1 : 2
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred rokom

Nitra vyrovnáva stav série na 1:1, dnes víťazí 2:1 po predĺžení, séria sa sťahuje do Nitry, kde sa bude hrať v utorok a v stredu.

Koniec zápasu.

71:23

Nitra dala gól!
Nitra víťazí! Dostala sa do útočného pásma a vyťažila z minima maximum. WILLIE RASKOB si vylepšil streleckú pozíciu a z kruhu zavesil.
Asistencie: Tomáš Hrnka, Filip Krivošík

71:13

O puk sa bojuje v obrannom pásme Slovana pri mantineli. Hra sa dlho neprerušuje.

70:30

Chalupa spoza brány zasúval puk po ľade, Honzík bol na svojom mieste.

69:56

Sersen trafil len Sýkoru, ten už vysúval spoluhráča do úniku, no jeden z domácich sa vrátil a odzbrojil ho.

Oddychový čas hostí.

69:17

Gachulinec v roli zakončovateľa, ale obetavý zákrok jedného z hostí pomohol Honzíkovi, ktorý nemusel zasahovať.

68:48

Krivošík strieľal z pravej strany, strelu mu obetavo zblokoval Maier.

67:35

Harris nabil MacKenziemu, no ani on nedal, neuveriteľné, čo Nitra ubránila, hráči sa hádzali do striel, Honzík chytil možno dva góly. Na druhej strane išiel sám na bránu Holešinský, Windsor ho vychytal! Neuveriteľné momenty.

66:40

Obrovské šance Slovana! Kytnár ani Matoušek nedokázali prekonať Honzíka!

65:40

Rapuzzi mal veľa čas zamieriť, no Honzík jeho streli vytesnil vyrážačkou.

64:52

Bajtek sa s pukom ďaleko nedostal, bol odzbrojený v strednom pásme.

64:28

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Nemec – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., hrubosť).

64:28

Spomedzi kruhov zakončil Matoušek, Honzík vyšiel z brány a úspešne zasiahol.

63:35

Haščák si zobral puk spoza brány, no zblízka trafil iba do hrude Honzíka.

62:45

Jääskeläinen bol chrbtom zakončil bekhendom, Honzík to čakal a puk vytesnil.

62:12

Pokus od modrej mieril presne do lapačky domáceho brankára.

61:24

Nitra zachytila Windsorovu rozohrávku, no Raskobova strela bola zblokovaná.

60:37

Slovan začal predĺženie v útočnom pásme, ale do šance sa mu dostať nepodarilo. Takáč posielal oblúčik iba ponad bránu.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách je skóre vyrovnané 1:1.
Predĺženie sa začne o 21:29, hrať sa bude dovtedy, kým nepadne gól.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:47

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vyrovnáva v hodine dvanástej. MacKenzie posunul puk JOONOVI JÄÄSKELÄINENOVI a ten parádnou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
Asistencie: Matthew MacKenzie, Samuel Takáč

Oddychový čas domácich.

58:54

Yogan zvolil strelu, no puk skončil vedľa brány. Skóre sa nemení.

58:54

Je nariadené trestné strieľanie pre Slovan – Mezei úmyselne posunul bránu.

58:54

Už sa rozozvučal gólový klaksón, no hlavný rozhodca rozpažil.

58:00

Windsor opúšťa bránu, powerplay domácich.

57:20

Buncis vyviezol puk.

57:00

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hrnka – 2 min., hákovanie).

56:46

Nitra odolala obrovskému náporu a viacerým šanciam domácich.

56:01

Haščák prihrával pred bránkovisko, no adresáta nenašiel.

54:50

Slovan už potrebuje streliť gól, ak chce aspoň vyrovnať, no trápi sa a puky mu odskakujú.

54:15

Valach prihral Maierovi, jeho strela príklepom bola zrazená na ochrannú sieť.

53:57

Na druhej strane unikol Takáč, no pálil iba do hrude nitrianskeho gólmana.

53:38

Z uhla po ľade vystrelil Rockwood, Windsor bol pripravený.

52:06

Slovan sa snaží odpovedať, no hra je po úspešnom zákroku Honzíka prerušená.

51:16

Nitra ide do vedenia! Buček prihral od mantinelu medzi kruhy FILIPSOVI BUNCISOVI a ten z prvej prestrelil Windsora.
Asistencie: Samuel Buček, Šimon Nemec

50:56

Krivošíkov nenápadný pokus vytesnil Windsor betónom.

50:19

Rapuzzi mal pred sebou odkrytú bránu, no ani on zblízka neuspel.

Dnešné stretnutie sleduje 10 016 divákov – vypredané.

Ľad od krvi čistí celá čata, už niekoľko minút sa nehrá.

