6 : 4
(2:1, 3:1, 1:2)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Vo veľmi dobrom zápase Slovan dnes poráža Nitru 6:4 a v sérii sa ujal vedenia 1:0.

59:37

Puk vystrelený cez celé klzisko veľmi tesne minul prázdnu bránu Nitry.

59:30

Rockwood poslal puk spoza brány Sýkorovi, ten strieľal po ľade, ale Peters bol pripravený.

58:54

Slovan Bratislava dal gól!
Valach sa vzduchom pokúšal trafiť prázdnu bránu, hráč hostí puk zrazil, ale iba k SAMUELOVI TAKÁČOVI, ktorý nemal problém skórovať.
Asistencie: Juraj Valach, Alex Breton

58:14

Nemec zamieril, ale trafil iba hradbu tiel pred bránou.

57:53

Zakázané uvoľnenie Slovan.

57:28

Raskob dvakrát strieľal, no Nitra prišla o útočné pásmo.

56:46

Už sa tak stalo. Powerplay Nitra.

56:45

Honzík zatiaľ zostáva v bránke, no je pripravený ju opustiť.

Oddychový čas hostí.

56:36

Nitre sa nepodarilo vôbec nič vymyslieť. Ešte má však vyše troch minút čas.

55:40

Slovan zvláda toto oslabenie veľmi dobre.

55:14

MacKenzie oslobodil svoj tím, Takáčovi si vylepšil pozíciu a pred bránou ešte našiel spoluhráča, tomu sa zakončiť nepodarilo.

54:49

Takáč výborne napádal a získal čas.

54:33

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Valach – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

54:31

Rockwood vybojoval puk za bránou, veľmi ľahko sa uvoľnil a nastreľoval puk pred bránu, Buček ho ale tečoval opačným smerom.

53:45

Beňo sa ponáhľal, no zabudol puk za sebou, nebezpečne vyzerajúci protiútok Nitry zastavil ofsajd.

52:27

Yogan korčuľoval sám na bránu, no výborného Honzíka strelou neprekvapil.

52:13

Belasí nevyhodili čistý puk a musia sa brániť. Do šance sa dostal Holešinský.

51:21

Slovan prišiel o puk v obrannom pásme, Baláž si ho potiahol na os a vystrelil. Peters mal úplne zakrytý výhľad, no dokázal si nájsť miesto a strelu kryl.

50:51

Buncisovu strelu tečoval brániaci hráč, puk sa oblúčikom dostal do lapačky domáceho gólmana.

50:01

Ďalší pokus Švarného už musel Peters likvidovať betónom.

49:43

Hrnkova strela od mantinelu bránu minula.

49:08

Teraz je to tlak Nitry a domáci fanúšikovia pískajú, hru chcú vidieť niekde úplne inde.

Dnešné stretnutie sleduje 10 016 divákov – vypredané.

48:44

Domáci sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia.

47:48

Nitra dala gól!
Nitra využíva prvú presilovku v zápase a znižuje na rozdiel jedného gólu. SAMUEL BUČEK vystrelil zápästím z vrcholu kruhu a Petersovi puk prešiel do brány.
Asistencie: Šimon Nemec, Adam Rockwood

47:37

Domáci dlho držali hostí pri mantineli, no potom prišla prihrávka na osamoteného Buncisa, ktorého strelu musel Peters vyrážať.

46:56

Harris dokonca zaútočil aj vystrelil a potom sa ešte snažil dorážať.

46:45

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Yogan – 2 min., držanie).

46:31

Matouškova strela bola zblokovaná, na druhej strane neprešiel individuálne Hrnka.

45:17

Slovanu sa teraz nedarí prechádzať cez stredné pásmo, Nitra zachytáva takmer všetky puky.

44:15

Už to mohlo byť iba o gól, Baláž zoči voči zakončil do hrude Petersa, nepodarilo sa mu ho prekonať ani z dorážky!

