4 : 1
(1:0, 2:0, 1:1)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred rokom

Dnes to bol úplne iný zápas ako včera, Nitra ho zvládla oveľa lepšie a nad Slovanom víťazí 4:1. Stav v sérii je vyrovnaný 2:2. V piatok sa hrá o 18:30 v Bratislave.

Po záverečnom hvizde sa do pästnej výmeny dostali Maier a Holešinský, zapojil sa aj Windsor…

59:35

Nitra hrá presilovku, ostreľuje hosťujúcu bránu.

58:06

Hlavný rozhodca konzultoval situáciu s videorozhodcom, Sukeľ dostal trest 5+DKZ za vrazenie na mantinel. Yogan odišiel do kabín už skôr za bitku, takisto Múčka.

58:06

Sukeľ pritlačil na mantinel Bajteka, ten zostal ležať na ľade, to naštartovalo aj pästnú výmenu Yogana a Múčku, ktorá trvala iba pár sekúnd. Yogan dostal Múčku hneď na ľad.

57:37

Striedanie v tíme HK Nitra:
z ihriska odchádza O´Connor, prichádza Honzík.
O´Connor sa zrejme pri poslednom zákroku zranil a strieda ho Honzík.

57:35

Haščák ešte udržal pásmo, následná strela Takáča sa odrazila od zadného mantinelu. O´Connor chytil Harrisovu dorážku, tá Rapuzziho prišla až po odpískaní.

57:00

Zakončenie Slovana nemohlo ohroziť O´Connora. Medzitým už odkorčuľoval Windsor na striedačku.

55:44

Strelu Gachulinca Harris pred bránou netečoval, puk si našiel nitriansky gólman a hru prerušil.

55:07

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan sa už dlhší čas držal v útočnom pásme a podarilo sa mu skórovať. O´Connor neudržal Sersenovu strelu, SAMUEL TAKÁČ išiel za dorážkou a po ľade poslal puk za bránkovú čiaru.
Asistencia: Michal Sersen

53:57

Beňovu strelu z prvej zastavil Bajtek. Slovan je rýchlo späť v pásme.

52:18

Rapuzzi skúsil prekvapiť O´Connora zakončením z ostrého uhla, nitriansky gólman puk prikryl.

50:58

Po kombinácii Krivošíka s Buncisom musel byť Windsor v pohotovosti. Krivošík nastreľoval puk z úrovne bránkovej čiary, Windsor zobral Buncisovi dorážku zblízka.

49:25

Vo dvojici zaútočil Slovan v oslabení, Harris s Takáčom však svoju akciu nezakončili.

48:43

Raskobova strela Windsorovi vypadla následne vznikol závar pred hosťujúcou bránou.

47:46

Tvrdoň pálil po ľade, Varga jeho teču tečoval mimo troch žrdí.

47:16

Až po minúte sa hráči Nitry rozostavili do lichobežníka. Hrnka cloní pred bránou.

46:14

Belluš – 2 min., napadnutie.

45:24

MacKenzie zastavil puk ešte v útočnom pásme a nastrelil ho na O´Connora, ten prerušil hru.

44:48

Na druhej strane sme videli šancu Tvrdoňa. Skóre sa nemení.

44:06

Takáč obkorčuľoval bránu, prihral Gašparovi, jeho strelu v poslednej možnej chvíli zblokoval Krivošík.

43:44

Slovanu dnes nejdem ani rozohrávku nemá ideálnu. Nitra prešla do protiútoku, ktorý zakončil strelkou švihom Krivošík.

42:13

Rockwood sa dostal do šance, jeho bekhendovú koncovku Windsor chytil.

41:05

Nitra dala gól!
Ďalšia využitá presilovka, domáci vedú 4:0! Strela Bučeka sa odrazila od zadného mantinelu k ľavej žŕdke, kde číhal FILIPS BUNCIS a podarilo sa mu rýchlo zasunúť puk za bránkovú čiaru, Windsor zareagoval rýchlo, no jeho betón tam bol neskoro.
Asistencia: Samuel Buček

40:49

Buncisova strela z ostrého uhla rozvlnila bočnú sieť.

40:01

Po dvoch tretinách vyhráva Nitra nad Slovanom už 3:0. V prostrednom dejstve sa presadili Hrnka a Buček.
Tretia tretina sa začne o 19:56.

40:00

39:52

MacKenzie – 2 min., hrubosť.