49:53

Bretona trafil puk, na ľade sa objavila kaluž krvi, no Breton odchádza po vlastných a ukazuje zdvihnutý palec.

49:46

Výborná strela Nemca z prvej, no Windsorova lapačka vystrelila do vzduchu a puk zachytila.

49:06

Jääskeläinen prenechal puk Beňovi, ten trafil prvého hráča pred sebou.

47:33

Buček mohol poslať svoj tím do vedenia, keď korčuľoval sám na bránu, príliš nešpekuloval, no Windsor ho vychytal! Ani teraz sa skóre nemení.

47:03

Takáč mal našliapnuté, no Bajtek ho popri mantineli do šance nepustil. Slovan zvyšuje obrátky, Nitra sa oslobodzuje za cenu zakázaného uvoľnenia.

46:20

Teraz mal ale Windsor prácu, ukryl puk v lapačke a prerušil hru.

45:52

Hra sa dlho neprerušuje, hrá sa prakticky iba na nitriansku bránu. Hostia sa spoliehajú na brejky.

43:53

Chalupa zachytil puk a ihneď ohrozil bránu, no na Honzíka nevyzrel.

42:29

Lukošík sa dostal k puku medzi kruhmi, no jeho strela bola zblokovaná.

41:36

Windsor kryl strelu po ľade, Maier rozohráva spoza vlastnej brány.

41:02

Bretonovo nahodenie Nitrania zachytili.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ani po dvoch tretinách sme gól nevideli. Slovan zvýšil obrátky, no Honzíka sa mu prekonať nepodarilo, hostia mali tiež niekoľko šancí, no ani oni neuspeli.
Tretia tretina sa začne o 20:25.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:14

Na Haščákovu strelu Honzík videl a bez problémov puk vyrazil.

38:59

Zigo opustil hraciu plochu na nosítkach, v hre sa pokračuje.

38:59

Zigo sa zrazil s protihráčom, je pri ňom lekár, Zigo kľačí na ľade, na ľad smerujú nosítka.

38:36

Sersen sa z uhla snažil prekvapiť Honzíka, ktorému puk vypadol, Kytnár sa z dorážky nepresadil.

37:58

Nemcova prihrávka našla Bučeka, ten ešte hľadal Buncisa, ktorý však na puk tesne nedosiahol.

36:34

Belasí kombinovali v útočnej tretine, ale Nitrania sa dobre presúvali. Maierovo nahodenie minulo žŕdku.

35:37

Nemec to zahral na hybridný icing, no prvý bol pri puku domáci hráč – icing.

34:42

Yogan bol zoči voči Honzíkovi, no v rozhodujúcom momente mu puk preskočil hokejku!

34:02

Honzík vyrazil nepríjemnú Harrisovu strelu od modrej, Slovan však dlho pásmo neudržal.

33:40

Sersen sa chystal nahodiť puk na bránu, no ten ešte predtým opustil útočné pásmo – ofsajd.

32:50

Stále čakáme na vodný gól. Buček z pravej strany neprestrelil brániaceho hráča.

31:20

Tvrdoň z pravého kruhu nenamieril presne, Slovan vyhadzuje.

30:46

Nitra tlačí, Windsor sa hodil po puku a prerušil hru.

30:20

Nemcov pokus z prvej opečiatkoval zadný mantinel, belasí sa oslobodili.

30:08

Puk skončil mimo ihriska, vhodí sa po pravici Windsora.

29:43

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Takáč – 2 min., podrazenie).

29:25

Hra sa prelieva zo strany na stranu, no Slovan predsa len zvyšuje obrátky.

28:14

Sersen poslal puk na bránu, Honzík zasiahol, Slovanistom sa nepodarilo dostať k dorážke.

26:59

Haščák vykorčuľoval s pukom na ľavý kruh, vystrelil z otočky, no trafil iba spoluhráča Ziga.

26:31

Takáč poslal do šance Harrisa, ten sa ocitol zoči voči Honzíkovi, no puk po blafáku poslal nad bránu!

24:56

Yogan nastreľoval puk z veľkého uhla, trafil bočnú sieť.

24:32

Tretí útok Nitry drží puk v útočnom pásme, no hrá sa pri mantineli.

23:36

Nitra vyhrala buly, puk sa dostal k Švarnému, jeho strelu Windsor zrazil betónmi.

22:56

Gól už visel na vlásku, no Nitrania odolali. Zblokovali niekoľko striel a niečo chytil aj Honzík.

22:18

Valach to zobral na seba, no Breton tečom neusmernil puk do brány.

21:25

MacKenzie pálil od modrej z prvej, Honzík jeho strelu vytesnil betónom.

20:45

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Krivošík – 2 min., napadnutie hlavy a krku).