44:03

Takáč namieril z uhla priamo do lapačky nitrianskeho gólmana, ktorý prerušil hru.

43:32

Haščákovu tvrdú strelu Honzík vyrazil, domáci zostávajú v útoku.

43:14

Yogan strieľal z uhla, hattrick to zatiaľ nebude, minul vzdialenejšiu žŕdku.

43:02

Belasí opäť zavreli Nitru akoby hrali presilovku, no vážnejšia šanca z toho nevznikla.

41:55

Obrovskú šancu mal Bezák, dostal puk pred bránu, no nedokázal prekonať Honzíka.

41:33

Aktuálny pomer striel na bránu: 24 –15.

40:18

Ešte to môže byť zaujímavé, Nitre sa darí v úvodných sekundách tretej tretiny znížiť na rozdiel dvoch gólov. Krivošík našiel zadovkou od mantinelu Rockwooda, ktorého zrazená strela skončila u SAMUELA BUČEKA a ten už vedel, čo s pukom. Posunul si ho popod betón ležiaceho Petersa a pri druhej žŕdke zasunul puk za bránkovú čiaru.
Asistencie: Adam Rockwood, Filip Krivošík

40:01

V druhej tretine Slovan zvýšil svoj náskok na rozdiel troch gólov a nad Nitrou vyhráva už 5:2.
Tretia tretina sa začne o 20:22.

40:00

39:49

Slovanisti vydolovali puk za vlastnou bránou a podnikli rýchly útok, po prihrávke Valacha strieľal z ľavej strany Maier, Honzík predviedol úspešný zákrok.

38:22

Domáci fanúšikovia oslavujú gól MARCELA HAŠČÁKA, ktorému to tam konečne padlo. Dobrú robotu urobil Zigo, ktorý vystrelil z otočky z kruhu, puk sa od brániaceho hráča odrazil k tyčke, kde číhal práve Haščák a nemal problém skórovať.
Asistencia: Tomáš Zigo

37:32

Matoušek dlho bojoval o puk pri mantineli, napokon ho odzbrojil Nemec a Nitra môže ísť dopredu.

37:01

Belasá obrana hosťom veľa nedovoľuje, tí sa však snažia ohrozovať bránu strelami zo všetkých pozícií.

36:08

Harris zobral puk na zadnom mantineli a spoza brány zakončil po ľade. Honzík bol pripravený.

35:18

Zlá rozohrávka Slovana, no Buncis z osi klziska trafil brániaceho hráča.

34:45

Hra je prerušená, jeden z čiarových rozhodcov skončil na ľade, je pri ňom lekár. Po chvíli sa pozviechal a bude pokračovať.

34:43

Nitrianski hráči dobre clonili Petersovi, no ten si aj tak dokázal nájsť puk po strele od modrej a prerušil hru.

33:49

Štvrtý útok Slovana odviedol dobrú robotu v útočnom pásme, no rýchlo sa musel vrátiť späť, pretože Nitra prešla do protiútoku. Hrnka však trafil iba korčule brániaceho hráča.

32:26

Rapuzzi bol rýchlejší ako hráč Nitry vystrelil tesne nad ľadom k vzdialenejšej žŕdke, Honzík pohotovo zasiahol svojím pravým betónom.

31:44

Krivošík dostal prihrávku na pravé krídlo, ale cez najbližšieho hráča sa nepredral, šanca Nitry tak z toho nebola.

31:18

Buncis neváhal a strieľal aj spoza hráča, no jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

30:33

Valachovu strelu Honzík vyrážal, Takáč ho z dorážky neprekonal.

29:20

Od mantinelu letel na Honzíka ľahký puk. Nitra však nevie dostať hru z obranného pásma.

28:39

Pritvrdzuje sa aj v osobných súbojoch, hrá sa však čisto, vylúčeného hráča sme dnes ešte nevideli.

27:35

Slovan je momentálne veľmi nebezpečný, každý útok zaváňa gólom, Nitrania majú čo robiť.

