k tyčke a je tak vyrovnané.
Asistencie: Peter Čerešňák, Michal Krištof

16:50

Do šance sa dostal Michal Krištof, no táto strela mu príliš nesadla a bránu netrafil.

16:10

Slováci sa zatiaľ držia v útočnom pásme, ale k nejakej zaujímavej strele sa zatiaľ nedostali.

15:26

Vylúčenie v tíme Nemecko:
2 min..

14:04

Toto oslabenie Slovensko nezvláda, keďže naši obrancovia nechali pred bránou úplne voľného TIMA FLEISCHERA. Ten sa po chybe Rosandiča potom dostal k zakončeniu a presnou strelou prekonal Rybára. Nemecko vedie 1:0.

12:40

Valach – 2 min., sekanie.

11:55

Tamaši sa po individuálnom preniku dostal do zakončenia. Jeho backhand však končí vedľa brány.

11:10

Stefan Loibl mal teraz asi najväčšiu príležitosť nemeckého celku. Po dobrej prihrávky pred Rybára vystrelil na bránu, ale slovenský brankár ho skvelo vychytal.

10:32

Pavol Regenda vystrelil švihom z priestoru medzi kruhmi, no bránu netrafil.

08:40

Rosandič napriahol ku tvrdej strele od modrej čiary. Jenike puk vyrazil pred seba, ale žiadnemu zo slovenských útočníkov sa dorážka nepodarila.

06:50

Grman vystrelil na dvakrát tiež z ľavej strany útočného pásma. Prvý pokus bol zablokovaný a druhý zas vyrazil brankár Jenike.

06:10

Michal Ivan zakončoval z oblasti ľavého kruhu pre vhadzovanie. Jeho strela však bola zrazená na ochrannú sieť.

04:30

Dobrú strelu vyslal Grman, ale puk iba opečiatkoval tyč.

03:23

Nemcom sa príliš nepodarilo vytvoriť si príležitosti a oslabenie tak naši hokejisti prekonali bez väčších prolbémov.

02:20

Nemeckému tímu sa príliš nedarí vyvinúť si tlak a puk teraz vyhodil Liška.

01:23

Nášmu tímu príliš nevyšlo striedanie a kvôli šiestim korčuliarom na ľade budeme hrať oslabenie.

00:37

Nemci po prvýkrát preverili zaujímavou strelou Patrika Rybára. Slovenský brankár si však s touto strelou poradil.

00:01

Nemecko: Jenike (Treutle) – Huttl, Wagner, Bender, Munzenberger, Huss, Rogl, Karrer, Zimmermann – Fischbuch, Loibl, Scmolz, Jentzsch, Blank, Eder, Braun, Soramies, Hofflin, Fleischer, Leonhardt, Ehl
Trenér: T. Soderholm

Slovensko: Rybár (Riečický) – Rosandič, Čerešňák, Jánošík, Bucko, Ivan, Grman, Koch, Mudrák – Liška, Krištof, Lantoši, Lunter, Tamaši, Pospišil,Regenda, Kollar, Minarik, Okuliar, Valach, Mucha
Trenér: C. Ramsay.

Všetkým priaznivcom hokeja prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z priateľského medzinárodného zápasu medzi Nemeckom a Slovenskom. V prvom stretnutí tohto dvojzápasu zvíťazili Slováci pomerom 3:1.

Nemecko
Nemecký výber sa po osemfinálovom vypadnutí z olympiády (kde prehral práve so Slovenskom 0:4) pripravuje na MS pomerne nevyrovnanými výkonmi. Po jednej výhre a jednej prehre si Nemci pripísali proti Česku aj Švajčiarsku. Teraz ich čaká dvojzápas aj so Slovenskom a uvidíme akú bilanciu budú mať po ňom.

Slovensko
Slováci po svojom bronzovom pôsobení na olympiáde odohrali len dva prípravné duely. Proti Česku najprv zvíťazili 3:1, no potom si s rovnakým tímom pripísali tesnú prehru po nájazdoch. S Čechmi tak oba tímy zahrali veľmi podobne a očakávať tak môžeme pomerne vyrovnaný duel.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.