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine je skóre bezgólové 0:0. Slovan síce dvakrát dostal puk do siete, no po zhliadnutí videa ani jeden gól nebol uznaný.
Druhá tretina sa začne o 19:29.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:57

Haščák roztiahol hru na Yogana, ten trafil hráča pred sebou.

19:45

Belasí si vôbec nerozumeli pri prechode útočnou modrou, protiútok Nitry zastavil ofsajd.

18:56

Nitrania už po druhýkrát vyhadzujú cez všetky čiary.

18:23

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Drábek – 2 min., hrubosť).

18:02

Po pravom krídle sa predieral Varga, nepustil ho Beňo.

17:13

Windsor mal opäť prácu, tentokrát vyrážal vyrážačkou.

16:41

Breton vystrelil z ľavého kruhu, Honzík mal odkrytý výhľad a pohodlne zasiahol.

16:09

Nitrania majú útočné pásmo, no hráči Slovana ich vytláčajú k mantinelu.

15:08

Výborná schovaná prihrávka pred bránu, Tvrdoň zakončil z prvej, Windsor výrazne podržal svoj tím.

14:33

Hra je poriadne kúskovaná, tentokrát sa píska postavenie mimo hry hostí.

12:56

Z pravého kruhu strieľal Buncis, Windsor výborne zasiahol ľavým betónom.

12:12

Ani teraz to gól nebude, tentokrát kvôli prihrávke rukou.

12:12

Opäť sa domáci hráči aj aréna tešili z gólu, no hlavný rozhodca hneď rozpažil. Po druhýkrát dnes sa ide telefonovať.

11:30

Slovanisti si nerozumeli pri prechode útočnou modrou – ofsajd.

11:07

Gól napokon uznaný nie je, Harris hral s vysokou hokejkou. Slovan pokračuje v presilovke.

11:07

Slovan skóroval, no situácia je posudzovaná na videu. Z prvej pálil Rapuzzi, pred bránou puk do siete doklepol Harris, no zrejme vysokou hokejkou.

10:38

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buncis – 2 min., nedovolené bránenie).

09:30

Raskob dostal veľmi veľa priestoru a zakončil spoza brány, Windsor bol pripravený.

09:05

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Nemec – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Haščák – 2 min., krosček).

08:28

Breton v poslednej chvíli nepustil do zakončenia Hrnku, Slovan vyrazil dopredu.

07:55

Takáč sa na pravom krídle zbavil protihráča no už nedokázal presne pred bránu prihrať Jääskeläinenovi.

06:58

Valach dostal puk do jazdy, vystrelil príklepom, trafil iba brániaceho Raskoba.

06:18

Bezák prešiel s pukom na ľavý kruh, no jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.

05:35

Dobrý pokus Mezeia od modrej, ešte Bajtek dorážal, Windsor odolal.

05:04

Rockwooda si výborne postrážil Valach, na druhej strane strieľal Haščák, no bránku minul.

04:08

Rockwoodov pokus od mantinelu bol pred bránou tečovaný, no puk smeroval vedľa.

03:28

Slovanu nevyšiel prechod do útočnej tretiny, íska sa ofsajd.

01:55

Rapuzzi pálil z otočky, Honzík vyráža. Slovan začal veľmi aktívne.

01:26

MacKenzie posielal puk pre bránu, tam neuspel Harris.

00:29

Dlho sa o puk bojovalo pri mantineli v útočnom pásme domácich, puk ale získali Nitrania.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Windsor (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Lukošik, Bezák, Chalupa – Šotek

HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Rais, Vitaloš – Krivošík, Buncis, Buček – Sýkora, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Hrnka, Tvrdoň – Varga, Múčka, Drábek – Volko

Rozhodca: Novák, Korba – Gegáň, Bogdaň.

Finále play-off Tipos Extraligy odštartovalo včera prvým zápasom, domáci Slovan zdolal Nitru 6:4. Do vedenia išli hostia zásluhou Buncisa, Slovan ešte v úvodnom dejstve stihol skóre otočiť zásluhou Yogana a Harrisa.

Do druhej tretiny vymenil nitrianskeho gólmana O´Connora Honzík, no inkasoval z hokejky MacKenzieho už po 47 sekundách. Do tretej tretiny sa išlo za stavu 5:2 pre domácich. Buček dvoma gólmi zápas poriadne zdramatizoval, no v hre bez brankára sa Nitre už vyrovnať nepodarilo. Naopak, do prázdnej brány pečatil skóre 6:4 Takáč.

Dnes od 18:30 je v Bratislave na programe druhý zápas v sérii, uvidíme, či Slovan následne pocestuje do Nitry s vedením 2:0 alebo Nitra dokáže zvíťaziť a vyrovnať stav finálovej série na 1:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.