26:52

Nitrania veľmi dlho nevedeli dostať puk z vlastnej tretiny, už strela a dorážka Yogana volala po góle, no Honzík svoj tím podržal. Následne však prišla ďalšia strela, ktorej autorom bol Gachulinec a ANDREW YOGAN tečom usmernil puk za bránkovú čiaru.
Asistencie: Tomáš Matoušek, Daniel Gachulinec

25:46

Chalupa obkorčuľoval bránu a sám aj zakončil, jeho pokus Honzík vytesnil ľavým ramenom.

24:37

Nitrania posielajú puky na bránu zo všetkých uhlov a teraz sa im to dokonale vyplatilo. Holešinský strieľal takmer z bránkovej čiary, pri tyčke puk ešte za Petersov chrbát tečoval ADAM ROCKWOOD.
Asistencie: Adrián Holešinský, Ivan Švarný

24:17

Snaha o vysunutie Rapuzziho, ten puk netečoval, píska sa zakázané uvoľnenie.

23:19

Švarný preveril Petersa strelou zblízka, domáci gólman nemal problém zasiahnuť.

20:47

Výborný úvod domácich v druhej tretine. Belasí zamkli svojho súpera a vyťažili z toho tretí gól. MATTHEW MACKENZIE nahadzoval puk od modrej čiary od mantinelu a ten si oblúčikom našiel cestu za prekvapeného Honzíka.
Asistencie: Milan Kytnár, Daniel Gachulinec

20:01

Striedanie v tíme HK Nitra: z ihriska odchádza O´Connor, prichádza Honzík.

20:01

Stav po prvej tretine je 2:1 pre Slovan. Skóre otvoril hosťujúci Buncis, domáci skóre otočili zásluhou Yogana a Harrisa.
Druhá tretina sa začne o 19:27.

20:00

19:51

Breton zachytil dlhú prihrávku hostí v strednom pásme, ihneď prihral doprava Jääskeläinenovi, ktorý to skúsil, O´Connor úspešne zasiahol.

18:59

Strela Vargu do lapačky Petersa, ale píska sa ofsajd.

18:00

Nitrania sa zabudli v útoku, ťažiť z toho mohol Takáč, no v súboji jedna na jedna neprešiel cez posledného brániaceho hráča.

17:02

Škoda pre Nitru, že Balážovi odskočil puk, pripravil sa tak o šancu ísť sám na bránu.

16:28

Valachovu strelu zo stredného pásma O´Connor stlmil betónmi, aj tak sa však píska ofsajd.

15:46

Tvrdoň na dlhú prudkú prihrávku nedočiahol, icing Nitra.

15:30

Holešinský dostal prihrávku do jazdy, vytvoril si malý náskok pred brániacim hráčom, ktorý mu sťažil lepšie zakončenie, Holešinský zakončil po ľade, gól z toho nie je, brána je posunutá.

15:00

Hráči Nitry sa nedokázali dostať do zakončenia, puk si zobral Rapuzzi, nabral rýchlosť, prekorčuľoval celé klzisko a zakončil do O´Connora. Už tomu chýbala len gólová bodka.

14:18

Beňova strela od modrej bola zrazená na ochrannú sieť. Nasleduje reklamná prestávka.

13:04

Slovan veľmi rýchlo otáča skóre. BRANT HARRIS dostal prihrávku spoza brány od Jääskeläinena a z bezprostrednej blízkosti usmernil puk za bránkovú čiaru.
Asistencie: Joona Jääskeläinen, Daniel Gachulinec

12:28

Haščák dostal výbornú prihrávku do jazdy na pravé krídlo, mieril k vzdialenejšej žrdi, ktorú však minul.

11:22

ANDREW YOGAN vydoloval puk v strednom pásme, potiahol ho do útočného, kde sa mu na prihrávku núkal spoluhráč, no Yogan zakončil sám a urobil dobre. Z uhla prestrelil O´Connora, trafil ponad jeho rameno do pravého horného rohu brány. 1:1.
Asistencia: Juraj Valach

10:21

Gachulinec našiel Maiera, no tomu nastrelenie nevyšlo a puku sa zmocnili Nitrania.