39:12

SAMUEL BUČEK sa opäť presadzuje a navyšuje vedenie Nitry na 3:0! Výborne ho bekhendom spoza bránkovej čiary našiel Baláž a Buček trafil medzi betón a lapačku Windsora.
Asistencia: Jozef Baláž

38:41

Nitrania sú po aktívnom napádaní pri puku, no mimo streleckých pozícií.

37:43

Sersen páli z dobrej pozície, O´Connor po úspešnom zákroku prerušuje hru.

37:12

Golian získal puk na útočnej modrej, vkorčuľoval do pásma a vystrelil, Rapuzzi prihrávku nedostal. Škoda pre hostí.

36:02

Slovanisti kombinovali, až to prekombinovali, Maier trafil hráča pred sebou a pri tom zlomil hokejku.

35:12

Buček – 2 min., hrubosť.

Windsor – 2 min., hrubosť.

34:53

Pred bránou bol pripravený Buček, odrazený puk sa však k nemu nedostal.

34:07

Harris sa pretlačil do zakončenia, v jeho akcii pokračoval aj Takáč, ale O´Connor drží svoj tím.

33:42

Chyba Kytnára, strieľal Baláž, Windsor si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

33:15

Šance aj na druhej strane, po prihrávke spoza brány zakončoval Buček, aj Windsor predviedol úspešný zákrok, natlačil sa k pravej žŕdke.

32:31

Bezák strieľal spomedzi kruhov po ľade, O´Connor jeho strelu vykryl.

31:00

Golian nahodil puk na bránu, z dorážky sa nepresadili Yogan ani Rapuzzi. O´Connor si postrážil spodnú časť brány.

30:19

Slovan sa bez problémov ubránil presilovke Nitry, ktorá sa nedostala do šance. Teraz strieľal Holešinský, no Gachulinec jeho strelu nadvihol nad bránu.

29:23

Ani teraz sa Nitre nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

28:41

Sukeľ aj v oslabení preveril O´Connora. Slovan drží puk ďaleko od svojej brány.

28:06

Valach – 2 min., podrazenie.

26:24

Slovan vyhral buly v útočnom pásme a využil to na ohrozenie brány. Najprv strieľal Šotek, potom aj Sukeľ, O´Connor zasahoval nadvakrát.

25:06

Slovanisti prepadli v útočnom pásme, Nitrania išli vo štvorici dopredu, akciu potiahol Raskob, prihral TOMÁŠOVI HRNKOVI a ten strelou na lapačku prepálil Windsora.
Asistencia: Willie Raskob

24:55

Sledujeme boj o každý centimeter ľadu, je to hokej zo strany na stranu.

23:52

Príležitosť pre Slovan, ale nepresná strela Takáča z ľavej stany vyhnala hostí z útočného pásma.

22:36

Tvrdoň vyslal zaujímavú strelu od mantinelu, Windsor bol nútený zasiahnuť.

21:43

MacKenzie si vybral Haščáka, ktorý zakončoval zblízka, no trafil brániaceho hráča.

20:25

Gachulinec postupoval vpred a vystrelil, O´Connor vyrazil a betónmi zneškodnil aj Takáčovu dorážku.

20:01

Nitra vyhrala prvú tretinu 1:0. Už v 2. minúte využil presilovú hru Hrnka.
Druhá tretina sa začne o 19:00.

20:00

19:26

Gašpar neprihrával Takáčovi, išiel do zakončenia sám, jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

19:14

Po dlhom súboji o puk pri mantineli rozhodcovia hru prerušili. Vhodí sa pred Windsorom.

18:10

Rockwood hľadal pred bránkoviskom Buncisa, hráči Slovana však puk odpálil cez všetky čiary.

17:16

Rockwood bol v dobrej pozícii, ale ešte prihral Bučekovi, ten zblízka prestrelil bránu.

16:21

Yogan – 2 min., krosček.

16:18

Ešte viac váhal Baláž, zostal úplne sám pred Windsorom a neprekonal ho! Hodil si puk na bekhend, no Windsora zachránila bránková konštrukcia. Bol však faulovaný.

15:48

Harris manévroval s pukom pri bránke, no preváhal vhodný moment na prihrávku. Nitra sa ubránila.

14:34

Hráči Slovana zrýchlili, snažia sa vyrovnať, nahodenie Goliana však nenarobilo O´Connorovi žiadne problémy.

13:50

Prihrávka na Bučeka bola pridlhá, píska sa zakázané uvoľnenie.

12:47

Strelu na ktorú O´Connor videl, vyrazil bez problémov betónmi.