09:05

Rapuzzi mal obrovskú šancu, no neskóroval do odkrytej brány!

08:44

Slovan sa zatiaľ nevie dostať do gólových pozícií, hostia ho vytláčajú k mantinelu.

08:03

Drábek dostal prihrávku a hneď z ľavého kruhu strieľal, puk smeroval presne do lapačky Petersa, ktorý si zákrok vychutnal.

07:13

Nitrania odtlačili Slovanistov k mantinelu, Gachulinec aspoň nahadzuje puk opäť na zadný mantinel.

06:09

Slovan mohol odpovedať, no Bretonovu strelu zneškodnil O´Connor vyrážačkou.

05:42

Nitra ide v 6. minúte do vedenia. FILIPS BUNCIS dostal priestor pri mantineli, vykorčuľoval s pukom na stred kruhu, odkiaľ sa trafil po ľade pomedzi Petersove betóny.
Asistencie: Filip Krivošík, Branislav Mezei

05:19

Hlavný rozhodca rozpažil, gól neplatí, skóre zostáva 0:0.

05:19

Yogan bekhendom nahodil puk na bránu, O´Connor nevedel, kde je, hráči už dvíhali ruky. Ide sa telefonovať, či bol dosiahnutý gól.

05:13

Slovan postupne preberá opraty zápasu a chce svoju hru vnútiť hosťom.

03:55

Zigovi sa najprv otvoril priestor na osi klziska, no potom proti presile neprešiel.

02:32

Varga niekoľkokrát dorážal, no Peters sa nenechal prestreliť.

01:54

Kytnár sa oprel do puku, no priestor troch žrdí minul. Oba tímy už ukázali svoje točné chúťky.

01:38

Strela Jääskeläinena spomedzi kruhov mierila nad, O´Connor pre istotu chytil puk do lapačky.

01:05

Nitra začala pobytom v útočnom pásme, no Slovan sa tiež veľmi rýchlo dostal dopredu a donútil O´Connora k zákroku.

00:27

Bekhend Krivošíka z bezprostrednej blízkosti smeroval nad hornú tyčku.

00:01

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Golian, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Lukošik, Bezák, Chalupa – Šotek

HK Nitra: O´Connor (Honzík) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Pupák, Vitaloš, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – Sýkora, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Hrnka, Tvrdoň – Varga, Baláž, Drábek – Múčka

Rozhodca: Snášel, Štefik – Stanzel, Šoltés.

Už dnes o 18:30 je na programe úvodný duel finálovej série Kaufland play-off Tipos Extraligy. Hokejisti bratislavského Slovana hostia Nitru.

Slovan prešiel v semifinále cez Košice. Síce v sérii viedol už 2:0, tá sa poriadne zdramatizovala a napokon o postupujúcom do finále musel rozhodnúť siedmy duel. Výhodu domáceho prostredia mali belasí, ktorí opäť potvrdili, že v domácom prostredí sú ešte silnejší. Neprehrali ani tentokrát, Košice zdolali 3:2 po predĺžení. Po 61 sekundách rozhodol Tomáš Zigo.

Nitra si v semifinále merala sily s úradujúcim majstrom HKM Zvolen. Séria bola od začiatku vyrovnaná, ale len do stavu 2:2, potom Nitrania zaznamenali dve výhry po sebe a o postupe do finále rozhodli pred vlastnými fanúšikmi, siedmy duel, ktorý by sa hral vo Zvolene, nepripustili. V rozhodujúcom zápase zvíťazili 2:1, víťazný gól zaznamenal v 15. minúte Filip Krivošík.

Tímy sa v základnej časti stretli šesťkrát, z toho päťkrát sa z víťazstva tešil Slovan, jedenkrát vyhrala Nitra.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.