12:00

Rockwood vyštartoval s pukom dopredu, ale píska sa ofsajd.

11:41

Slovan ešte ťaží z presilovkového tlaku, Sersenova strela od modrej však bola tečovaná vedľa brány.

10:41

Veľký tlak Slovana, ale aj Haščákova strela bola zblokovaná, postaral sa o to Vodák a Nitra vyhodila.

10:08

MacKenzieho strelu z prvej brániaca štvorica zblokovala do rohu.

09:32

Takáč prihrával za seba pred bránu Harrisovi, ten O´Connora neprekonal, neuspel ani Rapuzzi z dorážky!

09:09

Sýkora – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

09:03

Takáč strieľal z ľavej strany, do strely mu vložil hokejku Mezei.

08:19

Holešinský naznačil strelu, ešte však hľadal Tvrdoňa, ak by prihrávka nebola taká prudká, triafal by Tvrdoň do odkrytej brány.

07:47

Raskob taktiež pálil švihom a tiež vedľa, z osi ihriska.

07:20

Buček zo svojho typického priestoru zakončil švihom, bránu minul.

06:31

Belluš – 2 min., nedovolené bránenie.

05:51

Nitre sa podarilo vymaniť sa spod chvíľkového tlaku Slovana a dostala puk do útočnej tretiny.

05:05

Hrnkova prihrávka nebola presná, puk zachytil Yogan, ihneď hľadal na druhej strane Rapuzziho, no ten bol pokrytý.

04:34

Z ničoho nič šanca pre Yogana, ku ktorému sa dostal puk, bol sám pred bránou a strieľal po ľade. No prípadný gól by pre neskôr odpískaný ofsajd neplatil.

04:19

Po súboji pri mantineli zostal otrasený Maier, hra ešte chvíľu pokračovala, nasleduje reklamná prestávka.

03:38

Nitra vyhráva na strely na bránu 6:1, snaží sa byť stále aktívna a nedať Slovanu šancu.

03:05

Baláž sa dostal cez dvoch brániacich hráčov a zakončil do hrude Windsora.

02:30

Yogan sa natláčal k bránke, nešiel za ňu, ale jednou rukou prihrával pred ňu, tam však nebol nik z jeho spoluhráčov.

01:24

Nitrania využívajú hneď svoju prvú presilovú hru. Výborne vykombinovali obranu Slovana, Holešinský pripravil gólovú pozíciu pre TOMÁŠA HRNKU a ten už nemal problém z prvej trafiť odkrytú bránu. Windsor išiel dole, Hrnka trafil hornú časť brány.
Asistencia: Adrián Holešinský

00:48

Gachulinec – 2 min., podrazenie.

Nakoniec je z toho iba klasické podrazenie.

00:48

Na videu sa preveruje podkopnutie Gachulinca, ak by sa to potvrdilo, jednalo by sa o trest v hre.

00:41

Nitra sa jednoduchým spôsobom dostala do útočnej tretiny, puk nahadzoval Nemec, Windsor musel zasahovať.

00:01

HK Nitra: O´Connor (Honzík) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Rockwood, Holešinský – Baláž, Hrnka, Tvrdoň – Sýkora, Bajtek, Múčka – Drábek

HC Slovan Bratislava: Windsor (Peters) – Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Gašpar, Harris, Takáč – Chalupa, Kytnár, Sukeľ – Belluš, Bezák, Šotek – Lukošik

Rozhodca: Stano, Korba – Stanzel, Bogdaň.

Dnes od 18:00 je v Nitra Aréne na programe v poradí štvrtý zápas finálovej série Kaufland play-off Tipos Extraligy. Slovan vyhráva nad Nitrou 2:1 na zápasy.

Včera sa hralo tiež v Nitre, Slovan zvíťazil vysoko 6:2. Belasým zápas vyšiel, po celý čas dominovali a zaslúžene zvíťazili. Nitra sa dopúšťala chýb, ktoré belasí okamžite trestali. Slovan si už v prvej tretine vypracoval dvojgólový náskok. Za stavu 4:0 v druhej tretine vystriedal Honzíka v bráne Nitry O´Connor. Ten inkasoval ešte dva góly. Za Slovan sa dvakrát trafil Haščák, gól strelil aj navrátilec do zostavy Gašpar a svoj prvý gól v sezóne dal Bezák.

Nitra strelila jeden gól v prostrednej časti hry, keď v 38. minúte skóroval Varga. V tretej tretine Nitrania využili presilovú hru a na konečných 2:6 uzavrel Rockwood.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.